0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (220 puan) tarafından
Kızlar hastaydık kaç gündür bebeğimin burnuna izotonik sodyum klorür ile temizliyorum ama tam olarak açılmıyor ya milimlik siringayla sıkıyorum akıyor ama tam olarak açılmıyor ve bebeğim ememiyor burnu tıkalı olduğu için 15 ayligiz yemekte yemiyor iştahı yok hasta diye en azından emiyordu içim gidiyor ya başka ne türlü açabilirim duşta aldırdım ama yok acilmadi tam olarak 

7 Cevaplar

0 oy
(220 puan) tarafından
Kuzlarrrrrrrrrrrrrrr
-Reklam-
0 oy
(3,202 puan) tarafından
Soğan ve karanfil yap. Nane yağı kıyafetinin yaka kısmına damlat. Hava makinası varsa serum fizyolojik 5cc koy onunla daha iyi açılabilir. Hastayken pek duş aldırma ama banyonun buharinda biraz durabilir öyle de akar. Serum fizyolojik sıkınca aspiratör ile yumusayinca çekiyor musun ?
(220 puan) tarafından
Canım kaç gündür hastayız terledi baya tıkalı diye duş aldirdim hemen saçını felan kurttutum ama yine açılmadı hava makinesiyle deniycem birde aspiratöre asla izin vermiyor burnuna degdirtmiyor bile izotonik suyuda eşimle sabit tutup kafasını öne eğip anca öyle sıkabiliyoruz
(3,202 puan) tarafından
Yâ hava makinası varsa hiç ihmal etme sabah akşam beş cc serum fizyolojik
(220 puan) tarafından
Tamm canım aynen onu yapayım
0 oy
(178 puan) tarafından
Yıkamak için verdiğin su yetersiz geliyor olabilir bir de daha tazyikli sıkmaya çalış canım
(3,202 puan) tarafından
Tazyizli sıkınca kulak enfeksiyonu olabilir ve nefes borusuna kacma ihtimâli var
0 oy
tarafından
Büyük siringayla kafasını öne eğerek sıkın
(220 puan) tarafından
Aaa şırınga küçük diyemi yetmiyor acaba canım
tarafından
Tabiki. Tanzikli yitmesi lazim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Fıs fıs olan serum fizyolojik al cnm sık yumuşat çek 
(220 puan) tarafından
Yarın bakicam ona canım fisfis olanına
0 oy
(340 puan) tarafından
Ben küçük bebeğimin burnunu sırf karbonatlı suyla açıyorum şırınga ile büyük bebeğim izin vermiyor doktor bir sprey verdi onu kullanıyorum burnuna sıkınca kendi akmaya başlıyor zaten rhinfant spreyin adı gene de doktorunuza danışın biz birer puf kullanıyoruz bebekler için olan vicks var ondan da alıp ayaklarının altına sür geçmiş olsun benim iki minnoş da hasta hala iyileşmediler 
(220 puan) tarafından
Canım bizede ondan vermişti önceden baya oldu ondan tarihi gecmistir diye atmıştım
0 oy
(1,300 puan) tarafından
Otrivine pediatrik sprey kullanıyorum ben çok tıkandığında. Siz doktorunuza danışarak kullanın. 3-4 günden fazla kullanmamanız gerekiyor ama
(220 puan) tarafından
Doktora sorduğumda serum fizyolojik kullan dedi canım bir daha sorayım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 59 göst.
11 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
0 oy
3 cevap 60 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 150 göst.

382,300 soru

11,445,866 cevap

35,019 kullanıcı

...