0 oy
64 göst.
Diğer kategorisinde (16,222 puan) tarafından

image

sabah uyandık kızımın sağ yanağı şişmiş ağrıyor diyip duruyordu yemek de yemedi hiç. Akşama doğru ateşi çıktı sonra yanıma geldi anne dişim şişti dedi şişen yer de sol taraf diş eti şişmiş iltihap olmuş sanırım aynı resimdeki gibi aynı yerde olmuş. 4 yaşında acile gitsek bişey yaparlar mı acaba ya 

5 Cevaplar

0 oy
(16,222 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bilen yok mu kızlar 
-Reklam-
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Git canım doktor antibiyotik verir 
(16,222 puan) tarafından
Sadece antibiyotik vereceklerse evde var antibiyotik yenidoğan bebeğim var hastaneye gidip acilde perişan olmak istemiyorum
0 oy
(649 puan) tarafından
Dis apseli iken işlem yapılmıyor. Uyuşukluk saglanmadigi için. Önce antibiyotik. Sonra çekim ya da kanal tedavisi uygulanir. Eğer ateşi varsa acile basvurun. Diş hekimi ile zaman kaybetmeden
(16,222 puan) tarafından
Ateşi akşama doğru çıktı ama çok değil şimdi yok ateşi şurup verince düştü. Hafta sonuna denk geldi diye bir de geç fark edince dişçiye götüremedik ve misafirim vardı acil bişey yaparsa oraya götürürdük bugün ya da yarın
(649 puan) tarafından
Şuan uyuşmaz zaten. Ama bir an evvel antibiyotik almasi gerekiyor. Eğer şişlik büyürse sonu daha sıkıntılı oluyor. Bir iki gün bile cok önemli. Bence siz gidin. Babasiyla da yollayabilirsiniz. Zaten sadece ilac verecekler emin olun iciniz rahat etsin yollarken diye diyorum :)
(16,222 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum zaten yollarsam mecbur eşimle yollayacam çünkü evde küçük bebeğimde var 26 günlük
(649 puan) tarafından
Allah bagislasin. Geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Benim de kuzenim 4 yaşında dişi kırılmıştı  diş eti iltihap almış diş doktoruna götürdüler önce çocuk doktoruna yönlendirdi galiba çocuklar içinde siş doktorları varmış onlar dişini çekti mecburi olarak bir araştırın çcocuklar için olan diş doktorlarını bulunduğunuz bölgede ya da bir diş randevusu alın normal acilde bişeyler yaparlar mı bilemiyorum ama çocuk hastanesi varsa orada ki acile gidin derim 
(16,222 puan) tarafından
Ay malesef canım bizim burda çocuklar için dişçi yok kendimiz için bile zor buluyoruz
tarafından
Anlıyorum bizim bulunduğumuz şehir dede öyle bişey yok maalesef o zaman normal acilde inşallah bişey yaparlar diş çok kötü ya kıyamam biz büyükken bile zor çekiyoruz o minik canıyla nasıl çeksin çok geçmiş olsun
(16,222 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Yumuşak doku antibiyotik verirler minnosa göre kullanip iltihap indikten sonra dişçiye gidersiniz.Acile gidin bence.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 65 göst.
0 oy
2 cevap 55 göst.
8 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anonim (318 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
8 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lilim (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 203 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

383,302 soru

11,471,466 cevap

35,076 kullanıcı

...