0 oy
768 göst.
Aile kategorisinde (393 puan) tarafından

Gerçekten çoooook zormuş agresifleştim aşırı duygusal oldum bebeğime nasıl davrancaklarını kestiremiyorum korku oluyo içimde her gelen ellemesin istiyorum bide bi nefret oldu içimde emzirirken gelip tepemde durup izliyolar ya sinir oluyorum bildiğiniz sabır ayeti sabır duası varsa yazın bari okuyayım evham yapmaktan stres olmak istemiyorum sütüm kesilmesin diye içime attıklarımda ayrı bi konu tabi ama anlatırsam uzun olur yardım edin ihtiyacım var 

14 Cevaplar

+1 oy
(5,938 puan) tarafından

Valla ben hic strese girmedim gelene de verdim bebeğimi sonuçta 5 dk tutuyorlardı annem hemşire ilk çocuğumu cok kolladim 2 ay misafir kabul etmedim kimseye elletmedim cocugum surekli hasta bunda oyle yapmadım 33 gunluk inan 17 gunlukten beri dışarı çıkartıyorum bagisiklik artsin diye.

-Reklam-
+1 oy
(475 puan) tarafından

Besmele çekmeden bol bol felak nas oku cnm evhama vesveseye ilaç gibi geliyo

(393 puan) tarafından
Tamam çok saol okurum bol bol
+1 oy
tarafından

Bnde atlatmak istiyorum duygusaldim iyice salya sümük oldum. 

(393 puan) tarafından
Bakalım nasıl atlatıcaz her yeni günde stresim artıyo
+1 oy
(3,695 puan) tarafından

Çözümü varsa bana da söyleyin nolur.. Okuyunca kendimi buldum sende.. İleri boyutta depresyona girmekten korkuyorum sütüm az.. Etraf dırdırcı.. süt gelsin diye sadece 2  çeşit yiyorum tiksinirim diye korkuyorum. Sevmeye gelenler.. Emzirirken tepeme dikilenler.. Her şeye ağlamak istiyorum ama onun için bile sakin kalamıyorum.. Eşim kızımı öpse onu öptü beni umursamadı düşüncesi giriyor aklıma ya inanır mısınız bu ben değilim ve bi an önce tekrar  kendim olmak istiyorumm.. 

(3,695 puan) tarafından
Aynen gece hiç uyuyamasam da agrım sızım da olsa ona bi bakınca kokusunu soluyunca bütün gerginliğim uçup gidiyo. O kadar güzel o kadar muhteşem ki❤️
Baş başa kalma konusu da aynı şekilde her kafadan bi ses çıkıyo gerginleşiyorum streslenmemek için çabalıyorum ki sütüm zaten fala değil henüz iyice sütüme etki etmesin diye..
(393 puan) tarafından
Zaten tek derdimiz süt stres yapma süt gelmez üzülme süt gelmez süt kesilmesin diye kendimizi parçalıyoz valla zor
(3,695 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
(393 puan) tarafından
Amiin    amin
(10 puan) tarafından
Kendine zaman ayır bu zaman gelip geçiçi inan
+1 oy
(1,048 puan) tarafından

Valla bende o kadar hazırladım kendimi. Ama yok. Allak bullak durumdayım. Eşime bile bakışım değişiyor an geliyor. 

Kendi ailemle de karşı aileyle de bıçak sırtı durumdayım şuan. Her şeyden soğumuş durumdayım. Tahammül sınırım dolu. En ufak hataya tolerans gösterecek halim yok yani. Nasıl desem. İnsanları geçtim. Altta kalmış tencere kapağı çektim gelmedi çektim gelmedi aldım vurdum patlattım yere tuz buz oldu. 

Temizlemedim bile . üstünden atladım geçtim. Ki eskiden yerdeki bir toz bile batardı gözüme. 

(393 puan) tarafından
İşte artık tahammülsüzleşiyo insan dokunsalar patlıycak duruma geliyoruz herkese karşı bi soğukluk Allahım yardım et bize
+1 oy
tarafından

Ilk bebeginmi canim

(393 puan) tarafından
Evet ilk bebeğim
0 oy
(198 puan) tarafından
tamamen aynıyım gerçekten okuyunca şaşırdım. Ne yapacağını şaşırdım uykusuzluk yorgunluk bir yandan duygusal iniş çıkışlar bir yandan. Içim patlayacak gibi geliyor. Kendimi soğuk kanlı zannederdim bebeği severlerken bile gerile gerile bi hal oluyorum. Allah yardımcımız olsun 
(393 puan) tarafından
Amin amin valla insan çok geriliyo ya insanlara bişeyde diyemiyorum kalpleri kırılmasın diye ama eşimin tarafı vahşi gibi seviyor
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Bebeği emzireceginiz  vakit ayrı bir odaya geçip kapıyı kapatın   

