0 oy
300 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (93 puan) tarafından
Bir kurumda vet.hek. olarak görev yapıyorum ben geçen sene doğum yaptığımda kurumdan arkadaşlarımdan sadece iki kişi geldi oda  üç ay sonra falan normal bir  bebek kıyafeti almışlardı kaliteli degildi kumaşları bile  kurumdaki diğer arkadaşta gelmemiş bu gelen iki arkadaşa kendiside bebek için kıyafet vermişti . Ve bugun bana gelen kurum arkadaşımdan biri doğum yaptığı için ona gittiler kız doğumunu da üç dört ay önce yaptı bu arada yeni ailesinden döndüğü için bugün gittiler ben de izindeyim başka sehirdeyim . Bı erkek arkadaşım mesaj attı işte gideceğiz o doğum yapan arkadaşa gelecek misin yok dedim başka sehirdeyim gelemem sen benim yerime300 TL atar mısın bana dedi ki 300 az değil mi bana sadece kalitesiz kıyafet getiren arkadaşımdan 1000 TL vermiş . Ben de dedim ki bana sadece kıyafet getirdiler o yüzden sen ucyuz TL at benim yerime gelince sana vercem paranı dedimm. Ve kurumdaki tüm erkekler kızlar falan hepsi bu doğum yapan arkadaş için  ya para yada kıyafet almışlar . .. ben doğum yapınca sadece iki kişi gelirken bu doğum yapan arkadaş a hepsinin gitmesi tuhafıma gitti . Ve ben kurumda herkes e iyi anlaşan biriyim . Neyse 300 TL vermekte haksız mıyım  bu arada işin parasında veya kıyafetinde değilim şükür gayret iyi bı gelirim var . Sadece tavırlardan bahsediyorum 

8 Cevaplar

+1 oy
(153 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam para yerine bir takım alır iş yerinde verirdim gitmezdim bile böylesine böyle davranacaksin ki bilsin biseyleri. Yalaka insandan çok ne var kuzum böyle tipler hayatın heryerinde var. Eminim birbirlerinin arkasından dedikodularını yapıyor yüz yüze gelince canım cicim oluyorlardır bu tipler hiç takma salla geç. 300 lira çok bile..
(93 puan) tarafından
Bu doğum yapan arkadaş biraz Zengin eşi falan düzeni falan . Bir de bana mesaj atan gelecekmiş diyen bu erkek arkadaşta bana gelmemiş hediye gindermemis . Bari ben doğum yapınca hayırlı olsun deseydin . Orda olsam kıyafet alacaktım olmadığım için para yolladim.
(153 puan) tarafından
Milli yalak desene bunlar :))) bence böyleleri hayatından uzak olması daha güzel sahte samimiyetsiz olacağına hiç olmasin. Yüzsüz insan utanır gitmediğin kadina başkası için gidicekmisin demeye.
(93 puan) tarafından
Bı de benim yanimda demiyorlar mi gideceğiz ne alalım erkeklerde diyo olmasa para götürürüz la bari yanımda konuşmayın . :)
-Reklam-
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Biraz kıskanmışsınız  yani kalitesiz kiyafete deger bicmeniz ideal olmusta hepsinin gitmesi sizi  neden bağladı??
(2,692 puan) tarafından
Iste amac herkes kendine yapiyor tamam boyle diyebilirsiniz  o bin veriyo diye sizde bin veremezsiniz

Benim eleştirdiğim  nokta hepsi toplanmış ona gitmiş  demeniz
(93 puan) tarafından
Neden öyle dedim biliyor musun kurumda hepimiz aileyiz soyleyiz böyleyiz diyorlar madem oyleysek ben doğum yapınca bı tebrik etseydiniz bari. Yani demekki kurumda herkes aynı değilmiş benimde tavrım davranışım ona göre olcak artık yok elbisesinde parasında asla değil gözüm .
(2,692 puan) tarafından
Ben sizi cok cok iyi anladim arkadasim kirilmissin zaten bundan boyle diyosun bende kırıldım  benim bebegim oldu bi is arkadasim gelmedi kendi bebegi oldu bana diyoki bebegime neden gelmedin falan filan kırıldım  dedi ben yüzüne  acik acik dedimki bende 3 yil önce  dogurdum bi bakalim sen bana geldinmi ? ☺️

Yani kendi haksiz beni haksiz cikariyo sende sana gelmeyene ona göre  muamele edersin ona gore tavir alırsın
(93 puan) tarafından
Öyle yapacağım artık.
(2,692 puan) tarafından
En mantıklısı ...
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Sen çok iyi yapmışsın . Hatta para yerine kıyafet verseydin bari
(93 puan) tarafından
Sonra  kurumdaki arkadaşlarla samimi olmamam gerektiğini anlıyorum. . .  Acaba düşündüler mi biz bu kıza gitmedik şimdi gözüne sokar gibi diğerine heyecanlıyız. Arkan güçlüyse çevrende çok oluyo demek ki hepsi artniyetli
0 oy
tarafından
Hoşlanmadığım birine normal bir hediye götürürüm yüz yüze bakıyorsam o da yoksa hiç gitmem. Daha samimi olduğuma daha fazlasını veririm. Çoğu böyle yapardır ki. 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Bende takarım boyle şeylere çokta önem veririm haklısın 300 bile vermem aldıkları gibi kıyafetten bulur kargolarım durumu olmayipta yapana hiç takilmam ama varken özen göstermeyene sinir olurum
0 oy
(758 puan) tarafından
Oğlumu sünnet ettik 20 kişi geldi aralarında para toplayıp altın taktılar . Her düğünü olana doğumu olanaa arkadaslarla para toplayıp altın alırız .. bana gelmeyen gitmem takmayan takmam . Şimdi yeni doğum yaptım tekrar gelecekler ama biz uyardık kesinlikle takı falan istemiyoruz diye . Çünkü son 3 aydır sürekli birşey oluyor çalışan arkadaşlar çok sıkıştı. Zaten 3 kuruş kazanıyorlar .. ama bana gelmeyene gitmem takmayan Ada takmam takanada bı fazlasını veririm
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben olsam geldiğimde hallederim ben derdim başkasıyla para gondermezdim. Bi takım alırdım ne aldıysa aynı kalitede, essek miyiz biz de bize değer vermeyen in gtnü kaldıralım 
0 oy
(48,620 puan) tarafından
cok bile 300 onada diyeydim benimkine niye bu kadar koşturmadin diye

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 175 göst.
0 oy
6 cevap 507 göst.
11 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 333 göst.
0 oy