+1 oy
469 göst.
Diğer kategorisinde (48,702 puan) tarafından
benim kizcem solak sol eliyle daha rahat kolay yapiyor bugün öğretmeni herşeyi sağ elle yapin demiş. stajyer öğrenci ela solak diye uyarmis ama yine de sağ eline işaret koymus bununla yap demiş. zorlamiyorum solu kullandiriyorum sizde durumlar nasil sağ el diye baskı yapiyor musunuz?

31 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kendim solağım canim :D dicoş doğduğundan beri eşim ha bire kızıyor çocuğa da sol elinle verme bir şey diyor ama ben vazgeçtim mi hayır tabiki de ☺ hep sol elimle veriyorum ne yapayım yani 32 yaşına gelmiş kadınım şimdi kalkıp sağ elime mi alıştırayim bu yaştan sonra ☺ dicoşum sol eliyle hiç bir şey almaz yemez canım boyama falan yapınca da kalemi sağ eliyle kullanır yemekte de çatal kaşık sağ el ☺ 

(48,702 puan) tarafından
bizim de sen gibi hersey sol elle ☺️
(48,702 puan) tarafından
diclosu öpüyorum ❤️❤️❤️
tarafından
Yaaa yerim bende balımı olsun solaklar akıllı olur ☺ teşekkür ederiz bal teyzesi sende balımı öp canım ❤
(48,702 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(358 puan) tarafından
Solakların matematik zekası kuvvetli olurmuş. Benim kızımda 2 yaşında . Herleyi solla yalıyot baskı yapmıyoruz sag kullansın diye ama dikkatte etmeye çalışıyoruz olmuyor .ögreymenini siz de uyarın sak7n okulda baskı falan yapmasın. Anne babalar baskı kurmazken öğretmenlerin böyle kişisel özellikleri hakkında baskısı çok yanlış
(48,702 puan) tarafından
aynen canim nasil rahatsa oyle yapsin zeki ama simdiki çocukların hepsi super zeka zaten☺️
0 oy
(1,412 puan) tarafından
2,5 yaşında oğlum ikisinşde kullanıyor ama ben sağ eliyle yapmasını istiyorum zorluyorum yalan yok 
(48,702 puan) tarafından
o kadar küçükken ikisini rwhat kullaniyordu sol daha coktu ama sagda zorlanmiyodu buyudukce sagi unuttu.hic.zorlamadim yemekte verdim saga baktim yine sola gecmis onuda biraktim
0 oy
(453 puan) tarafından

Ben bizzat solağım:) sağ elle yazmayı çok denedim ama olmadı aman sanki ne farkediyor ha sağla yazmışım ha solla. Nasıl rahatsa öyle yapsın, ha öğretmeni de saçmalamış bence. Solaklık değişebilir birşey olsa dünyada solak kalmazdı

(48,702 puan) tarafından
bide stjayer ogrenci soylemis bu eli kullan demis cocugun beyni oyle hukmediyo napsin☺️
(453 puan) tarafından
Solakların yazısı daha güzel olur hem boşver kız :)
(48,702 puan) tarafından
kalemi tutmaya alissa cok degisik tutuyo ☺️
0 oy
(1,878 puan) tarafından
baskın el kendini belli eder ve bu konuda asla baskı ve zorlama yapılmamalıdır ileride ciddi psikolojik sıkıntı yaşayan oluyor çocuklar zorlandığında.
(48,702 puan) tarafından
ben yarin ogretmenle konusayim en iyisi
0 oy
(891 puan) tarafından
Yemek yemekk taharet dışında bem olsaydım sağa zorlamazdım sağlık solluk alışkanlıkla alakalı değil ki 
(48,702 puan) tarafından
yemeği de diyorum sag elinle ye.diye niye diyo.bize annem cici elinle yiyin derdi oyle yerdik kizim neden sol.cici el degil mi diyodu bende biraktim☺️☺️
(891 puan) tarafından
Ben sağ sol cici demezdim şahsen kızın belli ki akıllı Bi çocuk bunun sebebini sonra anlayabilirsin ama yemek yemeyi sağ elinle yapmalısın bu daha uygun derdim.
(48,702 puan) tarafından
kiz oyle diyorum neden diyo mantıklı aciklama bulamayinca bende kendi haline bıraktım daha kucucuktu biz nasıl boyle duruyoruz diye soruyordu cok erken basladi ☺️
(48,702 puan) tarafından
hazreti Muhammed oyle yiyormus oyle yapin demis diyorum tamam diyo.yine sola geciyo☺️
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Ben anasinifi ogretmeniyim bu yıl solak bir öğrencim var ilk başta iki eliyle de denettim sagla çok zorlandı ben de hangi elinle rahat yapiyorsan onunla tut dedim. Zorlamaya gerek yok asla 
(48,702 puan) tarafından
cok guzel meslek ama kafa lazim Allah yardimciniz olsun bende ortaokul zamani ogretmen olmak istiyodum iyiki olmamışim yas gidince kafa kaldirmiyo cocuk sesini☺️☺️☺️
(2,945 puan) tarafından
En büyük destekçimiz sabır :) bir süre sonra normalleşiyor sesler de alışıyor jnsan
(48,702 puan) tarafından
bicir bicir cocuklar hepsi cok tatlı
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Neden illaki sağ eli kullandırılır öğretmen. Solaksa solaktir. Benim kızım değil de ben solagim. Annem solak, ananem solak dedik belki kızımda solak olur olmadı :)
(48,702 puan) tarafından
o bozmus düzeni ☺️☺️☺️
0 oy
(940 puan) tarafından
Ya cocuk solak niye zorluyoki öğretmeni de benim.oglumda solak  eşimde yani e
(48,702 puan) tarafından
bide stajyer uyarmis solak diye sağ eli kullanalim demis sabah diyemedim alirken soylicem
(940 puan) tarafından
Yani dini açıdan düşünmüştür belki ama doğası öle yanii zorla kabul ettirilebilecek birsey degil
0 oy
(16,015 puan) tarafından
İlk tek başına yemek yemeye başladığı zaman sol elle tuttu kaşığı çatalı. Sağ elle tutturmaya çalıştım ama olmadı solak yani sağ elle tutmuyor ama boyama yaparken dikkat ettim genelde hep sağ elini kullanıyor. 
(48,702 puan) tarafından
ikisinide kullanacak demek ki
(16,015 puan) tarafından
Şimdilik öyle görünüyor. Yemek yerden bazen sağ elini bazen sol elini kullanıyor. 3 buçuk yaşında oldu ama her iki eliyle de yemek yerden döküyor alışamadı daha
0 oy
(985 puan) tarafından
Benim oğlumda sol elini falan kullanıyor ne var ki bunda sanki solak olanlar çok farklı 
(48,702 puan) tarafından
isine gelmemistir tuttururken zor gelmiştir

İlgili sorular

+2 oy
29 cevap 299 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 228 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozlem.23 (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 222 göst.
19 Kasım 2022 Aile kategorisinde Alectemovik (41 puan) tarafından soruldu