+1 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (153 puan) tarafından
Arkadaşlar sorum biraz uzun derdin büyük şimdiden hakkınızı helal edin cevap veren arkadaşlara da teşekkür ederim.

Ben geçen sene ikinci evliliğimi yaptım eşimin eski eşi vefat etmiş bende boşandım. Benim yanımda birtane kız çocuğum var eşimin iki oğlu var. Şimdi eşimle benim birde yenidoğan bebeğimiz var. Şöyleki eşimin eşi yaşarkende bu iki oğlana kayınvalidem pek analık yaptırmamış kadını hep dislamis çocuklar konusunda. Büyük oğlan 5 küçük 2.5 yaşındayken vefat etmiş anneleri. Ben ilk evlendigimde büyük olanin ağzında gün yüzüne çıkmamış küfürler pislikler vardı çocuk dışardan eve gelmezdi kaynanamda aman bırak gitsin başımdan derdi oyleki yemek sofrası kurulduğu zaman bile çağıran olmazdı. Dışarda milletin yakasına yapışır ya para ister ya çakmak ister ( çakmak hastalığı vardı) ya çikolata çıps vs isterdi. Küçük ise sanki hayatta yok gibiydi kaynanam kesinlikle benim karismama izin vermezdi 2.5 yaşındaki çocuğun yemekle ilgisi yok elinde hergun 4.5 biberon sütle kadının iki bacağının arasından çıkmaz kadında buna izin vermezdi ki takı ben sinir krizi geçirip çocukları elinden alıp onuda evden kovana kadar....  kaynanamla bir yasiyorduk şimdi ayrıyız..  küçük oğlan çok şükür kendini topladı kilo aldı gelişti her gören maşallah elinin değdiği belli diyor. Büyük oglandada büyük oranda değişim var apartmandakiler bile Allah razı olsun ....... sesinden duramıyorduk huzursuz oluyorduk çocuklarımızı dışarı çıkaramiyorduk milletin çocuğuna küfür edip vuruyordu millete küfür ediyordu.m sen geldin duzeldiler diyorlar. Yeri geldi kızdım yeri geldi konuştum yeri geldi hediyeler aldık sürpriz yaptım kızımdan asla ayirmadim. Bebek oldu kıskançlık olur dedim pskologa götürdüm pskolog bazı şeyleri bilerek yaptığını söyledi açıkçsi goturdugum psikolok beni tatmin etmedi sonrasında ise dogumdu vs götüremedim. Küçük oğlanla sorun yok fakat büyük beni çileden çıkarıyor. Şimdi  sorum şu büyük oğlanda bir hainlik sezmeye başladım mesela sabah kahvaltısında hepsinin tabağı eşit miktarda herşeyden var fakat o hala erkek kardesinin tabağına bakıp senin salamin büyük benimki niye küçük diyor ? Kızım bisküvi istiyor hayır onlar benim beslenmeme alındı diyor ? Tuvalete gidiyor sıvı sabunu boş boş lavobaya döküyor? Klozete değil dayansa idrarını yapıyor? Devamlı adamı ipe götürür cinsten yalan konuşuyor ? Babannesinin çoğu huyunu almış diyorum ben kaynanam asla birşeyini kimseyle paylaşmaz doyumwuz bir kadindir. Temizlikle pek ilgisi yoktur.  Acaba diyorum babanneyimi rol aldı. Şimdi diyeceksinizki ayiriyormususnuz kesinlikle ayirmiyorum çünkü bende hayatımın büyük kısmını annemsiz geçirdim ve anneme doyamadan kaybettim. Kıyamıyorum asla ikisinede çoğu zaman tahammül edilmiycek şeyler yaptıklarında oturup ağlıyorum beni gunahiniza sokmayın diye. Asla kendi evladimdan ayirmiyorum . Hasta olurlar götürürüm başlarında beklerim okula giderler aman eksik kalmasınlar derim. Öğretmeni bile senin emeğinin karşılığı inşallah alırsın diyor. Okuldan devamlı şikayet var ben napacagimi şaşırdım bana akıl verin bu konudan ve rica ediyorum moral bozacak olanlar yazmasın.. şimdiden teşekkürler 

13 Cevaplar

+1 oy
(4,923 puan) tarafından
