0 oy
757 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (19 puan) tarafından
Çok af edersiniz çok merak ediyorum lohusalıkta hamile kalan var mi bişey yaptigimdan değilde acaba olabilir mi emzirmiyorum bebeğim melek oldu anne olmak istiyorum bian önce ama beklemem gerektiginide biliyorum ama çok merak ettim lohusalıkta hamile kalaniniz var mi

17 Cevaplar

+7 oy
(15,349 puan) tarafından
Öyle bir şey yapma . Doğacak çocuğunun Hayri için. Kendi sağlığın. Allah bu kuralı koyduysa bir bildiği var.  Başın sağ olsun. Allah cennetinde kavuştursun inşallah 
(19 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim Allah razı olsun yok yapmicam beklicem ama olan var mı diyede çok merak ettim
-Reklam-
0 oy
(150 puan) tarafından
Olsa bile gunah kuzum en azindan kirkin cikinca dene rabbim sabir versin en kisa.zamanda.kucani doldursun
(19 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ama acaba bu ihtimal de var mı dedim suanlik düşünmüyorum da
0 oy
tarafından
Canım öncelikle rabbim senin kalbine ferahlık versin. 40cikma olayından sonra olur hem vücut için sağlıklı olanı bu hemde dini konudan. Eşimin kuzenin karisida böyle olmustu şimdi oğlu oldu:)
(19 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun kuzeninin eşide 40 dan sonra hamile kaldı acaba
tarafından
Aynen öyle canım kırkı bitti hemen hamile kalmış ilk denemede.
(19 puan) tarafından
Allah bağışlasın rabbim hayirlisyla bizede nasip eder insllh sağlıklı sıhhatli kolaylıkla
0 oy
(2,298 puan) tarafından
Olsa bile yapacakmisin  canım yani dinen günah yasaklanmış Bi halde çocuk düşünmen doğru değil bmce. 

Allahim sabır versjn. Bebeğin icjn .

Beklemelisin  nasipte varsa inan olur ama helal şekilde olsun 

Hayırla gelsin 
(19 puan) tarafından
Amin insllh Allah razı olsun güzel dilekleriniz için sağlıklı sıhhatli hayırlısıyla olsun kolaylıkla olsun vakti zamanı geldiğinde amin
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Öncelikle basın sağ olsun canım. Lohusalıkta kanaman bittiyse dinen ilişkiye girmenin sakıncası yok diye biliyorum. 40 kavramı yok dinde. Ama senin sagligin açısından hiç de iyi bir fikir değil . Rahim daha kendini toparlamadan böyle bir şeylere yeltenirsen hayatın boyunca hamile kalma şansın kalmayabilir. Biraz bekle. En az 3 ay bekle
(19 puan) tarafından
Yoo kanamam ilk haftadan bitmişti lekelenmelerimde 15 gün tamamen bitti yinede beklicem rabbim sağlıklı sıhhatli nasip etsin mesajınız içinde teşekkür ederim
0 oy
(6,469 puan) tarafından
Yani rahim 40 günde toparlanıyor bu yüzden hamile kalınmaz diye düşünüyorum canım. Sen yine de sağlık açısından 40 çıkınca önce kontrole git doktor rahimde sıkıntı yok derse o zaman dene. Allah hayırlı ve sağlıklı bir evlat nasip etsin en kısa sürede.
(19 puan) tarafından
Amin insllh güzel duanız için çok teşekkür ederim birinci hafta doktor kontrole çağırdı bı sorunun yok iyisin demişti bide 40 çıkınca tekrar gidicem insllh insllh hiç bı sıkıntı yok der de tekrar hamile kalabilirim rabbimin izniyle
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Lohusallikda daha dikiş  var cnm cok zor olur 
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Benim görümcem lohusayken hamile kalmıştı kızı 1 yaşına girdi kendisi dogum yaptı olabilir yani ama rahmin toparlanması lazım saglıklı bir hamillik sürecini kaldırabilmesi için Allah'ım hayırlsıı ile tekrar bebek sahibi oalmanızı nasip eder inşallah 
(19 puan) tarafından
Aminnn çok teşekkür ederim güzel duanız için peki lohusalıkta kalınca doktorlar ne gibi tepki verdi kendinde veya bebeğinde sorun oldu mu acaba
(1,539 puan) tarafından
Ya normalde yapılı biri kendisi bebeğinde problem yoktu ama dogumuna yakın aksilikler oldu PLT seviyesi çok düşüyordu kanı sıvılaşmıştı araştırma Hastanesi'nde dogımu yaptı ama ikisinde sıkıntı sonra daha çıkmadı sana tavsiyem en az 6 ay kendin için de sağlığın ve psikolojin içinde bekle daha zinde ve planlı hamile kal acele etme şimdi hamile kalıpta sağlıgından olma ben o hataya düştüm ama benim kürtajdı 2,5 aylık hamileydim bebeğim 7 buçuk aylık kalmış bir aydır ölüymiş içimde neyse kürtaj oldum doktor en az 6 ay bekle dedi ben beklemedim cahillik işte hamile kaldım ama hamileliğimin 4. Ayında troidlerim bozuldu kansere çevirdi  

