0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (1,425 puan) tarafından
Kızlar neden böyle oldu bir hafta oldu kuralı sarımsak larda yesermis nasıl kurtarabilirkm

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gecen benimde 1 bidonum oyle olmustu hafiften hemen tuz sirke ekledim daha kotu olmadi 
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnternet e bulanık güzel diyordu  güzel yikadiniz mi sarimsak yesermsi  norml gelmdi bnde dün kurdum bakalım 
(1,425 puan) tarafından
Yıkadım canım suda beklettim
0 oy
(169 puan) tarafından
Çeşme suyu ile mi yaptınız? Bulanık yapıyor çünkü. Hazır su veya kaynamış soğumuş su olmalı.
0 oy
(5,122 puan) tarafından
Kornişonu yıkayıp direkt koyduysan ondan olmuştur. Ben hepsi kuruduktan sonra yapıyorum artık. Önceden benim de bulanırdı. Ama sarımsağın yeşermesi normal değil tuzu mu az oldu acaba
(2,220 puan) tarafından
Sarımsak yeşermesi ilk defa duydum bozulacak tursuya limon tuzu atıyorum ben
0 oy
(9,134 puan) tarafından
Suyu bulanıksa tutmamiş tursun canım. Eğer salatalıklarda yumuşama bozulma yoksa sarımsakları at suyunu değiştir tekrar kur. Ama salatalıklar yumuşadiysa çöp. Ben iki üç hafta kurudm dün açtım çok güzel olmuş kütür kütür 
(385 puan) tarafından
Hayır salatalık yumuşamışsa sakın atma. Tuzu az oldugu için yumuşuyor . Suyunu bir kaba dök. Dilini yakacak kadsr kalın tuz ekle iyice karıştır erisin. Sarımsakları da çıkar yeni koy içine. Suyunu da ekle . Beklet 1 hafta. Suyunun rengi içinde kaynamamış su kullanıldıgı için oluyormuş diyorlar . Kıtırlıgı tadı yerindeyse rengine çok takılmıyorum açıkcası
(9,134 puan) tarafından
Yumuşamişsa bozulmaya başlamıştır yenmez bence
(385 puan) tarafından
Yok kurtarılıyırmuş. Kayınvalidem denemiş biliyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 56 göst.
14 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde ozlemyc (408 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 107 göst.
6 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,343 puan) tarafından soruldu

385,885 soru

11,536,790 cevap

35,209 kullanıcı