0 oy
616 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Nerden başlayacağımı bilemiyorum benim 2 çocuğum var ve bu gece eşim olacak adam beni dövdü hemde çok kötü boğazımı ellerimi hep kızarana kadar annem gül üstümde oturuyor ses gitmesin diye bağırmadim uykuda olduklarını biliyorum babam kalp hastası birden kalkıp birsey olacak diye ses etmedim eşim olacak kişi sürekli küfür eder sürekli hakaret eder ben bu gece hiç ses etmedim çocukları birdaha göremezsin dedi biri 51 günlük diğeri 2 yaşında gerçekten çok üzgünüm böyle bir evliligi bitirmelimiyim yarın herseyi anneme anlatacam sizce doğrumu yapacağım.istemezdim bitsin evlilik sonuçta ama 3 yıldır çekiyorum artık dayanamıyorum ve akraba evliliği nasıl olacak bilmiyorum çok ağlıyorum şuan içim az soğusun diye yazdım bana akıl verin bir işim yok 21 yaşındayım çalışabilirim ama bebeğim daha çok küçük onamı verirler banamı babalari allahin delisi ona verseler mahf olurum neden 2 çocuk yaptınız demeyin korunduğu halde oldu 2.si allahin lütfü bana asla şikayet etmiyorum yeni kayıt oluşturdum az kişi uyanık biliyorum ama lütfen okuyan cevaplamadan geçme:(

29 Cevaplar

0 oy
(659 puan) tarafından
Guclu durup bosanacaksın yoksa yakında ya ölürsün yada delirir 
tarafından
bıçağı getirdi öldürürüm dedi ben elimi attım  önüne ama birşey olmadı sürekli öldürecem seni der halbuki ben o izin vermiyor diye 1 gün bile dışarı çıkmam bakkala kadar inmem 1 tane bile arkadaşım yok 3 yıldır kıyafet gidip gezip almam netten isterim kısacası evin mahkumuyum sadece çocuklarıma bakıyorum haketmiyorum bunları ama Allah benide bu şekil sınıyor diyorum kendime
(4,157 puan) tarafından
Boyle mahkumu oldugun icin hak ediyorsun diye dusunuyir o. Kolemisin sen ? Niye disari cikmiyosun cik gez. Niye bakkala bile inmiyosun in gt al ye. Ccklarini cikar disarda yeyin bir ogun. Elinin altinda kole bulmus. Bide 21 yasindasin yani yeminle bunlari yazarken bana yapilmis gibi sinirlenip elim titreyerek yaziyorum. Bagirsana gelsin millet evinze baban kirsin kapiyi o davari alsin atsin kapi disari. Ciglik atsana rezil olsun mahalleye karsi komsu suratina allahin belasi sefsz herif der gibi kufur ederek tiksinerek baksin o adam. Mahalleden gecerken arkadindan sovsunler. Niye o eziyeti cekiosu. 3 yildir . Genceck kiz senin aklin bi karis havada laylaylim gezmen lazim suanda.yada laylaylim vizelere finallere hazirlanman gerek. Dayaklar ccklar  bukadar eziyiyet.