(393 puan) tarafından
Zaten odam ayrı sezeryanlıyım bide yine de gelip tepemde dikiliyolar sanki nedir ilk defa bebek görmüş gibiler
(1,379 puan) tarafından
Emziriyorum 10 dakika sonra gelin diye söyle herkes dağılır canım bir daha gelemez ler
(393 puan) tarafından
Pat diye odaya dalıyolar anlayışsız gibiler ya illa laf söyle kalbimizi kır diyolar
(1,379 puan) tarafından
Kapıyı kilitle canım niye kilitli derlerse emziriyorum diye söyle
(393 puan) tarafından
Biraz dikişlerim iyileşsin oturup kalkabileyim rahat rahat onu da yapıcam
0 oy
(176 puan) tarafından

Bebeğini kesinlikle başka bir odada emzir lohusa lik dönemi içini hep ferah tut ve sabır li ol üzme olumlu düşün kimseyi kafana takma he hee tm de geç 

(176 puan) tarafından
Oda yi kilitle girmesinler müsait değilim yada ben çocuk emzirirken odama gelmeyin ben emzirip getiririm içeriye de
(393 puan) tarafından
Ahh ahh tek derdim bu olsa buna çözüm bulunsada insanlardan nefret etmeye başladım aşırı bi nefret hemde
(176 puan) tarafından
Kaynanla mi yaşıyorsun cnm ?
(393 puan) tarafından
Alt katımda oturuyor :( ve bi tanede bekar görümce
(176 puan) tarafından
En azından aynı evde değilsiniz görümcem yok bnm ona yorum yapamam kaç yaşında gorumcen
0 oy
tarafından

Hic bitmeyecek sanardim ben ama bittii bebeginle aksam yemegi yetisrme telaslarin olacak pazar günleri onunka gezmelere gidip ciciler alacaksin hepsi geçecek merak etme he bide emzirirlen üstüne bisey ort bebeğin görmesinler hem gunah hemde sinir olmamış olursun 

0 oy
(545 puan) tarafından

Lohusalik.psikolojisi ha dedigonle gecmiyo malesef ben ilk zamanlar biyerine bisi olcak diye dokunamiodum kucagima bile zorla aliodum kimseyede vermedim yavrumu suan 3 aylik olmak uzereyiz hala dahada vermiorum ama aslinda 40i cikinca sakinmam diodum bigun esimin tarafindan misafor geldi yavrumu ne basindan opmedilleri kaldi ne cocugun kucagina cocugumu vermedikleri kaldi o gunden sonra esime bagirdim cagirdim ve kucaga vermeme karari kaldim artik kimseye vermiorum gercekten cok rahatim ayrica kuzum emzirmek anne ve bebek arasinda ozel.bir bagdir izlemesini istemiosan cevrendekilerin bunu solemelisin yoksa anlamazlar bunda cekincek utanilcak hicbisi yok senin yavrun ve o an gercekten cok baska susma lutfen. Ayrica sabirli ol hepsi gecicek ... (yani insallah) :)

(393 puan) tarafından
İşte iyi niyetimden bişey diyemiyorum kırılcaklar diye ama demek gerekiyomuş
0 oy
tarafından
Yorumları okudum, basında beklemelerinin vahşilikle alakası yok, amelyat olmuşsun, yaninda durmaları gayet normal, bebegi yerine bırakmak veya başka birşey lazım olur düşüncesinden duruyorlar, ilk zamanlar bebege kimse dokunmasın, yaklaşmasın diyo insan ama zamanla geçiyor bol bol salavat, kelime-i tevhit,şehadet, la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim oku biiznillah iyi olursun canım 
(393 puan) tarafından
Ya hayır başımda beklemeleri değil vahşilik olan bebeği karşı gösterdikleri sevgi şeysi sevme şekilleri filan benimde zaten yerim belli bebeğim elimin altında zorlancak bişey bile yok hatta kendimi iyi göstermeye bile çalışıyorumki başımdan gitsinler
0 oy
(10 puan) tarafından
Bebeginden başka hiç bişey düşünme. Ben lohusalik depresyonun dibini yaşadım stresini bebeğim ve ben yaşadık kimse degil sonunda sütüm azaldı ve kesildi. O yuzden elinden geldigince güçlü durmaua çalış biticek elbey
0 oy
(580 puan) tarafından
Cnm on ay oldu benim ama kalıcı şeyler bıraktı mesela o gün bugündür herkesten nefret ediyorum kimseye zerre acımıyorum çocuklar hariç ve kocamın ailesi sülalesi benden kıyamete kadar uzak kalsınlar istiyorum. Belki çok çektim öncesinden ondan olabilir bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
0 oy
3 cevap 61 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
26 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
22 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Damla berna (1,741 puan) tarafından soruldu

377,257 soru

11,289,783 cevap

34,701 kullanıcı

...