0 oy
643 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
Ne ihtiyacı var ne bisey altında araba ev  var evet bunlar temel ihtiyaç artık ama 50.000 tllik altınım var diye övünüp  devletin verdiğinin üstüne para koyup gram etmek doğrumu ben doğru bulmuyorum fesatlık etmek istemiyorum ama gerçekten ihtiyacı olan kişiler birikim yapamıyor zaten bu haksızlık degilmi niye bu paralar böyle kişilerde hep

28 Cevaplar

+2 oy
(48,972 puan) tarafından
bunlar yüzünden asil ihtiyacı olana gitmiyo.o yardimlar
(997 puan) tarafından
Üzerine değilse devlet yardım ediyor. Kuzenim ev aldı . Ev almadan 1 ay önce kirada oturuyordu yardımı bağlanmıştı . Şimdi hâlâ daha yatıyor maaşı
(8,218 puan) tarafından
Kiraciyim ne ev ne araba ne herhangi  birşeyim yok bankada borçtan başka birşeyim yok reddediyorlar.neymis eşim asgarî ucret üstü aliyi asgari ücret üstü dedileri 11700 bazen düz 12 bin maaşı 400 .500 fazla aliyo diye vermiyolar
(48,972 puan) tarafından
iyiyim canim sen nasilsin iki çocukla kirada o asgari ucret yetermi akil yok bunlarda
(8,218 puan) tarafından
Aynen öyle.neyse dünku postumu gördün.nedir bu çektiğim 2 gün boyunca ağlayıp üzüldüm bugün daha iyiyim canım ❤️
(48,972 puan) tarafından
neydi kiz unuttum bakayim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Valla burda da var oylelerinden disardaki hayatta da.

Ablam platin sarisi saclariyla alisverisler gezmeler pesinde kosar ama yardim parasini da almaktan utanmaz.

Kendi vicdanina versin hesabini..bunlar devletin mali deniz yemeyen keriz zihniyetindekiler. Zaten o zihniyet bizi bu hale getirdi ya.
0 oy
(11,114 puan) tarafından
Ne yardımı alıyo
(64 puan) tarafından
Gıda yardımı para olarak
(11,114 puan) tarafından
Evi arabası olana gıda yardımı yapanda suç
(444 puan) tarafından
Her ay yatmıyor ama o biliyor sun demi yılda bir yatıyor 750 olarak
(11,114 puan) tarafından
Bilmiyorum ama fark etmez bence. O yardımı gerçekten hak eden evi arabası olmayan bi sürü insan var
0 oy
(3,913 puan) tarafından
ALLAH ISLAH ETSİN diyorum şahsen 
0 oy
(15,843 puan) tarafından
Cokkk var oylee burdada görüyoruz....

Allah affetsin ne diyelim...
0 oy
(1,725 puan) tarafından
Allah gözünü toprakla doyursun denir hiç mi Allâh korkusu yok bu insan'da yazık valla şu iki günlük dünya için vallahi yazık
0 oy
(4,618 puan) tarafından
Allah öyle insanları ıslah etsin yardıma ihtiyacı olan kişilerin hakkını yiyorlar 
0 oy
(120,062 puan) tarafından
istedini yapsin ölüm var topragin alti var kabir azabi var sana bisi demek dusmezki kul hakki o rabbom sorar
0 oy
(1,797 puan) tarafından
Gözünü toprak doyursun denir
0 oy
(6,795 puan) tarafından
Ben o kişiyi şikayet ederdim
(9,626 puan) tarafından
Kimi kime şikayet edicek ki sonuçta devletin kasasından gidip çalmıyo devlet kendi veriyo,araştırmadan etmeden verirlerse 3 arsalı olan kişi de alır o yardımı 5 tane dairesi olanda alır
(6,795 puan) tarafından
Bu ülkede babası ölünce onun maaşını almak için resmiyette boşanan kadınlar var, SGK bunları tespit ettiğinde ciddi cezalar veriyor. Bunu da baya ajan varı yapıyorlar, birini görevlendirip takip ediyorlar. Bi şekilde yardım parası alan kişilerin de ihtiyacı olmadığını anlarsa ceza verir. Çünkü gelirlerini düşük gösteriyorlar. Bu da takip sonucunda ortaya çıkar
(9,626 puan) tarafından
O ilk anlattigin kişi benim halam  :D :D  tepkim sana değil canim yanlış anlama,haksız yere alan cok kişi var ama iste gerekli yerler iyice biseleri incelemeden her başvurana verdigi icin asıl ihtiyaç sahipleri geri planda kalıyo
(6,795 puan) tarafından
Aslında oralarda biraz torpil döndüğünü biliyorum. İhtiyacı olan birine bu yardım gitmiyor ama komşusuna gidiyor. Orada bu işe bakanların tanıdığı, akrabası vs olduğunu düşünüyorum.
Halanız şikayet etseniz SGK dünya kadar ceza yazar
(9,626 puan) tarafından
Üstünden çok sene geçti canim dedem 20 22 sene önce vefat etti babaannem hayattaydı o aliyodu maaşını daha sonra yani 13 sene önce falanda babaannem vefat etti daha babaannem gömülmeden halam gidip boşanma davası açtı sırf maaşı alabilmek için,babaannemin vefatından sonra da aralıklı senelerde diğer 2 halamın eşi vefat etti bu sefer dedemin maaşı 3 kıza (3 halama) bölündü o şeytan halam bakti ki fazla bi pay düşmüyo bu sefer eşiyle barıştı tekrar nikah kıydı dedemin maaşından kendince feragat etti şuan 2 halam aliyo ama dediğim gibi onların eşi vefat etti neyse bu evlendi şimdi de eşini toprağa gömüp onun emekli maaşını almanın peşinde yani çok çok şeytan biri şeytanın aklına gelmeyen onun aklına geliyo bizden uzak Allaha yakın olsun
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Bunu yapan anam bile olsa şikayet ederim.
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Allah gözünü doyursun derim !
0 oy
(4,701 puan) tarafından
Boğazına dursun denir ne denilecek. Kul hakkı. 
0 oy
(8,218 puan) tarafından
Zehir zıkkım olsun oylelerine benim o kdr ihtiyacım var reddediyorlar öyleleri benim gibilerin hakkını yiyo helal etmiyorum asla
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Ben devletten yardım almayı bu yuzden dogru bulmuyorum kıme göre neye göre veriyorlar bu yardımı bilmiyoruz asıl ıhtıyac sahıbı Red yiyorken kapısında domuzu eksik ınsanlar yardım alıyor aha böyle altın alan cocuguna cok onemlıymıs gıbı paten alıp burda anlatan ablalar falan cıkıyor sonra karsımıza nasıl yiyorlar rahatca anlamıyorum tamam devlet veriyor dıyorlar ama devlet dogruyu yanlısı ayırt edemiyor asıl ıhtıyac sahibini gözetemıyorsa devletin sorunu degıl bu sadece yardımı alan herkese de gelir birgün girer bu vebaldir Allah muhtaç etmesin yataga düşüp iş yapamayacak duruma gelmedikçe esım basımda oldukca asla dıyorum asla bas vurmam da almam da ıkı gunluk dunya ıcın hak yıyemem haram yıyemem ben
0 oy
(444 puan) tarafından
Herşeyi hemen farklı çarptırın gıda yardımı senede bir para olarak yatıyor her ay yatmıyor iki üç ayda bir gida dağıtımı yapıyorlar zaten yılda bir para olarak yatıyor.

