0 oy
470 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Günaydın arkadaşlar 2 buçuk yaşında oğlum var artık çok usandım gercektebn canı sağolsun beni maffediyo kimse anlamıyor beni artık bagiriyorum dayanamıyorum ona zarar vermekten korkuyorum sürekli ağlama kirizine giriyor kafam kaldirmiyo gece 4 ten beri sürekli ağlıyor gün içinde de aynı bagirincada diyorlar senin yüzünden oluyor bu çocuk böyle iyilikcene soylesemde fayda etmiyor ağlama kirizleri beni benden ağlıyor artık 

8 Cevaplar

+1 oy
(866 puan) tarafından
Sen stresli o stresli kısır bi döngü var aranızda. Birilerinden yardım almalısın ailenin yanına falan gidebilirsin
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ayy bana da diyor o çok bilmişler. 2 buçuk yaş aynı oluyor demekki bir de benimki yapışkan kolumdan inmez akşama kadar anne anneee. Oyun oynarız yemek yeriz tv açarım saatli hep. 1 saatte isterim ki kendi oyalansin ama asla yapmaz. Ve sürekli her yeri kurcalıyor parmağını prize sokuyor ütüyü fişe takıyor. Biliyor musun artık yetişemiyorum başım dönüyor ciddi dönüyor beynimde birsey var gibi
(5,406 puan) tarafından
Ama geçecek =)) sabır et dua ac evde yüksek sesle
(532 puan) tarafından
Benim kız da böyleydi nerde tehlike ordaydı ve hızına yetişemiyordum ama geçiyor.Şuan 4 yaşında oturup puzzle yapıyoruz 2 haftadır bizim için mucize gibi hayatta oturup oyuncak bile oynamazdı sürekli hareket halindeydi.Sadece uyurken ve hastaysa yatardı hareketsiz olurdu onun dışında totosu yer görmezdi.Sabırr geçeçek sizin de..
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm oğlum 10aydan belli gece uyanıp 2saat ağlama kirizine giriyor şuan 2yasina giricek ve halaaynisorunumuz devam ediyor gündüz uyusa gündüzde aynı komşular hep diyor gece çok ağlıyor diye ama oğlumun neden ağladım bilmiyorum benim bir günahım var ve onu çekiyorum diye düşünüp şükür edip tövbe ediyorum kızmıyorum bağırmiyorum.  İlgileniyorum 2saat kucamdan indiremiyorum . Ve gunduzlerizivanadan çıktı ben normal karşılıyorum artık gözümün içine bakarak biberondaki sütü yerlere döküyor eline ne geçerse fırlatıyor dolaplara vuruyor buzdolabını boşaltıyor süt açıyor kutusunu sütü yere döküyor bağırıyor babası 15 gün şehir dışına göreve gitti ve o ara çok ilgilendim tüm vaktimi oğluma ayırdım ve şimdi oilginin aynisini istediğinin farkındayım ama elimden geldikçe vaktimi veriyorum yemek temizlikten vakit buldukça 
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Benimde iki yaşında oğlum var ama hiç bagirmam sen huzuzrlu isen cocukda huzurlu oluyor sadece bunu söyleyeyim sana 
(1,911 puan) tarafından
Uslu denk gelmedi işte kafanizda hep bu var herkesin çocuğu uslu benimki neden böyle düşüncesi olduğu içinde strese giriyorsunuz ,aynı huylar bizdede var ısırmak yok ama firlatma var ,pedegog eşliğinde oyun evine gidiyoruz iyiye yönlendirmek için elinden geleni yapan bir anneyim pedegog eşliğinde bazı huylarını biraktirmaya çalışıyorum ama bunun düzeltme yöntemi  bağırmak değil  , yapma dedikçe bütün çocuklar yapıyor zaten çözümü bağırmak değil ama onu anlatmaya çalışıyorum canım  gerekirse destek alsın gerek çocuk gerek anne destek alabilir
(532 puan) tarafından
