0 oy
129 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (230 puan) tarafından
Kızlar babamda bundan yıllar önce belfıtığı vardı küçüktü babam takip etmedi tabi şimdi bir ay önce ayağına vurdu ağrı ve doktor doktor geziyor Emaar sonuçları verdi fıtığı çıktı bir doktor ameliyat dedi diğeri hayır dedi o dedi hayır dedi ama babamın bacağı tutmuyor neredeyse uyuşukluk karıncalanma olduğunu söylüyor diz kapağı hissetmedin ağrısı olduğunu söylüyor iğne ilaç vs kullandı ama fayda etmedi başına gelen çevresinden boşuna gelen var mı ve babam daha önce Wallis ameliyatı oldu bacağım tutmuyor onun için de aynı ameliyat oldu doktoruna randevu aldım ona da gidecek ama belfıtığından olduğunu söylemiş doktoru çalışmak zorunda da şu an çalışıyor işi de ağır yardımcı olabilir misiniz 

11 Cevaplar

0 oy
(6,251 puan) tarafından
Önce hacamat ardından 3-4 seans sülük.
(230 puan) tarafından
Böyle nerde guvenılır yapılıyor hastanelerde var mı
(6,251 puan) tarafından
Nerede oturuyorsun araştırman lazim
(230 puan) tarafından
İzmir
(6,251 puan) tarafından
Çevrenize sordurhn sülük uapan tanidig varmi diye
tarafından
Bel fıtığı patlamışsa peki nasıl böyle öneri yapıyorsnz
-Reklam-
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Babam bildim bileli bel fıtığı onun da işi ağır bazen tutulup kalıyor ameliyat diyorlar ama ameliyat olunca da ağır iş yapma diyorlar fizik tedaviye yazılsın baban o iyi geliyor canım bide hacamat falan da toparliyor biraz babam aralıklarla fizik tedaviye gidiyor
0 oy
(472 puan) tarafından
Bel fıtığının maalesef bir çaresi yok, ameliyat olmak bir çözüm değil boş yere canını yaktırmayın. Ameliyat olsa da aynısı olacak çünkü. Çevrenizde iyice araştırın hacamat iyi gelebilir , ya da böyle şeylerden anlayan insanlar oluyor gerçekten onlara gidin. Düzenli masaj yaptırmak fayda eder bel fıtığı dan anlayan birine 
0 oy
(253 puan) tarafından
Babamda aynı sorunları yaşıyor.babam hacamat malzemeleri almış annem uyguluyor.anca öyle rahatlıyor arada.hacamat yapmadığı zaman rahatsızlığı çoğalıyor
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Annem senelerdir fıtık çekiyor. En son yürüyemez duruma geldi. Hatta yatamıyordu bile. Mr çekilmesi için bile yatamadı narkoz verip mr ı öyle çektiler. Bu yaz da ameliyat oldu. ama fıtık varsa ağır iş yapmaması lazım. Anneme senelerdir ağır kaldırtmayız uzun yol yürütmeyiz zaten o şekilde bu zamana kadar dayana bildi. Ameliyat öncesi hastaneye tekerlekli sandalyeyle gitmiştik. Yani ameliyat son çare. Annemin fıtığı patlamıştı bacağında kasılma ve dizden aşağısında uyuşma vardı ayağında güç kaybı vardı. Fıtıkda ameliyattan önce uygulanan tedaviler var bazı özel hastanelerde iğne yapılıyormuş faydasını görende var görmeyen de var. Fizik tedavide fayda sağlaya bilir ama devlette çok geç sıra geliyor. Anneme gittiği bütün doktorlar ameliyat demişti hatta vida takıldı beline fıtık tekrarlamasın diye. Yani ameliyatı en son çare olarak düşünün. Anneme 7-8 yıl önce de ameliyat demişlerdi platin de takılması lazım dediler. Ailevi sebeplerden olamadı iğne yazdılar bir süre dinlendi sonra daha dikkat ettik bu yıla kadar geldi. Bu yıl anca olabildi ameliyatı. 
0 oy
(794 puan) tarafından
Bnm kayinpederkmdede cikti   calisamiypr 2 aya  yakindr baya skınti yasiyolar bi dotora daha randevu aldim baklm bide baslangici
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Aynısı annem oldu yataktan kalkamadı sağ diz kağanın orası şişti yürüyemedi 

Bir sürü tedavi denedik

Ozan tedavisi fizik tedavi ilaçlar iğneler hacamat sülük 
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Eyvah benimde belimde fıtık var sola ayak parmağım uyuşuk ama hep göz ardı ediyorum 

Belimde uyuşuk var Bir noktayı hissetmiyorum

Ama hiç gitmedim hastaneye yaşım daha 28

Babana geçmiş olsun
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Başka doktora daha gidin son çare ameliyat ,kaldi ki  ameliyatta herkesde ise yaramıyor benim babamda bel fıtığı bacakta siyatik sinir sıkışması yapıyor malesef çok zor.Uygun kasgevsetici verecektir doktoru bölgeye göre onlar farklı kas gevşeticiler veriyorlar 

Benim kalcam tam belim birleştiği yerde ağrım oldu 5 gün voltren ictim 75 lik geçmedi  doktora gittim etolax diye bir kas gevşetici verdi ictim yarinm saat sonra geçti 3 gün kullandirdi özel bolge fitigiymis dikkat et dedi.
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Sanırım sinire denk gelmiş fıtık. Ben de aynı şeyleri yaşadım tek çözüm ameliyat. Benimki tam sinir ucundaydı ve minicikti ona ragmen cok agrim vardi. Sinir uclarima kalici zarar vermemesi icin acil ameliyata alındım,yeniden doğmuş gibi oldum. Bence yazıktır daha fazla çektirmeyin adama o ağrıları.
0 oy
(1,672 puan) tarafından
Canım benim babama da ameliyat diyordu doktorlar neredeyse koca adam ağrıdan ağlayacak durumdaydı ne uyuyordu ne yapabiliyordu ne de oturabiliyordu. Maşallah sübhanallah diyin Kayseri de bir doktor önerdiler gitti çok çok iyi geldi. Diyeceksin tamamen geçti mi hayır. Kendini yorarsa belini zorlarsa ağrısı oluyor. O da çok normal. Allah kimseye fıtık ağrısı vermesin zor. Bide benim babamın sadece ayağı değil kalçası da ağrıyordu istersen doktorun kartını atarım Kayseri sana da uzak kalıyor mu bilmiyorum ama iyileşmesi için değer. 3 gün kalmıştı babam 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 49 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Dilara16 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
5 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozlemyc (395 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
13 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 116 göst.
5 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esmaa (979 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...