0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Ben bekarken fabrikada falan çok çalıştım yeri geldi 12 saat çalıştım üç vardiya olarak çalıştım çok zor ama calsitim nyse evlendim çalışmak istedim ilk aylarda olmadı snra hamile odlugmu öğrendim kızım üç yaşında bekarilktaki şehre taşındım yine calismak istyorim ama fabrikalar hep üç vardiya annem yaşlı çocuğuma bakamaz istyorim ama kızımi kreşe versemde maaş hepsi kreşe gdecek kreş desteği veren fabrikalar da var ama oda üç vardiya gece de çalışmam gerekiyro uymuyor eşim dyor ne gerek var çalışan bütün paran gidecek hastaneye hep ilaçlara verecen sen ayakta zor duruyorsun evi braz temizlediginde yoruldum dyorsun nasıl caliscan dyor bir komşu var dyirdu bna saçma geliyor bı evli kadın çalışması nye dedim düşünsene durakta iş yerinde yemekhanede erkeklerle iç icesin falan bna açma gelyor eşim asla izin vermez izin verse de çalışmam falan ne alaaaka yaa insan kendini bldkten snra sonuçta paranı kazanıyorsun millet ekmeği için calsiyor mecbur napalim dedim ben kendime göre sabıt iş ve kreş desteği veren bı yer bulsam çalışırdım kızımı kendimle götürür getirirrdim hepsi üç vardiya bide ben lise mezunuyim

24 Cevaplar

0 oy
(3,328 puan) tarafından
Komşunu bosver canim sen. Bence her kadin calisip ayaklari ustunde durmali. En fazla 2 yil param gider sonra ilkokula baslar kidemin artar falan. Ev isinde daha duzenli oluyor calisinca. Evde surekli yasam oldugunda ev daha hizli dağılıyor.esinde yardim eder iyi miss
tarafından
Eşim Dyor ikinci çocuk
(3,328 puan) tarafından
2. Cocuk olayini siz karar vermelisiniz. Ama belli ki aldigim para krese gidecek dedigine göre oyle muhtesem bir geliri yok esinin. Ona sunacaginiz imkanlarda önemli ben tek çocukcuyum su aralar
tarafından
Tabi kiradayiz
-Reklam-
0 oy
(819 puan) tarafından
Başka ise bak. Gece vardiyası olmayan.
tarafından
Kreşi olan yokki
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kişi kendinden bilir işi demekki kendi bozulucagini biliyo,ben evliligimin ilk 2 senesi 3 vardiyalı yerde çalıştım haftada 3 kere 16 saat çalıştığım bile oldu 1 sene bi bölümde sırf kadınların arasinda 1 sene başka bi bölümde sırf erkeklerin arasında çalıştım çok şükür ne yanlışa düştüm ne namusum zedelendi nede eşime laf getirdim sonra hamile kaldım oylelikle çıktım yoksa devam ederdim çalışmaya gayette memnundum ortamdan isimden 
(997 puan) tarafından
Kareside mi çalışıyordun kız :D
(9,626 puan) tarafından
Yok canim kosabta bi fabrikada  :D  kestele bağlı sanayi bölgesi  :D
(997 puan) tarafından
:D genelde orası yakın diye bayanlar orayı tercih ediyor çalışmak için :D bende mesleğime geri dönmek istiyorum ama kızım daha 2.5 aylık en az 2 yaşına kadar beklesem mi diye düşünmüyor değilim
(9,626 puan) tarafından
Kestelde bana çok yakın canim o yüzden orda çalıştım ama güzel bo yerdi eldiven üzerindeydi ben aslında modelistim onun üzerine okudum ama bi gram hevesim yok o yüzden fabrikada çalıştım cokta severek gidiyodum hamilelik düşündüm Allah nasip etti hamile kaldim oglum doğdu sonra biraz zaman geçti annem ben bakarım sen istersen devam et dedi geri dönme planı yaparken kıza hamile kaldım sonra oda büyüdü yine annem ben bakarım sen çalış istersen dedi yemin ederim iki kere böyle niyetlendim ama nasip olmadı bu sefer üçüncüye hamile kaldım yüce mevlam uyariyo sen çalışma diye  :D :D eger kazaya kurban gitmem dersen 1 yaşına kadar bekleyip öyle çalışsan daha iyi olur hem bebegin hem senin için  :)
