0 oy
203 göst.
Aile kategorisinde (1,389 puan) tarafından
Kizlar esim ne cok ne az maas alir normal alir.hastahane masrafina gedir bi kismi. annemlerde kaliyoruz yemek icmek zaten hep onlar sagolsun aliyorlar .esime cok guvenirim gercektende guvenilir birisi ama fazla saciyor parasini herseyin en pahalasini aliyor  alirken.hic tutumu yok abur cubur gibi seyler alma diyorum alip getiriyor surekli paramizi biriktirelim dedim 1 kac kere ama biriktiremiyuz .ben  karismayi sevmem kac maas alir tam onuda bilmem en nefret etdigim sey birinin cuzdanini sorgulamak.annem hamilesin ilerde bebrginiz olacak para biriktirmesi icin mecbur et diyor ama ben karisamam diyorum . parada almam esimden kizlik donemimde calisiyordum baya kiyafrtim var evlednigimden beri kiyafet filan aldirmadim esime begendigimde oldu ama aldirmadim bosuna mastaf olmasin ona diye bilemiyorum tirnagimi bile yaptirmiyorum.sacima bakimi evde kendim yapoyorum.kizlikda ne parfumler neler istifade edirdim .simdi etmiyorum.sirf esimden istemiyim deye .ailesinede yardim ediyor esim . Kendinede pek bisey harcamaz ama paramizin bereketi yok neye gidiyor bilmiyorum.acaba mecburmu etsem esimi biriktirmek konusunda .fazlami sakinim bilemedim annemin doldurisuna geldim galiba))

19 Cevaplar

+1 oy
(583 puan) tarafından
Sen para iste kocandan sen biriktir canım maden kocn yapamıyor her ay belirli miktarını sana versin . Sende köşeye koy ona deki her ayçeyrek  altın al de onu alsın mesela  en azından belirli kısmı heba olmaz 
(1,389 puan) tarafından
Oyle yapmaliyim canim galiba konusacam esimle uygun dille artik.
-Reklam-
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Parası neymiş herseyine karisirm:)))
(1,389 puan) tarafından
Ahahah))))
(1,975 puan) tarafından
sjssjsjsjsj
0 oy
(9,953 puan) tarafından
Tabiki karisirim. Heleki senin durumunda ailemin yaninda kalicaz birikim yapmasi lazim. Benim esimin maasi bana yatiyor harcamalar bende gerisi birikir falan
(1,389 puan) tarafından
Evet canim galiba benimde karismak degilde yoneltmem lazim esimi yoksa bebis dogdugunda borc icinde yuzucez
0 oy
(337 puan) tarafından
Cnm en azından kendine harcıyor parasını benim ailesine veriyor beni de yoklukta brkyr 
(1,389 puan) tarafından
Kendisinede pek harcamiyor aslinda ayakabi bile almadi bu sene masraf olmasin dedi))ama bilrmiyorum paramizin bereketi yok hesap yapiyorum kafamda yinede tutusturamiyorum .ailesine harcar canim.ona hicc karismadim annesi biraz bakimli cok severim kayinvalidemi ama onunda tutumu yok kayn babam ona oara catdiramaz) esimde onlara yardim ediyor bilmiyorum ne kadar ama her ay yardim eder.onuda pek sormam.ama dedigim gibi bi turlu biriktiremiyoruz ben sorgulasammi acaba diye dusundum simdi.ayipmi olur bu 6ay boyunca 1lira bilr istemedim bana ver diye kendisi anlar bazen yaninda sohbet ederken neye fazla iytiyacim var diye oda deodarnt filan gibi kucuk seyler alir getirir .
(337 puan) tarafından
Seninle durumum ayni ailesine para yetstyr bende yoksul yasyrm kendisi de ama ailesine durumum çok iyi diyor . Ben hesabını yapmyrm kafayı yememek için ama elimden geldiğince bsylerden kacmyrm versin diyorum uzulmyrm çünkü toplamaz hep yedirecek bende toplamasını bekleyemem öyle adama sende harcayan olcksn yoksa arada kaynayan sen olrsn
0 oy
(1,752 puan) tarafından

What eşimin parası mi? 

Şey bir laf varya senin paran benim param benim param yine benim ki. 

Yani eşimin değil benim o :woot:

