0 oy
1,036 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşimle ortanca kızım markete gittik atıştırmalık filan aldık kasada sürpriz yumurta şekerli sakızlar dan istedi olmaz dedik bunlar zararlı baktık aglicak durmuyo eşim tamam alıyorum dedi kasaya koydu siz arbaya binin dedi aldım çıktım onu biz çıktıktan sonra indirdi eve gelir gelmez kızım poşetleri kurcaladi sürpriz yumurtalarm nerde diye düştü galiba yolda dedik parka götürüp unutturduk marketciler bilerek böyle şeyleri kasanın önüne koyuyorlar ki çocuklar ısrarla istesin tanesi 17tl olmuş balık kraker çubuk filan daha sağlıklı diye düşünüyorum siz her istediğini alirmisiniz 

37 Cevaplar

+17 oy
(2,316 puan) tarafından
Resmen çocuğa yalanı asılıyorsun gözüyle gördüğü seyı yalanlıuorsun. Bılınclı sekılde anlatın tabı bılınclı olursan çünkü (( balık kraker Le 17 tl lök cıkolatanın tek farkı bırı tatlı bırı tuzlu) önce bunun ayrımını yap fiyatıyla saglıklı olunmaz 
(2,475 puan) tarafından
Bacim yeterin kac gun oldu
(2,316 puan) tarafından
Bfbfbfbd berat çınar ya
(2,475 puan) tarafından
Bildirim geldi diye meraklanan ben basligi gorunce sklmis limon moduna gecmeye basladm
(2,316 puan) tarafından
Ndndndndkdndnd
(2,475 puan) tarafından
Cunku konuyla ilgili daha fazla yazacai benlik drum.kalmadi isbu post yoruma dayanarak.ezcumle olarak bebelerimiz patron bebekler bizde onlari mutlu etmek icin kullandiklari bazen aglayarak manipule ettikleri sabir tasiyiz
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Alıcaz dersem alıyoruz. Almayacaksak odağını başka yöne çekiyoruz
+1 oy
(3,672 puan) tarafından
Evet alırım alıyorum. Çocuğum her istediğini alıyorum  bir yere gittiğim zaman ikram ettikleri zaman 1 tane alır ya da istemez. Büyük kızımın her istediğini aldım. 5 yaşındayken anne kız günü yaptığımız bir gün hadi sana oyuncak alalım deyip oyuncakçıya girdik hadi seç dedim. Bunlardan benim var deyip almadı bile. Ha şu var çocuğu abur cubura boğmam. Abur cubur dolabımız vardı, ne alırsak oraya koyardık.Oradan alırdı orası senin ama günlük yeme sınırın var, hangisini istiyorsan al yarın diğerini al  diyordum  ve ben çok memnunum küçük kızımın da her istediğini alıyorum.
(4,430 puan) tarafından
Rabbim herkese de bize de güç versin bizde alıyoruz ama abartmadan dediğin gibi bı zaman sonra doyuyolar istemiyolar bile
(3,672 puan) tarafından
Amin aminnn. Şimdi 13 yaşında kredi kartımı alır markete gider. İhtiyacı olmayan hiçbir şeyi almaz. Her konuda öyle.  Çok şükür gözü doydu.
(4,430 puan) tarafından
Valla çocuk yetiştirmek çok zor iş her şekle sokuyor adami
(6,228 puan) tarafından
Bu ben alırım.ne istese hayır demem yiyebildigi kadar yesin  oynuyabildigi kadar oynasın ama başkasının elindeki için aglamasin veya başka birinin oyuncağı için aglamasin Allaha şükür 2 yaşında ama kendinin olmayan hicbirseyi almaz çünkü ben ona sürekli bu onun sen istiyorsan sahada alırız diye aglmasjni susturup söz verdiğim için alıyorum çok kızıyorlar ama oğluma almicaksam kime alicam
(3,672 puan) tarafından
Hevesi kırılmış boynu bükülmüş hiçbir çocuğa dayanamam. Onların o sevinci paha biçilmez terbiye çok başka bir şey. Gözü gönlü doyan bir çocuk asla şımarık olmaz.  Yerini seven çiçek gibi dallanır budaklanır çiçek açar.
Ben şuna karşıyım bak bunu sana aldım kimseye verme. Senin gibi hiçbir çocuk yok. Sen özelsin ki bunları yiyebiliyorsun dersen bencil şımarık bir çocuk yetişir.
0 oy
tarafından
Bilerek  koyor  deliler burada ayni  içinden de birsey  çıkmıyor  15.20 tl bende ağlasa almıyorum  zaten kizim  uysaldir diretmez asla birsey  için 
tarafından
Diretiyor maalesef yere yapışıyor kucağıma aldım mi tekmeliyor tek çare böyle unutturduk
tarafından
Böyle Böyle alisacak  benmde kardesim krz geciyordu
0 oy
(868 puan) tarafından
Canım ya almayın alamayız diye açıklayın ya da aldık diyosanız gerçekten alıp verin. Bu şekilde çocuğa yalan söylüyosunuz hem size olan güvenini sarsıyosunuz hemde yalan söyleyerek kötü örnek oluyosunuz
tarafından
Anlamıyor cnm her gidisimizde ısrarla istiyor Kinder filanda değil ne olduğu belirsiz bir marka değmez alıp vermeye düştü diyince sesini çıkarmadı babası aldı parka götürdü onları onun yerine süt burger aldim verdim
(868 puan) tarafından
Anlıyorum gerekirse ağlasın ama sizin hayır alamayız dediğinizde gerçekten almayacağınızı bir süre sonra anlayacaktır ısrar etmez diye düşünüyorum
tarafından
Defalarca alamayiz paramız yetmiyor dedim güzellikle söylemeye çalıştım her seferinde yere surunup ağlıyor bağırıyor eşimde bu sefer böyle bişi uyguladı sesini çıkarmadı direk parka gittiler