Allah senden bin kere razı olsun, büyük sevap isliyorsun,sen genede elini çekme daha çok küçükler biraz daha büyüdükçe aklı erdikce durulur akillanir inşallah napcan yetim sonuçta anaları ölmüs onlarada kolay değil Allah yardımcın olsun güzel kalpli kadın 
-Reklam-
+1 oy
(3,363 puan) tarafından
Bence pedegoga bir gotür annesi vefat etmis onu kaybetmis sonra sen gelmissin sevgi ilgi alaka göstermissin duzelmeye baslamis ama yeni kardes olmus simdi hem sizin hem babasinin ilgisini kaybedeceginden korkup hırcın davranıyor olabilir kıskandığı için boyle yapıyor olabilir bence hep beraber vakit gecirin ve pedogogla görüşün yardım alın o cocuk icinde zor bir durum bir anda annesini kaybetmis babaannesi ilgilenmemis atmis sokaga babasi baskasiyla evlenmis bir de ondan kardesi olmuş kim bilir icinde ne firtinalar vardır ılımlı ol hep destek al canım 
(153 puan) tarafından
Annesinin vefat ettiğini bilmiyor :( benim akıllı kaynanam ve onun görümcesi ben gelmeden çocuğa annen hastanede yatıyor gelecek demişler ben geldim ilk cocuklalarla tanışmaya bak annen geldi dediler çocuk yüzüme baktı baktı kaynanamın görümcesi hastanede yattı ya hasta olduğu için yüzü değişti demiş şok üstüne şok oldum sonrada pskolok ergenliği atlatana kadar söylemeyin dedi.
(3,363 puan) tarafından
Ya kıyamam ayy ne biçim babaannesi varmış resmen cocugun psikolojisini mafetmis cocuk annesini bilmez mi canım kokusundan gene tanır
0 oy
tarafından
Bu durumu eşinle konuştun mu ??? 
(153 puan) tarafından
Evet devamlı konuşuyoruz oda napacagimi şaşırdım diyor . Zamanında annesine çocukla ilgili yanlış şeyleri yaptırma dediği için kaynanam eşime ozaman al bak diyormus eşimde el mahkum sesini cikaramiyormus.  Eşimde konuşuyor devamlı oğluyla ilgili bir babada .ama adamda şaştı kaldı.
tarafından
Bir pedagog görsün
(153 puan) tarafından
Şuan randevu almaya çalışıyorum:(
0 oy
(4,039 puan) tarafından
MaşaAllah ne güzel çaba veriyorsun emeğinin karşılığını alırsın inşaAllah.  Tekrar psikolog pedagog vb götür bence. Anne bildiği için babaanneme benzemesi yüksek ihtimal zaten diğeri küçük olduğu için daha az uğraştırmış ama yaşı olan için Dde zor
(4,039 puan) tarafından
Eşin götürsün sen götüremiyorsan o vakte kadar çok geç olabilir. Ne kadar erken o kadar iyi çünkü
(153 puan) tarafından
Eşim kamu personeli çoğu zaman görev de oluyor ve genelde haftanın bir günü pazar günü izinli oluyor oyleki bazen hiç olmuyor. Kaynanama söyledim oğlanda bişey yok sen abartiyosun oğlanı delimi edeceksin diyor.
(4,039 puan) tarafından
Allah sana sabır versin. Kopyası olunca görmez tabi sorunları.
(153 puan) tarafından
Aynen öyle geçen gün eşimin arkadaşı 50 lira vermiş eline oda bana getirdi verdi anne al diye çocuğa bir bakislarini  yakaladım şok oldum. İlk zamanlarda biri çocuğa para verince elinden eline vura vura alıyordu. Düşündükçe diyorum sizin gibi kopyası ...
(4,039 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Bak pes etme ne güzel alışmış sana anne diyor. Bazen çabucak bazen de uzun uğraşlar sonucu ama mutlaka emeğinin karşılığını alacaksın. Sabırlı ol. Fayans vs işediği zaman hadi gel beraber temizleyelim de. Şuan lohusa psikolojisi ile kendini yetersiz görüyorsan olabilirsin ama öyle değil inan bana. Çok çaba sarfedip çok yol katetmişsin sabırlı ol inşaAllah.
