0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde (658 puan) tarafından
Kızlar dün post açmıştım çok sancım var diye bugün doktora gittim bebeğin beklemeyecek sende bebekte dayanamayacaksınız 1 hafta bekleyelim doğumun olmazsa haftaya sezeryana alalım seni dedi. Sat a göre zaten 38+4 haftalığım ayın dolmuş dedi. Ultrastona göre de 36+4. Normal isterdim ama bu gidişle sezeryan olacak zaten insülin direncimde yüksek normal yapamam şeker hastası olursun demişti. Sezeryanin zorlukları neler? Kilolu ve yağ tabakası olup sezeryan yapanlar sorun yaşadınız mı? Kaç günde ayağa kalktınız? Ilk gebeliğim çok soruyorum kusura bakmayın 

5 Cevaplar

0 oy
(1,986 puan) tarafından
Benim 19.gun oldu sezeryan olali herkezinki farklidir aci esigi bunyesi o ayri konu ama.yinede anlatiyim .

Hep normal dogum isterdim bende kordonu cok sıkmış oglum 37+3te sezeryan oldum. 

Genel anestezi isterim dedim korkarim belden uyuşturmam dedim. Doktorum bana guven belden yapacam daha iyi senin icin bebeğini görürsün dedi.korka korka girdim ameliyata ve oglumun aglama sesi gelene kadar basladiklarini anlamamistim bile cok rahat gecti cok şükür.

Sonrasinda belden alti uyusuk oldugu icin hemen emzirdim.yuruttuler saati gelince hemen yurudum ertesigun bandaji çıkardılar .eve geldik oturur pozisyonda uyudum 2 hafta ben yatamadim normal .ama.ayaktaydim isimi goruyordum.tabi dinleniyordum da .vücudumda odem oldu bol bol sus iciyorum hala.inmeye basladi.ilaçlarımda vardi krem verdi kesiye surulecek cok sancim olmadi .ama hala agrilarim oluyo kesi 1 ayda iyilesir dedi doktorum .sana tavsiyem yanina rezene cayi al gaz cikarmana yardimci olur sıvı tüketebilirsin dediklerinde icersin.

Hasta bezi aldim ben kullandirmadilar hava alacak o kisim diye normal ped koydum.ayrica yanina yelek al giyersin.hemen sut gelmiyo ben mama almıştım ince siringayla isitici götürdüm sutu ilitip mama yapıp siringayla besledik ac kalmasin diye canim
(658 puan) tarafından
Bende depend almayı düşünüyordum. Rezene ve nescafe ısıtıcı koymayı düşünüyorum çantaya ek olarak iyi geliyormuş diye duydum. Tek korkum sezeryanin iyileşme süreci çünkü karin bölgem yağlı ve kiloluyum birleşir mi sorun yaşarmıyım ondan korkuyorum bide sütüm gelir mi gelmez mi diye
(1,986 puan) tarafından
Benim az geliyo  sutum oglum doymuyo mama veriyorum naptiysam gelmiyo hep az.bi ablamda sezeryan oldu aramizda bir gun var onun cok sutu var.kisiden kisiye degisiyo canim.ayaklaniliyo ama agrilar anca geciyo canim ben agri kesiciyle duruyom.o ablamin agrisi felan kalmamis oturmaya bile geldi bana :) herkezin farkli farkli oluyor
(658 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim rabbim evladına güzel omur versin
(1,986 puan) tarafından
Aminn canim Allahim bebegine sag saglim kavuştursun hayırlı dogumlar
(658 puan) tarafından
Amin canım inşallah teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(404 puan) tarafından
Sezeryanin bir zorluğu yok canim zaten ameliyat sırasında aci hissetmiyorsun birkaç saat sonra yurutuyorlar o zaman biraz canin yaniyor ama yürüdükçe adım attikca acin azalıyor ama korkma oyle abartilacak yada dayanılmayacak kadar bir acı değil ben 3,4 gunde toparlamıştım ama hic yatmadım hep destekli oturdum yürüdüm 
(658 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından

2 ay 17 gün önce doğum yaptım. Kan vermekten iğne vurulmaktan korkardım. İnternette hep belden uyuşmanın çok acıdığını okuyup korkulu rüyam oldu. Doğum yaklaştıkça ben ne yapcam diye düşünmeye başlamıştım. En son aman en fazla ölcem bebeğe bi şey olmasın diye gittim genel anestezi istedim tabi ki de hayır cevabını aldım. İyi ki de almışım. Belden iğneyi hiçbir şekilde hissetmedim. Eğik dur diyolar şimdi yat o kadar hızlı gelişiyor sinek ısırığı gibi bile değil 2 3 dakika içinde uyuşmaya başlıyorsun zaten. Diyeceğim o ki korkma, ben atlattıysam herkes atlatır canım çok çok tatlıdır. Ameliyatı bitti odaya indim bu muydu böyle olacağını bilsem daha rahat beklerdim dedim. Şimdi sorsalar sezaryen de en kötü şey ne diye kabızlık derim net. Allah yar ve yardımcın olsun.

(658 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim amin canım
tarafından
Gebelik şekeri vardı o yüzden normal doğum yapmadım bebeğim de iriydi. İlk giymesi için aldığım takımın şapkası olmadı düşün. Kiloya gelince bende hemen hepsi gitti emzirmek çok kilo verdiriyor ama ben kendimi bildim bileli aşırı su içen biriyim. İlk dört gün zor ayağa kalktım dört günden sonrası zordu yine ama ilk dört güne göre daha kolaydı toparlanmak bir ay sürmüyor.
(658 puan) tarafından
Aynen canım bende aşırı su içerim günde 4 5 litreyi bulur bende de insulin direnci yüksek doktor normal yapamam şeker hastası olursun diyor. Benimde tek korkum dikişlerin birleşmemesi yağ tabakasından birde sütun gelmemesi canım
tarafından
Süt kişiden kişiye değişiyor diyorlar sezaryende ilk gelmiyo dediler ama buna odaklanıp kasma kendini bende hemen geldi mesela 85ti en son kilom doğuma giderken tartılmayı filan bıraktım önüne geçemiyorum diye :) dikişte sorun olmaz inşallah ya estetik dikiş diyolar öyle yapıyorlar galiba artık pit pit kaynıyor ilk fotosunu çektim yavaş yavaş baktim amaan bu mu dikiş dedim ilk görüntüsü direkt kaynamış gibi  zaten:)
(658 puan) tarafından
Anladım canım benim çok teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Kaç kilosun?
(658 puan) tarafından
106.2 pazartesi tartıldım
tarafından
Bende 35 gün önce sezaryan doğum yaptim 97 kiloydum doktorum yag orani cok dedi 10 günde toparladim 14 kilo gitti ödem falan korkma kendini zorlamaz isen agir kaldirmazsan 10 günde ayaktasin inşallah
(658 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim rabbim güzel omur versin evladına
tarafından
Sağol canım inşallah :) Rabbim kucagina almayı nasip etsin
(658 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)
0 oy
(854 puan) tarafından
Canim sezeyanin ilk yurume ani kötü sadece. Ben dogumun ertesi gunu eve geldim dusumu aldim. 3 gun oturup kalkip yatarken biraz zorlandim. Onun haricinde 16 gun oldu gayet iyiyim her isimu rahatca yapiyorum...
(658 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 201 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde blm96 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 264 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde kucuk_pasam (675 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 253 göst.
0 oy
2 cevap 103 göst.
25 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meymn0765 (2 puan) tarafından soruldu

379,257 soru

11,352,207 cevap

34,823 kullanıcı

...