0 oy
82 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (97 puan) tarafından
Merhaba kızlar. 18 ağustosda doğum yaptım. Dün 40 muayenem vardı. Yani kadın doğum dr çagırmıştı gittim. Alttan muayene etti herşey yolunda dedi. Korunma yöntemi olarak da emzirdiğim için. Yaa cezeretta hapını yada 3 aylık iğneyi önerdi. Sprial uzun süre gebelik düşünmüyorsan takalım dedi ama ben istemiyorum kayma vs oluyor diye. Neyse depo provera aldım dün eczaneden adetimin de 7. Günüydü bitti yani. Zaten hiç ilişkiye de girmedim sağlık ocağına gittim vurdular. Hiç adet görmeye bilirsin ama dikkat et benim arkadaşım Hamile kaldı dedi. Ben korkuyorum yani böyle bir ihtimal var mı ya? %99 koruma diyor. Kullanıp iyi veya kötü yorumu olan var mı bu iğne için. Bi de şimdi ben korunuyor muyum yani ilişkiye ne zaman girmeliyim ki. Yorumlarınızı bekliyorum kullanan bilgisi olanlardan. 

2 Cevaplar

0 oy
(660 puan) tarafından
Cok enteresan benim doktorum seninkinin aksine 3 aylik igne olmayayım diye israrla uyardı aylik yapalım dedi nasılsa 1 yıl çocuk düşünmüyorum dedim dinlemedim neredeyse 6 ay hergun kanamam oldu ve 3 yıl çocuğum olmadi herkeste aynı etki olmaz tabi ama genelde korumma yontemi olarak 3 Aylik igne onermiyorlar 
(97 puan) tarafından
Valla önerdi doktor. Aylık olanı bebeğim 6 aya olana kadar vurulma dedi. Doğum kontrol hapı nasıl yasaksa aylık olanda yasak. Evet onu çok duydum bugün sağlık ocağındaki hemşire adet olmuyorum diye rahat olma dedi sen hamilelik testini yap dedi benim arkadaşım Hamile kaldı iğne vurulduğu halde dedi. Valla anlamadım bnde. Kimiside çocuk istediğin zaman uzun zaman önce bırakman gerekiyor iğneyi diyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
yaa nerden buldun ben bulamamaktan spral taktirdim.. sen genede geri cekilmeyi uzerine ekle ne olur ne olmaz
tarafından
evt bende nedeninu bilmiyorum ama 1 aylik igne daha cok oneriyorlar.. bulsam olacaktim ben igneyi kismet olmadi spiral taktirdim o yuzdrn..bnm sohbet ettigim kadin kocamin haberi yok demisti.. demek ki normal beraberlikte bisi olmamisti onda
(97 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsun. Ben eskişehir deyim. İlk girdiğim eczaneden buldum. Spiral nasıl. Ben ondan da korktum.
tarafından
istanbul cnm.. takilmasi kolay lakin daha 2. ayimdayim cok lekelenme yapiyor.. duzene girer diyorlar bakalim insallah
(97 puan) tarafından
İnşallah. Ablamında adeti uzun sürüyor ve kısa sürede adetleniyor. Alıştı artık kaç senedir takılı onda da.
tarafından
yaa bende bekliyorum duzelsin die bakalim ne olacak

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 86 göst.
0 oy
5 cevap 281 göst.
0 oy
1 cevap 74 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.