0 oy
(599 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ,com zor bir durum inşallah yaş ilerledikce daha akıllı ve uslu olurlar Allah doğru yoldan ayırmasın 
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm ben bu konuda birşey diyemem Allah razı olsun güzel annelik yapıyorsun analık yapmıyorsun . Önceliğim su aile terapisti onere bilirim ve psikiyatrik çocuk için çünkü ağaç yaşken eğilir diyecegim şuki erkenden psikiyatriste giderseniz ağaç doğru yolu bulur ve kökünü ona göre sağlam yere basar . Bu bir deyim. Yani şuan gidersenseniz psikolog pisikiyatrik önlem alır ve doğru yolu bulur devleti önermiyorum çünkü hemen hemen hiç ilgilenmiyorlar biraz ezberden yapiyolar . Özel bir pedoholog emin ol iyi gelir ona bir aktivite yapın haftada okul tatilleri gününde 1 gün eyitim gibi ola bilir veya at binme oyun alanları veya gezme türleri . Bir çok hayata düzgün bakış açısıni deyistiricek aktiviteler var bunu psikiyatrist ve pedoholaglarin önermesi en doğrusu . Onunla özel olarak bir çay saati yap yanına sevdiği şeyi yap . Veya meyve tabağı hazırla bugün seninle bir arkadaş gibi konuşmak istiyorum artık sende büyüksün gel sohbet edelim de ve kendinden gir konuya ve ona bağla bak sende annesiz büyümusdun oralardan örnek vererek sen çok güzel bir evlat sin ve Abisin ablasin ör . İlerde kardeslerin senle birlikte çok ani biriktirmek isticek onlara el verip şimdiden hazırlık yapalım onlar seni örnek alicak sende iyi bir abi abla vb öner olmak istemez misin mesajla senin şu huylarını çok seviyorum ama yaptın yanlışlarinda var onları birlikte duzelte biliriz el ele verip . Biz bir aileyiz ve herşeyin üstesinden gele biliriz . Ben seni çok seviyorum ve en önemlisi annen olmasamda ben senin en yakın arkadaşınım. Benden hiç birşeyi saklayıp gizleme gerek yok birlikte bir sıkıntı oldu zaman bana güvene bilirsin aramızda el ele verip coze biliriz gibi konuşmalar ikna edici güven verici yabancı hissettirmicek şekilde bir konuşmayı önce kafanda hazirlayip hepsini bir güne deyil kısım kısım anlata bilirsin çok konuşup bunaltmamaya dikkat etmeliyiz bu çay daki çocuklara . 
(153 puan) tarafından
Çok güzel yazmissiniz çok çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Fakat ben bunların hepsini yaptım birlikte kekte yaptık yemekte yaptık topta oynadık yüzmeye de gittik araba dahi kucagimda trafiğe kapalı yerde sürdük başbaşa hamburger yemeye gittik alışverişe gittik ama yok o an onu yaşıyor sonrasında eskisine dönüyor. Pskologa gittiğim zaman seansı 750 liraydı şuan 1500 lira küçük yerde yasiyrouz pek seçenek yok. Acaba diyorum birde devlet hastanesinde çocuk ve ergen psikologunami götürsem
(982 puan) tarafından
Cnm devlete götür kucukyerde yaşıyor isen bu senin avantajın Dr ilgili olur zaten büyük sehirdekilerde ilgi olmuyor onlar seni  yönlendiriyor birşey kaybetmezsin ama emin ol. Çok şey kazanırsın belki inanmicaksin ama bende psikiyatrik bir hastayım ben hiç birseyden mutlu olmayan doyumsuz aksi inat herkezi mutsuz eden biriydim hiç birseyle yetinmeyen evde sürekli huzursuzluk yaratan istediğim olmayınca vurup kıran biriydim ama 2011 senesinde tedavi olmaya başladım ve hala ilaç kullanıyorum ve şimdi en ufacık şeyden mutlu olan güzel bir yuvaya sahibim anlayışlı bir eşim bir oğlum var ve en iyi arkadaşlarım ilaclarim var hergun onları düzenli saatinde icmemibekleyen hastaligimla eşimle evlendik ten sonra barıştım ailem ilaç bile iciremezdi şimdi benim güçlü olmam lazım çünkü bir oğlum bir eşim var ben iyi olmazsam onlarda iyi olmaz şimdi ise hayat ile barisigim saatlerce yurusem mutluyum çünkü bu temiz havayi solumak isteyen onca insan hasret şükür çok şükür bugunumede bazen günüm günümü aratiyor hemen anlıyorum iyideyilim hemen kendimi oyaliyorum oğlum ile oynuyorum temizlik yapıyorum kendimi yoruyorum ve herşey güzel oluyorbunlariyaparken ise iş yapmak isteyipte yapayan onca engelli özel insanlar geliyor aklıma şükür ediyorum elim ayağım tutuyor oğlumla ilgileniyorum oynuyorum bir cok insanın hayali sonuçta bana çocuğun olmaz dedi cok Dr oldu bu da en büyük hediyem diyip şükür edip kendimi motivite ediyorum. Aslında mutlu olmak cokkokayda biz insanlar bazen cokzorlastiriyoruz burnumuzun ucundaki mutluluğu göremiyorum çoğu zaman..
