0 oy
156 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar babamın iki dairesi yan yana birinde annemler oturuyor birinde kiracı oturuyor. Kiracı ile Ocak ayindan beri sürekli sorunlar çıkıyor Bu arada yer Ankara ve okula hastaneye çok yakın merkezdeyiz her yere yakın ev Kızılay'a falan arabayla 10 dk . 1250 den kira 3000 dedi babam Ocak ayında adam yok dedi Nisan da cikcam dedi . Nisan oldu mayis Haziran'da cikcam dedi sonra çıkmadı 3000 ni kabul etti . Her neyse annem rahatsız yatalak Ağustos ayinda hastaneye kaldırdık .Bir ay hastanede kaldı. Bende kardeşimle beraber anneme bakıyorum ama bu süreç ikimizi de çok yıprattı üstelik ikimizinde küçük çocuğu var. Bende kardeslerimde babamla konuştuk kiracıyı çıkartıp ben oturuyum dedim. Babamda kabul etti . Şimdi kiracı da çıkmam diyip duruyor . Biz bu adamı nasıl çıkarabiliriz mahkemeye versek ne zaman sonuclanir acaba ? 

3 Cevaplar

0 oy
(2,665 puan) tarafından
Sözleşmesi var mı ki ? 
tarafından
Sözleşme 2019 yılında yapılmıştı bir senelik bidaha yenilenmedi
(996 puan) tarafından
Sözleşme 2019 hangi ay yapıldı canım ?
tarafından
Nisan ayımda yapılmış canım
(996 puan) tarafından
Süper 6 ay var canım , mahkemeye gitmeye gerek yok siz geçecekseniz notere gidin 6 ay içinde tahliye kararı gönderin evlerine yasal oluyor öyle
tarafından
Babamın evi ama ben oturcam hem annem yatalak ona bakcam canım haftaya büyük ihtimal ihtarname çekecek babam
-Reklam-
0 oy
(825 puan) tarafından
Sözleşme varsa mahkeme kağıdı kendinin eline geçtikten 6 ay sonra çikarma yetkiniz var 
tarafından
Sozlesme falan yok canım 2019 yılında imzalamıştı o da bir senelik sonra da yenilemedi
(825 puan) tarafından
Eğer kiralar hesaptan değil eldense mahkemeye verseniz de siz zararlı çıkarsınız canım vergi kaçırmak suçuyla annenize de çok geçmiş olsun bu arada
(7,458 puan) tarafından
Sözleşmeler otomatik yenileniyor her sene tekrar tekrar imzalanmıyor
tarafından
Evet canım elden verdi hep o da bizi öyle tehdit etti
Tesekkur ederim
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Yapilan sözleşme 2019 yazmışsın. Onunla birlikte ihtarname yollayın 6 ay müddeti oluyor. Cikarabiliyorsunuz. 5 yılı doldugu için. Yoksa çıkarmak zor.
(7,458 puan) tarafından
10 yıl olunca çıkarabiliyor birde her sene sözleşme imzalanmıyor otomatik yenileniyor zaten
(3,324 puan) tarafından
Yaa kendimiz oturacaz diye ihtarname cekince cikarilabiliyor ama
tarafından
Aynen canım ihtirname cekmeyince cikmayacak gibi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 132 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Emine S (16,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mervebykdg (393 puan) tarafından soruldu
0 oy