(1,389 puan) tarafından
Hayir ya ben oyle diyemiyorum iste))kendimde zamaninda calistim  eziyet cektim simdi onun eziyetle kazandigi parayi sorgulasam yalnismi yapmis olurum diue dusunuyorum.ama belkide yalnis dusuncedeyim cunki bebegimiz icin en azindsn biriktirmemiz lazim
(1,752 puan) tarafından
Hayır benim dediğim işin şakası.
Bence haklısın da bende eşime derim öyle yapalım böyle yapalım çocuğun geleceğini düşünmemiz lazım. Sana da yazık bak o kadar çalışıyorsun kolay kazanmiyorsun dikkat etmeliyiz dikkat etmelisin diye. Gayet normal yani.
0 oy
(12,883 puan) tarafından
Eşim savurgan değil ama yine de derim şöyle. Öyle yapalım diye 
(1,389 puan) tarafından
Yapalim dedim bi kac kere ama esim harekete gecmiyor))
0 oy
(178 puan) tarafından
Neden annenler de kalıyosunuz canım
(1,389 puan) tarafından
Esimin isinden dolayi sehir disina cikmak zorunda kaldik canim evlendigimizden 3ay sonra ve ayri ev tutsak bana bakacak biri olmuyacak.riskli yatakta hamilelik geciriyorum.annem sagolsun bakiyor bana .hem onlarda yalnizlar evde buyuk gitmeyin diye israr ediyorlar.
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Aslinda bende karisirim ama.  Cogunlukla karismami istemiyor.   Ihtiyacin var mi diyor varsa soyle aliyim.  Ama sorma diyor
(1,389 puan) tarafından
Canim bende hic esimle hic konusmadimki bu konuyu .bi iki kere annem soylerken soyledim evet annem dogru soyluyor biriktirmemiz laizm diye oda tamam biriktirirz filan sonra maas alirken gel hesap yapalim demedim utandm))annemden babamdan bile para alamazbiriydm ben cocuklugumdan beri elimi neyese uzatmadim katiyen bunu al anne baba diye)hep israr edip alirlardi annem ben onlari guzrl yetisdirdim derdi hep.bizde tamahkar deyirler olmasinlar diye.evde qenddandan bir qend bile goturmezdik ablamla ben.annemden izin alirdik .bilmiyorum simdiye kadar geldi o xasiyet bende.belkide kotu yapiyorumdur ama bilemiycem.bebegimide dusunmem lazim galiba onun icin birikim yapmaliyiz
0 oy
(4,078 puan) tarafından
Gir gune lisa  mecbur kalmis olur birikime . Gune girmesen bile girdik de. Sen biriktir 300  yada 500 dalaya damlaya gol olur.  Benim esimin sirket benim adima maas bana yatar. Ben yarisini esime yollarim kalan brndr kalir. Kim bitirirse digerinden ister hesapta kalanda kalmis olur birim olmus olur
(1,389 puan) tarafından
Evet biriktirmem sart oldu ya bi tek benim bu dunyada esinin parasina karismayan))aslinda kotu birsey degil karismak.arkadaslarim hep oylE yapma  biriktir  Arzu deyir ama iste karisamiyorum brn ayip olur diye dusunuyorum ona .kendimde zamaninda calistim eziyet nedir cok iyi bilirim simdi riskli hamileyim diye calismiyorum ama eziyetle kazanir elinden parasini alip hesap yapsam yalnismi anlar .xetrinemi deyerem diye dusnurem.ama yapmam sart oldu dedigim gibi cunki bebis dogdunda borc icinde kalicaz ))
(4,078 puan) tarafından
Elinden parasini alma da. Her ay bi miktar al bisey almiyacaknolsan bile iste koy kenara iste gun gibi
(1,389 puan) tarafından
Annem kasa aldi bebek icin  biriktirin diye ama icinde sizin parayla 200lira vardir ya yoktur))2 3aydir bu kadar birikim cok az.galiba bu ay ikna edecem .annemde yalnis yaptigimi soyluyor .parasini al harca degilde en azindan bebeginiz icin kenara atmaniz lazim dedi.annem esimi ikna etmeye calisdi kac kere .esime kalsa anlik onunki harciyor aman o zamana kadar buluruz kazanirim diyor anneme.
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Tabikide karışirim bende sen gibiydim yeni evliyken ama hata ettiğimi anladim ama şuan sorarım bilirim ne alır ne verir olmasi  gerekende bu zaten 

Sen bence eşine söyle sonuçta bebeğiniz olacak bir gelecek lazım yani birikim yapmasi lazım. 

