+1 oy
462 göst.
Diğer kategorisinde (48,529 puan) tarafından
benim kizcem solak sol eliyle daha rahat kolay yapiyor bugün öğretmeni herşeyi sağ elle yapin demiş. stajyer öğrenci ela solak diye uyarmis ama yine de sağ eline işaret koymus bununla yap demiş. zorlamiyorum solu kullandiriyorum sizde durumlar nasil sağ el diye baskı yapiyor musunuz?

31 Cevaplar

+1 oy
(119,156 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
valla kuzey sag eli kullniyo şimoş sol kullanabilir onun herseyi ters☺️
(48,529 puan) tarafından
☺️☺️☺️bebekken herseye sağ eliyle.uzaniyodu.aliyodu sonradan degisti
(48,529 puan) tarafından
sevdos ela kendi düşen ağlamaza bayiliyo bugun ne deee beğenirsin bende evlenince kocami alize gibi ilk tanistigim yere goturcem ☺️ bir arada benim adim alize diyodu parkta kizlara alize demis alize diye sesleniyorlardi☺️
(119,156 puan) tarafından
puhahqhqhqhqqhahabababababazbdlans elosaa bakkk ☺️☺️☺️
-Reklam-
+2 oy
(2,703 puan) tarafından
Böyle bişey doğasına aykırı zaten. Hangi akla hizmet yapıyormuş bunu. Yemek yeme dışında tüm işlerini solla yapabilir. Sağlak ya da solaklik bir secim değil. Gidin konuşun o lüzumsuz kimse. Hatta diretirse şikayet edin
(48,529 puan) tarafından
yarin soylicem bakalim neden zorluyo aradi aslinda bugun demek aklima gelmedi
+1 oy
tarafından
Hangi eli kullanırsa kullansın 
(48,529 puan) tarafından
peki ☺️☺️
+1 oy
tarafından
Benim oğlumda anasınıfı inatla sol elini kullanıyor yazı yazarken sağı zorluyorum olmuyor kavrama yok yani pes ettim bende belki babama çekmiştir babam solak çünkü 
(48,529 puan) tarafından
ben hic zorlamayi düşünmedim nasıl rahatsa oyle yapsin mantigindayim da ogretmen israrla sağ demis
tarafından
Bizim öğretmene sordum da zorlamayın kesinlikle dedi nasıl rahatsız onu kullansin eşimde bana kızıyor karışma çocuğa diye benim oğlum ama boyama hiç güzel yapmiyo ya erkek çocukları böyle demişti ogretmeni
(48,529 puan) tarafından
benimki boyamayi isine gelirse hic tasirmiyo ama kalemi guzel tutmuyo kavga ediyoruz kalem tutusuyla ilgili ☺️
tarafından
Benimki çok tasiriyor canım ya bir kızın saçını iki saatte boyuyo ama sayı yazmada iyi
+1 oy
(2,647 puan) tarafından
4 yaşında  ve solagiz yemek harici topa vurmasi bile solak  anneme çekmiş ☺️
(48,529 puan) tarafından
☺️ bir gün topa vuracak esim dedi sagla vur koştu koştu tam vuracakken durdu oyle vurdu refleks olarak sol yani sağ cok zorluyor cocugu
(2,647 puan) tarafından
Bizimkide  sagla asla vuramiyo kalemi filan tutuyoda okulda nasil yapariz bilemedim
(48,529 puan) tarafından
sol baskinsa onu kullanır ☺️
(2,647 puan) tarafından
Ben yemek harici  zorlamam
+1 oy
(1,559 puan) tarafından
Oglan ikisini de kullaniyor ama ne demek zorla sag el kullandirmak ya o ne sacmalik ogretmenle konus bence boyle birseyi zorlamak olur mu
(48,529 puan) tarafından
bir ara ela da oyle ikisini kullaniyordu sonra tamamen sola geçti simdi sagda zorlaniyo
+1 oy
(1,071 puan) tarafından
Olmaz mı! Solak solak yemek yer. Her işi solak :,-)
(48,529 puan) tarafından
yesin zorlamiyorum ki hiç sağ kullan diye
(1,071 puan) tarafından
Zorlanıyorum bende nasıl canı isterse diye
+1 oy
(10,242 puan) tarafından

Neden solak olunca ne oluyor matematik zekaları yüksek olur solakların dokunmayın çocuğa.

