0 oy
264 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar bn ilk dogumumu ozelde normal yaptim oglumda beyinde hasar var dogumda olmus olabilir diyo doktorlar biraz bu yuzden birazda normal dogumdan cok gozum korktu o yuzden sezeryan olmak istiyom bu yuzdende ozele gidiyom oglum 4 yasinda esim 2 yildir cocuk istiyodu zaten bnde yaparsam ozelde sezeyan yaparim filn diye pazarlk yapmistik cok şükür hamileyim isteyerek yaptim ama simdi esim basladi ee devlette yap bura pahali paramiz yok filn diyo ama kizlar bn zaten basta dedim ozelde yaparim diye simdi boyle diyo evet para yok ama bnmde elimde olmayan sebeplerden korkuyom ne yapim bir fikir verin cok uzuluyom boyle olmasina

5 Cevaplar

0 oy
(1,280 puan) tarafından
Eşin söz vermiş sözünde durmasi gerekiyor. Ama muayeneler için devlete gidip doğumu özelde yapabilirsin. 
(1,235 puan) tarafından
Canm oylede olsun istemedim herseyimi tek bir dr bilsin istedim zatn 7 aylik olduk
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım zaten devlette isteğe bağlı sezaryen yok diye biliyorum ben 
(1,235 puan) tarafından
Iste devlette sezeryan yok esimde normal yap noluyo filan diyo deliriyom
tarafından
Bu erkekler neden işlerine göre ya valla hepsi mi aynı olur cidden :D tövbe tövbe
(1,235 puan) tarafından
Butun erkekler boyle yaa isleri bitince bak basinin caresine diyolar resmen
0 oy
(301 puan) tarafından
Bizimde aynı dediginiz gibi pazarlık yaparak karar vermiştim iki çocuğumu özelde doğurdum bunda sigorta yok yinede devlet deme bana dedim ama şuan 28 haftaligim evet zorlamıyor devlet diye ama o paraya altın falan alalım diyor bende boşa okadar para vermemeye karar verdim sanırım çünkü sigorta olsa yine biraz iyi ama sigortasız özel baya baya pahalı herşey için ayrıca ücret o yüzden suanlik devlet diye düşünüyorum sizin içinde her doğum aynı olmuyor benim ilkim kolay güzel geçti ikinci ise özel olmasına rağmen çok zorladılar beni doğum kötü olcaksa devlette özelde hiç farketmiyor kısmet işi inşallah sağlıkla kolay doğum yasariz
(1,235 puan) tarafından
Ins canm devlete gitmememin sebebi sezeryan istiyom o yuzden
(301 puan) tarafından
Evet keyfi sezeryan yapmıyorlar malesef
0 oy
(890 puan) tarafından

Bende belirli bir süre özele gittim doktor memnuniyetinden fakat daha asgari ücret çıkmadan muayene ücretine zam gelmişti ve ben asgari ücret öncesi doğum sorduğumda 13-14 demişlerdi siz düşünün kaç ay geçti üzerinden ben özel diye değil doktor diye istiyordun doktor devlete geçsin bende geçerim diyordum misal ama yapcak bir şey yok her şey istediğimiz gibi gitmiyor o zamanın şartıyla bu zamanın şartı bir değil bizim durumunuz o kadarını karşılayamaz misal sizin durumunuzu tabi bilmiyorum ama devlette de misal çok ilgili insanlarda var he evet kendi doktorunuz doğurtmuyor orası ayrı

Siz sezeryan istiyorsanız devlet Allah(C.c) korusun zor durum da kalmadıkça sezeryan yapmıyorlar gün zaten verilmiyor anlık gelişiyor
(1,235 puan) tarafından
Yani bizim durumumuzda karsilamiyo borc harc yapacaz ama elimde degil bnde o kadar para vermk istemem ama korkuyom
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Böyle konuları konuşmaya bile gerek yok kadının dediği olur içinden senin minik insan çıkıyor düşünmen gereken nerede daha iyi hissedicegin onun yapacağı maddi kısmı herkes görevini bilsin ek ise gidersin şimdiden başlarsan doğuma kadar hakkedersin de geç devlet hastanesi sezeryan yapmaz kolay kolay senin kendini iyi hissetmen önemli sözde vermiş zaten nerde istersen orda dogurursunhic duyma bile 
(1,235 puan) tarafından
Ister istemez canm sıkıliyo kndimi kotu hissediyom
(1,673 puan) tarafından
Kötü hissetme hiç baştan konuşmak meseleside değil başından zor bı doğum geçmiş travma olmuş sende ve evlat söz konusu sezeryan istemen kadar doğan biraey yok buda özelde mümkünsede yapacak birşey yok saygı duyup cabalamasi gerekiyo yapmiyosada sen hiç takma keyfinden oatemiyo değilsin sonucta

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 197 göst.
15 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Umayyyy (3,404 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 833 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 295 göst.
3 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...