0 oy
247 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Mrb anneler benim büyük bir sorunum 50 günlük bir oğlum var 20 gündür sürekli kusuyor yani günlük 12 den fazla oluyor sızıntı şeklinde değil fıskırarak ağız dolusu bebeğimle çok fazla gaz sorunu  var  kusmalar; emzirirken sonra veya 1ile 2 saat sonra oluyor. Gazını çıkartmaya çalışırken yada sakinken kusmalar oluyor genelde süt şeklinde yada beynir gibi çok korkuyorum 5 dk yanlız bırakamıyorum çünkü burnunda geliyor boğulacak diye diken uzerindeyim psikolojim hiç iyi değil! Doktora götürdüm kan ve idrar tahlili temiz çıktı çok emzirdigim için kusmalar oluyormuş bu normalmi benim gibi durumu yaşayan varmı? Tecrübe edip bana yardımcı olun lütfen!

13 Cevaplar

0 oy
(2,002 puan) tarafından
Reflü olabilir canım 
(3 puan) tarafından
Refleks şuurunun günde 8 kez kullanıyorum bi sonuç yok bu geçici bi durumu yaşadınızmı
-Reklam-
0 oy
(15,992 puan) tarafından
Benim bebem de öyle canım. 26 günlük günde en az 1 kere ağız dolusu kusuyor burnundan da çıkıyor. Çok emiyor diye kusuyor 
(3 puan) tarafından
Benim 12 geçiyor bu çok kötü az emziriyorum korkuyorum
0 oy
(982 puan) tarafından
Reflü cnm benimoglumdada oldu35 gunluken Aptamil AR MAMA yada bebelac AR mama kullan eğer onda kusma olmazsa Reflü demektir 
(3 puan) tarafından
Mama kullanmıyorum emziyorum
(982 puan) tarafından
Cnm zaten  reflude emzirirken kusar bu normal Reflü ise mamakullancaksin başka çarem yok ki
0 oy
(763 puan) tarafından
Reflü olabilir mutlaka reflü yatağı kullan canım 
(3 puan) tarafından
Onuda kullanıyorum  kucakda dik pozisyonda bile kusuyor
(763 puan) tarafından
Reflüsü var canım o zaman büyük ihtimalle ama bizdede bi kaç kere öyle olmuştu ama sonra geçti ağzından burnundan boğulacak kadar çok gelmişti hatta mutlaka yan yatır mutlaka gazını çıkar çıkarana kadar yatırma yatar pozisyonda değilde biraz daha dik şekilde tut bebeğini emzirirken
(3 puan) tarafından
Cokmu kusuyordu sizdede
(763 puan) tarafından
Bizdede öyleydi canım ama reflüsü filan yoktu bi dönem bizdede baya musluk gibi ağızdan burundan çıkardığı olmuştu ama sonra geçti dikkat et üşütüyo mu gazı mı var ama mutlaka yatar şekilde emzirme elinle destekle doksan dereceye yakın şekilde tutup emzir
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Benim ortancada çok kusma vardı. Doktor mide ultrasonuna kadar bakmıştı. Başka bi doktora daha görünün isterseniz. Bizde de temiz çıktı her şey. Normal dediler. 
(3 puan) tarafından
Bende ultrasonuna baktrdım bu geçici bir sorunum acaba
(11,076 puan) tarafından
Geçiyo canım geçiyo
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Alerjisi ya da reflüsü olabilir o kadar çok kusuyorsa. Farklı bir doktora da götürün bence
(3 puan) tarafından
Bidaha gitcem  3 gün sonra ama içim içimi yiyor yani bu geçici bi durum olsbilirmi
(1,293 puan) tarafından
Benim ablamın kızı da dediğin gibiydi. Süt alerjisi çıkmıştı canım.
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Aynı sorunu yaşadım evde kusmuk olmayan yer yoktur diye bilirim artık kuscagini anladığım gibi parkenin üzerine doğru döndürüyordum. Emzirince 15 20 dk yatırma başı yukarida pozisyonda olması iyi 45 derece kadar fazla yemeden kaynaklaniyo  genel olarak biz ellemeye korkuyoduk açıkçası yatağı 45 derece eğimli halada sallamayincok hafif yapıyoruz minciklamiyoruz çok kibar narin davraniyoruz gazını çıkartırken özellikle başı göğüsümun biraz üzerine getir sadece yavaş yavaş yap bu kusmayı yarı yarıya azaltiyo omzumuna denk getirince yüzünü göğüsler baskı yapiyo karnına çünkü 
(1,659 puan) tarafından
Bide kustugu zamanlarda biberonla veriyorduk kolayinada geldi için çok iciyodu o yüzden kusuyordu rahatsız olup onuda bebeğim yemeği azaltıp siklastirdi kendisi saate bir 40 ml geçirmeyeye başladı kendi kendine de çözüm bulmuştu
(3 puan) tarafından
Bunları deneyeceğim çok teşekkür ederim
0 oy
(1,575 puan) tarafından
4 aya yaklaştık geçti çok şükür. Bize doktorumuz mide ile mesafe şuan çok kısa olduğu için en ufak ıkınmada mide içindekiler çıkıyor, büyüyüp mesafe arttıkça geçecek demişti öyle de oldu 
(3 puan) tarafından
Bu yorum bana umut oldu gercekden sonu yokmuş gibi geliyor gecem gündüzüm  başında geçiyor inşallah  bu sorun da gecer
(1,575 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah bir an önce düzelir ❤️
0 oy
(649 puan) tarafından
Ah benim oğlum ayniydi. Kesik kesik kusardı. Bazen fıskırarak kusardi. Reflüde olabiliyor. Ben muhakkak yan yatirirdim. Ve hafif destek verirdim. Reflu yataklari var bi bakın isterseniz. Kusunca tıkanmasin diye allah korusun. 
0 oy
(451 puan) tarafından
Reflüsü var gibi reflü yastıkları oluyor onlardan alabilirsiniz 
(3 puan) tarafından
Kullanıyorum ben
0 oy
tarafından
Fışkırma tarzı normal değil bebeğiniz midesini üşütmus olabilir ben bebekken oyleymisim annem hep anlatır beni üşütmus ablam 2yasina kadar ne yedirse burnumdan ağzımdan fışkırarak atıyormuşum reflü yatağı da iyi geliyor kusmalara bnm oğlum 9aylik oldu hala sızıntı şeklinde kusuyor 
(3 puan) tarafından
Üşütme olabilir evet çünkü ince giydiriyordum
0 oy
(8,322 puan) tarafından
30gunluk bebeğim aynı durumu bende yaşıyorum hatta bir gece boğuluyor diye acile koştuk doktor yapacak birşey yok burun aspiratöru ile gezeceksin dedi şuan her tıkandığında bununu çekiyorum kusmuklari geliyor büyüdükçe düzene girecek dedi.reflu yatağı aldım az da olsa faydası oluyor 
(3 puan) tarafından
Umarım. Geçer ben kullanıyorum reflu yatağını
(8,322 puan) tarafından
Bio giaa verdi bize hem sindirim sistemini hem bağışıklığıni güçlendirin hemde gaz yapmayı onluyormus onu kullaniyoruz
(3 puan) tarafından
Bende kullanmaya başladım bugün 3 gün yarar oldumu sizde bittimi gaz sorunu
(8,322 puan) tarafından
1 hafta sonra etkisi olur dedi ama olmadi
0 oy
(9 puan) tarafından
Oğlum şuan 2.5 yaşında ne çok çektim bende o kusmalardan başta ne olduğunu anlayamadi doktorlar sonra reflü dediler ultrasona soktular ilaç icirp o anki durumuna baktılar sonuna kdr reflü dediler ilaç vermişlerdi onu kullaninca daha çok kusuyodu kestim bende emziriyodum zaten çok yediği için olmuyor o doktorun söylediği boğazındaki kapakçik daha tam gelişmemiş böyle olunca kusma gelince tutamiyo demisti bizimki de burnundan kusuyodu bütün ilk müdahaleleri ogrenmistik basindan nöbet tutuyoduk gece dahil burnundan geliyodu uykudayken uyanmiydou bide dediğim gibi ilacı kullanmadim bol boool emzirdim reflusu olan çocuklar gelismiyo çünkü yediğini kusuyo bu da ileride daha büyük sorunlara sebep oluyo emzirdikten sonra gazını çıkardım bu çok önemli yarım saat de üstümde dik pozisyonda tuttum emzirikende bildiğin dik pozisyonda emzirdim 5-6 aydan sonra azaldı biraz kendini kontrol etmeye başladı şuan hiç yok çok şükür sende ileride rahatliycaksin emin ol ben zombi gibiydim.hepsi geçti şükür 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 138 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yagmurirey42 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 96 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 32 göst.
30 Eylül 2023 Aile kategorisinde Aslankader (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 202 göst.