0 oy
795 göst.
Diğer kategorisinde (249 puan) tarafından
Sosyal medyada kullanci adım ve evime gelen kargolarda eski soyadım geciyor eşim soyadımi ne zamn kabul edeceksin dedi bende ailesi kötü diye soyadını almak istemiyorum sosyal medyada koymani istiyorum dedi sizce doğru mu söylüyor siz hemen kabuo edermiydiniz 

34 Cevaplar

+1 oy
(3,851 puan) tarafından
Bana saçma gelıyor eşinin soyadını almamak yanı en bastıtınden cocugumla aynı soy ısmını almak ıcın ble olsa alırdım ben. Sen ailesının dğeik eşinin adını alıyorsun öyld dusun 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ailesi kötü olabilr ama eşinin suçu ne çok saçma Ailesi kotuyse evlenmeseydin adamla iki soyadi birden kullanabilirsin eşininde gururu incinmez
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Hic düşünmedim ki ☺️☺️

Ama bizim aile çok iyi şükür 
(48,652 puan) tarafından
evli mi bekar mi ayrilmislar gibi herkes kendi soyismi bana da sacma geliyor ☺️
(4,983 puan) tarafından
Evliymis kız ☺️saçmalıklar aldı başını gitti ikbalcim
(48,652 puan) tarafından
yok ayni soyismimkullanmayinca bekar gibi evli bekar oldugu belli değil
(4,983 puan) tarafından
Haa evet aynen öyle
Şu simdiki nesil gelinleri anlamak zor ☺️
0 oy
(796 puan) tarafından
Aılesı ne kadar kotu olsada esının soyadını kullanmalısın esının hatrı ıcın bıde hanı ne bıleyım evlıysen esının soyadını tasıcaksın   ha kendı soyadınında kullanabılırsın ama ıkısını bır arada kullan esınede saygı duymus olursun 
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Ailesi kötü de eşin kötü mü? Adamı kırma yazıktır
(249 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(12,983 puan) tarafından
Ben eşimin soyadını kullanıyorum çokta severek kullanıyorum ama sosyal medyada çift soyadi yazıyor benim 
0 oy
(1,923 puan) tarafından
Bende çocuğumdan ayrı olsun istemem soyadi öyle olunca boşanmış gibi düşünüyor insanlar yani esininde gönlü olsun madem çift soyadı kullan daha mantıklı bencede ,ha ben direk esiminkini aldım da almasam eşim takilmazdi ama dışarda biri çocuğunla neden soyadlarinız farkli dese ona takilirdim 
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Bence gereksiz ego yapmis esin. Sosyal medya resmi kurum degil sonucta. Bende uzun sure eski soyismimle kullandim, sonra istedigim bi vakit degistirdim. Kimlikte almadin dese neyse de ki bence o bile israr edilecek konu degil. Benim kredi kartimda eski soyismimleydi, kart suresi dolunca degisti yani degistirmedim. Olabilir seyler bunlar sonucta resmiyette evlisiniz ve onun soyadini tasiyosun. Birilerine biseyi kanitlamak icin yapmamak gerek.
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Sadece sosyal medya ve eve gelen kargolarda mi kendi soyimsmi kullanıyorsun yoksa kimlikte de halen eski soy ismini kullanıyorsun? Bunlar farklı şeyler 
(249 puan) tarafından
Kimlikte kocamın
(4,149 puan) tarafından
Oyle desene cnm bızde kimliktede yazmıyor anlafik
(1,923 puan) tarafından
Öyleyse benimde her yerde eski soy isim var hastanelerde falan eski kızlık ismin geciyor yani kimlikte eşinin ki ise olsada olur olmasada olur ama eşin çok takmış galiba  sosyal medyada falan parantez içinde ekleyiver ne olacak aman boşver
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benim eşimin ailesine tam bir b.ok ama onun soyadı napim aldim tabi hersey usulünce olmali
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Adami nikahina almissin kimliginde soyadini tasiyosun kargoda soyadin eski olsa nolur yeni olsa nolur. 
0 oy
(1,547 puan) tarafından
Sosyal medyada hem kendi soyadını hemde eşimin soyadını taşıyorum gelen kargolarda da başta kendi soyadimdi bekarken ki gmail adresinden giriş yaptığım için sonradan degistim
0 oy
(2,103 puan) tarafından
İnstagram kullanıcı adım kendi soyadım 

Ama bio da ki isim soy isim kısmı eşimin soyismi ve aramada eşimin soyismi gözüküyor hepsiburada da ise kendi soyadım nedeni de evlenınce değiştirmeyi unuttum öyle de duruyor yani eşimde der bal bu evlendi hemen soyismini değiştirdi gibisinden diyorum yazıyor ya  benim gerçekten ikisi de yazar eşim istiyor sadece onunki yazsın ama ondan önce de bir ailem ve soyismim vardı evlendim diye silemem ki 
0 oy
(7,592 puan) tarafından
İyide zaten otomatik geçiyor kütüğe evlenir evlenmez sen mahkeme kararı ile falan mı almadın anlamadım.
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Benim kendi soyadım duruyo hala. Eşim de bişey demiyo hiç 
0 oy
tarafından
Ailesini sevmiyorum diye niye eşimi kırıp üzüyum ki bence çok mantıksız sonuçta evlenmisim eşimin soyadını almam degil almamam saçma olur bence ailesinin acısını niye kocamdan cikariyim ki
0 oy
(205 puan) tarafından
Önceden iki soyadımı da kullanıyordum birkaç ay önce eski soyadımı tamamen sildirip sadece eşimin soyadını kullanmaya başladım. Sosyal medya hesaplarimda fa tamamen eşimin soyadıyla 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bildiğim kendi soy adını değişmeyen hem kendi hem eşinin soy ismini kullanır ,,, bilseydm oyel yapa bilirmdm ama sadece eşimin soy adı var kimlikte :))
0 oy
(119,268 puan) tarafından
illa kadin soyadini degiscek diye bisi yok erkekde kadinun soy adinu kullanabilir
0 oy
(48,652 puan) tarafından
esinin sevmedigin akrabalarının isimleri degil ya esinin soyismi sosyal medyada benim ve esimin ismi.yaziyor da genel resmi ve heryerde esimin soyisimi yazarim esin hakli

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 176 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruhugencanne.. (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 439 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 598 göst.
24 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 995 göst.
30 Haziran 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,419 soru

11,357,286 cevap

34,835 kullanıcı