0 oy
122 göst.
Aile kategorisinde (5,807 puan) tarafından
Kızlar bugün niyet ettim akşama kadar çok iyi idare ettim ama oğlum memeye ne sürsemde emmeyi bırakmıyor salça sirke sabır taşı hayır hayır yinede emiyor tiksinmiyor 22 aylık olmak üzere eliyle siliyor ve emiyor hayır acı diyorum kapatıyorum ağlıyor ve açıyor tiksindiremedim ben yaa aşamalı olarak kesen var mı? Yani sabır taşının tadı çok kötü ama umrunda değil simsiyah gögüsümü eliyle sildi ve emdi şu saate kadar savaştım ama artık yenildim. Bana fikir verin ya ben napacam tiksinmiyor asla offf anne sil diyo ne sürersem süreyim delircem gece emmesini azaltarak kesen oldu mu gündüz emmesinide nasıl yaptınız yada nasıl tiksindirdiniz off ben sabır taşına çok güvenmiştim :(

8 Cevaplar

0 oy
(4,146 puan) tarafından
Aileler yakınsa gündüzleri kalabalık ortamlara gidin canım kalabalıkta meme pek akıllarına gelmiyor genelde 22 ay küçük değil artık anlar bak eliyle silip bidaha emiyor o yüzden aşamalı olarak kes bence başta Bi sabah uyanınca annecim gün doğdu güneş geldi şimdi emebilirsin bide gece uyurken güneş gitti ay dede geldi meme zamanı diye azalt zamanla artık sen büyüdün memede süt kalmadı sütü bardaktan içeceğiz diyerek seveceği tarzda dikkat çekici bardaklar alabilirsin benim önerilerim bu yönde canım Rabbim kolaylaştırsın insallah ❤️
(5,807 puan) tarafından
Aileler yakın değil ama aşamalı kesmem lazım demekki
-Reklam-
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Ben zorlayan çocukta yara bandı yapıştırdım acıyor dedim. Çok ağladı ama bandı görünce istemedi. Ağlamalara dayanamazsan birden kesemezsin. Önce kendini buna hazır etmen gerekir zihnini boşaltıp sakin olman gerekir. Biz ağladığında gece yarısı falan demeden dışarı çıkartıp sakinleştirdik. Çocuğun sakinleşeceği şeyleri sen bilirsin ona göre sabırla uygulamalısın. Ben kademeli azaltmadığım için bilmiyorum onu ama gece bi süt bi su vererek azaltabilir misin acaba
(5,807 puan) tarafından
Bacım oğlum biberon kullanmıyor ayakta kendini sallatmıyo artık napcam bilmiyorum ya ben offf bide memeye bişey sürdüğümü anlıyor anne sil diyo
(11,089 puan) tarafından
Konuş canım o zaman çocukla büyüdün sen bardaktan içer abiler falan de. Biberon verme zaten bardaktan içsin
(5,807 puan) tarafından
Öyle yapıyorum 1 haftadır sürekli konuşuyorum ama birden kesme olmadı ya
0 oy
(287 puan) tarafından
21  aylik  oglum oje surugorum ben gunduz gece siliyorum 1 ay kadar boyle devam edicem sonra tamamen kesicem
(5,807 puan) tarafından
Nasıl yani gece mi emziriyorsun sadece bacım
(287 puan) tarafından
Evet gece emiyo
(5,807 puan) tarafından
Yaaa bacım sağol valla sizin sayenizde süreç çok güzel geçti şuan gece uyurken ve öğlen uyurken emiyor sadece gece uyanıp ağlıyor biraz konuşuyorum annecim sütümüz bitti uyumaya devam edelim vs diye geri uyutuyorum aşamalı olunca ne oğlum yoruldu ne ben mis gibi en azından gögüslerimde çok ağrı olmuyo
0 oy
(24 puan) tarafından
Bak canim kademeli olarak biraktiranlardanim daha cok yeniyim hatta 

Ben ilk gunduz emmesini kestim sabir tasi vs ise yaramadi tuz surdum bi muddet o tuzlu gorunce istemedi bakti gitti gunduz epeyce sure kestim her gelmesinde actim bak hasta olmjs dedim güldü gitti asla vwrmedim gunduz her gelmesinde acmamazlik yapmadim hayir demedim geldi goruyordu gidiyordu 