0 oy
tarafından
Çalışmalı kesinlikle 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
cok erkek ortaminda bulundum çalıştım sorun yasamadim ama suan kizimla ilgilenecek kimse yok ondan calisamiyorum
tarafından
Bende çok calsitim bekarken ama senin de dedigin gbi kziima bakacak kmse yok kreş de aşırı pahalı yaa
(48,690 puan) tarafından
pahalisini gec hadi uygun buldun diyelim.herkes 9-5 çalışmıyor ki uymuyor saatleri simdi kizim 5 yasinda okula gidiyo ama.oglen kim alacak okuldan sabahci yada ikinci donem oglenci olacak kim götürecek okula
tarafından
Vala haklsiin bende gece calsisam kızımı kreşe göndersem bile eve gelsem eşim yok ben yokum çocuğu nereye bırakacaklar ablam üç vardiya calisyor çocukları okula gdyor annem hasta çocuğum orda durmuyro bile
0 oy
tarafından
Bence kadin calismamali 
tarafından
Peki neden bende öyle düşünüyorum bı yandan ama neblim bünyesi güçlü olan calisyor
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Müge Anli'ya çıkan başkasıyla kaçan kadınların çoğu da çalışmayan  hatta koyde yaşayan kadinlar. O ne olacak acaba? İnsanın içinde varsa pislik her ortamda yapar. Erkekleri gün içinde pazara, çarşıya gidince de görüyoruz. 
0 oy
(13,088 puan) tarafından
İhtiyacın varsa günün ve enerjin varsa neden olmasın ben çalışıyorum çünkü bir mesleğim var kocama muhtaçlığım yok üç dört yıl gibi bir zamanda el ele verip hayat standartlarımızıda yükselttik şimdi bir çocuğum var onun geleceği için birikim yapıyorum çocuk okula başlayınca çalışsan daha iyi olur veya çalışma şartları iyi olan bir iş bulursan çalış tabiki 
tarafından
İhtiyaç var ama öyle aşırı değil hiç enerjim yok yaa hergun uykum var yorgunum
(13,088 puan) tarafından
Bir kan değerlerine baktir evini hele de çocuğunu ihmal edecek kadar yorulursan çalıştığında bir işe yaramaz
tarafından
Tabi cnm vala kan değerlerim baya kötü cikmsti yeni ilacalrim btti ama hep güçsüzum
0 oy
tarafından
Çalışıyorum niye çalışmayayım. Kadınlar ayaklarının üstünde durmalı. Görüyoruz burda postlarda eşim para vermiyor diyenleri.
tarafından
Ne iş yaparsin
0 oy
(9,007 puan) tarafından
2 çocuğum var küçük olan plansız oldu korunurken bizim planımız ben büyük oğlumu memeden kesince işe başlicaktim oğluma annem bakicakti. Bu devirde tek maaşla çocuklara gelecek vermek güzel bir şekilde yaşatmak çok zor anca karnı doyar geleceğine bişey birakamayiz. Komşunun dediği çok saçma o zaman pazara markete de çıkmasın hastaneye de gitmesin oralarda da erkek kadın iç içe. Kafana durumuna uygun bir iş bulursan çalış birak milletin ne dediğini el öğüt veriyor ama.ögün vermiyo
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Bende 3 vardiya çalıştım.  İki çocuğum var zor olmadı. Bakanım vardı. Komşunun ki tamamen saçmalık. Bizim burada da kreş desteği veren fabrikalar var bende onlardan birine girmeye çalışıyorum su an
tarafından
Cnm nerde otryorsun
(6,047 puan) tarafından
Bozüyük Bilecik te
tarafından
İşte üç vardiya olmuyor bende Tekirdağ kapaklı da otyroum
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Calismali. Kimseye tamah etmemeli. Sonra kocam beni dovdu kocam para vermiyor kocam beni aldatti gidecek yerim yok oluyor.

