0 oy
109 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
Merhaba kızlar bebeğinizin gece beslenmesini ne zaman kestiniz ve nasıl başardınız kızım 9 aylık gece iki kere falan kalkıyor nasıl yol izlemem lazım tecrübelerinizden yararlanmak isterim ❤️

8 Cevaplar

0 oy
(2,450 puan) tarafından

1.5 yaşında hala sürekli uyanır ya ne yapıcam bilmiyorum :ermm: yanımda da iyice alıştı. Beşikte hemen uyanıyo banada kolay geldiği için hemen yanıma alıyorum uyku sersemi 

(119 puan) tarafından
Benimkide yanımda daha uzun uyuyor napicaz böyle bacım :(
(2,450 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum tamam çok güzel bu vakitler geçecek ama nasıl bırakıcak arada düşünüyorum sıkılıyorum
(119 puan) tarafından
Çok tatlı degillermi melek gibiler ❤️
(2,450 puan) tarafından
Evet elhamdulillah
-Reklam-
0 oy
(8,900 puan) tarafından
1 aylıkken kestim doğum kilosunun 2 katına ulaşmisti o günden sonra ne zaman uyanirsa o zaman verdim çoğu zaman gece hiç uyanmazdi çok nadir uyanirdi gece
(119 puan) tarafından
Maşallah sütun çok yaramış o zaman normalde acikmazlar mi 2 saatde bir iyi başarmissin valla helal olsun ❤️
(8,900 puan) tarafından
Kilosu 2 katına ulaşınca eskisi kadar acikmiyordu en fazla 3 4 saat gitti 2.ayindan sonra 1 defa ya kalkardı yada kalkmazdi mama içip hemen uyurdu
0 oy
(4,758 puan) tarafından
sütten kesene kadar kesemedim maalesef çok uyanırdı 2 yaşında olmasına rağmen 40 günlük bebek gibi sabaha kadar emerdi uyumazdım 
(119 puan) tarafından
Ben hapların zararlı olduğuna inanıyorum canım ya o yüzden eşim korunuyor şuan inşallah sıkıntı olmaz
(4,758 puan) tarafından
geri çekilme ise o korunma değil canım ona güvenme yani affedersin boşalmadan önce gelen zevk suyunda bile canlı sperm var doktorlar da öyle diyor
(119 puan) tarafından
Ay evet ya bende burda öğrendim çok araştırdım dikkat ediyoruz o yüzden teşekkür ederim ❤️❤️
(4,758 puan) tarafından
benim ilk kızım bir buçuk yaşındayken hamile kaldım geri çekilme ile korunuyorduk sözde eşim dedi tutamadım kendimi oldu yani ona da eşlerede güven olmaz olan biz annelere küçücük çocuklara oluyor
(4,758 puan) tarafından
rica ederim balım şuan istemiyorsan hazır değilsin dikkat et yine de
0 oy
(12,582 puan) tarafından
Kolay gelsin çok doğru karar ☺️ ben ilk ya bilemedim hala iki kere kalkıyor 17 aylık 
(119 puan) tarafından
Oyy melek ya bir yerden başlamak lazım biz başarırız neler yapmadık ki bunuda yaparız diyerek gazlıyorum şuan ortamı :Ddd
(12,582 puan) tarafından
Ben 29 haftalık hamileyim hani bi kereye düşse yine iyiydı doğuma kadar ama icraat yok denemedim
En azından içip geri uyuyor piş piş bile istemiyor bunada şükür
(119 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım hamilelik zaten zor bir dönem birde evdede küçük çocuk olunca daha zor rabbim güç kuvvet versin inşallah
(12,582 puan) tarafından
Sağ olasın canım benim ☺️
Şükür kızı her gün dişarı çikarırım her şeye yetişiyorum şimdilik,ilkde rahat geçmişti bu sefer de oyle
Doğumdan sonra ilk on gün iki hafta zorlar hani dikiş olacaksa artık olacak o kadar evlatlarımız için değer ♥️
0 oy
(15,154 puan) tarafından
Bence elleme 2 kez çok değil . 7 8 kez kalkardim ben tamamen gece emzirmeyi kesmek istiyosan ben hiç bilmiyorum 
(119 puan) tarafından
Doktorlar gece beslenmesi alışkanlıktan normalde acikmazlar diyolar ya bende bı gaza geldim bı fikir alıyım dedim ama herkes aynı durumda sanırım :)))
(15,154 puan) tarafından
Öyle aslında alışkanlık. Bı de dişleri kasiniyo agriyo falan ya. Ondan öyle yapiyolar sanirim. Napsin yavrucuklar. Ama 2 kere kalkiyosa bence şükret sen yine de.
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Sütten kesince gece beslenmesi de kesilmiş oldu. Erken kesemedim ben geceyi ama gece beslenmesine ihtiyaçları yok. Erken kesme yolunu bilmiyorum maalesef birden sütten kesme yolunu anlatabilirim ancak :) 
(119 puan) tarafından
Birden nasıl kestiniz canım benim daha yolum var ama merak ettim böyle seyleride merak ediyorum :Ddd evet gece beslenmeleri alışkanlıktan ya inşallah başarırız
(11,093 puan) tarafından
Aslında tavsiye edilen azaltarak kesmek. Benim uyguladığım uzman değil anneanne metodu :) ben kesmeye yakın konuşuyorum çocukla, büyüdün artık süt bitecek az kaldı falan diye zihnine işliyorum. Keseceğim zaman da artık bitti diye durmadan anlatıyorum. Kesmeye karar verdiğim gün geceye kadar emzirip uyutuyorum. Gece uyandığında süt yok. Ağlıyorlar biraz yoruluyorsun ama 3 gün en fazla 3 gün sürüyor. Su teklif ederim genelde ağlamaktan içmezler, dikkatini dağıtmaya çalışırım, kucakta gez dur eşimden de destek alıyorum. O da dışarı çıkartır kucağında uyur çocuk, hep böyle oldu yani. Dışarda sakinliyor. Hiç gece vakti falan demiyoruz sakinlesin diye mecbur... Eve getirince tekrar ağlarsa yanına yatarım sarılırım falan öyle uyur. İlk gece zor olur 2. Gece daha az uyanır 3. Gece en fazla olursa 2 kere kalkar ama 4. Gün kendi kendine uyurlar. 3 çocuğumda da aynı şeyleri yaptım. Kendimi hazır hissetmeden başlamam çünkü aşırı sakinlik istiyor, ağlamalara herkes dayanamıyor mesela. Öyle işte :)
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Ah ah bacım ne doğduğu gün nede şimdi 2 yaşında sabaha kadsr 10 kere uynıyor ben milletin sıpasına şaşıyorum ya 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
15 aylik  sutten kestim gece bin defa uyanirdi suan 18 aylik gece bazen bi defa uyanir  su verip pispislerim hemen uyur zaten

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 79 göst.
3 Ocak 2024 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 170 göst.
29 Kasım 2021 Aile kategorisinde Balımm (4,889 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 290 göst.
30 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Cicek19 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 100 göst.