0 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde (100 puan) tarafından
Evlilik yil donumumuzdu öyle dışarıya cikalim dedik yürüyüş yaparken Ankara abisinden bahsettik yaşlı bi teyze varsi çöpten geçiniyor Muş kimsesizmis cok üzüldüm para yollayacaktim yollayamadim dedim esime ne insanlar var zor durumda derken 10 dakika sonra bi teyzeyi gördük eşiminde dikkatini çekmiş kimse yok hava yağmurlu ve kadın çöp karistoyordu 50 kusur vardır yaşı ama çöp karıştırdıgini gormeden biz esim dedi o teyzeye para ver dedi. Biraz da fazla verdi emin olamadım bi gittim ki yanina çöpü karistiyordu. Teyze yanlış anlamazsan dedim uzattim o kadar mahçup ki her hâlinden belli cok yorgun. Çok yaşlı gözüküyor du belki 60 yaslarindadir. Dilenci olmadığı her halinden belli dikkat li biriydi. Nerde oturuyorsunuz dedim eski bi ev var kiram 1000 tl birşeyler toplamayarak kirami çıkarıyorum dedi. Eşini sordum hastaymış yatağa mahkum Muş bi ara yine evden çıkmış geldiğin de oglunin kucağında ölü bulmuş. Kendisi epilepsi hastasıymis düşmüş geçenlerde ayağı alcidaydi. Bir tane oğlu varmış onuda hastaneye yaptırmışlar aklinda ciğerlerinde proplemi varmış ve saldirgan hastalığı varmış kendinede banada cok saldırdı dedi. Geçenlerde carsida coxugun yüzünü parçalamışlar yatırılmış çocuk. Bi zaman sonra çıkacakmış neden kadin sığınma evine gitmiyor sunuz dedim evladım var ondan beni ayırırlar dedi. Cok üzüldüm kızlar çok ağladım. Ne hayatlar varmış. Biz de derdimizi büyütüyoruz kadin bunlari anlatirken isyan dahi etmiyor sahiplenmis hayatini. Etkelendim cok numarasini aldim iletişime geçmek istiyorum. Keşke dedim video cekseydim de Ankara abisine atardim

8 Cevaplar

+1 oy
(625 puan) tarafından
Bu kadının hikayesini ve telefon numarasını yazıp Cimerden Aile Bakanlığına da atabilirsiniz. Yardım ederler. Ayrıca sosyal medyada yardım eden kişilere de atın lütfen çok acıymış yaşadıkları
-Reklam-
0 oy
tarafından
ankaralimisiniz
(100 puan) tarafından
Yok duzceliyiz
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Ankara abisi ne ? 

Bizim bilmediğimiz ne dramlar yaşanıyor kim bilir.  Gerçekten çok üzücü . 
(9,626 puan) tarafından
Ankara abisi adamı lakabı,o kişi yoksulları bulup yardım ediyo ama baya yoksul olanları evi harabe olanlar çocukların zor durumda olduğu kötü şartlarda yaşadığı evlere gidip cok güzel yardımlarda bulunuyo
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Ayyy çok üzüldüm malesef var öyle yanlılarımiz Rabbım evladın hayırlısını versin 
(100 puan) tarafından
Amin çocuk engelliymiş
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Keşke okumasaydim çok etkilendim
0 oy
(119,338 puan) tarafından
ankara abisi ne demek kadina uzuldum yaa
0 oy
(410 puan) tarafından
Bende Ankara'da oturuyorum ankara abisini de biliyorum çoğu aileye katkısı oldu böyle iyi insanları Rabbim çoğaltsın gerçekten iyi ki var bu insanlar bende çok üzüldüm Allah yardım etsin inşallah bı el uzatan bı yardım eden olur teyzemize haklısın bizim derdimiz bunun yanında hiç kalır Ankara'nın neresinde gördünüz ?
(100 puan) tarafından
Bn duzcedeyim
0 oy
(504 puan) tarafından
Herkesin acısı gercekten kendine.Benimde acılarım,sınavlarım oldu ama sizin gibi gördüğüm kişiler için ölüyorum acıdan.Rabbim kimseyi kimsesiz bırakmasın ve kimseyede muhtaç etmesin.Ankara abisini takip ediyorum Allah razı olsun ondan.Bende  çok istiyorum çok param olsun yardim edeyim.Hani haram diye ikramiye falan almıyorum ama mesela aklıma gelir hep.Alsam çiksada yardıma muhtaçlara yardım etsem Allah'ım,yada bana bir sürü para kalsa bir yerden .Bir kuruşuna dokunmam yeminle.Hepsini veririm onlara .Alahim halimize hamdolsun.Muhtaçlarada maddi manevi bir kapı açsin, vicdansizlara merhamet nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 388 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,613 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 275 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 336 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde gulistaN18 (2,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 589 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı