0 oy
217 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (74 puan) tarafından
Kizim 19 aylik suan hamilelik yok suan ama merak ediyorum ssvd yapanlar iki cocuk arasi kac yil vardi bide yapan varmı izmirde yapan doktor varmi?

6 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bende merak ediyorumik

İki ameliyat oldum ikisinde de sıkıntı yaşadım 

Şimdi çocuğum olursa ssvd risk oluştururum 

Önce zorunlu sezeryan olmuştum üstelik sezeryana çokda gerek  yokmuş tabi bunu sezeryan dan sonra söyledi  doktorum sezeryan önce zorunlu sezeryan demişti 
-Reklam-
0 oy
(124 puan) tarafından
Ben 4 bucuk yil oldu ilk dogumumdan bunun arasi devlette muyane oluyorum sordum doktoruma yapmiyo sadece senin kararin sancini evde çekipte bebek kanala girince gelirsen mecbur dogurturuz ama sancinla gelirsen açılman kac santim olursa olsun sezeryana aliriz dedi tabi riskleride var rahim yırtılmasi bebek kaybı bir suru risk var onlarida kabullenmen lazim dedi 4 haftam kaldi hala kararsizin haftaya gel gün veriyim dedi verdigi gune kadar sancim olmazsa sezeryan olcam mecbur yinede normal olmasi için dua ediyorum ve çok istiyorum normal olmasini 
(8,778 puan) tarafından
Aynen ssvd doktoru bulmakta kolay degil
(124 puan) tarafından
Burda özel iki tane kadin dogumcu var onlarda yapmiyolar sanirim arastirdim burda bi arkadaş soylemişti instagramda daulo_gülsüm diye bi doktor varmiş o yaptiriyomuş hangi şehirde bilmiyorumda gitmek gibi bi şansım yok aslinda en az 2 yıl olması lazım arada diyolarda ilki baş pelvis uyumsuzlugu iri bebek diye sezeryan oldum şimdi beklersem sancim gelsin diye bebek yine fazla kilo alir yine çatı kemiginden geçmezse diyede korkuyorum suni sancı da yasak rahim yırtılmasına sebep oluyomuş onun için kendi sancinla dogurman lazım 34 de2.200 dü kilosu şuan 36 olmak uzreyim hala kararsizim doktoruma bidaha danişacam gun almaya gidince hayirlisi olsun
(74 puan) tarafından
Bende istiyorum ssvd ama riskler korkutuyor insnai
(8,778 puan) tarafından
Hamilelikten önce bu yüzden doktora danışıklı ve mutlaka ssvd doktoru bulunmalı
(124 puan) tarafından
Bide özelde oluyo yapanlar para alıyolar yaptıriyolar risksiz hastalari ama develetteki exsta para almiyo zaten ayni maaşını alıyo riskte almiyo dolayisiyla 25 kimi 30 binden baslıyo özellerdeki dogumlar hem kendimi yirtip cocuk dogurcam hemde ustune para vercem :)
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Annem var ben sezaryen doğmuşum kardeşim normal doğdu 4 yaş var aramızda 
(74 puan) tarafından
Evet cok varmis o sekilde yapan
0 oy
(8,778 puan) tarafından
En az 2 ile 5 yıl geçmesi gerekiyor aradan ssvd olması için 2.cocugu sırf bu yüzden 4 yıl sonra düşünüyorum ama gebeliği planmadan önce mutlaka kadın doğum doktoruna gidip detaylı muayne olmak gerekiyor vucudun uygun  mu değil mi diye
(999 puan) tarafından
Çatı benim dar değilde doğuma uygun demişti doktorum :D kilo konusuna gelirsek 56 ile hamile kaldım şimdi gene 56 kiloyum :D ama 2.yi düşünmüyorum tabi kismet
(8,778 puan) tarafından
Hayırlısı:)))
(74 puan) tarafından
Benim çatım çok dar malesef ama ssvd yapmiyi cok istiyorum
(8,778 puan) tarafından
Çatının darsa mümkün değil cnm seni geç bebekte sakatlık veya ölüm bile olabilir sakın böyle Bi risk alma
(74 puan) tarafından
Malesef dar sezeryanda bu yuzden olmustum ama yinede belki busefer olabilir dedim nasip yinede ilerde hamileleik tekrar dusunursem ssvd icin zorlicam
0 oy
(1,129 puan) tarafından
Konuyla alakasız ama ev işini ne yaptın canım merak ettim?
(74 puan) tarafından
Sormayın ya eşimin dün dayisi vefat etti istanbule gitti ev kolili sekilde bekliyor annemlere geldim bende cocukla ev bombos cunku o ev sahibinede gittim rezil ettim onu hakkim helal degil sana haram zikkim olsun sen beni boyle magdur ettin zor durumda biraktin ya Allah senden katiyla cikarsin dedim geldim konusmasam yuzune soylemsem olmazdi kadin bembeyaz oldu gozleri doldu falan diyorumki neden boyle yaptin mutfak dolaplarini hortumla yikammissiniz bana oyle soylediler diyorum dedim ablam sen iyimisin neden boyle birsey yapalim oyle biirsey yapmadim bahceyi ve balkonu yikamak icin getirdim dedim hicbirsey demedi dedim hakkim helal degil ciktim geldim diyorumki kim dedi hortumla yikadi gozuyle gormusmu getir yuzleseyim dedim yok soylemem diyor bende dedim sen bahane uretiyorsun falan oyle iste Allahindan bulsun
(1,129 puan) tarafından
Rabbim yarına bırakır ama yanına bırakmaz bacım, sen rahat ol hem ne demişler kul sıkışmadan Hızır yetişmezmiş, Rabbim tez zamanda feraha çıkarsın sizi inşallah
(74 puan) tarafından
Amin insallah dua edin bana insallah temiz bir ev buluruz merhametli insanlar insallah
(1,129 puan) tarafından
Rabbim kalbindeki evi sana nasıp etsim inşallah
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Araları 41 ay çok güzel geçti kızım şimdi 4ay 7 günlük 
(360 puan) tarafından
Nelere dikkat etti doktorunuz
(1,062 puan) tarafından
Herşeye son ana kadar temkinli idi sürekli ameliyat ekibi hazır bekledi zeytinyağı ile doğum yaptırdı çok kolay ve güzeldi
(74 puan) tarafından
Yaa nerde dogum yaptiniz ozeldemi hangi ildesiniz biraz bilgi verirmisiniz
(1,062 puan) tarafından
Ankara Çukurambarda Fatma Bolkan hanıma gittim Koru hastanesinde yaptım doktorum çok iyidi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 344 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Bedia (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 318 göst.
2 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
25 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meymn0765 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 111 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu

378,397 soru

11,326,281 cevap

34,778 kullanıcı

...