Simdids gece kesmesine geçtim suan 2. Gecedeyim 1. Geceden daha iyiyiz ilk gece normal uyandigi kadar uyandi gece surekli uyanirdi 1 saaatte emmek icin uyandi saatlerini sasirmadan simdi de limon surdum  tiksindi agladi emmedikce ama 5 dk surmuyor uykuya donmesi ayagimda salliyorum hemen koyuyordum ilk gece normal surdu agladi vs ama zorlamadi oyle simdide suanda 1 kez uyandi ama saniyeler icinde geri yatti su verdim . 3 gunde unutuyorlar dediklero icin bakalim artık ilerki geceler ne bekliyor en iyisi kademeli birakmak hem sen gogus agrisi cekmezsin bi nebze hemde cocuk yavastan birakir birden kesince olmuyor bende denedim onu 

1. Gun vogus agrisi cok cektim gece 1 kereye mahsus uyandiginda gunduz verdim daha vermedim Göğüslerim suanda iyi durumda agrisi yok şişkinligi az var ama zaten tek gogus 
(5,807 puan) tarafından
İlk olarak gündüzü sonra geceyi keseyim bende senin gibi
0 oy
(1,981 puan) tarafından
bi 15 gun oldu benimde keseli oglum 22 aylik birde kesme kademeli olarak kes daha cabuk alışıyorlar ve bu zamanlarda is sana düşüyor sabirli olup pes etmemen gerekir o istedikce aklini dagitacak baska seyler bulmalisin zten 3 4 gunede alışıyorlar ha bu arada siliyor diyorsn ya en iyisi aci bise surmek biber falan agzi yansa istemez insAllah
(5,807 puan) tarafından
Kademeli olarak sende mi önce gündüz sonra geceyi kestin
(1,981 puan) tarafından
aynen cnm birden kesince onlarada agir geliyor ilk bi kac gun oyle yaptm sonra tamamen kestim
(5,807 puan) tarafından
Tamam bende öyle yapayım çok teşekkür ederim ya
0 oy
(583 puan) tarafından
Ben sabır taşıyla aynı gün bıraktırdm rengi kızımı tiksindirdi asla yaklaşmadi bazen gelip açardı iyy pis der kapatirdi çok şükür tamamen kestik. Darısı başınıza 
(5,807 puan) tarafından
Benimki siliyor emiyor
(583 puan) tarafından
Ya yerim onu o kadar ki bağımlı kızımda bağımlıydi ben asla inanmazdım bırakacağına gerçi hamilelik durumum olmasaydı 3 yaşına kadar düşünüyordum
(5,807 puan) tarafından
İşte bacım bende şaştım kaldım ama gün içerisinde emmiyor şöyle bir plan yaptım öğlen uykusu gece uykusu ve gece uyku arası 2 kere emme sonrasında öğlen uykusundan kesicem sonra gece emmelerini sonra emerek uyumayı kesicem böylece daha az zarar görücek
(583 puan) tarafından
Aynen öyle bu şekilde ancak bırakabilirsin Allah kolaylık versin
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Zaten neden onun en değerli varliğini bu şekilde yerle bir edip elinden alıyor sunuz ki hiç doğru bir şey değil. Sürekli çocukla konusun anlatın büyüdüğünü meme yerine koyacağı sevdiği bir şeyi teklif edin eşiniz işe gitmesin bir müddet her istemede alsın parka götürsün başka odaya götürsün oyun oyntıp aklını dağıtsın birlikte dışarı çıkın evde durmayın dekolteli giyinmeyin ve kademeli olarak önce gündüzü kesin yavaş yavaş sonra da geceyi .
(5,807 puan) tarafından
Bende artık öyle düşünüyorum birden kesmek olmadı kademeli azaltarak kesicem
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Tatlım ahnet güneşi dinle bu konuda bana çok faydası oldu. Birşeyler sürüp kendinden tiksindirmeye çalışma
(5,807 puan) tarafından
Tamam bi onuda dinleyeyim YouTube üzerinden mi
(1,849 puan) tarafından
Ayenn YouTube da dinle biraz yavaş anlatıyor videonun hızını arttiirip dinle
(5,807 puan) tarafından
Bulamadım bacım ya link atar mısın
(5,807 puan) tarafından
Sağol bacımm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 38 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Demir2020 (49 puan) tarafından soruldu