Bakkala bile inmem bunlari haketmiyorum diyosun. Bakkala inmemek  disari bile cikamamk sadece hizmetcilik dadilik ve karilik yapmak bile sana okadar normal geliyorki bunlari yapiyirum aslinda olmasi gereken bunlar zaten ama yinede kotu muamele goruyirum kafasindasin. Boyle bunlari normal gordugun icin hakediyosun diye dusunuyir o adam.
tarafından
kimse beni zorla evlendirmedi benim çocukluğuma sağlığıma denk geldi 2 ablam benden 3 diğeri 4 yıl büyük ikiside üni okuyor ben kendim ettim sürekli gezen tozan iş bilen biriydim  kaderdi diyorum huc aklim evliliktede değildi gezmek yanlış değil tabii ama k benim gezmemi istemiyor herseyi eve istiyoruz istediklerimi alir sırf ben cıkmayayım diye hiçbir şeyi normal karşılamıyoorum hem ben sağlık lisesini okuyordum bıraktım evlendim 2 cocuk değil tek cocuk bile istemedim ama oldu doğurdum rabbim bana bağışlasın isteyene nasip etsin Rabbimin gücüne gitmesin ama birdaha çocuk mocuk istemiyorum ömrümü onlara adamak istiyorum sadece yarin elimden geleni yapacam Allah büyüktür
-Reklam-
0 oy
(2,348 puan) tarafından
Ahh canım benim elleri kırılsın pislik insan görünümlü varlığın!! Annene bir büyüğüne anlat kurtar kendini çocukların böyle bir baba ile büyüyeceğine bırak babasız büyüsün. Anlat yaptığı pisliği nah alır çocukları! Rabbim seni ve evlatlarını feraha çıkarsın inşallah 
tarafından
Allah razi olsun gerçekten içim çok buruk küçük yaşta evlendim bilmiyordum neyin ne olduğunu kandırıldım ben çok pişmanım ne diye evlendim ne diye hayatımı alt üst ettim cokk üzülüyorum
0 oy
(478 puan) tarafından
Sabah ilk işin çocukları annene bırakıp hastaneye gidip darp raporu almak olsun. Şiddetin affı olmaz. Sen sustukça artarak devam edecek. Çocukların sana verilecek merak etme canım. Daha çok gençsin çalışıp kendi ayaklarının üstünde durabilirsin. Emin ol çocukların içinde en iyisi bu olacak. Böyle kötü bir ortamda büyütme onları yazık
tarafından
Ben asla bırakamam onları çok düşkünüm çocuklarıma bir gün bile sallamadı onları uyusun diye günde 1 saat tek görürüz onuda burnumuzdan getirir beni dönünce oğlumda parmağını bana sallayıp durdu cokk kötüyüm ölmek ıstiyorum
(478 puan) tarafından
Ölmek istiyorum demek bu kadar kolay mı? 2 küçük çocuğun var onlar için yaşamalısın
tarafından
Evet onlar için pes etmek istemiyorum asla canımada kast edemem Rabbim in verdiği canı Allaha inanmayan biri için alaamam cokk üzgünüm Allah hepinizden razı olsun hepinizin gül gibi evliliği olsun inşallah
(478 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim. Allah seninle olsun inşallah. Sana güç kuvvet versin. Her şey gönlünce olsun inşallah
0 oy
tarafından
Şiddet görmek kimse istemez ,  sürekli böyle bir evlilikte mutluluk getirmez, ayrılmak en iyisi gibi görünüyor eğer ailen de destek olursa bence katlanma
tarafından
Ailem ister beni şiddet gördüğümü duyarsa asla izin vermez zaten babamın evinde oturuyorum ben defolup git dedim gitmiyor çok belalı biri :(napacam ben lütfen dua edin sağ salim kurtulayım ondan
tarafından
Rabbim seni bu sıkıntılarından feraha çıkarsın İnşallah kolaylıkla . Eşinede hidayet versin, kendine gelsin , bir yuva kolay kurulmuyor , kıymetinu bilip kendini düzeltse ne güzel olur , bak ne güzel 2 tane evladınız varmış.
tarafından
Evet 2 tane misler gibi rabbim her iki meyvedende tatırdı bende hiç çevreci değilimdir hiç onu zorlamam annem senin gibi gelinim olsun der hep benim safligim onun seytanligi calisiyor
0 oy
(5,603 puan) tarafından

Ah be kuzum :( boşanmayacğın o kadar belli ki yazdıklarından. Çok üzüldüm senin için Allah yardımcın olsun inşallah hayırlı bir kapı açsın sana

Ailene anlat kesinlikle arkanda durmalarını iste ve çocuklarını asla ama asla bırakma ne olursa olsun çocuklarını bırakma 

