0 oy
435 göst.
Diğer kategorisinde (2,716 puan) tarafından
Kizlar erkek kardeşimin kız arkadaşının evine gidildi bugün tanışmaya sadece annem babam kız kardeşim erkek kardeşim gitti ben uzaktayım gidemedim tanisildi ama daha isteme söz nişan günü falan belirlenmedi sadece konusldu ne edilecek ne yapılacak bu kadar teyzemlere diyor bize nikahta haber verirler artık bize.niye söyleyip cagirmadilar kendilerince bussuru laf ettiler ve küsmüş darilmislar sizce haklılar mi 

23 Cevaplar

0 oy
(415 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Haksızlar tabıkıde. O kadar kalabalıga ne gerek var. Alt tarafı tanışma ortada soz yok nişan yok düğün yok yani. 
(2,716 puan) tarafından
Dimi canım şimdi diyorlar işte nikaha bizi çağırırlar artık bilmem bize haber vermemişler söylemişler neler neler
-Reklam-
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Hayır değiller.isteme değil söz değil başka şey değil.ilk tanismada zaten olacağı budur.once çekirdek aile gider bir tanisilir.bize uygunlar mi nasıl ailelerdir diye.ilk erke tarafi gelir sonra kız tarafı çekirdek aile giderler.daha sonra istemede teyze dayi haber edilir.
(2,716 puan) tarafından
Ben dedim ortada daha bir şey yok sadece tanışma işte bunlar bizi cagirmazlar bir şeye sesiz sedasiz yaparlar falan filan
(11,076 puan) tarafından
Ooohooo alınacak şey huzursuzluk çıkaracak bir konu bulmuşlar kendilerine.hic bir memleketin adetinde tanismada cumbur Cemaat ne gördüm ne duydum.dogululara da kız verdik egelilere de akdenizlilerede Karadenizliler de.hic birinde görmedik tanismaya kalabalik
(2,716 puan) tarafından
Yani canım bide utanmadan laf saydılar gece gece sinirlerim oynadı
(11,076 puan) tarafından
Yav Allah aşkına bacım benim tanışmam oldu erkek tarafı geldi çekirdek aile şeklinde üç sokak ötede amcamlar oturuyor da onları cagirmadik.yengem geldi anneme yardım etti de aile gelemden çıktı evine gitti
(2,716 puan) tarafından
Doğrudur canım işte abuk subuk işler
0 oy
(2,984 puan) tarafından
Adamın evine nasıl ailen sülaleyi götürecek acabaa teyzenler haksız benim görümcemin istemesi oldu 5 km uzaktaki amcasını çağırmadılar kaldı ki tanışma 
(2,716 puan) tarafından
Gelin küçük ve fazlada sesi çıkmıyor
(2,984 puan) tarafından
Hmm o zaman istemez inşallah aileni zorlıcak şekilde bişeyler canım
(2,716 puan) tarafından
Kız ve ailesi zorlayacak bir şey istemediler hatta babası kendinizi ne zaman haxirlarsaniz o zaman olur sıkıntı yok demiş bugün
(2,984 puan) tarafından
İyi Allah razı olsun canım Allah mutlu mesut etsin huzur versin rabbim
(2,716 puan) tarafından
Amin jnsallah canım
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Değiller tabi tanışmaya da sülale gitmez canim
(2,716 puan) tarafından
Yani kalktılar haber verilmedi diye demedikleri kalmadı
0 oy
(1,117 puan) tarafından
haksızlar.. ( tabi geçmişinizi bilemem ,çok baktıysa üzerinde emeği çoksa çağrılabilirdi aksi durumda çağırmak da bana mantıklı gelmiyor )
(2,716 puan) tarafından
Yok kız kendi çocuklarına baksınlar onlara bile bakmadılar bide kalkıp cagirmadilar diyorlar söylemediler neler neler
(1,987 puan) tarafından
Vallaha canım emeği bile olsa bence gerek yok sonra herkes atlıyor ortaya aaa benimde emeğim vardı yok benimde vardı vardı diye diye artıyor sonra kişi sayisida kimsenin gönlü olmuyor
(2,716 puan) tarafından
Evet canım gerek yok yani kizdim bir şey yok sadece tanışma dedim
(1,117 puan) tarafından
yani şahsen benim annem bel fıtığı vardı yürüyemiyordu bziimle ilgilenemiyordu,teyzem gelip bize baktı yeri geldi kendi evinde baktı ,yıkadı yedirdi içirdi ödevlerimizde yardımlar etti .annem ameliyat oldu ,iyileşti  ama teyzem elini üzerimizden hiç çekmemişti . O yüzden dedim belki emeği çoktur diye . ben teyzemi çağırdım şahsen . ama şöyle yani 4 teyzem var 1 tanesini çağırdım o da üzerimde hakkı çok diye . çağırmasaydım da lafını yapmazdı zaten .
0 oy
(7,492 puan) tarafından
En nefret ettiğim şeydir her yere sülalece gidilmesi . Çok merak ediyorum teyzelik gördünüz mü bu kadından ?
(2,716 puan) tarafından
Hayır canım bide biri değil ki ikisi kuzenler falan niye haber verilmemiş niye ailecek gidilmiş neler neler saydılar
(7,492 puan) tarafından
Ay bir de izin alsaydınız giderken ne ayıp tavırları
(2,716 puan) tarafından
Sorma var ya kıza en iyilerini seç diyorlar benim annemde babamda hasta erkek kardeşim çalışıyor elinden geleni o yapacak teyzemde çok zengin ama benden para desteği beklemyin diyor kizada arkandayım en iyilerini seç diyor yani kimse götürmez böyle teyzeyide
0 oy
(13,317 puan) tarafından
Yeni hesap mi açtın? 