Ay ikboş senmişsin soran :) dümdüz yazdım. Uyar balım soğur böyle yaparsa öğretmeni saçmalamasınlar.
(48,529 puan) tarafından
he kiz benim minnosumun eline nokta koymus bu eli kullan karistirma diye dövme yaptirsam ne fayda çocuk solak
(10,242 puan) tarafından
Bir konuş ikboş nokta falan gerek yok çocuk solak hocam aldığınız biyoloji anatomi her ne haltsa o eğitime bir dönüp bakın de bebeğim
(48,529 puan) tarafından
kiz dur elanin yuzunden kadinin olan biten günahını aldik oyun oynuyorlarmis sagini solunu karıştırmış sag hangisi bilsin diye nokta koymus ogretmen dedi mudahele edilir mi hic bende solagim benim ayten eksik anlatmış bana ☺️
(10,242 puan) tarafından
Ahhahshs yatacak yerimiz yok eloş tenk yu teyzem ☺️
(48,529 puan) tarafından
he ya o kadar kadinin arkasindan attik tuttuk ☺️
+1 oy
(6,953 puan) tarafından
Benim kız daha 3,5 yaşında ben zorlamıyorum benim kız mecburiyetten solak. 
(48,529 puan) tarafından
solak olmak kötü bisey degil ki
(6,953 puan) tarafından
Yok canım kötü diye demedim yanlış anladın benim kızım doğduğundan beri sağını neredeyse hiç kullanamıyordu meğer doğumda yüksek tansiyondan olmuş şimdi sağ tarafını geliştirmeye çalışıyorum hayatının kolaylaşması adına.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ne alaka benim kız da solak kim nasıl ne diye engel oluyormuş bi hu kalmıştı iyi valla s.ıcmayada karşısınlar yakinda
(5,240 puan) tarafından
Valla diyen kişi kim bilmiyorum büyük saçmalamış benim çocuğumun bir özelliği o ya ne haddine yani senin adına ben sinirlendim bak şimdi:)
(48,529 puan) tarafından
öğretmeni iste yarin konusayim bakayim
(5,240 puan) tarafından
Size ne gibi zarari var diye sorarım ben öğretmende karışamaz ki bakalim nasil bir açıklama yapacak
(48,529 puan) tarafından
ya bugün aradi diyecektim laf kaynadi yarın konuşayım kizimi tembihledim zorlama.kendini solu.kullan diye yapamıyorum sagla de dedim
(5,240 puan) tarafından
Aynen oyle ne alaka yani çözemedim
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Ya bu konuda benimde aklımı kurcalayan bişey var oğlum hem solak hem sâalak ama yemek işini bazen sol ile yapıyor ve eşim çok kızıyor bilen biri varmı sağ sol yemekte niye önemli ( bilmediğim için) 
(48,529 puan) tarafından
solla taharet alindigi icin sanirim sol elle seytan yer derlerdi bize ne kadar dogru bilemem tabi bilen yazsin yemekte de zorlamiyorum açıkçası
(48,529 puan) tarafından
241224 teşekkürler canim bilgi icin
(5,091 puan) tarafından
Rica ederimmm
(3,004 puan) tarafından
Evet sol el ile taharat yapıldığı için yemek yenmesi hoş değil hatta namaz esnasında hapşirinca bile sağ el avuç içi ile kapatılabilir ama sol elin dışı ile kapatılması uygun gorulmus ilmîhâl de öyle yazıyor.
(48,529 puan) tarafından
aa bak onu bilmiyordum
0 oy
(5,091 puan) tarafından

Valla çocuklarım küçükte bence yemek yeme dışında karışılmamasi lazım ya:) ben sol elimle yazıyorum sağ elimi kullanıyorum boya yapamıyorum çünkü sol elimle kalem tutaniliyorum ama diğer işler sağla :))))

(5,091 puan) tarafından
Bence zorlamakla olmaz ya sonra benim gibi bir garip olur :)))
(48,529 puan) tarafından
seninki bayagi karisik ☺️
(5,091 puan) tarafından
Evet ya müdahale var belli ki ☺️
(48,529 puan) tarafından
küçükken iste solaklara çok karisiyorlar.kendi hallerine biraksalar ya
(5,091 puan) tarafından
Evet ya :)
0 oy
(1,445 puan) tarafından

Ben solağım ama kızlarım değil ama karışma dogasına bırak ama sadece yemesini sağla yapmasını sağla çünkü sol elle temizligimi yapıcak caiiz değil şimdiden aşıla geri işinide zaten zorlasan  da yapamaz tecrübe sabit :D

