0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
34 aylık bir oğlum var

22 haftalık hamileyim 

Sürekli altına kaçırıyor gece gündüz artık klmakinada yıka kalanı elde yıka yetişmiyor artık tükendim bugün bazama.yapti kocaman yatak alez üstünden altına az geçmiş ben onu sirke ile beyaz sabun ile temizlerim ama yoruldum artık tükendim sbaahlar olmasın istiyorum ben bu durumda ne yapacağım tuvalet eğitimi iyiydi çok şükür gece kaçırması yoktu 

30 aylikke çok başladığım eğitim halen devam ediyor artık beze mi dönsem linç edecek hiç gelmesin çok kötüyüm çöktüm resmen nund anne var demeyin gol oluyor heryer ipler almiyor çamaşırı iki canimla ağrılarım arttı psikolojik olarak hiç iyi değilim bana akıl verin yoksa aglayacam 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Üsutmus olabilirmi eğer ki alismisss buna rağmen kaciriyorsa üsutmus olabilir
tarafından
Evet evet bak gece kendi suya uyandiginda çiş diyordu yapıp yatiyroduk bay bay yapıyordum ne bay bay kaldı ne bişi herşey gol balkonlar çamaşır doldu taştı
-Reklam-
0 oy
(150 puan) tarafından
Gunduz nasil.peki gunduzde varsa kacirmalari hazr degildir canm
(150 puan) tarafından
O zzaman bezle sanada gunah bende gectim o yollardan  karnim burnumda tuvalet.beklerdim bezle dogumdan sonra yine denersin hem daha buyumis olur.daha.iyi anlar
tarafından
Bilmiyorum son çare bez artık ne güzel öğrenmişti neden böyle oldu ki
(150 puan) tarafından
Olabiliyormus donem.donem hatta yeniden ogretir gibi ogretmek gerekiyormus ama senin durumun başka karnin burnunda ha dogurdun dogurcan bence kendine eziyet etme sen kendine ve bebege odaklan dogurursun biraz toparlaninca.yine denersiniz ben ,3 bucuk yasimda zar zor ogrettim.yani isterse  4 yasinda ogrensin kimseyi takma bosver
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(734 puan) tarafından
Yuh 4 yaş mı tuvalet eğitimi istersen 6 7 yaş olsun millet güler cpcuga iyşmlsn 4 yaş olur mu
0 oy
(4,176 puan) tarafından
Ay bnimkide sizmis bezden . Suan cijardun ust bas degistim nevresim degistim .  Tkrar uyutmaya ckisiyirum
tarafından
Allah yardımcı olsun yeni temizlik yaptım yorgan yatak herşey battı çok sinirim bozuldu
tarafından
Kız sabaha kadar su için kalkıyor ben ne yapayım bunu
(4,176 puan) tarafından
İste cisini tutmayi yada gelince uyanio tuvalete yetismyi ogrenene kadar yatmadan su vermicen . Sen gce bile veriosan iser tabi cnim
(4,176 puan) tarafından
Tuzlu sey yedirme aksam iyemeginde cok tuzlu cok susatan hararet veren . Meseka bn cicibebe faln verdiysem kavruluo o gece cck
tarafından
Anladım canım deneyim teşekkür ederim
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Gece belli aralıklarla tuvalete kaldırsanız uykusundan. 

Bu bir rahatsızlık da olabiliyor çocuklarda işte. Huy da. 

