0 oy
794 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Yani abartıyor muyum bilmiyorum ama aşırı tuhafıma gidiyor garip garip buna benzer söylemleri. Çalisiyoruz oğlumuza babaannesi bakıyor. Bugün eşim iş cikişi oğlumu almaya gittiğinde kayınvalidem eşime demiş ki " misafirlikteki cocuklar güzel güzel giyiniyor çocuğa güzel birşeyler kot vs koyunsana ben kötü oluyorum " diye bussuru şey demiş. Eşimde demiş ki 3 yaşındaki çocuk rahat nasıl oluyorsa öyle giydirilmeli sıkış pıkış takimları niye giyecek koymayacağım demiş.... Ve bu yaşına kadar da oğluma tek kötü bir kıyafet almiş değilim hepsini marka marka aldım hevesim var diye. Hani pis kirli yırtık gönderirsem bu sözü anlarım ama cidden çok tuhafıma gitti sanki asortikliğini mi bozdu benim oğlum onun... Eşime de bu şekilde söyledim de. boşver sana da söyler ister haberin olsun dedi. Yani alinmakla bende mi tuhaflık var

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kendi alsın beğendiğini giydirsin
-Reklam-
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Eskiler böyle kaynanamda gorumcemin kıza bakıyorum bir yere götüreceği zaman özellikle yazar akşamdan güzel kiyafet koy diye 
(1,011 puan) tarafından
Evet benimki de yapıyor bunu. Sanki kötü koyuyor gibi. Halbuki çorabına varincaya kadar uyumlu renklerle giydiririm ve neden sürekli böyle yapıyor her konu ile her şeye karışıyor artık anlam veremiyorum
(6,233 puan) tarafından
Mesela benim kaynanam polar takımı dışarı götürürken giydirmemi istemez ona göre pantolon vs olacak ama ben bastirdim cocuk bu diye diye beynini yedim bana yapamıyor gorumceme baskiliyor
(1,011 puan) tarafından
Yani banada söyleyecek mutlaka bunu.  açıkçası bende eşim gibi söylemeyi düşünüyorum benim için rahatlığı önemli diye. Erkek çocuğu hareketli yani sonuçta ve dapdar şeylerin içinde ben bile daralirim. Ya zaten ben bu dediğini yapsam bile sonra başka bir şey yine bulur sürekli böyle olan birisi her konuda. 7gun yüzüne gülsem 8nci gün ya bı laf sokuyor ya bı tartışma çıkarıyor ne biliyim ya bilmiyorum kendileri çocuğa bakişini görmezler bunu gorurler
(9,579 puan) tarafından
Heves edip bir pantolon aldım Esma inanır mısın çocuk bile çıkar istemiyorum koşamıyorum oynayamıyorum demeye başladı yani o tür kıyafetlerle çocuklar hiç rahat edemiyor podyuma çıkacak halleri yok ya
(997 puan) tarafından
Tek benim kaynanamda var sanıyordum bu . 3 aylık bebemle misafirliğe gidince tembihler güzel güzel giydir çocuğu diye.  Her seferinde nazar değdiği için bildiğin uzun kollu zıbın aldina pantolon giydiriyorum:D
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Cok utaniyomussa alsin koysun evine uc bes takim da. Laf etmesin . Anca lafta hersey
(1,011 puan) tarafından
Yaa İnanki kötü değil çantasına koyduklarım hepsi yeni yeni güzel güzel kokar ve corabına varıncaya kadar uyumlu renklerle ayarlarım özenle. Neden bilmiyorum ama sürekli bir eleştiri ve laf söylüyor her şey her konu ile ilgili .1 hafta iyi olsak 8nci gün böyle olmaya basliyor
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Eşin cevabını vermiş marka almak önemli degil temiz düzenli giydirmek önemli bosver
(1,011 puan) tarafından
Onlar için bu da çok önemli hemde gereksiz boyutta. ve bu huylarını bildiğim içinde kötü bir şey hiç almadım. İnanki çantasına koyduğum kıyafet cantası bile güzelce kokar. Ne biliyim biri duysa bu lafı sanki pis içinde gönderiyorum çocuğuma bakmiyorum gibi.
(5,240 puan) tarafından