Kadin kendi ayaklari uzerinde muhakkak durmali. 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Genel olarak bence calismamali çünkü o kadar zor ki. Eve, çocuğa , işe, eşe yetişmek. Ben çalışıyorum hem mesleğim var boşa gitmesin kariyerik olsun diye hem de çalışmasam gecinemeyiz. Hadi karnimiz doydu diyelim çocuklarımıza yatırım yapamayız. Ha ben çalışıyorum yatırım yapabiliyor muyuz? Pek sayılmaz. Ama her ihtimali düşünmek gerekiyor. Çağımız eski çağ değil maalesef. Kadın herseye yetebilmeli bu çağda 
(1,210 puan) tarafından
Akşam eve geliyorum örneğin çocuk, yemek, ev işi oluyor. Zaten yorgun oluyorsun. Bunlara yetişmeye çalışıyorsun, çocuğu uyutuyorsun tam işler bitti oh be çok şükür uyucam dinlenicem diyorsun. Bir de bakıyorsun ne görsen iyi? Kocan gözlerini pörtletmis seni bekliyor :))))))
(1,227 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin :))) aynen yoruma da katılıyorum.
(1,210 puan) tarafından
Maalesef öyle :))
tarafından
Ayy çok zor yemin bende çok zayıf bünyesi zayıf biryiim hemen evde yoruluyorum esim dyor çalışsan  dyer gunu hastanelik olurdun aldığın maasta hastaneye ilaca gdecek benm kzimda üç yasunda çok zor evde dışarda hep peşindeyim ablamda kocasi olmadığı halde bosnamis iki çocuk bakıyor çocuklarıda büyük yani orta okula gdyirlar evlensem asla çalışmam dyordu ayakalrim altı agryor resmen dyordu çok zor vallhi haklısın bu sefer yemek çamaşır bulaşık çocuk insan kafası kaldrmiyro
0 oy
(5,654 puan) tarafından
Çalışmanın evlisi bekarı olmaz. İmkan varsa bit insanın hele ki bir kadının kendi ayaklarının üstünde durması kadar güzel bir şey var mı 
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Soru başlığına göre yazıyorum içeriği okumadım vaktim yok. Evlenince neden çalışmasın kadın asıl o zaman para daha çok lazım :) her kadn çalışmalı
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Elalemi boş ver akıl veren para veriyormu hayır çalış eline para kalmasa dahi sigortam ödenir kendi tecburen olur illa fabrika olarak düşünme 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Her kadın çalışıp ekonomik özgürlüğünü kazanmalı bence komşun geri kafalı yanlış düşünüyor. Ben 2.5 senedir markette çalışıyorum ama senin şartlarında olsam çalışmazdım çocupuna bakacak kimse yok kreşe bile sen bırakıp alcaksın gece vardiyası olcak diyorsun sen sabah işten gelip tam yatacakken çocuk uyancak bünyen asla kaldırmaz bekarken çocuk sorumluluğun yoktu istediğin zaman uyuyordun ama şuanki şartlarla o zamnki şartların bir değil. 
tarafından
Evet cnm herkes dyro aldığını kreşe vercem ne aldığın bu işten kendin bak daha iyi dye senin dedigin gbi ben dört onki vardiyasi ise gidecem servis kresten eve getrcek ee  ben yokum eşim yok kim bakacak çocuğuma zor valahi tek vardiya olipta kreşi yok hepsini aradım hep üç vardiya valah eşimde boşver dedi ilerde buyuselr calisirim
0 oy
(4,663 puan) tarafından
Hemşirelik mezunuyum çalıştım bekarken evliyken de 5 ay çalıştım şimdi çalışıyorum Rabbim zor duruma dusuruse calisirim
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Canm evli bı bayan evlenmiş yaşını almış aklı başında helede çocuğu varsa çalışıp çalışmaması ona kalmış buna kendisi karar verebilir yapabilirse istiyorsa çalışsın 
0 oy
(4,287 puan) tarafından
Komşunun işine öyle gelmiş bence :D

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 337 göst.
19 saat önce Alışveriş-Hediye kategorisinde EsmaElif&mstafa (26 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 440 göst.
27 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde yaprak dokumu (2,886 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 150 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal34 (67 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...