Senin durumun vardestek alıyorsun.Kabullen demek kolay ama yapmak zor.İnsan desteğe ihtiyaç duyuyor.Sen gecede 3 kez kalkmaktan bahsediyorsum ben 18 aya kadar 10 kez kalktım.Bir iki üç kez kalksa şükrederdim.Sabah uyanırdım gözlerim şiş kafam cızır cızır çoçuk hiç susmaz sürekli ayağında oyuncakla oynamaz.Daha neler neler çoçuk var çoçuk var.Bunu da kabullenmek lazım.Kaç tanesi sınırı zorlayıp geçiyor.2,3 yaşında yine sınırları zorlardı.Yeni yürüyor elini tutturmaz caddesye çıkar ya daha neler neler.Dün bir arkadaşla buluştuk ayrılıyoruz kızı 1.5 yaşında.Ters yöne gidecekmiş yattı yere aldan ağlıyor bıraksan ağlıyor konuşsan ağlıyor sarılsan ağlıyor ne yaparsan yap kalkmıyor yani bunu iki adımda bir yaşadığını düşün arada bir değil.Benim normalim buydu çoçuk 2 saat uyuda vayy be diyorsun şaşkınsın.Gece uyumaya direniyor saatlerce uğraşoyorsun bir saat geçmeden yine uyanıyor daha neler neler.Ben de sakin bir insanım ama can dayanmıyor yine de.Destek şart kısacası başka türlüsü zor.Günde bir saat yalnız kalmak bile yetiyor insana
(1,911 puan) tarafından
Tamam en yaramaz sizin çocuğunuz herkes yardımla büyütüyor zaten bebeklerini ,ben 2 yaşında gecede üç kalkmaktan bahsediyorum erken aylarda bende sayısını bilmiyordum ,geceleride  en kalkan sizin bebekleriniz yani ,bagirmaniz normal illa bunu duymak istiyorsunuz öyle rahatlayacaksiniz çünkü kendi cocuklariniz bagirin ne diyeyim
(532 puan) tarafından
Ben bağırmanın doğru olduğunu savunmuyorum bu tarz çoçuklara tek kişi yetemiyor anneyi de anlamak gerektiğini söylüyorum ama sen kendini çok iyi anne görüyorsun hiçbir anne  çoçuğuna bağırıp çağırmak  istemez biraz empati yapıp destek olmak lazım benzer durumlar anlatıp sakinleştirmek lazım ama siz en başta yazdığınıza bakın.Siz de öyle oldu diye herkes de olacak diye birşey mi var.Benim tepkim her çoçuk bir değil her durum bir değil.Sorun annede gibi komuşmanız beni rahatsız etti açıklamak istedim durum bu.
(1,911 puan) tarafından
Hiç bile alakası yok bende zaten anne destek almalı böyle durumlarda normal değil dedim rahatsız olmanizin sebebini bilemem ben hiç bagirmadim bagirmam da her çocuk yaramaz az veya çok durumu yönetmektle alakalı gerisi bu da annenin psikolojisi önemli psikolojik olarak bir çocuğa yeterli hissetmiyorsunuz yardım isteyin dedim ben öyle durumlarda yardım alıyorum bu kadar basit ayrıca ben mükemmel bir anneyim demedim ama asla bebeğime bagirman bagirmadim  bana çok yanlış geliyor dedim bu söylediklerimden rahatsız olmanızda sizin sorununuz
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun çocukların o kriz dönemi oluyor gerçekten çok zor geçiyor 
0 oy
(2,684 puan) tarafından
Benimki 3tane ama ağlama yok çok haramlar kavga dövüş yaramazlık zıplamak kurmak dağıtmak ne arasan bende robot gibi arkalrdan gezerim toplarım seninkin ağrıyan bı yermi varki
0 oy
(48,618 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canim
0 oy
(532 puan) tarafından
Çoook zor seni çok iyi anlıyorum benim kızımda öyleydi bol sabır ve şevkat.Bol bol sarıl konuş destek alabileceğin biri varsa günde 1 saat kendine vakit ayır.Beni kızım şuan 4 yaşında bol ilgi sevgi şevkat konuşma bunlarla düzeldiğini düşünüyorum tahammül edemediğim çok zaman oldu pes ettim kendimi toparlayıp yeni yeniden aynı devam ettim düştüm kalkmasını bildim.Onlar bizim yavrumuz elimizden geleni yapıp onlara güzelbir ortam sağlamalıyız.Arada hatalar yapsak da kızsak bağırsak da yola devam etmeliyiz onlar için.Geçiyor yaşayan biri olarak söylüyorum.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 456 göst.
28 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde A♡GÖNÜL♡S (3,669 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 257 göst.
8 Nisan 2024 Aile kategorisinde Asya15 (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 393 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asya15 (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 137 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (220 puan) tarafından soruldu

378,999 soru

11,344,588 cevap

34,809 kullanıcı