0 oy
509 göst.
Aile kategorisinde (265 puan) tarafından
Herkese hayırlı sabahlar canım çok sıkkın 5 sene oldu kaçarak evlendim şehirden köye geldim köyün zorluğunu zerre bilmeden tarla tapan herşey var ****** hariç her işe götürdüler bilmez etmez yapamaz demediler ki 5 sene oldu inanın her gittiğimde ağlayarak giderim çünkü hiç sevmiyorum kim severki tarla işini eşimde götürmek istemiyo ama biseyde diyemiyo bir yasinda kızım var yarın patates sökülecek koca tarla 3 görümcem var ikisi bekar biri evli bekar olanlarin biri başka şehirde görevli digerinide yalnız kalmasın diye yanına gönderdiler hiç bı işten haberleri yok neymiş yarın evli görümcem gelip hem kendi cocuguna hem benimkine bakacakmis bende tarlaya gidecekmisim onun çocuğu 2 aylık kayınbabam o kadar p.islik bı herifki işçi bile tutmaz cimri köpek kaç gün kendimiz yaparız o tarlayı yani ben gelmeden öncede yapılıyordu bu işler neden ben geldikten sonra sürekli gözleri bende kendi kızları gezip tozuyor başka şehirde ama ben tarlaya gidiyorum bişey desem sen bizi bilip geldin diyolar bu nasıl denir bı geline bizde size çalışıyoruz deyip çıkıyorlar çalışmaz görmez ol canım çok sıkkın

18 Cevaplar

+4 oy
(7,588 puan) tarafından
Baştan resti çekecektin ırgatmı aldılar seni insan rahat etmek için evlenir çile çekeceksem otururum babamın evinde ne kadar saçmalık bu devirde.
(265 puan) tarafından
Haklısınız:(
(1,045 puan) tarafından
Bastanda çekemezdo cnm kaçarak gelmiş gelmeseydin derler babanın evine git derler  biraz da olsa mantıklı olacak malasef seve seve de yapacaksınız sizin yemeniz için patates ne yapsın evli görümcen mi gelip yapsin sizin yiyeceğinizi aynen sizin için çalışıyorlar koca koca insanlar gücünüz yetiyorsa basın reddi cikin
(7,588 puan) tarafından
Valla çirkefi bulsa onları öyle bir çekerdi ki bişey de yapamazlardı kızı sessiz bulmuşlar her anlamda faydalanıyorlar işte.
(731 puan) tarafından
Müge anlınında dediği gibi kaçan kızın değeri olmaz
(1,045 puan) tarafından
Çirkef her zamn çirkef olur basta yapacakti geleceksiniz beni isteyeceksiniz ayrı ev tutacaksınız diye diretecekti  bazı şeyler için yanlış adımlarla başlanmış
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kocan sesini çıkarmayı öğrensin ilk. 
+1 oy
(1,607 puan) tarafından
Çok açık erkek evlat bı taneyse seninde o erkek çocuklarına evliysen bu kural böyledir genel mal erkeğe kalacak diye bakılır ve kız çocuklarında ona keza o yüzden kim sefasını surecekse o yapsın bedava malımı var derler kayınpederinde benden sonra onlara kalacak zaten çoğunlugu bana değil kendine çalışıyorsun mezarami götürebilecegim der eşin burda demesi gerekiyor karım gelmeyecek çocuğa bakıcak evinde ben çalışıcam sadece tarlada anca o zaman oturursun evinde onuda diyemiyorsa mecbur gitceksin birşey dersen lafı güzel söylerler bakar kalırsın bilerek gittin çünkü 
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Rizkinizi o tarladan gelen paradan mi cikariyorsunuz?