Har vurup harman savurmamak gerekir

Bugünün yarını da var :Dbaya ata sözü yazdım haa

(1,389 puan) tarafından
Ahahah))))Galiba oyle yapmaliyim ya.uygun dille konusmam lazim bu konuyu esimle maas alirken neye ne kadar koymamiz lazim hesap yapmamiz lazim mutlaka
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Maaş bende ben ona veririm lazm olursa erkekler elini tutmaz sende  yanlış yapıyorsun bence 
(1,389 puan) tarafından
Galiba canim.benim biraz israr edip biriktirmem lazim
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Elbette karışirim herşeye ortak karar veririz eşimin parası diye bir şey yok bizde bizim paramız var mesela konuşurken bile ne kadar paran var demeyiz ne kadar paramız kaldı deriz o yüzden kuruşu kuruşuna bilirim gereksiz harcama yaptığı zaman uyarırım 
(1,389 puan) tarafından
Dogru yapiyorsunuz canim dogrusu oylr olmali  ama ben 24yasina geldim ailemden bile para istemedim bu zamana kadar yada bisey istemedim o konuda biraz utangacim.17yasimdan kendim calistim okudum oyle ailemde hic bir seyimi eksik etmedi  cok sükür hep herseyimi tam etdi ama bunu brn soylemeden yaptilar.oyle alistim galiba .simdide ailem cok yardim ediyor bize ama esim iste parasinin hesabini kendisi yapamiyor ona yardim etmem lazim galuba))
(14,017 puan) tarafından
Bende 16 yaşımdan 23 e kadar evlenene kadar yani çalıştım ama yine de bir çekingem yok :D sen el at hemen bence eşine
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani paranın daha hesabını bilmiyorsun canım bereketi olup olmadığını nereden anladın ayrıca ailenin yanında oturduğunuz için bence bu rahatlığı hemde birşeyler isteyerek sorumluluk sahibi olursunuz banane benim param değil istediğine harcasın diyerek olmaz en azından durumunuz iyiyse her maaşında bir yarım kenara atabilirsiniz sen parayı ver alıcam diyerek bu sorumluluğa sürükleyebilirsin
(1,389 puan) tarafından
Tam rakamina bilmrm ama turk lirasiyla bilemedim ama bizim paramizla700 800 manat maas alir boyle aralikli biliyorum .kafamda 100manat xestexana 150ailesine yardim 100meselen abur cubur 50sigarasi yolu filan diye hesap yapiyorum  bazen ama fazlasi nereye gidiyor onu hesaplayamiyorum.bereketimi yok ne anlamadim.ama bu aydan biriktirmeye ikna edicem galiba
(6,441 puan) tarafından
Et et altın al koy satınca karın olsun
0 oy
(144 puan) tarafından
Eşimin maaşı değil maaşımız :)) tabiki karışırım benimki de pek biritiktirmez oğluma verir bende ona verdiklerini ayrı bana verdiklerini ayrı biriktiririm birikim önemli canım bence eşinle konuş sana her ay belli miktar para versin bebekte olacakmış çocukların masrafları çok artık özel asisiydi doktoruydu aman kıyafetleri küçüldü bez bitti mama bitti derken maaşın yarısı onlara gidiyor elinde bulundur para canım al eşinden 
0 oy
(770 puan) tarafından
Eviniz yok okudugum kadarıyla ve çocugun gelecegi için birikim yapmanız şart canım sen al esinden sen biriktir kalanınıda harcayın
(1,389 puan) tarafından
Evet canim  evimiz yok burda kirada kalmiyoruz hem koskoca ev zaten bos annemle babam istemiyor cikmamizi bi yandanda annrm bakiyor bana riskli hamilrlik oldugu icin.ama bebek icin yatirim yapmaliyiz cok haklisin.bu aydan uygun dillr konusmam gerek
(770 puan) tarafından
Geç bile kalmışsın canım konuşmak için ben hergün bıktırıyorum eşimi evimiz olsun diye babam yardım edecek 300 bin kadar eşimde tık yok sırf bu yüzden 2 gün tripli konuştum yok alamazmışız yok edemezmiş çok pahalanmış evet bi yandan haklı ama inanki çabası yok 4 senelik evliyim hep ben eşimden alarak biriktirdim araba aldık geri üstünü kredi çekip ama hepsini heba etti sende eşini eline al senden gizli 1 lira bile harcamasın canım ne güzel kira derdiniz yokmuş bi ev alın çıkın bi yatırımınız olsun gideriniz yokken
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Valla para bende döner. 1 lira yi habersiz de harcamaz. Her hafta harçlık verir bende biriktirirm. Hesaplarıni hep açar gösterir. Bnmki de çok harcar ama gereksiz harcamaz yani ihtiyaç olan şeylere gider. Zaten bı evin en büyük masrafı kira elektrik su dan sonra boğaz. En çok boğaz ve hastane harcaması yaparz
0 oy
(4,916 puan) tarafından
Böyle olmaz canım kocanın parası seninde paran,eşinden artık günlük veya haftalık bir miktar para belirle sana versin kocana deki bebeğimiz için birikim yapıyorum adını bebek parası koy,en azından kenarda 3-5 kuruş birseyiniz olsun
(1,389 puan) tarafından
Evet yapmam lazim mutlaka .fazla sakinlik beceriksizlik yapiyorum galiba bu konuda.ben bisey yapmazsam yarin o burgun basim sıkışırsa ortada kalicaz
(4,916 puan) tarafından
Aynen canım haklısın eşinle konuş başlayın kenara birşeyler koymaya,çocukta olacak mecbur
0 oy
tarafından
Parayi birşeye bağlamadan biriktiremezsiniz cnm. Arabanız yoksa araba alıp ya da küçük bir ev alıp kredi çekip aylık odetebilirsin
0 oy
(7,349 puan) tarafından
Bizde öyle senın benim param yoktur ortak bende girsem işe aynı şey olur

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 1,256 göst.
12 Nisan 2020 Aile kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 606 göst.
12 Ekim 2023 Aile kategorisinde Prenses annesi. (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 617 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,140 soru

11,317,873 cevap

34,764 kullanıcı