0 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde (54 puan) tarafından
Burdan ilk defa sohbet açıyorum ama kızlar üçüz 23 aylık bebeklerim var ve hamileyim 3 aylık  deprem falanda olunca yanımzda devam ettik yatırmaya ama artık odalarını ayırıcaz ki gelen bebeğimizi yanımıza alalım tecrübem yok ayrı odaya nasıl alıştırcam hiç bilmiyorum tecrübesi olan yardımcı olurmu ilk başta ayırma fikri çok güzel geldi iş ciddiye bindi ve beni alışırlarmı diye bir korku sardı 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben hiç beceremedim bunu çünkü hiç ayrı uyuyamıyorum onlardan hepimiz aynı odada uyuduk hep
(54 puan) tarafından
Benimki üçüz gebelik ev sobalı diye 6. Ayımda annenmlere geçtim doğdular 4 aya kadar kaldım kış olduğu için birde şanslarına öyle bir kar yağdıkı hep yollar kapandı ve mecburen kışın yarısını orda geçirdim evime geçtim düzen kurduk derken yine bizle yattılar imkanımız yetmedi odaya çok şukur şuan biraz rahatladık ve artık ayrı yatsınlar dedik çünki özel hayatımızıda çok etkiliyor üç tane olunca ama iş ciddiye bindi şimdide nasıl beceri cem bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Gece uyanırlar mı 
(54 puan) tarafından
Yan yana yattıkları için birbirlerine değiyor lar ona uyanıyorlar birde çok susayınca uyanıyorlar nadir
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben 1 hafta oldu ayıralı oglum pek uyanmaz ama kızım su içmeye 3 4 kere uyaniyo oda hemen bizim odanın bitişiginde,uyanıp anne diyince bende uyanıyorum hemen uykum hafiftir,kalkıp su verip geri yatiriyorum uyuyo bidaha,şu su olayı bi bitse oda kesintisiz uyusa iyi olur aslında 
(54 puan) tarafından
Ya benim uykum ağırdı ama hamilelik olunca 2 sate bir kalkıyorum tuvalet için o aralar onları kontrol edicem bizim odalarda karşılkklı olucak arada banyo var sadece ama işte ya uyanır duymazsam korkusu var
(9,626 puan) tarafından
Uyanırsın canim endişelenme ayrı odalara gecicekler ya o düşünceyle otomatik olarak uyanırsın zaten :) altta yorumunu gördüm de oda yapıcakmışsın galiba ben 2 hafta önce yaptırdım yavrulu ranza bende üçüncüye hamileyim oda çok büyük olmadığı için mecbur ranza yaptırdım tavsiye ederim çok memnunum
(54 puan) tarafından
Evet oda yapıcaz oğlumun biri çok zeki herşeyi hemen kavrıyor babası kılıklı babası naparsa oda aynısını yapıyor o üstte yatar diye düşündüm farkına varır bir kaç güne aluşır öğrenir sıfırdan yapmk malıyetli oluyo hazırını alıcaz en azından 6 7 yıl kullanırlar sonrasına inşallah ev almayı düşünüyoruz nasip olursa zaten baştan düzücez evimizi en iyilerini o zamana bırakıyorum ama iş artık ciddiye bindi ve ben onlar olmadan nasıl yatıcam onlar bizsiz nasıl uyuycak hiçbir fikrim yok eni sonu olucak bişey ama inşallah kolay geçer ya
0 oy
(1,283 puan) tarafından
1 yaşından itibaren ayri odada buyuk besiginde yatirdim . Ne kadar kucuk alıştırsam o kadar hizli olur diye düşündüm. İlk gunlerde ayni odada ama ben yerde o besikte uyuduk tabi çok sık uyandi agladi ama pes etmedim ustelik sallanarak uyuyan bi cocuktu gece boyu sallardim zaten o zaman kafama koymustum. Besigine biraktim ninni soyledim saçlarını oksadim oyle uyuttum 1 hafta boyunca. 3 4 gun geceleri yaninda yerde yattim. Sonralari uyurken yine ellerinden tutup oyle uyuttum dalmasina yakın annecim bende yatağıma gitcem pis pis yapcam dedim bilincaltina islesin diye. Oyle alıştı 10 gune yakın bocaladi ama alıştı. Ara ara aglayarak uyaniyor sakinlestirip bırakıyorum. 27 aylik şuan. Yazin yanimda benle yerde yatti simdi bi haftadir yine besigine bırakıyorum. Tabiki çok zorlanicak zorlanicaksin ama yapcak bisey yok. Odasina sevdigi gece lambasini acik tuttum hep 2 yasina kadar. Simdi gece lambası da yok odada. Koridorun ışığıyla uyuyor. Hala sabaha karsi aglar cami cok yakin sabah ezaninda korkar ağlar sakinlestiririm sakinlesmezse yanima alirim ama besigine zorlarim yani. Hava soguyunca besigi korunakli usumez. Allah yardimcimiz olsun. Sağlıklı olsa hep onunla uyumak isterim ama malesef yapamiyorum. Kiyamiyorum gece kalkıp kalkıp öpüyorum oksuyorum saclarini kucagima alip kokluyorum ama geri besige bırakıyorum 