Şimdi ki aklım olsa 6 aydan fazla beklerdim yeterkii sağlıgıma birşey olmasın vücudum toparlanmamıştı tekrar yıpranınca hasarlar ortaya çıktı

Seeni korkutmak için söylemiyorum bu sadece olasılık olayabilir ama sadece gelecekteki beebeğin için daha zinde daha güçlü bir anne için biraz bekle ;))
(19 puan) tarafından
Çok çok çok teşekkür ederim içten mesajınız ve uyarınız için bende kendimi toplamayı düşünüyorum ama olurda istemeden olursa diye tereddüt ettim eşim çok istiyor beklemek istemiyor onun için bende hevesini kırmak istemiyorum yinede kırık çıkana kadar beklicem sonra doktor kontrolüne gidicem insllh sizede rabbim sağlık sıhhat nasip etsin evinizden sağlıklısı neşeyi eksik etmesin
(1,539 puan) tarafından
Amin canım benim Allah'ım hakkında hayırlısı neyse onu sanaa nasip etsin amin
(19 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Günah diyenler var ama kanaman yoksa birliktelik olabiliyor dinen sakıncası yok. 
(19 puan) tarafından
Kanamam ilk hafta bitmişti lekelenmemde 15 gün tamamen bitmişti şuan 23 gundeyim dahada beklicem de acaaba olsa hamile kalabilirim diye çok merak ettim mesajınız için teşekkür ederim
0 oy
(6,072 puan) tarafından
Annemin Bi komşusu vardı çocukların arası 10 ay mı 11 ay mı ne hemen hamile kalmış. Ama sağlığın için bekle bence acele etme rabbim tekrar nasip eder inşallah canım 
(19 puan) tarafından
İnsllh amin nasip olur teşekkür ederim mesajınız icinde
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Sanmıyorum canım zaten lohusa iken kanama oluyor yumurtlama olmaz rahim daha kendini toplamadı 40ın çıksın sonra dene hem şuanda günah Allah sabır versin hayırlı Salih evlatlar nasip etsin sana ins
(19 puan) tarafından
İnsllh çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun kanamam bitti lekelenmemde yok acaba dedim bian
(2,474 puan) tarafından
Canım seni üzmek istemem ama lohusayken anne bedeni tamamen bebeğe odaklanıyor sütun gelmistir zaten hani bazıları süt korur derlerya o nasıl oluyor beyin bebeği beslemek gerek diyip sürekli süt üretimi için sinyaller gönderiyor bu yüzden yumurtlama bu 40 gün içinde olmaz birde zaten yumurtlama adet dongusuyle başlar şuan kesilen kanamada adet kanaması değil ama 40in çıktıktan sonra çok kolay gebe kalabilirsin
(2,474 puan) tarafından
Bu arada şuan test yapsan silik çizgi yine çıkar yükselen kan değerleri de doğumdan sonra 1 ay içinde sıfırlanıyor
(19 puan) tarafından
Değerlerinim hormonlarim henüz düzelmedi biliyorum acaba dedim bı ihtimaldr olsa sutumde gelmedi sütüm şuan yok da bı iki ay beklicem bakalaim hayırlısı çok teşekkür ederim mesajınız icin
0 oy
(347 puan) tarafından
Ben günah diye biliyorum ama benm kaynanam kaynimi öyle doğurmuş sonra tekrar hamile kalmış her 2 kaynimi arasinda 10 ay gibi birşey var 
(19 puan) tarafından
Dikislerden dolayı sorun olur mu acaba dedim ama beklicem rabbim vereceği zamanı bilir herşey ondan mesajınız içinde teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım öncelikle basın sağolsun rabbim kalbine sabır ferahlık versin kırkın çıkmadan adetin başlamadan yumurtlama olmaz ne zmnki adetin başladı ay ortasında yumurtlamani takip ederek tekrar deneyebilirsin
(19 puan) tarafından
Amin Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
tarafından
Cümlemizden inşallah
0 oy
(569 puan) tarafından
Ben varim canim ama kizim 3 aylikken oğluma hamile kaldim kizim bir yaşına girince oğlumu doğurdum simdi kizim iki bucuk yasinda oglumda bir bucuk
0 oy
(3,747 puan) tarafından
Annemin komşusu kalmıştı canım Rabbim sabır versin inşallah hormonlardan dolayı böyle düşünüyosun biraz bekle lohusalığin bitsin daha sağlıklı düşünürsün inşallah 
(19 puan) tarafından
İnsllh. Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Bi tanıdığım 40 i çıkar çıkmaz hamile kaldı 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Lahusayken ilişki uygun değil bacım hem sağlık açısından hem dinen ama 40inmciktiktan sonra rabbim verirse niye olmasın benim annem 40i çıktıktan sonra hemen hamile kalmış bnden sonra 
(19 puan) tarafından
Uygun değil bende biliyorum da olma ihtimalini merak ettim ilk önce bı doktor kontrolüne gidicem insllj sonra
(4,430 puan) tarafından
Olur mu olur bacım yani Allah'ın isi
(19 puan) tarafından
Tabi o da dogru rabbim yeter ki nasip edecek olsun kim engel olabilir
(4,430 puan) tarafından
Öyle tabiki canım rabbim gonlundekini hakkında hayırlı eylesin insallah
(19 puan) tarafından
Amin n

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 173 göst.
16 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu