0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (142 puan) tarafından
Kızlar doğumu devlette mi yapmali özelde mi ilk doğum avantajlari ve dezavantajları nelerdir 

34 Cevaplar

+1 oy
(7,195 puan) tarafından
Bütün kontrolleri devlete gidip doğumu özelde yaptım . Sancımı odamda eşimin yanında çektim doğuma girmeden ailemle vakit geçirdim hayır dualarını aldım . Gece boyu ebeler yanımdan ayrılmadı hep ilgilendiler sohbet edip moralimi yükseltmemi sağladılar . Doğuma müdahale etmemeye çalışıp bebeğin kendisinin gelmesine olanak sağladılar acele etmediler , ettirmediler  . Doğumhaneye geçerken bulunduğum kattan erkekleri çıkartıp karşı odaya geçmemi sağladılar. Doğumu eşimin kollarında yaptım bir yandanda diğer eli ile de bebeğimi bana vermelerinden itibaren kayda almıştı eşim . Doğumhane, bebek bakım odası ve benim odam karşı karşıya idi hiç gözden ayrılmadan odaya geçmiş bulunduk .. Erkek doktor yahut temizlik görevlisi yoktu . Sürekli parmaklayanda yoktu. Öğrenmek için sürü ile gezen doktor ordusu da yoktu. Odalar tek kişilik istediğiniz saatte de ziyaretçi alabiliyor sunuz ... Benim gözlemlemelerim bu kadar... 
(7,195 puan) tarafından
Ben 4 sene önce 1400 liraya yapmıştım şuan fiyatları bilmiyorum ama gelinimiz 4500 mu ne o civarda 5.ayda yapmıştı doğumunu .  Normal doğum bir gece sezaryen doğum 2 gece ..  Bebeğe ne yapıyorlar derken neyi sorduğunu anlayamadım ne yapmaları gerekiyor harici olarak onu söylersen yardımcı olurum
(235 puan) tarafından
Erkek doktor sizi niye bu kadar ediyor anlamadım. Allah korusun can verecek olsanız erkek doktor sizi kurtaracak olsa sen git kadın doktor gelsin mi diyeceksiniz çok merak ediyorum.
(7,195 puan) tarafından
Kadın seceneği varken neden erkeğe mahrem bölgemi açıp göstereyim ayrıca sağlıkta erkeğe cevaz var ama kadın seceneği yoksa var durduk yere kadına muayene olma imkanını varken gidip erkeğe olmak caiz değil değil . Ortada sağlığı tehlikeye atan acil durum  söz konusu yokken yapılan yoruma bak !  Uslubunuz da çok çirkin can vercek olsam kadın mı gelsin diyeceksin bu nasıl bir zihniyet ya ben oraya parasını verip rahatca doğum yapmaya gitmişim planlı programlı elbette ki tercih hakkım olacak buyrun siz gidin yüz tane erkek doktora açın size karışan yok bırakın millette  kendini ne şekilde rahat hissediyorsa o şekilde doğum yapsın buna da karışmayın bir zahmet!
(2,267 puan) tarafından
Özel ne demek paranı verip en iyi imkana sahip olmak demek kadında bu hakkıni kullanmış ve kadın doktor tercih etmis neden dert ettin anlamadım
(235 puan) tarafından
Olur tamam :D
-Reklam-
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Ben özele vereceğim parayla çocuğuma birşeyler alırım kafasindayim sonuçta devlette de doguruyosun özelde de
(513 puan) tarafından
Hayır yanlış düşünüyorsun devlette insani birşeyden saymiyorlar hiç ilgilenmiyorlar özel de en azından parasını veriyorsun güler yüzle karsiliyoar seni ama bildiğin bir yer olması lazım her yer de aynı değil. Durumun varsa özele git yoksa da sancini evde çek hemen hastaneye gitme
(5,980 puan) tarafından
Ben de bu şekilde düşündüm. Şehir hastanesinde doğurdum.
(1,720 puan) tarafından
Ben iki doğumu mu da devlet Hastanesi'nde yaptım doktorlar ve ebeler gayet iyiydi her devlet hastanesi kötü olacak diye birşey mi var özelde para veriyorsun Gülsünler bir zahmet yüzüne para vrme bakalım sokuyorlar mi seni o hastaneden içeriye
(513 puan) tarafından
Her hastane aynı değil tabi kii onların insafiyetune kalmış birşey ama benim gittiğim yerden hiç memnun kalmadım
(5,980 puan) tarafından
Benim doğumum da iyiydi şehir hastanesinde. Eksik yanlar vardı evet ama doğumum iyiydi, hemşireler iyiydi
0 oy
(425 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun canim 
(142 puan) tarafından
Van canım
(425 puan) tarafından
Ozamm ozele git canim cunku istanbuk disindaki dogum doktorlari sinirli saniyorum bu kisisel fikrim rabbim hayirli doktorla seni karsilastirsin beneyim saglikli dogsun
(142 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun özel fiyatları ne olmuş simdi
(425 puan) tarafından
Cok para canim durumun varsa git yani durumun yoksa devlete git hic arastirma bence birde bu konularda fikir almasan daha iyi olur herkez bir hikaye anlatir olumsuz dogum oncesi kendinj sitresee sokma bebeyini hayal et guzel seyler dusun insallh Allaha emanet ol canim saglikla dogur insallh
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Özeldeki doğum fiyatları korkunçççç resmen çıldırmışlar  özel bir durumum yoksa yani kalp veya başka kronik hastalığın devlet  daha iyi en asında o kadar parayı vermemiş olursun bebişine harcarsın
0 oy
(592 puan) tarafından
Ya her devlet ayni değil her hemşire her doktorda ayni değil mesela ben Diyarbakır doğum Hastanesi'nde doğum yaptim hemşireler iyiydi güzelce doğumlarımi yaptım ama bazıları ordan memnun değil aksi hemşireler denk gelebiliyor yada bazı kadınlarımız sancı sırasında kötü laflar ediyor hemşirelere hemşirelerde gıcık kapıyor yani durumun varsa özelde yap sancılarını çekerken ailen eşin yanında olur moral olur sana ama durumun ortaysa devlette yap o kadar para özele verme acayip uçmuş özeller 
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Ben şehir hastanesinde yaptım ilk doğumumdu gayet de güzel ilgilendiler özelden hiç bir farkı yoktu ebeler öyle naif konuşup yaklaşıyorlardı ki insan iyi motive olurdu , her hastane aynı olacak diye birşey yok her ebe aynı olacak diye birşey yok canım durumun iyiyse özelde yap ama ben o kadar para vermek istemiyorum diyorsan devlet hastanesini iyice araştır canım ben devlet öneriyorum , nerde yaşıyorsun bilmiyorum eğer İstanbul ise çam ve sakurayı öneririm başka ildeysen bilgim yok canım 
(142 puan) tarafından
Vandaym canım teşekkür ederim
(1,431 puan) tarafından
Rica ederim geçmiş olsun Rabbim bir avazda kurtarsın
0 oy
(425 puan) tarafından
Ben istanbukdayim 4 sezeryan oldum 2 si devlete 2 si ozelde ozeldekiler okadr kotuyduki anlatamm ama devketekiler cok cok iyiydi cok ilgilendiler hic ihnal etmedilr agrim olmasin diye surekli agrikesici uyguladilr yani soyle diyim cnm iki dogun ozelde yaotim ya keske onlarida devlete yaosaydim okadrki devleteki dogumlarim guzeldi  ama baslklarida devketi beyenmiyor sans iste
0 oy
(2,586 puan) tarafından
İlk çocuğumu devlette yaptım.  Ama ebe orada diye .canımı çıkardılar ebe bir b.ka yaramadi vakumla doğdu

İkinci ozelde oldu ama devlette de gözlem yaptım.  Devlet daha doğum başlamamış gaz sancısı diye eve gönderdi 3 saat sonra özelde tam açılma ile doğurdum.  Mecburen gittim yani . Mecbura kalmasam özelde dogurmazdim şimdiki aklım olsa ilk doğumda ebeye tomar tomar para da vermezdim
(2,586 puan) tarafından
Evet bende haftan dolmamış dedi 39+2 de. Kurban bayramının son günüydü geceydi . Sanırım sabah gideceklerdi benimle uğraşmak istemediler.  Çok mu doğum oldu neyse artık.  Evde doguracaktim neredeyse.  Özele gittim 40 dakikada doğurdum:/
(7,195 puan) tarafından
Ben 37+0 da gittim önce bebeğin gelişimi 32 haftada kalmiş dedi bende imkansız her hafta başka doktora gidiyorum hepsi de üzerine 200 -250 gram koyup söyledi dedim dur bir daha bakayım dedi uğraştı etti tamam tamam doğru dedi 1 cm açıklık var ama 40 a kadar yolun var dedi ordan çıktım sancım başladı ufak ufak, ertesi gün nişan geldi akşama sancım sıklaştı annem devlete gittikten sonra eve dönmemi istemedi doğum yapacağım hastaneye gittik gece boyunca çok şiddetli sancı çektim açılmam çok zor oldu ve kalp atışı düşük diye gece boyu bana koca koca serumlar verildi evde olsaydım bilmiyorum nolurdu ... Kalp atışı hiç düzelmedi git gide düştü bu sebepten en son müdahale edip sabah dokuzda suni takıldı 11:32 de dogumum oldu
(2,586 puan) tarafından
Ah işte ya. Alsa güven olmaz valla . Ben zerre güvenmiyorum gerçi hepsi aynı aman ya şans işi tamamen bu doğumlar falan
(7,195 puan) tarafından
Bu arada son gittiğim doktor doğru bilmiş 3100 dedikleri bebeğim 2190 /46 cm doğdu (⁠≧⁠▽⁠≦⁠) kadını da zorla yanlışa ikna etmiştim :) diğer gittiklerimde uzaktan eğitimle doktor olmuş herhalde...
(2,586 puan) tarafından
:))) yaaaa. O cihazlarla alakalı kuzum . Her cihaz aynı olmuyor benim son ay kızım 4.470 cikti 39 da sezeryan a alacaklardi.  Başka bir doktora gittim 3800 şu an bekleyebilir dedi mesela:)) cihazlar da yanılma payı çok oluyor ya
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Özelde de devlette de doğum yaptım ve tabiki farkı var ama şu zamanda özel çok pahalı. Devlette ise hastane şartları ve doktoruna göre değişir. Özele taş çıkaran çok iyi doktorlar da var ilgisiz olanlar da. Mesela 45 gün önce devlette sezeryan oldum her şey çok, iyiydi. Sadece spinal, istedim, genel anestezi oldum 
0 oy
(734 puan) tarafından
Canım benim ben özelde yaptım rahat temiz yanında birileri var yengem vardı devlet Pis yanına gelcek kişi Pis mi tuvalet olayı ortak 
0 oy
(734 puan) tarafından
Ama kontrol leri devlete git ama dogumı özele durumun tabi iyşse canım 
0 oy
tarafından
İmkanın varsa Özel+Prenses doğum 

İlkim devlette oldu ikinci özelde epiduralli harika bisey 
0 oy
(659 puan) tarafından
Oglumu ozelde dogurdum 6 yıl once ve hep kac tane dogursam da ozel derdım ama o kadar fiyatlar artmıs durumda kı suan acıkcası sezeryan olacagım da kesin oldugu ıcın devlette yaparım galıba o kadar parayı ozele verecegıme
0 oy
(675 puan) tarafından
Devlette doğurdum normal doğum oldu bı sıkıntı olmadı bana denk gelenler iyiydi 
0 oy
(4,663 puan) tarafından
Durumum vardi ama devlette yaptım özel gibi oldu korono suphesiyle tek odada esim annem ben kaldım.d
0 oy
(683 puan) tarafından
3 sene önce dogum yaptım pandemi zamanıydı korona patlaması vardı tam sürekli parmaklamadılar ebeler dakika başı geldiler ziyaretçi olarak herkes girdi yanıma karışmadılar doguma doktor elimden tutup götürdü dogumdan sonra dakika başı geliyolar emzirmeys kadar gösteriyorlar neyin nasıl önemli oldugunu anlatıyorlar şuan yine hamileyim yine özelde dogurcam sırf bi kezde muayene olmaya şehir hastanesine gittim aldıgım randevuda doktorun kapısında aglayan mı ararsın korkudan eli ayaga titreyen mi ararsın sürekli azarlıyor diyen mi ararsın eşimde baktı burda psikoloji bozana kadar parayla güldürürüz gel dedi ama gerçekten doktorum iyi çok şükür 
0 oy
(12,644 puan) tarafından
32 ye kadar özele gittim devlette doğurdum memnunum Dr dan aynı Dra gidiyorum hamileyim 
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Paran varsa özelde derim devlette sezeryana almıyorlar zor durumda kalmadıkça 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
İlk doğumunmu normal olarak düşündüğüm için özele gittim o sancı odalarında tek başıma kalmamak için 40 haftada sezaryan oldum maalesef. Şu an ikinci çocuğu düşünsem yine sezaryen olacağım için devlette olurdum. Ameliyat gibi zaten gün alıp gidiyosun
0 oy
(301 puan) tarafından
Ben 2 doğumu özelde yaptım şuan 3. Ye hamileyim 32 haftalık oldum ilk dogumum güzeldi ikincide zorlandım özel hastanede evime çok yakın bi gidip fiyat alım dedim nolmal doğum olmus 15 bin devlette doğuracam inşallah okadarda abartirmaz çok aşırı pahalı olmuş 3 aylikken sordum 7,8 dedi şimdi 15 doğurana kadar kim bilir belki biraz daha artırırlar gerek yok okadr vermeye diye düşünüyorum 

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 98 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 34. (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 137 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde busra01busra (998 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 200 göst.