(54 puan) tarafından
Ya bizede cami çok yakın gece ayağıöda sallıyorum yerde yatıyorlardı şimdi iki katlı ranza ve bi katlı ranzanın aynısından alıcam oda küçük anca bu şekilde yapabiliyoruz korunakta alıcaz kenarlara inşallah odalarını düzücez bende küçükken çok istedim ama o anki imkanım yoktu üçüz olması bizi çok çökerti Allah'tan şuan eşim dükkanını falan açtı rahatladı fırsat bulmuşken de yapmak istedim ama kızım bana çok düşkün oğlanlar da babaya düşkün eni sonu ayrılıcak yerleri ve erkenden olsunn ki gelenn bebeğimizi dişlamasınlar onu yanıma koymazlar yoksa allah korusun farkında olmazlar kıskanjp zarar verirler onun dışındada eşimle özel hayatımı da çok zorluyor ve bu gün içindeki ilişkimizi de zedeliyor birbirimize giriyoruz
(1,283 puan) tarafından
Tabiki zorlamaz mi hani bizim icin cok bisey ifade etmiyor belki ama erkekler yanlarinda istiyor eşlerini ozel hayat icin özellikle. Allah yardimciniz olsun insallah bir an evvel ayirabilirsiniz
(54 puan) tarafından
Aynen öyle banada çok bişey ifade etmiyor ama mesela 3 gündür çocuklar bazaya çıkıpj yanımızda yatıypr ve mecburen onlarla yatıyorum surat sallıyprdu neymiş yüzüne bakmamış yatmışım böylede arada kalıyorum mecburı artık yani
0 oy
(3,007 puan) tarafından
MaşaAllâh lâ hâvle velâ kuvvete illâ billâh rabbim evlatlarınızı size bağışlasın ne kadar güzel evde bıcır bıcır aynı şeyden üç tane rabbim koruyup muhafaza etsin. 

Uyku eğitimi üç taneye birden vermek zor olsa gerek ama Allâh kolaylaştırsın. İlk iki hafta ağlarlar ama 4.günden sonra adaptasyon süreci başlıyor ve bir bakmışsın artık kendi odalarında mışıl mışıl uyuyorlar.
(54 puan) tarafından
Ayyy inşallah imkanlarımı zorlayıp yapıcam odalarını ve emeğimiz boşa gitmez inşallah gerçekten çok zor maddi manevi ve bakan tek benim bu beni çok yoruyor ama diyorlar ya bir ğülüşleri yeter diye vallahi yetiyor artık büyüyorlar  ve  alışmaları lazım kı benim hamileliğin son dönemleride rahat geçsin diye iyimi yapıyorum bilmiyorum ama bulduğum çare bu yani kolayda geçer inşallah
(3,007 puan) tarafından
İnşaAllâh rabbim yâr ve yardımcın olsun :) tek bakan sen isen işin gerçekten çok zordur anlayabiliyorum ben bir taneye tek bakmakta zorlanıyorum. Sen üç tane ve ekstra hamilesin MaşaAllâh.
(54 puan) tarafından
Zor valla millet bana farklı gözle bakıyor ama ben daha 24 yaşındayım 4 senelik evliyim 2. Hamileliğim çok normal ama üçüz oldukları için farklı bakıyorlar sanki doğurup doğurup atıyormuşum gibi hissetiriyorlar ve oda yapıcam dediğimde herkez aklınk başına al falan yatmazlar yerde yatarlar diyorlar ama eni sonu bu çoçuklar yerini istiycem odaları olsun istiycek gayet normal değilmi oda isteğim benimde işlerimin kolaylasması lazım en azından yerlerı belli olmalı minderde yatıyorlar ve hergün kaldır sirkele ser yüzlerini yıka eğil doğrul olmuyo ve gelen giden basıyor hoşuma gitmiyor ama millet eski kafada kalmış artık cevab yetiştiremiyprum
(3,007 puan) tarafından
Yââ canım kimseye şöyle yapcam böyle yapcam deme güzel oda yap yavrulara İnşaAllâh

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 248 göst.
10 Ocak 2024 Aile kategorisinde Minnnnak (1,216 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
21 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 852 göst.
0 oy
6 cevap 105 göst.
12 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde tugba taha (228 puan) tarafından soruldu