(48,529 puan) tarafından
aynen makasi falan sagla kullanamiyo tersine geliyo☺️
(1,445 puan) tarafından
Ay makas ve patates soymak okadar zor ki alışacak onlara artık onlar sağ taraflı ama solaklar çok zeki olurlar becerir her işlerini makasıda tutacaktır
(48,529 puan) tarafından
üçüncü makasta rahatladık ikisini kullanamadi ☺️
(1,445 puan) tarafından
Allah'ım kolaylık versin herşey de hallolur
(48,529 puan) tarafından
aynen canim ☺️
0 oy
(1,407 puan) tarafından
Benim oğlumda hep solakti okul hayatında napicak kalemi nasıl tutucak vs diye düşünüyordum ama öyle güzel tutup öyle güzel yaziyorki inci gibi :)) tek sıkıntı yemeği de sol elle yiyor hep uyarmama rağmen asla sağ eliyle kaşığı tutamiyor 
(48,529 puan) tarafından
bende kalemi sagla denettim.kaldi oylece x☺️
(1,771 puan) tarafından
Nasıl rahatsa bırak öyle devam etsin canım zorladıkça daha da solu kullanmaya devam edecektir bı solaklarda sorun makas tutma ben hiç makası tutup kesemem düz olmaz  :D
(48,529 puan) tarafından
alisti makasa zaten benim iplerimi.kesip duruyodu evdeki makasi okula götürdük eve makas aldik ikisinde yapamasi ucuncuye alıştı ☺️
(1,771 puan) tarafından
Ne güzel demek ki küçükten alıştırmak lazım ben düzgün makas tutamam hiç :)
(48,529 puan) tarafından
o küçüktu alisti butun makaralari bitirdi☺️
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Benim oğlum da solak yani topa bile solla vuruyor. Her şeye sol elle uzanıyor. Sağ eline versek de çatal vs hemen aliyor sola.
(48,529 puan) tarafından
Sari kuzum benim ❤️oglunu seveyim ❤️
(3,004 puan) tarafından
:D bide öğrenmiş kalem tutmayı solla ama sağla tutamiyor ❤️
(48,529 puan) tarafından
yerim ellerini ❤️ela zorlaniyo güzel tutamiyo
(3,004 puan) tarafından
Solla da mı zorlanıyor kalemde , ye teyzesi ye
(48,529 puan) tarafından
evet cok komik tutuyo resim atarim yarin ☺️
0 oy
tarafından
10 yasinda Elisa bir kere bile demedim kizim sag elini kullan diye ,kendisini nasil rahat hissediyorsa onunla yazar . Asla baski yapmam bu konuda 
(48,529 puan) tarafından
he bak bende bu mantiktayim aa dedi elimdeki isaret silinmis ne isareti dedim oyle anlatti bide isaret koymuş çocuğun eline☺️
tarafından
Benimcocugum bilir hangi eliyle yazmasi gerektigini kusira bakmasin ogrtmen hanim
(48,529 puan) tarafından
yarin gidip bir gozukeyim ☺️
tarafından
En dogrusu Eloşumnasil isterse oyle olsun
(48,529 puan) tarafından
ama ne ❤️❤️❤️
0 oy
(12,902 puan) tarafından

Görümcemin kızı solak ona da demişler ama çocuk yapamadı 6 sımıfa gidiyor solak :)

Ben de ayakta solağım sağ ayağım güçsüz kullanamıyorum :)

(48,529 puan) tarafından
niye zorluyorlar anlamiyorum senin güç olsa onda sag kullanirdin ☺️
(12,902 puan) tarafından
Bende anlamıyorum :)
0 oy
(7,226 puan) tarafından
Ne kadar saçma insanlar varya. Bizim sağ elimiz nasılsa onların sol elide öyle. Eşim 24 yaşında adam solla yazar herşeye sol elini kullanır yemek yemek hariç. Onuda aklı erince alışmış solla yemek yenmeyecegi için. Zorlamak ne demek kocaman adam yapamıyor sağ eliyle işini çocuk nasıl yapsın. Oğlumda solak yemek için söylüyorum sadece ama ona bile tutamıyor kaşığı sağa alınca döke saça yiyor onun haricindeki şeyleri hangi eliyle isterse onunla yapsın. Biri bizi sol elle bı iş yapmaya zorlasa yapabilir miyiz? Onlarında aynı sağ elle yapamıyorlar 
(5,091 puan) tarafından
Evet haklısınız bende yorum yaptım gorduyseniz karisiklik oluyor sonra yanlış bir durum yemek hariç tabiki
(48,529 puan) tarafından
bende boyle dusunuyorum zorlamiyorum hic
(7,226 puan) tarafından
Aynen evet zorlanacak bı durum değil
Bence bı konuşun oda zorlamasın çocuğu
0 oy
(7,619 puan) tarafından
İki kızım var ikiside solak hiç zorlanıyorum hangisiyle rahat yazıyorsanız onunla yazın diyorum 
(48,529 puan) tarafından
kalem tutmayı ogretirken zorlaniyorum ben sadece ☺️
0 oy
tarafından
Canim ben solagim  hiç birsey  olmdi öyle alistysa yapacak birsey yok zorlmayn bence
(48,529 puan) tarafından
demi bende zorlamiyorum

İlgili sorular

+2 oy
29 cevap 294 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 224 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozlem.23 (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 219 göst.
19 Kasım 2022 Aile kategorisinde Alectemovik (41 puan) tarafından soruldu