0 oy
129 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Bebeğimin 9aylik kontrolünde kan tahlilleri alındı e nabizdan baktım değerleri baya düşük ne anlama geldiğini bilemedim doktor da yetişmedi 

image

image

image

5 Cevaplar

0 oy
(5,051 puan) tarafından
Kansızlık var bebeğin büyük ihtimalle Dr kan ilacı başlar 
-Reklam-
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Kan ilacı verir doktor canım. Siz kemik suyu koyun çocuğun yeneklerine
(6,356 puan) tarafından
Ocean ı da çok duydum
tarafından
6damla ver demişti 8aylikken şimdi 10damla versem sknti olmaz galiba yarın alıyım inşallah demir eksikligide varmis ona ne iyi gelir
(6,356 puan) tarafından
Damla miktarını doktora sormadan değiştirmeyin. Et, ciğer, ıspanak, semiz otu gibi şeyler tüketmesini sağlayın. Her yemeğe ilikli kemik suyu koyun. Hem bağışıklığına da iyi gelir
tarafından
Ağzını sürmüyor içinde et yada et suyu olan yemeğe bı kez zorla vermeye çalıştım heryere kustu tek yediği yoğurt kaşık mama çayla ekmek seviyo bide muzlu mama
(6,356 puan) tarafından
Çay vermeyin. Demirin düşmanı çay. Üstelik yaşı da küçük niye alıştırdınız ki çaya. Bize bile et yedikten sonra çay içmeyin derler, emilimi azaltıyor çünkü.

Aynı zamanda demir damlası verdikten sonra portakal suyu falan verin. Demir, c vitaminiyle birlikte daha çok etki ediyor.

kırmızı ve beyaz et, balık ve deniz ürünleri gibi hayvansal besinler
Baklagiller, meyveler, kuruyemişler, tahıllar
Demir açısından en zengin meyveler özellikle incir ve kayısı olmak üzere kuru meyvelerdir. Ciğer de yüksek oranda demir içermektedir.

Canım bir şekilde alıştıracaksınız. Atıyorum kavurma yemiyor, börek yapın. Kemik suyunu azar azar ekleyin
0 oy
(146 puan) tarafından
Bende korkmuştum ama kan tahlillerin yetişkinlere göre yapıyorlar çocuk için doktor yorumluyor değerleri farklı o yüzden doktora göstermen gerek 
0 oy
tarafından
Kansızlık var baya. Kan damlası yazar doktor.

Devletin verdiğini kullanma
0 oy
tarafından
Post yukarı çıksın 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 21 göst.
7 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zehraTekin (370 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 289 göst.
0 oy
2 cevap 118 göst.
3 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 166 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu

382,934 soru

11,462,323 cevap

35,052 kullanıcı

...