0 oy
375 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
Kızım 1 yaşına girecek çok şükür canı içinde sezeryan doğum yaptım 2. Ciyide istiyorum ama sizce ne kadar olmalı arası sezeryan zorluğu varmı 

33 Cevaplar

+4 oy
(8,937 puan) tarafından
2.cocuk için kesinlikle ilk çocuğun 3 yaşında olup tuvalet eğitiminin bitmesi ve kendi kendine yemek yiyor olması gerekiyor aynı anda iki küçük bebekle uğraşmak hem anneye zor fiziksel ve mental olarak yıpratıyor hemde ilk çocuk anne ilgisinden mahrum kalıyor çünkü anne yeni doğan bebeğine bütün ilgisi enerjisi olacağı için kesinlikle araları 3 4 yaş üzeri olmalı 
(4,240 puan) tarafından
Aaahh ahhhh o bile az. Erken evlenenler sansli bu konuda. araya 8 sene koysalar cok iyi olur. Benim 5 bucuk o bile az kiz ilkokula basladi oglan meme meme kuduruyor. Kitabini defterini parcalamaya ugrasiyor . Kizima gosteriyorum yolluyorum odasina yapip getiril odevleri . Biyandan da iyi surekli basinda beklemek gerekmio imkansiz yani kardes yirtar diye kendi odasinda odev yapmaya alisio. Hadi hadi hadi diye durtmek gerekmio en azindan
(8,937 puan) tarafından
O kadar farka hiç olmasın daha iyi ben o rahatlığa alisinca sittin sene düşünmem:))))
-Reklam-
0 oy
(12,719 puan) tarafından
Normal doğum yaptım,nasipse aralarında 18.19 ay olacak iki ay sonra doğum inşallah. Anne kendini ne zaman hazır his ederse bence 
(119,461 puan) tarafından
sjsjsj allah seni neden o kadar cok istedin hani ilkde degil kizinda minnak ilk olsa neysede
(12,719 puan) tarafından
Kiz benim ilk evliliğimden çocuk olmuyor diye ayrıldım, ayıyla da o yüzden evliliği erteledim hep. Türkiyedede göründüm aynısı dendi umudu kestim işe verdim kendimi sürpriz oldu Defne. Heralde denk geldi bi daha olmaz dedim ama çok istedim bi oğlum da olsun ( biz 4 kiziz ailede) nasip oldu şükürler olsun
rabbim cennetin 2 meyvesinide tattirdi sanada cok sanslisin❤️
(12,719 puan) tarafından
Geç oldu güzel oldu şükürler olsun ♥️
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(982 puan) tarafından
Bugün konuştuk eşim ile oğlumuz üç yaşına girdi zaman düşüneceğiz ikinci bebeyi inşallah Allah nasip ederse
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Ben cesaret edemem galiba 2. Ye ama bence 4 olmalı kızım 52 günlük ileride istersem aralarında 4 yaş olur 
0 oy
(150 puan) tarafından
,2bucuk yas var aralarinda oglum 20 aylkken hamile kaldim
(18 puan) tarafından
Çok zorlanıyor musunuz
0 oy
(13,272 puan) tarafından
2 yaşına girecek benim oğlum ben 3 3.5 olması taraftarıyım. Doya doya emzirdim bütün vaktimi ona harcadım tuvaletini öğrensin bezi bıraksın konuşmaya başlasın ( bebekliği bitsin ) ondan sonra kardeşi olsun istiyorum bu benim fikrim sen sezaryan isen zaten iki yıl geçmeli kendi sağlığın için 
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Ideal yas bence 4 yas....benimkilerin arasi 27 ay :)
0 oy
(250 puan) tarafından
Benimki oğlum 6 yaşında kızım 8 aylık şuan 
0 oy
(178 puan) tarafından
Oğlum 22 aylık ne yalan söyleyeyim ikinciyi göze alamıyorm
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Çocuk üç yaşa gelene kadar ikinciyi yap yoksa rahatlarsın bir daha istemezsin.
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Bunun bir kurali yok.

Maddi ve manevi ne zaman hazir olursan o zaman dogru zaman.

Bazen hicbir zaman. İlla bir cocuk daha sart degil sonucta, yapmis olmak icin cocuk yapilmaz. Hazirsan ancak o topa girebilir insan.
0 oy
(11,084 puan) tarafından
3 yaştan aşağı bilinçli olarak girme bu işlere :) ama öncesinde Rabbim verirse de korkma. Sezeryan bi zorluğu yok ama 2 sene olsun iki sezeryan arası en az diyorlar
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Aralarında bir buçuk yaş var peşpeşe istedik yaş farkı çok olsun istemedik çok şükür şimdi 26 aylık ve 9 aylık iki oğlum var :)
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Oğlumu sütten kestikten birkaç ay sonra hamilemkaldim. Tekrar . Bilerek sütten kesmeyi bekledim. Güzelce emsin diye. Sonra da araları çok açık olmasın. Birlikte oynayabilsinler diye tam 3 yaş var aralarında. 2. Bebeğim 3 aylık suan
0 oy
(3,828 puan) tarafından

Bence 2. Çocuk hiç düşünülmemeli:)

0 oy
(610 puan) tarafından
Bence iki çocuk arası 3 yaş olmalı. 
0 oy
(2,390 puan) tarafından
4.5 yaş olacak bebeğim doğduğunda buda benim için ideal 
0 oy
(341 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 30 ay olacak nasip olursa aralıkla doğum olacak kızımı tuvalete alıştirdim konuşmasıni falan tam düzelttim ondan sonra hamile kaldım 
0 oy
(503 puan) tarafından
Kızım doğduğunda 2 buçuk yaşında  olacak oğlum  olmasa ben de yıllarca düşmezdim herlade beni neler bekliyor göreceğiz:)) 
0 oy
(583 puan) tarafından

Oğlum 2 yaşında küçüğü 4 aylık bence yapmayın zamanı varmış aşırı zor büyüğe okadar acıyorum kş yetemiyorum yardım edeniniz yoksa yapmayın inanın o büyüpe yazık oluyor ağlıyorum bazen . Cocık çok değiştı kavgacı oldu kıskanc oldu haliyle :( çok erkenmiş çok . İlerde iyi tarafları olacak illa ama oda bebek daha ilgi alaka istiyor ikisine bakamıyorum küçük durmuyor hasta bide kucağıma alsam anne bırak diye ağlıyor bukez bebeği sevmek istiyor insan ilgilenmek istiyor olmuyor . Bebeği daha yere koyamadım ha egzersiz yaptırmam lazım yüz üstü koysam atlıyoe üstüne yani tam bir kargaşa yapmayın bence büyük 3 yaşına gelsin yada 4 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 183 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 393 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 60 göst.
28 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibelhome (815 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 276 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Caresiz1 (178 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...