Hakli değiller adı üstünde aileler tanışmış çekirdek halde. 
(2,716 puan) tarafından
Kız eski mail gitti ya fotolar falan çok üzgünüm bunu yeni açtım
(13,317 puan) tarafından
Olsun fotoğraf tan tanıdım isimde aynı
Prenses nasıl
Başladınız mi ikinciye çalışmalara :)
(2,716 puan) tarafından
Prenses iyi büyüdü 3 yaşını dolduracak bir dahaki ay başladık daha bir şey yok
(13,317 puan) tarafından
Maşallah
Gönlüne göre versin canım
(2,716 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(930 puan) tarafından
Tanismada teyzelerin ne işi varmış ? Otursunlar oturdukları yerde hey Allah'ım ya
(2,716 puan) tarafından
Sorma ya bide neler.neler.diyorlar dedim ortada bir şey yok
(930 puan) tarafından
İstediklerini desinler, onların işi yok tanışmada
(2,716 puan) tarafından
Yani öyle bir uzatmislar ki sorma
0 oy
tarafından
Aile tanismasinda ne işi varmış darilacak yer aramış bence.isteme değil bişey değil .
(2,716 puan) tarafından
Sorma ya bide neler saydılar bir bilsen
0 oy
(11,036 puan) tarafından
Saçmalığa bak. İsteme olsa anlıcam da bu aile tanışması ne alaka onların gelmesi
(2,716 puan) tarafından
Sorma kız demedikleri kalmadı
0 oy
tarafından
Bazı yörelerde cümbür cemaat olur bu işler eğer sizde de öyleyse yakınlık da var anlaşılan beklemişlerdir ama günümüzde çok tercih edilmiyor ki öyle de olmalı. Usulünce gönülleri alınır anlayışlılarsa sıkıntı olmaz
(2,716 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(150 puan) tarafından
Cümbür cemmaaat gidince ne oluyor anlamadim annenizin yerinde olsam söz takarken cagririm sadece akrabalari 
(2,716 puan) tarafından
Yani şuan gerek yok zaten direk Nisan olacak salonda
0 oy
(15,408 puan) tarafından
Oldu oldu savaşa gidiyorsunuz sanki cümbür cemaat gidin büyük nişan yapılırsa nişana gitsinler yoksa evde yapılan isteme söze giderler. İlk tanışmada teyzeyi halayı hiç bir gelin istemez benim esimler uzak memleketten geldikleri için bir teyzesi ile enişte gelmişti kalabalık değildi ama annesi hangisi teyzesi hangisi bilemedim de :)
(2,716 puan) tarafından
Sorma canım ya demedikleri kalmadı büyük nişan yapılacak o zaman gelirler yani
0 oy
(2,685 puan) tarafından
Adamlarda diyecekki kaşiklik eksik onuda getireydiniz adi ustunde tanişma aile tanişir oldu anlaşildi soz nisan neyse buyrun gelin denir oluru budur yani 
(2,716 puan) tarafından
Neymiş niye katmamsiiz nikahta haber verir misiz bilmem işte digerlerine cagirsak gelirmis bilmem dış kapının dış mandallariymis falan demedikleri kalmadı valla hiç bir şeye karışmayız kendileri yapsın oynasın biz gelmiyoruz dediler en son bende dedim ne uzattiniz kapattım konuyu