Biri önemli degilki sen biliyorsun yeterli elalem nedir diye ömür çürütme benim annem yapti böyle ömründen çaldı ben onun hatasına düşmüyorum cocuk benim naparsam nasil bakarsam beni ilgilendirir herkese cevabını çat diye veririm geçen teyzem evime geldi tam iş bitmiş cocuklar uyucak yerde oyuncak yok ay dedi hiç oyuncak yok ev dağınık değil 1 dedim işi yeni bitirdim 2 biz eşimle 7 24 burdan oyuncak kaldırırız odalarindadq oynarlar hergun ev savaş alanı dedim gelmen 5 dakka olmadı bu gordugunle yorum yapamazsin dedim bozuldu valla bozulsun kim olursa olsun ne cocugumu yetiştirmeme ne giydirmeme ne bakmama biseu diyemez cok iyi bilen kendi çocuğuna baksin ha yargılamak değil benim küçük kızım bile onun oğlundan cok konuşuyor cocuk 3 yaş olcak bir kelime diyemiyor telefonu sürekli dayadigi için biz kimsenin yuzun3 vurmuyoruz bisey herkes kendini hint kumaşı sanıyor umursama
0 oy
(3,236 puan) tarafından
Bunu okurken aklıma gelen anımı yazayım. Daha ufak bebeklik dönemi yani eşimde pazardan beğenmiş bi takım almış benim de hoşuma gitti hemen Kayınvalidem bi daha pazardan giydirmeyin vs demeye başladı. Kızdım ne var dedim pis olmadığı sürece pazardan da giydiririm mağazadan da zaten çok çabuk büyüyor lekeleniyor ne var dedim ben de pazardan giyindim bi yerim eksik değil dedim. Biraz daha üsteledi eşim de oralı olmadı yok ütülü giyidr bilmem ne. Sonra sustu aklı başına geldi bi daha onun dediği şeyleri kaale almamaya karar verdim bu düşünce de ki insanın bana ne yararı olabilir ki
0 oy
(11,073 puan) tarafından
Eşin vermiş cevabını helal olsun sen takma
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Madem öyle al güzel bir iki takımda giydir dicen. Benim annem de aksine kızar çocukları çok süsleme nazar oluyolar diye 
0 oy
tarafından
1.5 yıldır  takim  giyor  kizm ablamda niye elbise  almıyorsun niye  etek almıyorsun  niye kot  almıyorsun  der hep ben böyle mutlym  
0 oy
tarafından
Bütün kaynanalar öyle ya ben her SbH indiriyorum aşağıya evin içinde çocuğu bayramlık gibi giydirmemi istiyor 9aylk bebek bu ya takma hiç boşver 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Oglum 2 yaşina girecek patronumuzun yolladigi kiyafetlerle buyudu kullanilmis lekeli kimisi yeni hicte yüksünmedim giydirirken bebek bu zaten aksamaca kirk kere ustunu degisiyoruz neyle rahatsa onu giyer benim.kaynana ole dese bi daha yollamam cokta lazim degil derim yahut begenmiyosa cifter cifter alsin giydirsin elinden mi aldik derim 
(1,011 puan) tarafından
İnan 9 10 aylıkken burnumdan gelmişti kayınvalidem. Senin dediğin gibi sürekli kirleniyor o sıralar. Ek gıda ve kusan bir bebekti bende önlük takip dururdum çok çıkartıyordu çünkü. Yaa İnanki o önlük bile mesele olmuştu leke diye. En sonunda sinirlenmistim hani sabır kalmaz ya o duruma gelmiştim "yaa bu bebek kirlenecekte etrafı kirletecekte kirli de giyecek düsecek de yirtilacak da sağligi yerinde olsun hayırlı evlat olsun " demiştim... Ya zaten ben 3 gün bunlarla iyi olsam 4. Gün bunlar bize bir laf sokup birşeylere karisiyorlar 5 yıldır bunu eşimle gayet iyi anladık da ama ben fazla yufka yurekliyim hemen yine iyi olmaya çalışıyorum ama kendim zarar görüyorum işte bundanda
(2,687 puan) tarafından
Allah sana sabir versin bacim bu kadinla işin zor
0 oy
(8,906 puan) tarafından
Benim kaynana da tam tersi kötü giydir çok süslü püslü giydirme nazar değmesin der sjsjsj
(682 puan) tarafından
Aynı benim kaynana :) içimde kaldı maddi manevi hep engel :(
(1,011 puan) tarafından
Bizimkide nazar değsin diye uğraşır resmen. Oğlum hem yaramaz hem hiç bir şey yemeyen çocuklardan abartısız. Ama millete anlatırken bende bir uslu bir uslu bussuru şey yer diye anlatıyormuş. Bayram da bütün akrabalar gelmiş bana öyle diyor oğlun çok usluymus sürekli uyuyormuş iştahi falan çok güzelmiş ne güzel sen calisirken aklın kalmiyordur diye. Kimin çocuğu çok uyuyormuş usluymuş da  benim oğlum mu oyleymiş dedim inanki şaşkinlikla hemde
(8,906 puan) tarafından