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Hayır dersem almaz hangisine evet dersem bir tane alır o kadar 
tarafından
Ne güzel keşke oda tamam dese
(1,551 puan) tarafından
Ağlamaz tuturmaz ağlarsa almayacağını bildiği için almıyor artık zaten marketten alsa alsa balon alıyor bizimki oda bir tane
tarafından
Ne kadar alinmicak kötü şey varsa kasaya koyuyorlar ilgilerini çeksin diye bilerek yapılıyor
(1,551 puan) tarafından
Evet canım kasaya yakın koyuyorlar çok şükür bizim kız almaz ya kitap ya balon ama çok ağlayan çocuk ta var
0 oy
(3,293 puan) tarafından
İstediğini alırım almasamda tek seçeneğin var ona göre seç derim ama yalandan aldım hiç demedim bu yaşta anlamaz diye düşünme yalan söylemeyi böyle böyle öğrenir çocuk 17 tl olsa ne olacak sanki ağladığına değmez derdim ben olsam (abur cubur alacak durumun olduğu için böyle yazdım) o balıklar çubuklar da o çikolatadan farklı değil 
tarafından
Tabiki marketlerden aldığımız hiç bir ürün sağlıklı değil koruyucu renklendirici tatlandırıcı herşey var ama o yumurtanin etrafı tadı iğrenç bı çikolata kaplı içinde minicik birşey sırf telefonda izliyorlar diye istiyor çubuk balık süt burger gofret tarzı şeyler alıyorum sabahları öğle arası yemekten önce acikinca veriyorum hazırlayana kadar 17tlye ikisine alsam 34 TL onun yerine daha makul şeyler aliyorum
(3,293 puan) tarafından
Almalıydın demiyorum zaten ama yalan söylemen doğru olmamış benim kızım 3 yaşında bayadır 1 hak kuralı koyduk en sevdiği şey muzlu süt zaten onu alıyor sadece
tarafından
Keşke bizimki de 1taneyle yetinse ben almıyorum diretsede almam genelde eşim dayanamiyor hem kendi midesi için hem onlar için nerde değişik bişi bulsa atar sepete bana sorar alimmi diye ikide bı yav alma şunları diyorum sınırı yok eşimin
0 oy
tarafından
Alıyordum şimdi azaltmaya başladık 
tarafından
Bizim iki tane ne alsak ikiser şekilde alıyoruz derdi çikolatası değil içinden çıkacak oyuncak merakı için istiyor onun yerine daha makul şeyler aliyoruz
0 oy
(2,343 puan) tarafından
Valla bu ben her zaman yaparım bunu :)
tarafından
Başka yol bırakmıyorlar neyseki sonradan inada binmiyor
(2,343 puan) tarafından
Bnm kızıma dunyalari da alsam o markete girdi mi o abuk subuk şeyleri üç kere markete götürsem ucundede alır öyle bikac tane de değil laftan da anlamaz bende şey diyorum kasiyer gecirmedi kızım satilmiyormus vermediler diyorum susuyor
tarafından
Kasiyerde karşı komşumuz gülüyor halimize
0 oy
tarafından
İlk önce kararinizda net olun olmaz diyip sonra çocuk ağlıyorsa hemen vermek çok yanlış böyle yaparak her istediğini size aldırır 
tarafından
İstediğini değilde onun yerine başka bişi verip unutturmaya çalışıyorum zaten eşime kalsa her agladiginda istediğini ver diyo öyle önüne gecemeyiz diyorum
0 oy
tarafından
Cocuklarimin markte gidince 1 haklari olur. Alisverisimizi yapariz bitince Anne hakkimizi almaya gidebikir miyiz derler biri icecek biri yiyecek alip tamamliyoar brbirlerinj ssjsjs
tarafından
Valla çok güzel ben raflardan uzak sürüyorum kızım ne görse elini uzatır atar sepete sanırsın babasının marketi bı turlu tekliye alistiramadik
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Ben almıyorum. Hepsi zararlı. Almamak için de hem zararlı olduğunu söylüyorum. Hem de oradakiler bize satılık değil filan diyorum onlar marketin diyorum mesela.  Böylelikle almıyorum ama tek benim yapmamla olmuyor. Gelenler özellikle k.validem poşet poşet abur cubur alıyor
tarafından
Bende alma taraftarı değilim ama eşime kalsa poşeti doldurur inanki haftalık 500tl sdce aburcubur alıyor kendiside düşkün midesine ille akşam TV karşısında önünde durucak evimiz müstakil herseyimiz bahçeden gıda masrafimiz yok pek sırf aburcubur
(7,704 puan) tarafından
Çok yanlış. Ben kendim bile yemek istemiyorum. Baya azalttım
tarafından
Bende bı ara alışmıştım ne var ne yok yiyiyodum glikoz şekerim sınıra yükseldi vücudum yanmaya başladı tövbe ettim hep kilo olarak döndü
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Buda akıl karı değil yani giden yine bişey alsın diye
0 oy
tarafından
Hiç uzatmadan almıyorum diyorum cikiyorum istediği kadar ağlıyor takmıyorum sürpriz yumurta aşırı saçma bişey ama oğlum dururmu ben yokken dedesine aldırır anneme söyleme der 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Kesinlikle bilerek koyuyolar ben serbest birakiyorm istedigini al diyrom alıyorum evde sakliyrom istedikçe faln 1 tane veriyorm
0 oy
(9,575 puan) tarafından