0 oy
(9,672 puan) tarafından
Pandemide istemem oldu. Resmen Allah gönlüme göre verdi. Eşimin anne, babası, kız kardeşi ve bizler. Başka kimse yoktu. Nişan bile yapmadık. Kimse de bir şey demedi çünkü herkese söyledik aile arasında diye. 
(2,716 puan) tarafından
Yani gerek var mı ki çağırmaya demedikleri kalmadı valla
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Tanışmaya sulalecek gidilmez ki zaten. Istemeye giderken çağırılır. Millette darılamaya, laf söylemeye bahane arıyor. 
(2,716 puan) tarafından
He ya sorma saçma saçma işler hem söylesek ne olacak kendiside gezmekteydi başka şehirde
0 oy
(13,892 puan) tarafından
Tanışma da aile içi gidilir haksızlar 
(2,716 puan) tarafından
Yani saçma işler
0 oy
(592 puan) tarafından
Ne gerek var k kadar kalabalığa ilk görüşmeden Seferoğlullari gibi gitmek olmaz yanlış anlama kardeşini istemeye gelseler bı ev dolusu insan siz kabul eder misiniz he önceden tanışıklık olsa komşuluk arkadaşlık vs hadi dersin samimiyet var ama karşı tarafın daha huyunu suyunu bilmeden kalabalik girmek bence doğru değil 
(2,716 puan) tarafından
Valla canım bilmiyoruz ki hep boyleler
(592 puan) tarafından
Allah yardımcıniz olsun canım ama mesafeyi baştan ayarlayın sonradan basınız ağrımasın
(2,716 puan) tarafından
Çoktan koydukta anlamıyorlar
(592 puan) tarafından
Ne kadar zor ya
(2,716 puan) tarafından
Malesef canım
0 oy
(572 puan) tarafından
Bence haksızlar ilk başta ortalığı ayağa kaldırmanın gereği yok bence teyze amca dayı ikinci aşama da devreye girer gereksiz bir tepki vermişler 
(2,716 puan) tarafından
Kız sorma demedikleri kalmadı dış kapının dış mandallariymis öyle diyorlar onlara göre plan yapmamızı bekliyorlar
(572 puan) tarafından
Amann boş verin bence bu kadar abartıya gerek yok bu teyzeler herşeye burnunu sokmasalar olmaz
(2,716 puan) tarafından
Hiç sorma canım neyseki kapattım konuyu
0 oy
tarafından
Haksizlar tanışma anında ne yapacaklarmış onca kişi 
(2,716 puan) tarafından
Yani ailece gitiler oldu bitti yani maksat babamla babası konuştu kızın o kadar yani uzattilarda uzattılar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 239 göst.
8 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Buse19 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 531 göst.
16 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 576 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu

398,220 soru

11,908,682 cevap

36,039 kullanıcı

...