0 oy
118 göst.
Diğer kategorisinde (14 puan) tarafından
Merhaba hanımlar yaklaşık beş aydır falan vajinal mantar oluyorum geçmiyor doktor bir tedavi veriyor bir süre kesilir gibi oluyor sonra gene tekrarlariyor hayatım zehir oldu tedavilere yanıt vermiyor başına böyle bir durum gelen yada duyan var mı 

7 Cevaplar

0 oy
(6,512 puan) tarafından
Gebemisin canım 
(14 puan) tarafından
Yok kuzum gebe değilim
(6,512 puan) tarafından
Gebe değilsen alsinda iyi bir antibiyotik tedavisi ile geçiyor ben hamileyken yakalandım geçmedi doğumdan sonra antibiyotik tedavisi ile atlattım bide doktor 4 tane ilan verdi ikiser ikişer içtim onunda faydası oldu
Pamuklu iç çamaşırı kullan çamaşırına bulaşıcınca değiştir ihmal etme dar kıyafetler giyme peçete koyma geçene kadar
-Reklam-
0 oy
(46 puan) tarafından
Aynı bensin valla ben bı ilaç var ne zaman olsam 2 gün kualniyorum geçiyor ama bı sure sonra geri oluyor artık doktora gitmekten sıkıldım onu kullanıp bı sure rahatlıyorum
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Eşinden bulaşıyo olabilir. Eşinin de muayene olması gerek. Bi de korunması gerek
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben dıyabet hastasıyım ve bende de cok olur bu cunku seker hastalarında bı yatkınlık oluyor bu mantara. Sekerım dengesi sasınca mutlaka olusuyor. Bence bı kan sekerı degerlerıne de baktırın
0 oy
(15 puan) tarafından
Canım aynı sorun bende de vardı baya uğraştım ne fitil işe yarıyor nede başka bişey enfeksiyondan koru kendini temiz tut ıslak ve nemli tutma eşinden kaynaklı da olabilir alerjin de olabilir birşeylere 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Kız ben hamiliyim bir hafta çektim bunu doktora bile gitmeden kendim yok etim elma sirkesi al bir şeyin içine koy pumuga batır vajina sur biraz yakacak ama hemen suyla durula ben bu işlemi tuvalette yapardım bı kaç gün böyle dene bidw trovozol krem al günlük bı kere düşen yeterli bı bı hafta ya geçti doktora bile gitmedim
0 oy
(235 puan) tarafından

Enfeksiyon için olan antibiyotik ve gyno lomeksin fitil+krem kullan geçer inşallah çünkü ben artık yılmıştım bitmiştim bu enfeksiyondan 10 gün düzelsem 20 gün kötüydüm ve bu aylrca sürdü sonra bi antibiyotik verdiler onu kullanırken fitille kremi de kullandım bu süreçte de ilişki yaşamadım ki eşime geçip sonra ben iyileşirken geri ondan bana geçmesin diye. (Uzun bi süre değil 20 gün ) :) sonra da tekrar etmedi hiç çok şükür. Geçtikten sonra da nioli yağı kullan ne olur ne olmaz diye canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 134 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayparcasi-68! (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 198 göst.
0 oy
4 cevap 115 göst.

379,453 soru