0 oy
686 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Kızlar ilk defa başıma böyle bişey geldi oğlunu parka götürdüm birden karnıma ağrı girdi ishal ağrısı neyse eve geldim aynen ishal olmışum işim bittikten sonra peçetede sanki adet kanamamı silmiş gibi kan vardı birde pıhtılaşmış kan sizce bu önemli mi 

Hatta kan o kadar fazlaydı ki adet oldum sandım ama ona da daha 2 hafta var dedim allah allah doğum kontrol hapı yüzünden mi erken oldum dedim ama o makattan gelmiş 

14 Cevaplar

0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bağırsaklarınla alakalı olabilir mutlaka doktora git 
(2,103 puan) tarafından
Hangi bölüm bakar ki buna cidden kan çok fazlaydı öyle az da değil adetliyken şeyini silersin gelir ya peçeteye fazla kan öyle şok oldum ilk defa başıma geliyor
(1,968 puan) tarafından
Gastroenteroloji bakar canım dahiliyede gidebilirisn
-Reklam-
0 oy
tarafından
Basur vs olmasın sende
(2,103 puan) tarafından
Yok ki canım bende hiç basur
0 oy
(115 puan) tarafından
Bir doktora gidin kan gelmesi ciddi bir problem 
(2,103 puan) tarafından
Doktora da popom dan gel geldi derken can veririm bir daha gelirse gideyim şuan yok ama iki kere adetliyken peçeteye sildiğini düşün o kadar fazlaydı
(1,573 puan) tarafından
Boyle ertelersen de doktora gidemeden de can verebılırsın Allah korusun tıpta ayıp olmaz bu cok cıddı bırsey gıt baktır midede kanama bagırsakta yırtılma vb seyler olabılır tedavisine bakılır erkenden
0 oy
(9,021 puan) tarafından
Canım korkutmak istemem ama büyük tuvalette kan olması iyi bişey değil. Karın ağrısı devam ediyo mu mide kanaması yada bağırsaklarla ilgili bir sorun olabilir acile bir git istersen karın ağrısı devam ediyosa veya tekrar kan gelirse tuvaletinden
(2,103 puan) tarafından
Canım karnım Üşğttüğüm için ağrıyor ama öyle kötü bir ağrı değil  mide yanmam için de bende zaten reflü var ondan ayırt edemem ama şuan da mide yanması yok
0 oy
(142 puan) tarafından
Çatlak vs var mıydı eğer  varsa ishalden kaynaklı o çatlak olan yerden gelmiştir. Anal fissür deniyor araştır bi istersen 
(2,103 puan) tarafından
Ben kendimi bildim bileli çatlak var ama öyle büyük değil küçük et beni boyutunda daha önce de oldu ama zorladığım zaman pembe leke idi bu ishal de ve iki peçete dolusu kan geldi  şuan da kanama yok internetten bakınca ölcek mişim gibi şeyler çıkıyor
(142 puan) tarafından
Canım o zaman o catlaktan gelmiştir ishal de catlakta kanamaya sebep oluyor
(2,103 puan) tarafından
Galiba ama ilk kez yaşadım çok kötüydü korktum bir an
0 oy
tarafından
Bir doktora git pek normal gözükmüyor anlattığına göre
(2,103 puan) tarafından
Ağrım devam ederse gidicem canım teşekkür ederim ilk kez oldu böyle
0 oy
(88 puan) tarafından
Canim benden de kan gelir ama çatlak var basur oyuzden belki sende de öyle olmuştur bir doktara görün 
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Ben hamileyken gaitada kan vardı ama senin anlattığın kadar çok değildi. Yatış verdiler kan, gaita kültürleri alındı. Çok ciddiye alıyorlar böyle durumlarda. Ama acile gitme polikliniğe git 
0 oy
(4,240 puan) tarafından
Kan olduguna eminmisin popo dan geldiyse belki. Karin agrisi da diosun circir oldun belki. Yedigin kirmizi renkli besin yoksa kanli diski olmustur belki. Yani bi dr gorun eger devam ediosa gaita testi falan yapar  diskida mi yoksa basurun falanmi var acaba
(2,103 puan) tarafından
Basur yok canım ve kan bildiğin pıhtılaşmış ve bir peçete dolusu kan geldi adetliyken ki gibi sonra adet oldum sanıp şeyimi de sildim ama ordan değil popom dan geldi
0 oy
tarafından
Bir kaç gün önce kabızmıydın zorlandnmu yani onunla alakalı olabilir belki
(2,103 puan) tarafından
Yok ccanım kaboz değildim ki
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Daha iğrenç olacak belki ama bu hususta dikkat etmeniz gereken şey gelen parça dışkı parçası mı değil mi önce bunu ayırt edin ardından kanamanın rengi önemli belki makatta çatlak vardır belki de basur olabilirsiniz kabızlık ve ishallik süreleriniz burda önemli etken kanamanız parlak mı? Kanamayla birlikte artı şikayetler var mı sürekli kabızlık ve ishal öyküsü gibi? Buna eşlik eden mide ağrısı kusma mide yanması gibi öyküler mevcut mu? Takibini ilk önce kendiniz yapın bir kez daha karşılaşırsanız ihmal etmeden acile başvurun yada dahiliyeyi görünün o gerekli gördüğü durumda ileri alana sevkinizi yapar bu gibi durumlarda önce makat çatlağı ve basur kontrolü yapılıyor bilginiz olsun 
(2,103 puan) tarafından
Tuvaletimş yaparken kustum karın ağrım sıcak su torbadı ile geçti gibi şuan brn kendimi bildim bileli çatlak vatdır bende ama hiçbir zaman böyle kanamadı kanın rengi kırmzıı adet ksnı gibiydi hatta öyle pis kan kokuyordu özür dilerim ama
(1,168 puan) tarafından
Çatlaktan kaynaklı desem çok fazla kandan bahsediyorsunuz ihmal etmeden bir dahiliyeye başvurun ya da acile çünkü bu tarz kanamaların birçok sebebi oluyor
(2,103 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım zaten gidicektim dahiliyeye
0 oy
(13,717 puan) tarafından
Hemoroid falan varsa o yapmıştır diye ümit ediyorum. Diğer türlü makattan kan gelmesi için pek iyi şeyler duymadım.
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Bagrsaklarina mutlaka baktr esmin amcasida oyleydi 
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Genel Cerrahi bakıyor buna canım. İnşallah korkulacak bir şey değildir ama erteleme bir an önce git. Bir hastalıksa eğer hemen tedaviye başlanır ertelersen ilerler daha fena olur 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 519 göst.
2 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yineyenidenbennn (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
1 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El-Fa-Mi (777 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 236 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

380,994 soru

11,406,099 cevap

34,944 kullanıcı

...