tarafından
Hayır abim yok 6 kız kardeşim var en küçük erkek çocuğumuz var zaten abim yok diye bu hüküm yapıyor bana
(5,603 puan) tarafından
Peki baban??
tarafından
Babam var mecbur söyleyecem inşallah sabaha kadar yine vicdan yapıp susmam canım çok yanıyor cokk
(5,603 puan) tarafından
Susma bence sen sustukça cesaret bulup tekrar yapacak
tarafından
Evet 3 yıldır yapıyor zaten sabaha kadar ölürsün inşallah diyor bana sabahtan :(
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Canim benim tabiki sana verir mahkeme her türlü hem çocukların yaşı geregi hemde sana yaptıkları hic bir sekilde alamaz darp raporu da almani tavsiye ederim bu adamla ömür geçer mi evlatlarını düşün ne kadar kiymetlin degilmi sende ailen icin oylesin anlat herseyi kurtul gtsin
tarafından
Evet anlatacam ben burda ağlarken o kendine uyuyor kesinlikle anlatacam me oluyorsa olsun aileme zarar vermesin ne olacaksa olsun çok korkuyorum ben yüzümden birine birsey olacak diye
0 oy
(2,131 puan) tarafından
Ailenin altında bunu yapan sana daha neler yapar elleri kırılasıca. Kendini düşün bebekleri tabiki sana verirler resimlerini çek şuanki halinin. Boşanmak en sağlıklı karar olur senin için. Sen daha lohusasın Allah o adamı kahır eder zaten bende emzikliyim beddua edip kendime dönmesini istemem. Allah bilir Rabbım layığını versin ona. 
tarafından
Telefonda hicbirsey belli etmiyor  kıpkırmızı olan vücut bembeyaz çıkıyor yukarı çıkıp ablama göstermek istiyorum ama hepsi uyanır
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun cnm benim peki sana bu kadar vahsice davranmadinin sebebi ne Rabbim doğru yolu gostersin akil fikir versin
tarafından
Bebek çok ağlıyordu bende koşa koşa emzigi yıkamaya gittim tutmuyor zaten sakinleşsin diye gazi var diye memedede durmuyordu çünkü baktım o.cocugu gel bebek kendini öldürdü dedi bende yeter o.cocugu p.ç çakal demenden bıktım dedim kumandayı bana firlatti kumanda kapının kasasına değdi paramparça olduu .
(2,803 puan) tarafından
Rabbim akil fikir versin kalbine merhamet koysun ne diyeyim yasadigini egrisini dogrusunu sen biliyorsun csnim Rabbim ysrdimcin olsun
tarafından
Allah razi olsun evlilik bu kadar zor değil hayvanlar yüzünden zorlaşıyor yoksa ben herseyin sorumluluğunu alıyorum akıl almaz o 3 yıldır içki içiyor,arkadaş ortamı sürekli takılır, küfür eder hakaret eder ya kısacası her türlü pislik var korktuğumdan susuyorum hep korkumdan.
(2,803 puan) tarafından
Ne diyeyim cnm Rabbim sana ailene yardım etsin cikar yol gostersin esinin kalbine merhamet koysun bazi insanlar bir evlat sahibi olmak bir yuvasi olsun diye neler yaparlar çırpınırlar bazi nankorlerde asla ellerindekinin kiymetini bilmezler
tarafından
Evet ben hiç birsey istemedim evlendiğimde zora koymadım kimseyi hiçbir eşyamı yoktu evim yoktu annem bana evini verdi ben her ay birsey alıp  kendi çocuklarımın boğazından kesip aldım ama hicbirseye degmiyormus Allah hakkımı bırakmasın ben başkada birsey söylemek istemiyorum Allah yukarda herseyi görüyor demek ben bu acıya dayanabildimki Allah bana yaşattı ama dur demessem  beni haberlede göreceksiniz inşallah hicbirsey olmaz kimseye sizlere iyi geceler ben hesabı nasıl kapatabilirim.adminemi yazmam lazm
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Elleri kırılsın dayak yiyen hiç bir kadın sabretmesin Allah aşkına bunlar kendinde bu hakkı nasıl görüyor ya ! Evladını asla alamaz yarın git darp raporu al lütfen kendin için evlatların için yap bunu . Hiç bir çocuk dayak yiyen bir anneyi seyirci kalarak büyümeyi hak etmiyor...
tarafından
Evet senin yüzün bu çocukları görmeyecek dedi bende ben onları 9 ay taşıdım ben baktım ben büyütüm bir kere bile sen salladınmı  yani ben emzik getirene kadar sallamayip küfür etti düşünsene bakim haklı bunda kimm birde bana git rezil ol g.tunu ver dedi çok zoruma gitti çok bu beladan kurtulursam erkek yüzüne bakmayacak birdahaaa kesinlikle kimseyi istemiyorum ben çocuklarımı ona vermesnler
(1,549 puan) tarafından
Kız dyosun sabretmesnde o zamanda çocuklara olan oluyor cnm ne bilelim ya
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Ev annenlerin galiba altlı üstlü oturduğunuza göre düzeni oraya kurmussunuz. Yapmanız gereken rapor alıp uzaklaştırma kararı almanız, düzeniniz olduğu için de çocuklar her türlü sende kalır. Annem ablam diyorsun illa bakan olur çocuğuna gider çalışırsın bir sure sonra. Bu süreçte sakin ol tahrik etme belalı diyorsun ağız dalaşına kavgaya girme. Her ne olursa olsun özellikle yeni doğum yapmış bir kadına el kalkmaz ama o adam değil belliki 
tarafından
Evet 11 gün evvel kırkım çıktı hiç istemiyorum onu  kendimi tutamıyorum çok pis hakaretler namusuzca kelimeler ediyor bana hakketmiyorum hiçbirini yemin ederim haketmiyorum o dinlemezki uzaklaştırma falan
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Biran once ailene anlat. Adama uzaklastirma al. Kendine de darp raporu çıkar canim. Allah tez zamanda kurtarsin
tarafından
Ailecek hepimiz aynı semte oturuyoruz onun annesi güler 4 5 sokak üstümüzde beni rahat bırakmaz bu polis istesem verirlermi  hem akraba olduğu halde böyle yapıyor
(3,333 puan) tarafından
Ya insan olsa yapmaz zaten. Kadesi yükle teline. Onlardan biri zarr vermeye calisirsa basarsin 5 dk icinde polis kapina gelir. Gercekten çocuklarına yazik.
tarafından
Öyle yapacam ben çok yoruldum Allah böyle hayatı nasip edeceğine canımı alsaydı keşke demek istiyorum.sagolun hepiniz ayrı ayrı iyi geldiniz bana Allah razi olsun sizlerden
0 oy
(3,007 puan) tarafından

Maden ailenle yarın konuşacaksın keşke bu geceden kıyameti koparsaydin bulmuş sessizi binmiş tepene...

