0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (136 puan) tarafından
Kızlar 29 aylık oğlum ne zaman öğretiliyor nasıl ogreticem

15 Cevaplar

0 oy
(6,273 puan) tarafından
24 aylık fırçalamayi biliyor göre göre ogrendi ama mavuna baslamadik
(136 puan) tarafından
İnşallah bnde ogretirim
-Reklam-
0 oy
(7,962 puan) tarafından
Benim 3 buçuk yaşında başladı ben çocuk macunu aldım öğretim şimdi günde bazen 10 defa fırçalıyo bitincede yüzüne dokunup amin diyip banyodan çıkıyor:) 4 yaşında kuşum 
(136 puan) tarafından
Bnde öğretmek istiyorum 2 buçuk yaşında şimdi inşallah bnde alistiririm
0 oy
(478 puan) tarafından
Oğlum 17 aylık 16 aylıkken başladık fırçalamaya şimdilik ben fırçalıyorum sonra eline veriyorum fırçasını, kendi dişlerimi fırçalıyorum o da yapmaya çalışıyor. Birlikte fırçalayın size baka baka öğrenir 
(136 puan) tarafından
Dişim çok ağrıyor bu aralar fırçalayamam (antibiyotik verdi doktor o geçiriyor sadece) dokunamiyorum bile o dişime geçsin hemen denicem
0 oy
(56 puan) tarafından
Kız geç bile

Benimki 18 aylık fircalatiyorum yutilabilir macun almış eşim çok da seviyor fırçalamayı 
(136 puan) tarafından
Kız bilemedim acaba erken mi diye düşünüyordim ama yorumları okuyunca geç bile kalmışım
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Bir yaşından itibaren fırça aldım ben dis fırçalarken yanıma alıyorum onunda fırçasını eline veriyorum beni taklit ediyor şu an 20 aylık macun kullanmıyorum ama fırçayla kendisi fırçalıyor ben eline verince tabiki yetişkin gibi yapamıyor ama maksat bilinç altına islemesi
(136 puan) tarafından
Geç bile kalmışım desene
(2,223 puan) tarafından
Olsun dhaa küçük senin yavrunda su an ne verirsen ve onu kapar bilinçleri çok acik. Allah sağlıklı uzun ömürler versin çocuklarımıza
(136 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(47 puan) tarafından
Çocuklar için macunlar var onlardan kullaniuor şuan 4 yaşında bnde dişleri çıkınca başladım ilk parmak fırçası sonra normal fırçalama sende başla öğret bnce 
(136 puan) tarafından
Bnde öğretmeye baslicam en kısa zamanda
0 oy
(738 puan) tarafından
3.5 yaşında gidip kendi fırçalıyip geliyor . Uzun zamandr böyle bir kaç kere babasıda bende önünde yaptık nasıl yapması gerektiğini söyledik başlarda yutuyordu macunu ama şimdi gargara yapıp tükürüyor
(136 puan) tarafından
Bnde öğretecem fırçalamayı inşallah öğrenir
0 oy
(767 puan) tarafından
2 dişi çıkar çıkmaz:-) 11 yada 12 aylık falandı önce ben iyice fircaliyorum sonra eline veriyorum kendisi devam ediyor 
0 oy
(1,099 puan) tarafından
1.5 yaşından heri fırçalıyorum o zamanlar 8 dışı vardı öyle basladik. Şimdi 3 yaşında kendiside fircaliyor ama ben tabi arkasindajln tekrar fırçalıyorum arkaları yapamıyor. Bembeyaz dişleri varn kahvaltidan sonra ve yatmadan önce iki sefer fircaliyoruz
0 oy
(574 puan) tarafından
İlk 6 aylıkken parmak fırçayla başladım sonra tek çene fırça sonra normal fırça suyla fırçalamaya başladım tam tukuremiyordu 2 yaş sonrası yutulabilir macun aldım 10 günde tukurmeyi de öğrendi günde iki defa fırçalıyoruz alışkanlık olması çok önemli özellikle süt disleri çok önemli konuşmada cignemede daimi diş diziliminin bozulmaması için 
0 oy
tarafından
7 aylıktı ben fırcalıyordum, 12 aylık oldugundan berı kendı fırcalıyor 
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Benimki 24 aylik hem yiyip hem meme emdigi için şimdiden bile önlerde kararmalar oluşmuş bende ona almıştım minik diş fırçası ve yenilir macun ilk kendiminkini fircalarim sonra onunkini ben çok açmıyor ağzını ama olduğu kadar yani hicten iyidirr
0 oy
(1,210 puan) tarafından
1.5, yasinda ben fircaliyordum onun dişini o zorla elimden alıp kendi fırçalardi. Şuan 29 aylık kendisi fırçalıyor. Birdefa ben alıp sıra bende deyip ben fircaliyorum sonra geri eline veriyorum. (Onun dişini fircaliyorum kendinin değil )
0 oy
(3,714 puan) tarafından
İlk dişten itibaren fırçalıyoruz biz. Macına gerek yok, bardağa su dolduruyorum, batır çıkar yapıp dişe sürüyoruz. Şu inanılmaz bulanıyor zaten. İleride de macuna geçeceğiz zaten. 
0 oy
(11,320 puan) tarafından
17 aylık ben fırçalarken görüyor dış dış diyordu bi tane aldım sabah akşam veriyorum elime dişlerine sürüyor kucağıma alıp ayna karşısında da elindeyken elini tutup böyle yapcaz diyorum 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 130 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
4 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
10 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merirem (2,471 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
2 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu

380,394 soru

11,389,618 cevap

34,895 kullanıcı

...