0 oy
55 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (343 puan) tarafından
Arkadaşlar 9 yaşında oğlum sürekli hasta oluyor bı atlattık bida hastalandı 1 hafta yattı derslerden geri kalıyor hep bağışıklığı çok zayıf devlet vitamin şurubu verdi polivit ama faydası olmuyor entoregerminaya 100 TL diyorlar ne yapmalıyım bağışıklığı nasıl güçlendircem hem 

2 Cevaplar

0 oy
(2,272 puan) tarafından

Şuan çıldırmış bir anne gibiyim:angel: çünkü kizimin kuzenleriyle içli disliyiz ve onlar okullu. Surekli hastalar. Bende Allah ne verdiyse veriyorum kizima, en azindan psikolojik olarak içim rahat ediyor. Balikyagi, keçiboynuzu özü, ayva çayı, elma, ihlamur, nane-limon çayı, et suyuna yemekler, bol sarimsakli tarifler, bol bol mevye saati özellikle mandalina gibi. Ha hiç hastalanmıyor mu hastalaniyor ama masallah diyim şimdilik hep ayakta atlatti

-Reklam-
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Sarımsak kürüne başlaman lazım canım hasta olmadığı zamanlarda düzenli bir defa.ver haftada. 

Hasta olduğu zaman da iyileşene kadar her gün taze yap ver çok da basit 

1 diş sarımsağı ince ince doğra üzerine 1 tatlı kaşığı bal 7 8 damla da limon suyu sık karıştır bu kadar 

Bağışıklığa acaip iyi geliyor tabi bide yeme düzeni protein ağırlıklı probiyotik prebiyotik ağırlıklı meyvesi sebzesi eti tavuğu balığı yumurta yoğurt peyniri hiç eksik olmamalı ve sarımsağı hayatının en önemli yerine koyman lazim çok önemli çiğ soğan sumak ile birlikte ver ne bileyim ev yapımı turşu suyu ve önemli bir şey daha abur cubur ve sütten kesinlikle uzak durması lazım

Eğer Instagram kullanıyorsan hastalanmayan çocuk sayfasına göz at derim çocukların beslenmesi hakkında daha fazla faydalı bilgiler var ve aklına takılan merak ettiğin bir şey olursa sorulara cevap verecektir Melike hanım ben ondan çok fayda gördüm Allah ondan razı olsun ❤️

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 176 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Zeyylop (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
21 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde denizimsi (6,655 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 474 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde idilt (1,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 294 göst.