0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
Malum zaman çok kötü çocuklarınızı nasıl koruyorsunuz sosyal medyadan falan engel koyabiliyor musunuz sizin yönetiminizde olan uygulama var mı bir tanıdıgın kızı liseye yeni başlamış sosyal medyayı engellemek daha doğrusu yönetiminde kullandırmak istiyor inşaallah anlatabilmişimdir var mı işe yarayan uygulama güzel bayanlar

7 Cevaplar

0 oy
(1,347 puan) tarafından
Ah ah ne kadar korursan o kadar fazlasını yaşatıyorlar kızım şuan 18 yaşında 3 senedir zapt edemiyorum beni çok yordu ve şuan Bi sevgili yapmış onun için İstanbula gidiyor içim acıyor artık sözüm geçmiyor 
(3,728 puan) tarafından
Vidvidi ben ver dediğim an o telefonu verir. 13 yaşında benim kızım. Elbette özgürlüğü var ama o kadar değil. Çünkü telefon ile ona herkes ulaşabilir. Sapığı manyağı ulaşabilir. Yaşlı sapıklar o kadar çok ki. Dün akşam kardeşini uyutuyordum seslenmek yerine telefon ile aradım açmadı. Bebek uyuduktan sonra odasına gittim kitap okuyor telefonu rahatsız etme moduna almış kızdım çünkü o telefonun sesi hep açık olacak demiştim. Telefon konusunda çok net olmak gerekir. Çocuğumuz evin içinde koruma alanında ama o telefon ile sapığı manyağı evimize çocuğumuzun odasına alıyoruz.
(1,538 puan) tarafından
Öyle yapınca trip atıyor farklı şekilde cezalandırıyor beni yemek yemiyor mesela restlesmeye başlıyor birde evde olan benim çok yüz göz olmak istemiyorum benimki çok zıt birde bende sinir var canım eger restlesirsek sonu hastanelik olur kendimi bildiğim için pek ilerletmiyorum eşime anlatıyorum böyle böyle yaparız diyor valla içime sıkıntılar basıyor neler görüp duyuyoruz
(3,728 puan) tarafından
Benim ki trip atamaz ama sesi çok gür bağırarak konuşur :) kıyamaz bana hemen yelkeni suya indirir. Telefon konusunda konuştuk öyle telefon aldım. Odasının Kapısı kapatılmayacak hiç dedim anlaştık.
(1,347 puan) tarafından
Bizde sizin gibiydik o yaşlarda ne zaman 17 yaşa geldi biranda değişti tlfonlara şifre koyma benim özelim demeler tlfonu kesinlikle vermez versene heryerine şifre koymuş nerden öğreniyor iş çeviren arkadaşlarından sağolsunlar tabi benimkide böyle şeyleri öğrenmeye çok açık Bi kızmış
(1,347 puan) tarafından
Sevgilisine tapıyor resmen oğlana laf söyletmiyor okadar kötü oluyorum ki aynı ev içinde yabancıyız lisede şuan staj yapıyor otelde parayı da kazanıyor önüne geçemiyorum şimdi yarın 18 dolduracak lojmanda kalacakmış
-Reklam-
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Benimkide 15 yaşında ve ekran bağımlılığı çok ne yazık ki ne yaptımsa azaltamadım birde bizim anlaşamadığımız konulardan biride benim kızımın çok zevksiz oluşu ysni nasıl anlatsam adeta kendini çirkinleştirmek ister gibi bir ay önce saçlarını kısacık kestirdi giyim kuşam deseniz saçma sapan şeyler beğeniyor yüzüne gözüne baktığı ettiği yok yani diyorum sen artık genç kız oluyorsun bira zarif ol kendine bak yok dinletemiyorum gerçekten ergen bir bireyle aynı evi paylaşmak çok zormuş.
(9,623 puan) tarafından
Benim görümcem de 15 yaşında bi özenmiş Kore’lilere saçlarını kısacık kestirmiş habire her renge boyuyor giyim kuşam desen oğlan çocuğu gibi siyah Koreli yazılı bol tişörtler ve oğlan şortu giyiyor bu telefonlar internetler insanlara hiç yaramadı
(7,618 puan) tarafından
Evet benimkide işte kısacık kestirdi ben onun yaşında uzatmaya özenirdim de annem kestirirdi buda tam tesi ben uzatsın istiyorum o kestirmek istiyor ayrıca evet hep bol kesim salaş paspal giyinmek istiyor inşallah geçici bir dönemdir
(9,623 puan) tarafından
İnşallah canım ya evlat olunca insan ne yapacağını bilemiyor benimde var iki tane Şuan küçükler ama korkmuyor değilim ilerde meler olacak diye
(688 puan) tarafından
Farklı olmak ilgi çekmek istiyorlar galiba
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Telefonunu alıp kendi odasında vakit geçirmesine izin vermeyin. Telefonla takilacaksa bile sizin yanınızda gözünüzün önünde olsun.
(688 puan) tarafından
Ders çalışmak ayagına giriyorlaemış odaya
(4,668 puan) tarafından
Telefondan ders çalışılmaz. Bilgisayardan baksın bence.
0 oy
(2,111 puan) tarafından
Küçüklükten itibaren anlattım helali haramı mesala absürt bir olay gördüm internette bunu akşam sohbet konusu olarak açarım Instagram'da böyle birşey paylasmislar bu ahlaken ne demek zararı ne diye bir sohbet ortamı olur .su ana kadar çocuklarımdan bir kötülük görmedim rabbim korusun kısıtlama yapmak çok zor .önemli olan doğru kullanımı anlata bilmek .mesala ben hiç oyun oynamam telefonda eğitici seyleri takip ederim hiçbir fenomeni tanımıyorum çocuklarıma takip etmemelerini söylüyorum 
(688 puan) tarafından
Annesi güzel konuşuyor yapma etme oku hayatını kurtar benim gibi ezilme falan diye oysaki okul birincisi liseye kadar eğitim hayatında gel gör şimdi ders dışı her şey aklını çeliyor
0 oy
(48,704 puan) tarafından
o yasta zor ya .
(688 puan) tarafından
Maalesef kızı olan şimdi iki defa düşünüyor
0 oy
(3,728 puan) tarafından
13 yaşında sosyal medya kullanmıyor. Kullanmaması gerektiğini zararlarını anlattık kendisi de farkında kullanmıyor. Telefon bile saatli kullanır yoksa elinden düşmez. 
(688 puan) tarafından
Arkadaşları herkes kullanıyor diye özenti işte babası çok sinirli duysa evlendirir yada döver :((
0 oy
(7,747 puan) tarafından

Ablamın kızı liseye gidiyor çok terbiyeli efendi maşallah geçen gün teyze ben okulda namaz kıldığım icjn ve küfür etmediğim için beni çok dışlıyorlar dedi:O

(688 puan) tarafından
Maşallah diyelim evet iyinin yeri yok artık dünya da :(
(3,728 puan) tarafından
Oyy kuzum rabbim yardımcısı olsun. Ahh bebeğim yaa nasıl üzüldüm.
(7,747 puan) tarafından
Bende çok üzüldüm ya

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 270 göst.
17 Mart 2022 Aile kategorisinde Docentpapagan (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 248 göst.
0 oy
6 cevap 148 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Az (433 puan) tarafından soruldu
0 oy