0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (841 puan) tarafından

8 ve 1 bucuk yaşında iki kızım var. Büyük kızım akilliydi beni hiç yormadi ki tecrübesiz olmama rağmen büyütürken hiç zorlanmadim çok akilliydi. Ama küçük kızım beni mahvediyor. 4 gündür banyo yapamıyorum düşünün o derece. Yatağa pert olmis şekilde giriyorum. Ben bu kadar harekerli bu kadar yaramaz bu kadar az uyuyan bir çocuk hayatımda ömrümde görmemiştim taa ki minik kızım olana kadar :ermm: sizinkiler de öyle mi? Artk gerçekten isyan edecek boyuta geldim. Allah'ım acılarını gostermesin ama coooook yoruldum cooooookkkk :'(

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Birincisi akilliydi diyorsun ikincisi noluyor yaramaz diye akıllı olmuyor mu .benim çocuğum da öyle cok yaramaz cok yoruluyorum pert oluyorum evet ama bugunlerinde gececgini biliyorum sabır çekiyorum.bir elimden tutup bugüne kadar eşimde dahil kimse destekcim olmadı.tek başıma büyütüyor gibiyim .ben olmasam kimse bakmaz bakamaz biliyorum sadece kızım için yaşıyorum ben .kendim bile saldım hayattan sogudum sırf kızım için katlanıyorum herşeye.
(979 puan) tarafından
+ oy verdım canım ilk cümlene o kadar katılıyorum ki
(841 puan) tarafından
Hayır ilkinde hiç zorlanmadim ama küçükte ömrümden ömür gidiyor bunu diyorum. Her çocuk bir olacak diye birşey yok. Ama gerçekten psikolojim bozuldu artk. Uyku yok dinlenmek yok nereye kadar böyle gidecek bekliyorum
(979 puan) tarafından
Hep mi boyleydi bu sıralar mi böyle bu sıralar böyleyse diştir hep böyle ise her çocuk aynı olmayabilir
(841 puan) tarafından
Hep öyle canım. Doğdu dogali ne adam akıllı uyur ne de durur. Öyle ağlaması falan yok sadece çok hiperaktif
(979 puan) tarafından
Kreşe vs başladığında az sakinler ileride bı spora yonlendir canım enerjisini atsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla bacım ilkler hep akıllı uslu oluyor ikinci kızım beni yildirdi hala 3e bastı çok nazlı sulugoz hiç bişi beğenmez dibimden ayrılmaz beni çok yoruyo
tarafından
Bence ilk ve ikinci yok. Benim kızım öyle. Artık bazen böyle uykusuzluktan midem bulanıyor. Gözlerim şaşı görüyor gibi hissediyorum. Her sabah baş ağrısı ile uyanıyorum. Gece boyunca uyanıyor. Gün içinde zaten sabah bir kalkıyor yataktan bir kahvaltı yerken oturuyor birde öğle uykusunda o da uyursa hanımefendi isteğine bağlı bazen ben zorla uyutuyorum ama  bazende sabrım kalmıyor istediğinde uyu o zaman diyp biraz daha oynatıyorum. Uyuduğunda da uyanıcak diye aklım çıkıyor. Uyusun da az oturayım diye bekliyorum.
tarafından
Benimkiler gündüz hiç uyumaz kaynanamla bahçede oynarlar tavukları yemlerler salincak kaydırak var oynuyorlar akşam erkenden 7gibi yatiyolar sabah 6da yine ayaktalar
tarafından
7 iyiymiş maşallah benim ki 7de uyusa öpüp başıma koyarım. Gece 12-1de anca uyumuyor hiç bir şekil. Sabahta 7-8 ayaktayız.
tarafından
Gündüz uykusu uyudugundandir cnm
tarafından
Olabilir. 1 saat uyuyor o da. Ona yetiyor demek ki
0 oy
tarafından
Benim kızda öyle bir ordu çocuğa bedel acayip derecede yaramaz
(841 puan) tarafından
Niye böyle oluyorlar anlamiyorum ki. Çocuk dediğin yaramaz olur evet ama bu kadar da deildirr ya
tarafından
Valla eksiği yok fazlası var o kadar yani
0 oy
(2,735 puan) tarafından
Yani benikide öyle buyudukce daha çok zorlatoyor beni
(841 puan) tarafından
Vücudum çok hasta ama hasta olabilecek yataklara dusecek fırsatı bulamıyor o derece ☺️
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Kendin için direncini yüksek tutmak için multivitamin falan iç emzirdiğin için gece sık sık uyanıyor gece emmesini kes uyanmaz 
(841 puan) tarafından
Memeyi emzik olarak kullanıyor zaten. Gogsum Allah'a emanet duruyorlar iciye pörsüdüler. Sanmıyorum süt olduğunu. Sabaha kadar gogsum açık sürekli aynı yönde uyuyorum sabaha kemiklerim kırılmış gibi hissediyorum
(3,147 puan) tarafından
O zaman komple kes hemen süt yoksa boş boş emmesin şey al neydi o yâ sabır taşı ondan sür hemen bırakır ben valla 18ay boyunca hiç gece uykusu nedir bilmedim bı memeyi emip diğer tarafa atlayıp diğerini emiyordu iki meme açık yatıyordum hakikatten çok zor anlayabiliyorum sen memeyi biraktir benim oğlum da aşırı haraketliydi şuan 22aylık bı tık daha uslu eskiye nazaran yani sürekli evdeyse enerjiyi atamaz ben bu yaz 3-4saat her gün çıkardım dışarıya bayağı çocuk iyi oldu elhamdülillâh. Lâkin evde babası yokken gayet sakin benim oğluma tüm gereksiz şeyleri babası öğretiyor haşin seviyor oğlum da öyle onun yüzünden sevgiyi şiddet sanıyor yumruk kafa dalıyor bize oyun ablası geliyor haftada üç gün ondan sonra bayağı sakinledi gibi hissediyorum. Eşim iki günde bir vardiyası değişiyor o yüzden düzen falan yok biz de çok zor yani.
0 oy
(12,748 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım ♥️