Benim kızım kasada bekliyor eline almadan çıkmaz uyanıktır :D bi kere k peder kandırmaya çalışmış sizin gibi aldık demiş kasada fark etmiş yerlere yatmış almışlar ama bana öyle yapamıyor sadece seçenek sunuyorum o yumurtalardan hevesi geçene kadar aldım yalan yok Şuan istemiyor 

0 oy
tarafından
ben almiyorum hayir deyip cikiyorum.. cocuk bunu ilkinde anlamaz dustu die dusunur ama 2. kez ne yapacaksiniz yine ayni sekilde davranirsaniz cocuk bunun yalan oldugunu anlayacaktir.. kii unutmamistir bir sonraki sefer de size vermek yerine muhtemelen elinde tutacak
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Alıyorum sanki hergun mu yiyor oda hergun markette gtmiyoruz ki
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Oğlum 7 yasinda şuan

aklı kestiği andan beri markette bakkalda nerde olursa olsun sadece 1 hakkı olduğunu biliyor.  Ya bir tane sakız alır yada çikolata yada başka birsey ama Birtane başka seçenek yok . Hakkini da hep sütten yana kullanır yavrumm♡  ❤ sut alır sut içer 
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Ben çocukların kandırma olayına çok karşıyım zamanla çocuk anlayacak güveni sarilacak söylediğinize inanmayacak sonra ,o yüzden ya çok net bir şekilde anlamayız derim yada bir tane canının çok çektiği bir abur cuburu almasına izin veririm ama bir tane alabilirsin annecim diyorum tamam der onun dışında süt ayran vs istediği kadar sınırsız alabilir 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 216 göst.
0 oy
1 cevap 43 göst.
3 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rarara (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
0 oy
24 cevap 449 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (176 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,080 cevap

34,835 kullanıcı

...