0 oy
58 göst.
Diğer kategorisinde (1,007 puan) tarafından
Kızlar merhaba  

Bebeğim doğduğundan beri çok huzursuz şuan 7 aylık İlk doğduğu sıralar gaz sorunu vardı onu atlattık bu defa da uykuya çok zor dalıyor gündüz uykusu hiç yok 10 dk falan uyuyor gece de sürekli uyanıyor en ufak çıt sese uyanıyor ne meme de ne sallamaya hiç bir şekilde uyutamıyorum 

kızıma 8 aylık gebeyken depremi yaşadım çoğunluk stres den kaynaklı olduğunu söylüyor sizce sebebi ne olabilir sizin de bebeklerini böyle mi 

3 Cevaplar

0 oy
(2,400 puan) tarafından
Ya şöyle kuzum bebekler bir seçim yapyor yarisi gece verimli uyur gündüz uyumaz yarisida gece ağlar gece boyu gündüz uyur bnmkide gece uyumayan gündüz uyuyan tipdi sonra gündüzde bozuldu dört yaşında hala uyku bnm en ana sorunumuz bikere olsun şöyle kanepe üstünde uyuduğunu bilmiyorum yada gidip yatağına akşam dokuz dokuz buçuk gibi gidipde uyuduğu yok otursa bizle uykusuzluktan ölür ama gidipde asla uyumaz hep bir kavga dövüş bzm uyku zamanlarimiz seninkinin şuan dişlerde dürtüyor olabilir 
(1,007 puan) tarafından
Düzelir inşallah
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
8 aylık uyku gerilemesi oluyor sonra düzeliyor ama gece neden uyanıyor sese alışkın değil mi ?
(7,447 puan) tarafından
Aldım tabi ;) hoşbulduk canım ❤️❤️
(7,447 puan) tarafından
Sese alıştır müzikle uyut mesela alışsın rahat edersin ilerde de
(2,479 puan) tarafından
Canim youtube da fatih hoca var onu dinlet devamlı ben öyle alıştırdım çünkü evde kimse yok çok sessiz devamlı tv açık olur kuran açarım.
Tabi yine biri geldiği zaman garipsiyor, ağlıyor anı sesler de ama dualar çok yardımcı oluyor uykuya geçişte

https://youtu.be/6nCDl8mHntA?si=sV1D5LPirxpSZAAU
(7,447 puan) tarafından
Kolik müziği ya da pışpış olabilir ya da baby sleep müzikleri var çok güzel onlarda olabilir
(1,007 puan) tarafından
Deneyeceğim tesekkür ederim
0 oy
(2,984 puan) tarafından
Bebeklerin anne karnında yaşadığı şeyler gerçekten etkiliyor onları. Ben buna inanıyorum. Benimde gebeliğimde eşimle ilk dönemlerde biraz sıkıntılı süreçlerimiz olmuştu arkadaşıyla alakalı. Bebeğimde egzama var. Ailede kimsede yok iki taraftada. Araştırırken bir uzman gebelikteki stresin bebeklerde, koliklik egzama ya da huzursuzluk gibi etkilere yol açtığını söylüyordu. Şimdi bence uykularında onunla bol bol konuşup, sevginizi, stresli günlerin bittiğini, çok güzel bir hayatı olacağını söyleyin bir süre. Uykuda konuşmak da bebeklerin bilinçaltına iyi gelen birşeydir.
(1,007 puan) tarafından
Bunu deneyeceğim tesekkür ederim

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 183 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Frezya (693 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Birbalannesi (13,308 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 51 göst.
2 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu

381,197 soru

11,411,969 cevap

34,955 kullanıcı

...