Mesela benim annem tarafı öyle hep. Annanem de aynı çekmiş sizin anlattığınız gibi anlatır baya büyükkende yaparlarmış altlarına gece mesela 8-10 yaşlarındaykende. Sonra kendiliğinden kesilmis. Teyzemin oğlu 10 yaşında ve hala öyle. Anne tarafına veya baba tarafına çekmişde olabilir sizinkide. Teyzem altına su geçirmez alez ya da naylon birşey sererdi altına en azından sadece üst baş nevresim çamaşırı olsun yerine geçmesin diye. 
tarafından
Canım bizimki olduğu halde gecirdi sıvı gecirmez aldık heryere döşedik yeni temizlik yaptım okadar üzgünüm ki
(1,334 puan) tarafından
Tüh ya kıyamam
İnşallah en kısa zamanda geçer bu durum
tarafından
İnşallah balım
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Canm geceleri bez tam sende gündüz takma ablam hep öyle alistrdi vala 
tarafından
Birde onu denesem bari
(1,975 puan) tarafından
Sen bilirsin
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Gece çok sıvı verme, yatmadan önce yaptır çişini. Saat 4 gibi uyanmasa da götür çişini yaptır geri yatsın. 
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(5,406 puan) tarafından
Daha az yorulursun canim =) sıkıntı etme hamilesin sakin ol inşallah düzelir
tarafından
İnslalah canım başıma ağrılar girdi hir aydır makina ve elimde yıkıyorum kilotlu çorap ve boxerleri elimde yıkıyorum
Büyükleri makinaya
(5,406 puan) tarafından
Evet anlıyorum seni sıkıntılı bir durum ama şükür et başka birsey de olabilirdi insanlar hastanelerde bekliyor Allsh muhafaza. Sen evindesin çareler üret. Gece yemesi bitince sıvı verme mutlaka çiş yapıp uyusun. Bir de sakın beze geri dönme derim iyice rahata alışır
tarafından
Canım benim benimde başka sıkıntılarım var hepsi birikti birde bu böyle yaptı tüm moralim bozuldu tabikide buna şükürler olsun
Benim çocuğum özel hir çocuk teyzesi birde ne güzel öğrenmişti zihinsel falan değil ama çok uzun anlatamam ama anlıyor algısı var
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Benim ortanca nerdeyse 5 yaş olcak hâlâ altına kaçırıyo geceleri. Doktorlar normal diyo sadece... O kadar iyi anlıyorum ki seni.. Bence bezle doğumdan sonra eğitim ver artık. Büyük diye başkası olsa çabala derdim ama hamilelikte çok zor uğraşması, mide bulantısı kokusu da cabası. Havalar da soğuyo çocuk gece yapsa fark etmesen hasta olur.. Sen bebeğin için de yanındaki çocuğun için de strese girmemelisin. Bence bezle tekrar
tarafından
Haklısın canım gece çise kaldırmayı demiyecem birde sıvıyı iki saat öncesinden kesecem
(11,076 puan) tarafından
Dene bakalım
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Bacım bu zahmeti cekme  , bence bez tak tekrar 

Göl oluyor çamaşır yetismiyorsa zorlamaya gerek yokki.

Yıpratma kendini 
tarafından
Ay geri daha çok süre uzar diye korkuyorum
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Allah kolaylik versin kizimda.benim.hatam.sonucu geceyi cok zor ogrendi cok zor oluyor usutuyor olabilir mi gece saat kurup goturuyor musun
tarafından
Canım gece hiç kaldirmadim yalan yok oda gelince uyaniyordu şimdi gecede gündüzde altına yapıyor
Ama.bazen söylüyor binde hir gündüz
(48,690 puan) tarafından
usutmus olabilir nazarda olabilir
tarafından
Ay kesin varya
0 oy
(375 puan) tarafından
Canım bence sen çocuğu bı doktora götür eğer sadece gece kaçırıyorsa bir sıkıntı vardır bayada büyümüş bir yakınım bütün çocukları 15 yaşına kadar geceleri altlarına kaçırıyorlardı bu bir hastalıkmış kadın çok sonradan doktora gidince öğrendi ilaç kullanmışlar o süreci atlatana kadar şimdi hepsi yetişkin genç bazıları evlendi bile olabilir yani kendini yıpratana kadar bı doktora götür öğren bence 
tarafından
Bende diyorum götürelim eşim.usuyormy bı deniyelim kombiyi açtık tulum giyittik sabaha karşı yapmış 5 te gece yapmmamis
(375 puan) tarafından
Yok yok belkide vardır yavrucakta bı sıkıntı bilemezsin ben daha öncede duymuştum bu bir rahatsızlıkmış yani yıllarca süren valla insanın ömrü biter geçici bir sürec i süreci de ilacla rahat geçirmek varken yazık değil mi sana o halinle ya
tarafından
Bu böyle devam edemez zaten canım goturcem bir
0 oy
(812 puan) tarafından
Akşamları bağla bence Cok küçük kücücük cocuktan gece tuvalete kalkmasını nasıl belklıyırsunuz aklım almıyor 
tarafından
Gece kaldirmiyordum ben ki zaten hiç kaldirayimmi diyorum güzelce yazmaiyorsunuz sanırım el kaar çocuktan bende beklenti içine girmiyorum ama ilk zamnalar çok iyiydi sonrada n böyle oldu

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 257 göst.
26 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde smyraksmz (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 202 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ebrufirat (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 129 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 568 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı