0 oy
228 göst.
Aile kategorisinde (1,913 puan) tarafından
Yapipta buzluga atan nasıl yapıyorsunuz 

18 Cevaplar

0 oy
(1,913 puan) tarafından

En İyi Cevap
Herkese teşekkür ederim kizlar sizin dediğiniz şekilde yaptım 
-Reklam-
+1 oy
(4,232 puan) tarafından
Canim tepsiye aralikli dizip biraz buzluga koyuyorum hafif donunca posetlere koyuyorum. Buzlu buzlu da pisiriyorum.
0 oy
(3,653 puan) tarafından
Bir yere serip biraz çekilmesini bekliyor annem sonra poşetleyip dondurucuya atıyor 
0 oy
(47 puan) tarafından
Ben hep şoklar öyle atarım pişirirken de direk buzluktan çıkarır kaynanayn suya atarım 
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Ben fırına atarim
0 oy
(982 puan) tarafından

image

simdi bitti isim iki tepsi yaptım ama hiç dondurucuda saklamadim ben cnm istesin yetrki hem Çerkez mantısı hem kıymalı hemen yaparım bu kıymalı biraz hamur ayırdım yarın oglende yaparım 
0 oy
(734 puan) tarafından
Mantı yapmayı hiç bilmiyorum hamur işi ilgim bilgim yok ama eline sağlık sanda 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm kayseriliyim ben ya fırınlar soguyunca atarız buzluğa ya da biraz buzlukta şoklar öyle poşetler koyarız ama ben evlendim evleneli buzluğa atmadım hiç canimiz istedikçe yaparım yeriz 
0 oy
(57 puan) tarafından
Kız tam sormak için uygulamaya girdim karşıma çıktı bende merak ediyorum nasıl yapılıyor diye
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Ben biraz fırınlayıp öyle atıyorum buzluğa. Yoksa donana kadar yapışıyor 
0 oy
tarafından
Hiç yapmadım seneye de ona başlarım şimdi hazıra devam :D
0 oy
(351 puan) tarafından
Kayınvalidem önce bekletir bi yere serip sonra poşetlere doldurup dondurucuya atar
0 oy
(260 puan) tarafından
Tepsiye un serpiyoruz  sonra  unlayip tepsiye dizip (üst üste birbirlerine yapışmayacak şekilde tepsiye koyup) dondurucuya atıyoruz, 15 dk bekletip, sonra saklama posedine 
0 oy
(5,992 puan) tarafından
Buzluğa sığacak bir tepsiye bir miktar koyuyorum, üst üste gelmeyecek şekilde, sonra buzluğa koyuyorum. O esnada daha yapacaksam yapıyorum. Donduktan sonra tepsiden alıp posetliyorum, geri dolaba koyuyorum
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Yapıyorum bı kuru manti olarak bizde tepsi mantısı denir içi boş olur onu firinda kızartıriz öyle durur dışarıda bide içi dolu yapincada tek tek tepsiye dizeriz önce dondurucuda dondururuz biraz ki yapismasin sonrasında sonra poşetler koyarız geri dolaba 
0 oy
(3,335 puan) tarafından

Dondurarak atıyorum 

image

(35 puan) tarafından
O şekli nasıl verdin içi nasıl kıymalı mi
(3,335 puan) tarafından
Tepside olanlar patatesli diğerleri kıymalı kare kare kestim hamuru sonra kapattım
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Yapıyorum fırınlıyorum sonra dolaba atıyorum soğuyunca
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bn hep yaparm kaz mantısı  ya:)☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 185 göst.