17 aylık kızım senin ilk Kizini anlattığın gibi

Aralık'ta oğlan geliyor bklm bu nasıl olacak 
(841 puan) tarafından
Amin canim
Kız çocukları akıllı olur derler ama benimki kız çocuğu deil canavar ☺️
İnşallah oğlun da kızın gibi akıllı olur. Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah balım
(6,413 puan) tarafından
Anandan emdigin sütü burnundan getirecek:)
(4,241 puan) tarafından
Kızımda neler çektim 8 yasında hala yoruyor beni oglum aralık 1 dogumlu sessiz sakin beni dinler 3 yasına girecek hıc yormadı bebeklikten beri masallah sizinde öyle olur inşallah
(12,748 puan) tarafından
Beybiiiii niye hep beni yıldırma peşindesin jddgjmlhffv

Alya kızımda sıfır tecrübe olmasına rağmen hiç yormadı beni sağ olsun yaşantımızı etkilemedi inşallah oğlan da yaşayıp göreceğiz bakalım
Evlattan gelen bal gibi çekilir yeterkı sağlıklı olsunlar ♥️
Teşekkür ederim bu arada ☺️
0 oy
(2,945 puan) tarafından
20 aylık benimki de aynısı şu ara öğlen uykusu bile uyumuyor, sabahtan akşama kadar mahv oluyorum, akşam üzeri uykusuzluktan herhalde çok ağlak oluyor, bugün ağlamaktan kustu  o derece yine de  akşam olunca uyumak istemiyor ağlıyor 

Hep ilgi bekliyor tek oynamak istemiyor yemeği bile onu tezgaha oturtarak yapıyorum zar zor ev işi desen 2 dk iş yapıyorum hemen gelip elimden tutup cekiyor oturma odasına 

Ama geçecek inşallah 
0 oy
(4,464 puan) tarafından
Benimki de aynı :D popişinde kurt var :D gece 11-12 lere kadar uyanık kalır. Sabah en geç sekizde uyanır. Öğlen bir saat uyku bu kadar. Sonrası hep koşturmaca :D koltuk tepelerinde masa tepelerinde :D
0 oy
(550 puan) tarafından
4 yaştan bildiriyorum hala çok yorucu sürekli mücadele içindeyim ve hergün çok yorucu.Benim birde ilki nasıl zordu nasıl hala da zor tabi.Kreşe gidiyor ordakilerde şikayet ediyor üçümüze de yetiyor dedi en son.Hızı,hareketi inanılmaz yetişemiyor kimse.İkincim senin ilki gibi 13 aylık oldu şimdiye kadar toplasam büyük kızımın 1 saat yorduğu kadar yormadı beni ssn anla gerisini artık o kadar yorucu.Ve doğduğundan beri böyle emekler geçer,yürüdün geçer, biraz daha büyüsün geçer dediler ama geçtiği yok huyu karakteri kabullendim artık.
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Aynı böyle büyüğüm sakin 2 numara canavar. Başımıza açmadığı iş kalmadı en büyük zararı kendine veriyor :(
0 oy
(29 puan) tarafından
Ilk cocugum asiri hareketli durmayan kilo almayan bebek ama boyle olmasi daha iyi pasif degil hareketli bebek iyidir yoruluyoruz tabi bazen ama napalim iste buna care yok akilli vs diye yorumlama ama cocuklarini hos bisey degil

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 84 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde MehSinOz (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
16 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MehSinOz (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
0 oy
1 cevap 52 göst.
24 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu

381,801 soru

11,430,330 cevap

34,990 kullanıcı

...