0 oy
342 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Valla 2 oğlum var hiç yapmadık sadece eşim pasta alır evde keser yeriz çocuklarla onun dişinda hiç ailelerle yapalım demedim ama özeniyorum artık yapanlara sizce yapsammi ikisine bı arada yaparim yaparsam hani 20 , 30 kişilik falan tam yapaym diyorum ya annem vazgecirtiyor ya kaynanam ne gerek var birsuru masraf uğraş diyolar bende vazgeciyorum

Bide kcuuk oğlum dış cikarcak hem diş hem doğum günü bı arada olurmu sizce

Hem diş buğdayı
Hem doğum günü

30 Cevaplar

0 oy
(11,416 puan) tarafından
Ben sadece ilk doğum günü için heves ettim nasip olmadı çok içimde kaldı 
tarafından
Bende istyorum annem kaynanam boşver dyo hep yardım edende olmayinca zor olur
(11,416 puan) tarafından
Bence 1 kere de olsa olmalı canım bunlar birer anı belki zahmetli belki masraflı ama her sene değil ama 1 kere olmalı benim kaynanam hastaydı iyi olsun yaparız dedik vefat etti şimdi yapsak da hep bi eksik olacak
tarafından
Ya anladım cnm basınız sagolsun
(11,416 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bence en azından 1 kere kutlamalisin 2 aile bir arada bi fotoğrafı olmalı hepsi birer anı insan kayıp verince anliyor
-Reklam-
0 oy
(1,554 puan) tarafından

Yaparim yapmam mi guzel anilar bunlar <3

(1,554 puan) tarafından
Yani 2 sene once cok bisey tutmamisti ama gecen sene baya tuttu zamlar malum. Bu sene 3.yaşı olacak hersey 2 katina cikti baya tutar eminim.
tarafından
Tutar ama ben poaca yaparm patates salatası Rus salatası falan yaparim
(1,554 puan) tarafından
Pasta ve suslemeler cok tutmustu bizde ya yoksa ikramliklari ben de kendim yapmistim. Bi de acik alanda yaptim ben cay bahcesi gibi bir yerde orda da icilenler falan tabi baya tutmustu.
(48,761 puan) tarafından
simdi bu parklarda kamelyalar varya orda yapıyorlar balonlarla susluyorlar mekan bedavaya geliyo☺️yaz bebeleri icin mantıklı ☺️ birkac balon ve duvara resimlerini yapistirdim o bile yetiyo
(1,554 puan) tarafından
Yaz bebeleri icin kamelyalar mukemmel tercih bence de :) kapali alanlari ben de sevmem, acik alanlar her zaman cok daha guzel oluyor ,☺️☺️
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Ben yaptım cnm hemde yeni doğum yapmıştım 23 günlük idim ilk doğum günü diye ama bundan sonra yapmayı düşünmüyorum cok sıkıntı çektim o gün 
tarafından
Bebeğin jucuk olduğu için zor olmustur
(1,043 puan) tarafından
Oglum da bir yaşında idi ilk defa kalabalık ortama denk geldi cok ağladı öbürü de 23 günlük olunca oda fena idi biz eşimle onlarla ilgilendik 4 aile çağırmıştım herkes ayrı kafada idi
tarafından
Bidahasina çocuklar buyunce yap cnm küçüğün bir yaşına gelince
0 oy
(6,258 puan) tarafından
1. Yaş gününü kutlamistik 2. Yaş gününde Kur'an okuttuk bu hafta sonu 3. Yaş günü küçük çaplı yakın arkadaşlarla biseyler yaparız heralde 
tarafından
Ben hiç birini yapmadım benim 2 oğlum var yapsam ikisine bir yaparim
(6,258 puan) tarafından
Öyle yap cnm aynen
(920 puan) tarafından
Ya 2. Yaş günü kuran okutmak ne güzel bir fikirmiş ya. Oğlumun doğum günü gecem.hafta idi o zaman bu yorumu görsem oyle yapardım mutlaka keşke aklıma gelseymis çok güzel dusunmussunuz❤️❤️❤️
(6,258 puan) tarafından
Evet güzel olmuştu:) masa hazırlamıştım hediyelikleri koymuştum balon falan ayarlamistik çok güzel geçmişti
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Kimseye bakma canım içinde kalacağına yap onlar vermicek sonuçta parasını falan
tarafından
Aynen öyle heves ediyorum doğum gününe 3 ay kaldı kucugun
(1,118 puan) tarafından
Kesinlikle yap canım onlar kendi çocuklarını büyütmüş bıraksınlarda bunları sen düşün yani herşeyini tat canım
0 oy
tarafından
Öyle kalabalık ortamları pek sevmiyorum. Kızıma doğum günü özel bir şey yapmadım. Bir pasta aldık eşimin ailesi benim ailem o kadar. Öyle maksat toplaşmak olsun pasta kestik fotoğraf çekindik. Olay bitti. 
tarafından
Haklsiniz ama halalarimida çok severim bide yengemi falanda onları cagrsam bu kez kaynanam der kızlarımıza çağır öyle sürer gider
tarafından
Yani. Sadece kendi tarafından olmaz canım. Eşinin tarafındanda çağırman lazım. Ben şahsen öyle bir şey yapsam atıyorum teyzemi çağırdım eşimin teyzelerini çağırırım halamı çağırdım diyelim eşimin halasını da çağırır ki aileleri saymıyorum zaten.
0 oy
tarafından
1 yaş doğum gününde fotoğraf albümü yaptırdım pastayı da evde kestik 
0 oy
(119,533 puan) tarafından