Bir çocuk yese bile söylenmez bir yerde derler aslında. Eskiler daha çok inanır böyle seylerr ama senin kaynana değişik demek ki
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Torunu degilmi o alsin hazir evde dursun bi yere giderken giydirsin. Degisik ya küçücük çocuklar sikir sikir olsa ne olmasa ne
(1,011 puan) tarafından
Yok aman almasın 1 kere ayakkabı aldı da o ayakkabının üzerine kaç ayakkabı eskittik bütün akraba mahalle duydu bunun bır ayakkabı almasını anlata anlata bı hal oldu. Ayakkabı ayakkabı olalı böyle övgü görmemiştir hayatında zaten
(3,329 puan) tarafından
Ahaha güldüm ya. 1 takim alıp onuda 5 yas alan kaynanamin benim aldigimi giydirmiyor diye takim almiyorum demesi geldi aklima. Hepsi ayni demekki
0 oy
(5,030 puan) tarafından
Valla bende el kadar bebelere daracık kotlar daracık takımlar giydirenleri anlayamıyorum. Biz bile kot giyince 1 saat sonra sıkılıyoruz. Boşver konuşur konuşur susar. Kızım 3 yaşını bitirmek üzere daha 1 kere dar bişey giydirmedim
(1,011 puan) tarafından
Giydirmedim diyemem yalan söylemiş olurum bayramlarda düğünlerde giydirdim o şekilde ama günlük yaşamda da gelip giydirmiyorum oyun çağında bu çocuk yerinde durmuyor daralmaya ne gerek var. Ama utanmış anlaşılan ki bu durumdan bariz belli. Keşke konuşup konuşup susan bir kayinvalidem olsa konuşur konuşur sen anlamazsan bir daha konuşur sen anla diye laf soka soka anlatır hala mi anlamadin başka olay yaratır o tadını bozmaya çalışır. Ama çok iyi bir kayinvalidedir sorsan kendine ben gibisini buldunuz ya der
0 oy
tarafından
Bende çocuğa hep rahat tayt esortman giydirmeye çalışıyor rahat etsin die el kadar bebekleri İbrahim tatli ses gibi Ajda Pekkan gibi giydirenleri anlamiyorum
(1,011 puan) tarafından
Bu durumdan anlaşilanki utanmış. Ama önemli olan hayırlı evlat olmasi sağlığı sıhhati yerinde olsun hayırlı evlat olsunda benim için onemlisi o... Daha çok küçük millet çocuğumu şık görsün diye karizma yapamam. Ki bana da gelip diyecek koy diye İnanki sürekli birşeylere karismasindan iyice bunaldım. Çocuk olmasa başka şeye karışıyor bu olsa buna . Eşim ayağını çekiyor gitmiyor karışma diye kaç defa uyardı ama yok 1 ay sonra yine aynı
tarafından
Huylu huyundan gecmez
0 oy
tarafından
Bazen benimkide yapıyor herşeyi çiçek böcek simli arıyor sanki öyle giymek zorunda bende nasıl rahat edecekse temiz ve o şekilde giydiririm takılma boşver
0 oy
(625 puan) tarafından
Sen al istediğini.. yıka ütüle giydir derim böyle bi şey dese.
0 oy
(4,224 puan) tarafından
Ayy canim belki kiskandigindan oyle diyodur. 

Bende hep duzgun giydiririm corabina kadar dikkat ederim. Ama begenmez ister ki suslu suslu gezsin. Ama ben sadeyim cocugumada genelde sade rahat seyler giydiririm. Dusun yani benim 3 aylik bebegime etek giydirmemi falan soylemisti. Ayy dedim ben yurume donemine kadar etek elbise yakistiramiyorum. Surekli yatip yuvarlandiklari icin guzel olmuyo dedim. Cokta bisey demez ben biraz halinden hareketinden de anlarim. Cunku cok bisey dese sen begel al derim almaya korkar. Daha cocuga bisey almisligi yok.
0 oy
(672 puan) tarafından
Anne sen beğendiğini al giydir diyin sizde
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Yani giydiği şey temiz olduktan sonra gerisi önemli degil bence ve eşofman la fakan çocuklar faha fa rahat ediyorlar  gibime geliyor
0 oy
(1,140 puan) tarafından
E alsın ozman bı zahmet 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 194 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 131 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Canan can (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 131 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hanifemm (1,489 puan) tarafından soruldu

379,611 soru

11,363,942 cevap

34,841 kullanıcı