Başka geliriniz var mı?
(265 puan) tarafından
Tabiki var eşim başka işte çalışıyor köyden şehire servisler olurya ona ait servisimiz var kendimizin
(2,587 puan) tarafından
O zaman ayrılın gidin merkeze . Sizi orda tutan ne ?
(265 puan) tarafından
Kaç defa istedim eşim tek erkek kayınbabam ayrilirsan reddederim dedi
tarafından
En fazla kuser 3-5 yil sonra barisir valla cekme bosuna ilerde ben ne safmisim der pisman olursun
(2,572 puan) tarafından
Kız blöf yapiyolar hiç kanma.Bizede diyolardi redderiz fln diye.Ciktik 2 gün sonra kendi eliyle gitti market alışverişi fln yapip getirdi
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Gitmek zorunda değilsin bencede gitmiyorum desen kavga mı çıkartırlar 
(265 puan) tarafından
Evet hemde çok fena kayınbabam her çocuğunu mum gbi büyütmüş eşimde dahik kimse tek kelime edemez benide hiç sevmez
0 oy
(395 puan) tarafından
Kocan gitsin yapsın gelinin ne mecburiyeti varmış?  Hastalan sende biraz basın ağrısın karnın ağrısın yat akşama kadar 
0 oy
(6,306 puan) tarafından
Eşinin mesleği ne tarladan mı geçim sağlıyorsunuz 
(265 puan) tarafından
Tabiki var eşim başka işte çalışıyor köyden şehire servisler olurya ona ait servisimiz var kendimizin
(6,306 puan) tarafından
Tarladan para alıyor musunuz bari
(265 puan) tarafından
Evet alıyoruz ama kayınbabam bizlere bişey vermez parayı ne yapar orasida meçhul
(6,306 puan) tarafından
Aaa bedava çalışıyorsunuz yani gitme o zaman ne diyebilir ki oğlu istyosa gitsin sen gitmek zorunda değilsin
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Arkadaşım sen bunu bilerek evlendin biz ne diyelim? Sen bunların köyde yaşayıp çalıştıklarını bilmiyor muydun? Ne iş yaptıklarını biliyordun zaten mantıken köyde yaşayan tarlada çalışır kümeste tavuk horoz bakar bende arada bizim köye gittiğimde tavukları yemliyorum.Tarla sürüyorum ama bir gün sürüyor hayatta her gün yapamam rahatıma düşkünüm zaten bu yüzden şehirde özellikle merkezde yaşayan biriyle evlendim.Tezek kokusundan midem bulanır her sabah o horozun kafasına taş atarım falan yani hiç çekilmez.
(265 puan) tarafından
Ben bunu bilerek evlenmedim kardeşim cahillikte sevgi karın doyurur diye bilinir ve eşim bana tarla tapan işleri olduğunu asla söylemedi ve her ne olursa olsun az bı tartışmada annesinin ve babasının sen bizi bilerek geldin demesi hangi insanlığa hangi vicdana  sığar
(3,895 puan) tarafından
Eşinin seni koruması ezdirmemesi gerekiyor.Bende eşimin evi olduğunu bilmiyordum beni evlendirenler evin var mı diye sordu yoksa bizimde aşktan gözümüz görmüyordu.Dediğim gibi ailenin sorması gerekiyordu evlenmeden önce bunların konuşulması gerek.
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Köyde yaşıyorsan bu işleri yaparsın mantıken böyledir bilmen gerekirdi.
(313 puan) tarafından
Kaçarak evlenmisler ama nasıl sorsunlar
(3,895 puan) tarafından
Anladım o kısmı okumamışım üzüldüm arkasında kimsesi olmazsa ezerler.
0 oy
(12,944 puan) tarafından
Şehirden köye üstelik kaçarak gelin gelince ne bekliyordun o yapamaz bilmez evde otursun demelerini mi ? Eşin madem bu duruma razı değil diyecek gelinin oturup çocuğuna bakacak sende kendine yevmiyeli işçi tut diyemiyorsa bu evlilikte ciddi sıkıntı var zaten 
(265 puan) tarafından
Demezler vicdan yoksunlari eşim asla diyemez babası karşısında dili tutulur
(12,944 puan) tarafından
Ailenle aran nasıl arkanda olurlar mı bilmiyorum ama oluyorlarsa bu kadar her şeyi kabullenme
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Resmen bazı kaynana kayinpederler bazı gelinleri hizmetçi köle gibi görüyorlar.Burda eşine görev düşüyor başlarım senin mirasına reddediyosan reddet diyecek göndermek istemiyorsa bunu sana değil babasına söylesin 
(265 puan) tarafından
Ne yapıyorlarsa kendi kizlarinda bin katını bulsunlar
(1,713 puan) tarafından
Eden bulur canm üzülme
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Boşan gitsin vala bu ne kaçtın işte kacmasaydin sen bunları cekmiyecektin sana nasıl olsa kaçtı arkasında kimsesi yok ailesini bırakıp geldi gitmez gözüyle bakıyorlar kocan olacak o adam kacirirken iyiydi sen durumları biliyor olabilirsin sana dedim caliacaksin ya 
0 oy
tarafından
Eşin sesini cikarmazsa daha çok ezilirsin sen canım ilerde yaşlılığı var eşin evlatliktan red ederse etsin diyecek ayrı eve çıkacak yapamiyorsa sende ona göre yol izliycen canım ya susup kabul etcen ya da resti çekcen başka çaren yok ailen ile aran düzeldi mi canım 
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Gitmek istemiyorum de en fazla kavga olur bırak olsun
0 oy
tarafından
Şahsen beni kimse zorla götüremez eşimde tek oğlan kendi bahçemizin cevizleri var eşim döküyor hiç girmiyorum toplamaya anca evimle çocuğumla uğraşıyorum kaynana laf sokuyor eriniyor altına sicmaktan dedi benden önce kim topluyosa yine o toplasın yemeğini temizliğini yaptığım yetiyor sana 
(265 puan) tarafından
Helal olsun vallahi bende evleri hallederim hep Allah var çöpü bile dökmez dökmesinde ben yaparım önemli değil
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Eşine resti çekti gitmek istemiyorum de zorla götürecek değiller ya
0 oy
tarafından
İstemeyerek gittiğini belli et yavaş yavaş yap kendini hiç yıpratma biran önce bitsin kafasında olma bırak çoğunu onlar yapsin yavaştan aldır birsey diyen olursa ben bu kadar yapıyorum beğenmiyorsaniz yarın gelmem de 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Eşim gölünde kaysi işi var ben zorluğunu bilmiyordum kaysi ya giderim bahçeye geçen sene benmdi bahçe kaysimi sattım paramı cebe koydim bu sene hamileydim diye gitmedim hak kaynimin di o alacak yaptı etti seneye de ortak bakalm nasıl olacak ,seneyed epek gidecegimi sanmam 2 ccouk var bnde gerçi eşim gil.adam tutuyor 
0 oy
(6,992 puan) tarafından
Keşke bunları baştan konuşsaydın  ben de aynı senin gibi şehirden geldim beş senelik evliyim başta yapamayacağımı söyledim kaynanam alttan alttan laf soktu ama altta kalmadım eşim de baştan demiştim yapamaz diye söyledi elimi sürmedim tarla işlerine. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 386 göst.
23 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mineliim (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 115 göst.
7 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 193 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde tugce1910 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 635 göst.

379,183 soru

11,350,490 cevap

34,818 kullanıcı

...