0 oy
(7,925 puan) tarafından
Vay be böyle iyi insanlar kaldı mi.allah senden razı olsun inşallah emeğinin karşılığını kat kat alırsın bu kdr çaba vermişsin pes etme bence pedagoga götür..birde büyüğü şimdi kaç yaşında 
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Ay annelerinin ölmelerine üzüldüm ben ya çok genç ölmüş neden ölmüş ki acaba

Senide gerçekten tebrik ediyorum kolay kolay kimse yapmaz yeri geliyor kendi cocugumiza tahammül edemiyoruz kaldı ki dört çocuk Allah kolaylık versin 
(153 puan) tarafından
Beyin tümöründen.. Allah razı olsun arkadaşım sagol .
0 oy
(1,626 puan) tarafından
O daha çocuk bence iyi bir terapist araştır devamlı olarak götür derim elinden tutmaya devam et birgun anlayacaktır kıymetini daha çocuk çünkü anne ölmüş kötü bi babanne tarafından büyütülmüş. Sen ondan hiç vazgeçme o da bigun emeğinin karşılığını verecektir. Terapist e mutlaka götür 
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Öncelikle emekleriniz için tebrik ederim. Anneleri vefat etmiş onlar için de zor gerçekten siz ne yaparsanız Allah rızası için yapın. Bazı sorunları anne baba bir kardeşi olmayan çocuklar bile yaşıyor dediğiniz bazı şeyleri. Bence babaanneyi uzak tutun her şeyi zora sokuyor. Daha profesyonel destek şart onu halletmeye çalışın. 
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim benim o vocuklar icinde zor annesiz olmak tekrar birinin babasiyla beraber olmasi babasinida kaybetme korkusu yasamak kardesi olunca sevilmicek korkusu cocuk olunca bunlari atlatamamis olabilir kac yasinda. Bilmiyorum ama bence bi spora yada bi aktiviteye yazdiranilirsiniz cunku kafayi ona odakladiginda daha sakin bir cocuk olacaktir  pedegogda gorsun ilac tedavisi vs baslar belki .cocuklari egitmek cok zor malesef yapmaniz gereken o cocuga ugras bulmak basarisini gordukce kendide mutlu olcak size kafa yormaya dermani bile kalmaz 
0 oy
(48,496 puan) tarafından
ne güzel kalbin var Allah senden razi olsun insallah emeginin karşılığıni alirsin
0 oy
(61 puan) tarafından
Canim anlattigin seyleri bende kendi oz be öz cocuklarimda yasiyorum 3 tane boy boy cocugum var benimkilerden okula basladiklarinda arkadaşlarından vurma kırma bagirma küfür tarzi seyler ogrendi rehberlik konuştum bunlar normal sakin kalip uyarmak disinda birsey yapamayız dedi benim cocuklariminda dez avantaji baba ve babaanne sınırları yok her istediklerini yaptigi icin arsızlar bunlari anlatiyorum cunku zamane cocuklari cok acayip Allah senden razı olsun ne yaptıysan Rabbim onune fazla fazla cikatsin ama cocuklar senin degil diye herseyi oyle algılıyor olabilirsin valla butun cocuklardada kıskançlık haset kavga kardeşler arasında var 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 709 göst.
0 oy
3 cevap 383 göst.
9 Kasım 2019 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 840 göst.
0 oy
1 cevap 72 göst.

378,285 soru

11,322,676 cevap