bizde evde pasta kesiyoz millet cok abartiyo cafe kapatandan tutta palyanço cagirana kadar birisi var tanidigim madoyu kapatti resmen :silly:

0 oy
(6,456 puan) tarafından
Ben doğum günlerini kutlamayı sevmem ama ileride pişman olmamak için kızıma yaptım tek başıma 30 kişilik 7 çeşit yaptım canım bir günde değil mesela kurabiye yaptım buzluğa attım başka bir gün poğaça yaptım buzluğa attım nbiyoe böyle çok yorulmadan hallettim. Çok güzel bir doğum günü yaptım içime sindi sende yap bi hatıra olsun 
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Ben doğum günü için kendisinin anlamasindan yanayım yani kendi istemeli istemezse yapmam ayrıca diş buğdayı falan çok gereksiz yani ne gerek var büyüsün arkadaşlari olsun eğlensinler yoksa koca koca insanlarla doğum günü mü olur 
tarafından
Oda mantıklı:) o zaman küçüğü sünnet ettirecem o ara mevlüt okuturum
(3,139 puan) tarafından
En güzeli sünnet mevlütü o zaman :))
0 oy
tarafından
Bi pasta keseriz sadece bu kadar kimseyi memnun etmek icin kendimi kasamam yaptigim masrafta cabası 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
İkisininde ilk yaşını organizasyoncu çağırıp madoda kutladım ikinci yaslarinda evde kendim masa hazırladım simdi 3 yaşında evde yapcam gene masa hazirliycam canım evde masa süslersin bir kaç bisey yaparsin yemelik pasta olur ve herkesi çağırmaya gerek yok eşinin annesi babası senin annen baban kardeşleriniz varsa onlar yani başka kimseye gerek yok 20 30 kişi demişsin cok fazla yani
0 oy
(48,761 puan) tarafından
benim icin doğum gunleri onemli ben küçüktüm halamlar pasta alıp oturdugumuz yere gelirlerdi uzaktaydik.o zaman kizim.bes yasinda her.sene kutladık 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Kutluyoruz sagolsunlar annemler ablamlar geliyolar ama ilk dogum günlerini daha özenli yapmıştım baya süslemeler ikramliklar falan diğerlerine sadece pasta yaptırdım onuda hazır almıyoruz taze yaptırıyoruz bayat oluyo yoksa :D

0 oy
(12,741 puan) tarafından
Kizım 1 yaşını yapacaktım evde bahçede. Süsleme için her şeyi aldım yeni hamileyim tencereye yaklaşamıyorum hem grip oldum

Kaynanama gittım sağ olsun sofra donattı süsledik kutladık 

Eşim 5 kardeş zaten ailecek toplanmak yeter
0 oy
tarafından
yapmadim ev disinda sadece okulda .. mekan falan gereksiz geliyor bana..
0 oy
(13,131 puan) tarafından

Senede bir kere zaten  

cafe tarzbir yer kiralarsan masraf olur evde o kadar olmaz :)

0 oy
(2,947 puan) tarafından
Biz oğlumun dogum gununde genelde memlekette oluyoruz. Ablam teyzemler kuzenler falan toplaşıp pasta kesiyoruz cay içiyoruz falan 
0 oy
(2,787 puan) tarafından
Üç buçuk yaşında her. Sene konseptli doğum günü yaptım çok güzel oluyor bir sürü fotoğrafı hatıra kaldı pişman olmazsın yap bence 
0 oy
(7,241 puan) tarafından
Kimseyi dinleme hiç bişey içinde kalmasın yapmak istiyorsan yap 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 28 göst.
0 oy
7 cevap 103 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bahar15. (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 413 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (296 puan) tarafından soruldu