Ayriyeten bende oğlumun engeli maaşının üstüne ekleyip altın alıyorum oğlumun geleceği için Birikim yapiyorum belki ileride bir tedavi çıkar birşey olur hep bir toplu parası olsun istiyorum   tabi benim durumum  ne kötü ne iyi çok şükür geçiniyoruz arabam yok oturduğum ev sadece bize ait eşimde  çalışıyor  toplayıp birikim yapmak gayet normal geliyor artık bana eskiden oğluma kardeşlerine hep harcardim doktor ankara ya sevk ettiğinde iki ay para topladık gide bilmek için o gün bu gündür artık yarisini harcıyorum yarisina kendi eşimin maaşını koyup Birikim yapiyorum demek şimdi benim hakkımda da böyle düşünen ler var. Bizim aldığımız iki üç kuruşu zanki milyarlar alıyor musuz gibi görenlerin de allah belasını versin 
(1,295 puan) tarafından
Seninki başka bacım. Sen hakediyorsun. İşin de hiç kolay değil. Ha durumun çok çok iyidir alıp almamak vicdanına kalır insanın ama seninki farklı. Allah tez zamanda şifa versin evladına. Sana da kolaylıklar versin.
(444 puan) tarafından
Kız işte anlamiyolar ki inan ben oğlumun ilk aylığını ağlaya ağlaya çektim öyle zor bir durum ki  keşke oğlum sağlıklı olsaydı da inan.evim bile olmasaydı diyorum.ama gel gör ki bizi zengin ilan ediyor lar neymis maaşı varmış bu postun sahibi için demiyor um ben kendi öz halam bile benim neler çektiğimi nasıl bir piskoljiye sahip olduğumu değil sadece aldığım maaşı görüyorlar. Ayriyeten gıda parası senede bir alınır bir defaya mahsus olarak bazen yatırılır. O kişi birikim yapıyor durumu iyi ola bilir ama birkere görmüşler ya  duymuşlar ya hemen.maasi var alıyor diyolar   bende gida yardımı alıyorum senede bir defa veriliyor
0 oy
(347 puan) tarafından
Eşimin tarafından bazıları öyle en başta kaynanam evini bile parke yaptı altın aldı kaç tane 

Biz zar zor geciniriz bize çıkar oda kesintili çıkar 

Bu altın yapan toplayanada çok çıkıyor anlamıyorum bile
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Gercek ihtiyaç sahipleri alamıyorki hep durumu iyi olanlar alıyor seçim için ayırt etmeden verdiler ben çok tanıyorum durumu iyi olup alani
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Canım yanlız öyle paranın bir hayrını göremez bir söz var dokuz yerden çıkar diye işte öyle olur belki maddi olmasada manevi olarak çok sıkıntı çeker ben cevramde çok gordum öyle insanları elinde sonunda çıkıyor bir yerden o paralar 
0 oy
tarafından
Hirsiz denir 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 22,562 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 226 göst.