0 oy
128 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Kızlar bahçemizde Bir kedi var yani sürekli vardı da 2-3 gündür belden mi bacaktan mı artık bilmiyorum sakat yürüyemiyor yürüyorarka bacakları bir yere tırmanamıyor ama nasıl söylesem tavuk gibi penguen gibi yürüyor ondan dolayı veterinere götürsem Bizim bahçemizdeki kediydi ama sahibi değiliz desem ücretsiz bakarlar mı ya da hayvann barınağı mıhangisi daha iyi bakar ve ücretsiz benim durumum yok olsa kendim baktırıp sahiplenirdim ama maalesef durumum el vermiyor

7 Cevaplar

0 oy
(4,187 puan) tarafından
Özel veteriner klinikleri ücretsiz bakmaz. Belediye veterinerlerini arayın. Barınak ücretsiz alır bakar
(1,465 puan) tarafından
Hadi ya muayene de mi öyle acaba en azından neyi var öğrenelim yapabilceğim bişeyse yapalım kendi kedim var zaten 2 inciye bakamayız gönül isterdi bakayım maalesef yok
(4,187 puan) tarafından
Muayene de ücretli canım. Anlamak için röntgen falan çekecek illaki ücret alır
(1,465 puan) tarafından
Bilemiyorum kuzum hayat neden bu kadar zor olmak zorunda yazık değil mi bu hayvanlaraa keşke durumum olsada dunyada ne kadar ihtiyacı olan yaralı ****** varsa baksam sahiplensem
-Reklam-
0 oy
(913 puan) tarafından
Bugün evsiz sokakta yaşayan bir insan özel hastaneye gitse ücretsiz bakarlar mı sizce? Tabiki bakmazlar. O yüzden özel klinikten bunu beklemek de haksızlık oluyor. Belediye ne kadar ilgilenir ondan da emin değilim en kötü ihtimal ****** dernekleriyle iletişime geçebilirsiniz instagramdan falan
(1,465 puan) tarafından
Yani bi insanda vicdan yoksa ne söylesende fayda etmiyor duyar kasmakta boşa demek vicdan aramamlıyım desene napıyım peki bnde duyasız mı kalayım ha hayvann barınakları gelip alacaklarsa arıyım yok eğer siz getirin derlerse onu da yapamam tek başına anca çocuklarıma yetiyorum bugün götürdüm veterinere adamın oğlu ordaydı babam bakıyor bu işlere dedi burda değil köylere gidiyor sabah erken getirin dedi götürdüğüm saatte geç değildi zaten saat 10 10 buçuk arasıydı bn elimden geleni yaptım ha yine yaparım ama imkanlarım dahilinde
(913 puan) tarafından
Onun da vicdanı diye bir şey yok maalesef. O klinik açılırken yatırılan paralardan haberiniz yoktur muhtemelen yaptırdığınız bir aşının dahi maliyeti dudak uçuklatıyor. Veteriner hekimden cebinden bakmasını bekliyorsunuz ama kendiniz cebinizden veremeyeceğinizi söylüyorsunuz tamam sizin de durumunuz olmayabilir ama hekimi vicdansızlıkla suçlamak yapacağınız en son şey olmalı. Keşke devlet bizlere hibe etse de bütün sokak hayvanlarına ücretsiz bakım,tedavi,kısırlaştırma yapabilsek. Siz klinikle görüşürseniz taksit vs böyle bir imkan sunabilir belki size ama köylere gidiyorsa muhtemelen büyükbaş ağırlıklı çalışıyordur kediye müdahale konusuna yanaşır mı bilemem
(4,187 puan) tarafından
Her bir cümlesinin altına imzamı atarım.!!! Hekim misin canım sen de.
(913 puan) tarafından
Evet, kamuda çalışıyorum ama bir yıl kadar özelde çalışmıştım maliyetlerini,zorluklarını çok iyi biliyorum
(1,465 puan) tarafından
Bnm kedim değil ki aç karnımızı zor doyuruyoruz olsa yapayım hatta 1000 1500 civarı olsa yaptıracaktım ana götürdüm bugün 2 veterinere birinden rontgen yok diğerini 500 röntgen dedi muayene ücreti ayrı istedi birde ameliyat veya başka bir şeyse 3 4 bin dedi nasıl yaptırayım bahçede bnde görmezden geleyim öyleyse
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Başka bilen varsa yardımcı olsun lütfen
0 oy
(520 puan) tarafından
Hangi şehirdesiniz, belediyeyi arasanız yardımcı olurlar aslında  ben mahallemde öyle ****** görünce belediyeyi arıyordum gelip aliyorlardi
(1,465 puan) tarafından
Birkaç arkadaş da barınakların pek de güvenli olmadığını söylüyor alıp diğer hayvanların arasında bu şekilde atıyorlarmış ve bu kedi orada Can acısından belki de ölecek bu sebepten dolayı benim içimde vicdanımda el vermiyor buna
0 oy
(848 puan) tarafından
barınak alır götürür diğer hasta kedilerin arasına atar yemek su vermez acıdan hastalıktan korkudan ölür leşini de diğer aç kediler yer. ****** koruma derneklerine ulaş Yada veterinerlere sor vicdanlı biri çıkar belki. barınağı arayacağına görmezden gel eceliyle ölsün daha iyi 
(1,465 puan) tarafından
Görmezden gelemiyorum bn onlar kadar duyarsız olamıyorum işte olmasa götürcem bir yere kendim karşılıycam ücretini napıyım içim el vermiyor kedilere karşı ayrı bir ilgim var
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Belediye alır barınağa koyar ama orda pek bakılmıyor hayvanlar telef oluyor bence sen al onu belediyenin veterinerine götür ücretsiz bakar tedavi için ne lazımsa yapar al geri getir sahiplenmesen bile o iyileşince karnını doyurur artan yemeklerden sende verirsin bahçeye bir kapta şu koy yeterli yada ulaşabilirsen koruma derneğine ulaş onlar bakiyolar
(1,465 puan) tarafından
İçime vermiyor zaten oraya götürmeye bugün iki tane veteriner gezdik birinden röntgen olmadığı için ötekine gittik o da röntgen için 500 muayenede içinde 200 istiyor artı bunun ameliyatlık durumu var mı ya da alçılık durumu var mı o da değişiyormuş 3-4 bini bulurmuş bnm durumum yok o kadarına kardeşim dedi abla 2 3 gün daha bekle birine borç verdim o verirse sana gönderirim dedi bakalım
0 oy
(156 puan) tarafından
Sakın belediyeye hiç verme. Bizim belediye ihbar gelince hayvanı alıp ücra Bi yere atıyor çok şahit oldum 
(1,465 puan) tarafından
Allah onları bildiği gibi yapsın işleri değil mi vicdansızlar
(156 puan) tarafından
Öyle valla bu işten ekmek yiyorlar Bi de Allah ıslah etsin

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 159 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir.gul (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 569 göst.
0 oy
4 cevap 92 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,287 puan) tarafından soruldu

379,108 soru

11,348,256 cevap

34,813 kullanıcı

...