0 oy
360 göst.
Aile kategorisinde (5,874 puan) tarafından
İki çocuklu hanımlar aynı sorunu sizde yaşıyor musunuz ay ne zormuş valla tek çocuk varken uyut işine bak ama iki çocukla çok zor biri iki aylık bri 4 yaşında küçüğü sabah 7 de uyanır Bi saat uyanık durur onun sesine büyüğü uyanır küçüğü uyutup bende uyuyayım derim büyüğü geri uyumaz kahvaltı ister onu hazırlarken öteki yine uyanır gece büyük erken yatar minik 12 de anca gece uykusuna dalar kaç kere de uyanır gece

Gündüz desen büyüğü ağlar bagırır çığırır oyuncaklarla ses yapar kardeşini uyutmaz bana, da Bi iş yaptırmaz bi de ev sobalı Bi odanın içinde kışı nasıl geçireceğimi düşünüyorum Allahım bana yardım et

Yinede şükürler olsun cok zorlanıyorum ama onlar bana rabbimin verdiği en büyük nimet 

17 Cevaplar

0 oy
(1,975 puan) tarafından
Aynısını yaşıyoruz cnm bnimkilerde aynı:/
(5,874 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun yaa çok zor vallahi
(1,975 puan) tarafından
Amin cnm  aynn vala yaa☹️
-Reklam-
0 oy
(10,028 puan) tarafından
Ayy Allah yardimcin olsun sobali odaya kadar ayni seyleri bende yasiyorum ama seninki dahada zormus ya. Ayni odada uyanmamalari imkqnsiz. Benimkilerde biri 3yasini 2ay gecri digeri 9aylik olacak. Kucuk bizle yatak odasinda buyuk kendi odasinda yatiyor. Ona ragmen zor
(5,874 puan) tarafından
Ev doğalgazlı olsa bende ayırcam odasını büyüğün zaten bu eve 4 ay önce taşındık dedim ki ayırsam bile kışın yine Bi odada yatacaz hiç zorluk çıkaemayım kendime dedim hayırlısıyla şu kışı Bi geçirsek seneye anaokulu na başlar inşallah bende biraz rahatmış olurum
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla oyle artk ne beynim ne vücudum dayanmıyor heryerim agriyo sukur canları saolsun insan yoruluyor işte 3 senedir 3 4 saat uykularla ayaktayim
(5,874 puan) tarafından
Vücut alışıyor diyecem de valla Bi alışamadım şu uykusuzluğa gece 12 1 sabah 7 Bi de bölük bölük yani o 6 7 saatlik uyku hayalet gibi dolanıyorum ortalıkta
0 oy
(11,073 puan) tarafından
Zamanla düzene girecek üzülme. Büyüğün sese alışacak mecbur
(5,874 puan) tarafından
Alışır inşallah hayırlısıyla şu kışı da Bi geçirsek seneye anaokulu na başlar inşallah bende bi kaç saat de olsa rahatlarım
(11,073 puan) tarafından
Benim 1 numaram nefes sesine uyanırdı düşün. Şimdi yanında düğün yap uykusu varsa uyur (kıza kıza tabi :D) zamanla mecbur alışacak, küçüğün de uykusu düzene girecek falan.. Zorluk oluyo illa ki ama geçecek
0 oy
(1,005 puan) tarafından
3 çocuğu aynı anda uyutan ben sessizce gideyim:))
(1,005 puan) tarafından
Sağol kuzuum ya benimkide şans herhalde:))
(2,226 puan) tarafından
Üçüz mü
(1,005 puan) tarafından
Yok kuzum sayılır ama biri 4 buçuk yaşında biri 2 diğeri 8 aylık:)
tarafından
Ayy hepside küçük masallah sana canım tekmi bakiyosun bide zorluk çıkarmıyorlar mi Allah yardım ediyo galiba bı noktada
(1,005 puan) tarafından
Tekm kuzum gurbetteym eşim yardım ediyor sağolsun zor ya ama çok güzel çok seviyorum üçünüde iyi ki varlar:)
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Sabah 7de büyükle babası gidiyorlar akşam 6da geliyorlar. Ben de küçükle kalıyorum 
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Benimde ayni. Sirf birbirlerini uyandirirlar korkusuna 17 aylik oldu oglan cck odasina alamadim hala park yatakta yatak odamda yatio. Gece memeye kalkarken ablasini uykusunu boler ablamiz okullu. Abla okula gderken ufagin uykuyu boler uyku duzenimiz bozulur korkuma.
0 oy
tarafından
Kız sonunu okuamadan yer bastı beni dogumada az kaldi
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Bende ikizlerim sobalı evde büyüttüm seni çok iyi anlıyorum biri ağlasa sesine diğeri de uyanırdı ikisininde tekrar uyutana kadar sabaha karşı olurdu ilk 2 sene çok zorlandım başka odaya yatırma şansında yoktu 
0 oy
(8,906 puan) tarafından
Benimkiler de 9 aylık ve 27 aylık. Birbirlerini uyutmuyolar deliriyorum. Tam küçüğü uyutuyorum büyük oğlum geliyor kardeşini öpesi tutuyo. Büyüğü uyutuyorum küçük geliyo üstüne atliyo. Eşim evde olursa birini ona veriyorum. Öyle uyutuyorum ancak. Bir de küçüğün uykusu çok hafif. Yanında nefes alsam kalkiyo hemen
0 oy
(1,081 puan) tarafından
Aynı ben ay ay 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Biri 2 yas olacak biri 4 yasinda ikisinin de uyku saatlerini hep bir ayarladim duzene girince 
0 oy
(502 puan) tarafından
Bende 3 tane var .ikizlerim 1 yaşında birde 3 yaşında kızım.Genelde hepsini aynı uyutmaya calisiyorum. Ama büyük olan bugünlerde bağımsız takılmak istiyor .O yuzden kıçımı yere koymuyorum desem yeridir Ama geçiyor bugünlerde be insalah gececek
0 oy
(12,994 puan) tarafından

Tek çocuğum varken çocuk bakıyorum dememeliymişim diyorum :)

Büyüdükçe daha çok düzen oturuyor ufak otursun oynamayı bilsin kolaylaşıyor :)

0 oy
(6,991 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bi odanın içinde zor haklısın 
0 oy
(8,255 puan) tarafından
Suanlik bir sıkıntı yok küçüğün uyuduğu zaman buyugunde uyku saati gelmiş oluyor gündüz gecede büyük kızım 9.30da uyur küçük zaten daha minnoş hep uykuda :)
0 oy
(494 puan) tarafından
Benimkide aynı şekilde kızım 2 yaşında oğlum 3 aylık aboo bi görsen ama ikisinin uyku düzenini bir yapmaya çalışıyorum geçen ikisini aynı anda öğle uykusuna uyuttum bende uzandım dinlendim gecede tüm işimi hallediyorum sabahta yemek falan veriyorum kızıma bu şekilde geçiyor günümüz bakma böyle rahat olduğuna arada çamaşır katlayıp katlananları dağıtanda var :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 339 göst.
20 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 515 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Pamira (953 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
17 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ...... (646 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,647 soru

11,364,682 cevap

34,841 kullanıcı

...