0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ailem gelcek ablamlar fln biz dahil 10 kişi olcaz yemek işini nasıl hallwdicem yaa gezme VS olucak kahvaltımı hazırlıcam akşam yemeğini mi bilemedim 9da kalkarım sorun değilde kahvaltı akabinde topla et hergün yemek yapcak olsam gezmeye cıkmak saat 2 yi bulur belki gecer nasıl ayarlayım neler yapayım kahvaltı ayrı dert akşam yemeği ayrı dert özeniyorum iyi ağırlamak isterim fırın yemeği misal akşama kadar soğur fln nasıl Bi ayar cekip pratik olurum 

8 Cevaplar

0 oy
(4,050 puan) tarafından
Kendi ailem ise hiç dert etmem. Beraber yapar yeriz. 
tarafından
Ablam ve eniştemden cekinşyorum herseye mana bulanilşolar
-Reklam-
0 oy
(5,751 puan) tarafından
Canım önceden yap buzluğa at, sonra çıkart at fırına ya da ocağa. Kahvaltı zaten günlük hazırlanır 
tarafından
Buzluk hep dolu yaaa :(( Bi köfte ve sarma yapsam kafi bakalım sokulturmam lazım biyere
(5,751 puan) tarafından
Her eve derin dondurucu şart ya
0 oy
(8,834 puan) tarafından
Kahvaltı kolay da yemeği de beraber hazırlayıp hallaedersin hemen..kendi ailenmis bir de dert etme hic
tarafından
Kahvaltıya hergün ne yapcam yaa
(8,834 puan) tarafından
Menemen. Tost. Sucuklu yumurta. kizartma. Poca. Ekmek yapabilirsen tavada bazlama ekmek. Mantarlı yumurta. Kavurmalı yumurta. Fırında küçük pizzalar. Simit.
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Keşke kendi ailem full kadro gelse hiç dert etmezdim kız gözün korkmasın 10kişi diye. Yapacağın yemeğin malzemesini hazırla akşamdan dolaba at sabaha bi pişirmesi kalsın yada kahvaltılıklarını herşeyi hazırla bi kızartması kalsın. Akşam soğuyan yemeği fırında ısıtırsın sana yardımcıda olurlar illaki 
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Bi kere 9da kalkma :) daha erken uyan kahvaltıyı hazırla. Gezerseniz dönünce herkes aç olur bekleyemez kimse. Ya dışarda yiyin gezince ya da dışardan söyleyin. Yok evde yeriz dıyosan, mesela şimdiden sarma sarıp buzluğa da atabilirsin o zaman kolaylık olur. Çorbalarını sabahtan yap. Fırın yemeğini kahvaltıdan sonra hazır et koy dolaba akşam direkt pişirirsin sadece. O pişerken pilav salata vs yapabilirsin. Tabi kahvaltı öncesi sonrası kahve faslı falan olursa illa ki aksar işler. E temizlik de yapcan sadece yemek değil. Yardım ederler zaten kendi ailen yetişir her şey bence yaa. Mesela ablan kahvaltı sonrası bulaşıkları toplarken sen ona yardım etme yemek hazırla öyle olursa daha rahat yetişir. 
0 oy
(1,579 puan) tarafından
5 ay depremden dolayı annem babam ablam iki çocuğuyla birlikte bizde yaşadık birlikte koyduk kaldırdık temizledik .Gelen ablan ise sıkıntı olmaz bence gerçi iç yanınıza bilemem 
0 oy
tarafından
Ben 15kisi. Agirladigimi bilirim hiç sorun değil aslında 

Mesela yazayım Saba yatılı geldiler se şöyle 

Kahvaltı 

Patates kızartmasi sucuklu yumurta pisi 

Yumruta haşlama yumurta salatası 

Sigara böreği mini pizzalar milföy den 

Böyle üç çeşit olsa yeter  tabaklarına servis edersin 

İlkindi kahve çay yanına çekirdek.kurbiyr küçük lokumlar kahve yanına güzel olur 

Akşam 

Mercimek çorbası İzmir köfte salata turşu içecek 

Tatlı gelin pastası 

Kıymalı içini yapar fırına  yollarsin yanına soğan salatası 

Ayran içecek salata maydonoz çok yakışır tatlı dışarıdan olur 

Çekirdek yada irmik helvası fıstıklı 
0 oy
(984 puan) tarafından
Annen yanındaysa sana yardım eder gelince ablana söyle de eniştem ne sever ne hazırlayalım de beraber girin mutfağa ya da tek yapamıyorum abla de

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 632 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Mother.00 (339 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 443 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Melek8663 (644 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 437 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 319 göst.