0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından
Oğlum çok güzel uyurdu ama nedense 3 yaşından sonra zor uyutuyorum. Normalde saat 9a yatağa koyup giderdim. Uyumasada uzanırdi ama şimdi kalkıp duruyor ve ben artık ne yapacagımı şaşırdım. Bye bye diye şurup aldım denedim ama faydası yok gibi. Öğlende artık uyumuyor. Saat kaçta uyursa uyusun sabahin 5-6inda kalkıyor geri. Bir problemide yok. Konuşamıyor derdini anlatamıyor ama görünüşe göre derdide yok yada ben öyle sanıyorum bilmiyorum. Çok ilgi gösteriyorum biraz alttan almaya çalışıyorum ama ben gerçekten yoruldum artık. Yanına yatsam ben uyuya kalıyorum düzen diye bişey kalmadı. Bağırdığım zaman uyur ama kıyamıyorum bağırmaya, bu bir çözüm değil. Buna benzer durum yaşayan varmı??? Ve ne yaptınız??? Kreşe gidiyor bu arada ve onun yanında özel eğitim alıyor. Yorulması lazımken hala aynı... 

7 Cevaplar

+1 oy
(306 puan) tarafından
Yav kardeşim ben de bunu anlamıyorum ya zamanla oturur uyku düzeni dışarıdan kimyasal hiçbir şey vermeyin ya annelik bu değil yani uykusuz kalacaksın dönem dönem her şey olacak çocuk kolay mı büyüyor hemen ilk zorlukta ilaç bilemem ne yapmayın lütfen ya lavanta al kokusu mikropları öldürüyor bebekleri de rahat uyutuyormuş
(19 puan) tarafından
Evet çünkü benim iki çocuğum daha var ve hamileyim ve çalışıyorum ve kocam var vs vs vs hemen ilk zorlukta değil ayrıca. Neler neler denedim, denedik ama artık yoruldum eski düzenimi istiyorum. Doktorlarda pek yardımcı olmuyor. Bir çözüm şart. Ben ilaca çok karşıyım ama sanırım son çarem o :( Lavantayi deneye bilirim evet, bugün bulabilirsem hemen alacağım. Tşkler
(306 puan) tarafından
Tamam çocukların olabilir hamile de olabilirsin ama bunlar o çocukların değil senin tercihin onların sqplıklarını beyin gelişimlerini etkileyecek bir şey yapamazsın böyle bir hakkın yok bitkisel çözümler bulmaya çalış ben ilaçlara çok karşıyım gerçekten
(19 puan) tarafından
Bende karşıyım ilaca ama çocuklar için uygun bişey vardır sanırım bilemedim.. Bu beni bırak kendisi için iyi olur. Çoook az uyuyor çünkü ve oda iyi bişey değil..
(306 puan) tarafından
Doğru tabi de işte
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım bay bay nıght dışında olmaz melatonın spreyi önerirlerse kullanma karacıgerı yoruyor 
(19 puan) tarafından
Evet araştırdım bende baya.. Ne yapacağız bilemedim..
0 oy
(763 puan) tarafından
Mide sorunu olabilir mi gaz olabilir bişey rahatsızlık veriyo ki uyuyamıyo çocuk canım yanında yatırıp yatağına koymayına dene birde benim oğlumda bir süredir yatağında uyumak istemiyo kanepede veya bizim yatakta uyur uyuyuncaya yatağına koyuyoruz 20.30-21 gibi uyur sabahta genelde 7.30gibi uyanıyo Oğlum 3.5 yaşına girecek 
(19 puan) tarafından
Evet benim oğlumda öyle. Salona gidip koltuğa yatıyor nedense.. Bizde öyle yapıyoruz ama kalkar kalkmaz geri salona koşuyor. Beni ister oldu sürekli yani bir anda huy değiştirdi anlamadım gitti..
(763 puan) tarafından
Dönem dönem olabiliyo canım geçen haftada mutlaka aynı saatte uyanıp yanımızda yatmak istiyodu yada yanımda dur illa diyodu uyuyana kadar başında bekliyodum
0 oy
(5,049 puan) tarafından
4 yaşındaki çocuğa uyku ilacı verilmez. Belli ki bir derdi var yoksa 3 sene uyuyan çocuk niye son 1 yılda düzenini bozsun. Belki de fazla yorulduğu için uyuyamıyor. Bunun yerine bir doktora danış. O zaten gerek duyarsa gerekli takviyeyi verir.
(1,849 puan) tarafından
+++++++++++++++++++++
(19 puan) tarafından
Doktorlar bişey yapmıyor maalesef..
(5,049 puan) tarafından
Bişey yapmıyorsa çocuğun bişeyi yok demek ki. .
0 oy
(48,695 puan) tarafından
bes yasinda hala yanina yatip ven uyutuyorum uyuyakaliyorum genelde sende oyle devam et ilaç çözüm değil ki 
(19 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun nediyim
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Benim oglum doğduğundan beri uyku sorunu var canm diyelim ki 10 da uyudu 5 gibi kalkar bazen çok nadir 10 da uyuyup 7 de kalkar yani 10 gibi uyuyup 10 da kalkmisligi asla yoktur yani her çocuk aynı değil ilaç kullanma .ve gündüz uyutma ki iyice yorulsjn akşam uyut ben öyle yapıyorum 
(19 puan) tarafından
Doğru, her çocuk aynı değil maalesef. Gündüzleri uyutmadigim halde böyle. Kreşte de uyumuyor.. Hayırlısı artık ama ben eski düzenimi özledim
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Canm konusamiyo diyon bnce en buyuk derdi bu ilesim kuramiyo anlatmak istedigini anlatamiyo bu cok zor bir durum bnce masal filan okuyup yatrmaya calis ilac cozum degil bnm oglumda 4 yasinda hala yanina yatmazsam asla uyumaz 11den once uyumaz 
(19 puan) tarafından
Her akşam masal okurum yanına yatarım. O uyuduktan sonra kalkarım yada bende uykuya dalarım eşim uyandırır beni. Bir senedir böyle idare ediyorum ama belki bir çaresi vardır bilemiyorum artık. Allah yardımcımız olsun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 160 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Biryenianne (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 186 göst.
21 Nisan 2022 Aile kategorisinde 12acaba (396 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 158 göst.