Daha çok gençsin yol yakınken kendi yoluna git.Sabah annelerden önce hastahneye git hemen  darp raporu al  şikayetçi ol uzaklaştırma aldır.

Cocuklarida alamaz sen darp raporu al şiddet meyillisi olduğunu öfke kontrol problemi olduğunu özellikle hastahane dilekçesine eklet  dr tutanak tutacak  hasthane polisi ile , bırak çocukları almayı (zaten alamaz 6byastan önce velayet davasında açamaz  ) görüş günü bile tedavi olduktan sonra çıksın.
Yazik sana 21 yaş çok geçsin koca bir ömür var önünde arkana bile bakma git ailen ile otur hayatını eline al ise git çocuklar buyur hiç korkma ayakları yere basan hayatın içinde sorumluluklarini alan güçlü bir anne görmeleri evlatlarına daha iyi gelir onlara da kendine de hayatı zehir etme...

Hakkında hayırlısı olsun.
tarafından
Çok üzülüyorum kendimede evet hayatımın sonuna kadar çekemem çekmeme o izin vermez benim canımla sürekli tehdit ediyor beni ben çok yoruldum çok üzgünüm sizin söyledikleriniz Bir yandan bana umut oluyor hiç istemezdim yuva sonuçta babalarıyla büyüsün isterdim ama oğlum büyüdüğünde beni dövdüğünü görmektense en hayırlısı boşanmak
(3,007 puan) tarafından
Canım benim ben genelde bosanma taraftari olmam çözüm üretmeye çalışırım.
Siz çok gençsiniz bu yaşlarda böyle olandan hayır gelmez kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar senin kocan yediği içtiği kaba s.çn adam sen nasıl cesaretlendirysen onu (ironi ,olanları yutma anlamında) kayinpederinin evinde oturacak üst katta baban ,dövecek ve bunu sineye çekeceğini sessiz duracağını bilip iyice abartacak.Ustelik akrabasıniz sen dünyanın en kötü insanı olsan bizde itin değeri olmasada sahibinin hatırı var derler (ironi) hiç kimseye saygı duymayacak ,tabi bunlara gelene kadar birde çocuklarının anası eşine böyle bir hayatı reva görecek bende sana düzelir diyeceğim mümkün değil düzelmez benden sana abla nasihati nankör insan 40 yıl geçse düzelmez.
tarafından
Evet çok nankör asla düzeleceğinide sanmıyorum. Benim iyiliğim için konuştuğunuzu biliyorum sonuçta benim düşmanım değilsiniz hepinize tek tek çok teşekkür ederim söylediklerinizi yarın annemede anlatacam
0 oy
(3,033 puan) tarafından
Sen boşanmazsın net mazoşist misiniz anlamıyorum ki :(
(2,803 puan) tarafından
Mazoşist teşhisi koymak ne kolay deilmi ? Malesef hanımefendi yargılamadan önce empati kurun. Her kadın özgür deil desteği yok karşısındaki büyük korku salmışsa üzerine ve işin ucu evlatlara dokunuyorsa boşanamaz evet ama bu majoşistlikten deil çaresizlikten.
(3,033 puan) tarafından
Çaresizlik diye bir şey yok kendine güvensizlik var. Anne baban hemen üst katında oturuyor ve o kadar küfür şiddet sen duymasinlar diye ses çıkarmıyorsun gerçekten merak ediyorum gün aydı çıkıp ailene bu durumdan bahsettin mi ?
(2,803 puan) tarafından
Post sahibi ben deilim ben size herkesin aynı şartlara sahip olamadığından bahsetmiştim ama anlamamışsınız güvensizlik ve çaresizlik farklı seyler kimsenin hikayesini bilmiyoruz ve bu durum sizin anlattiginiz kadar kolay deil bazen Rabbim tum kadinlari cocuklari erkeklerin fiziksel ve psikolojik maddi manevi baskısından şerrinden korusun
(3,033 puan) tarafından
Post sahibinin siz olmadığınızı biliyorum yorumun bir kısmı size aitti diğer kısmı ise post sahibine lakin post sahibi uçmuş gitmiş hesabı kapattırıp
(2,803 puan) tarafından
Evet ne diyelim canm biz ne desek de boş gercek olan tek şey onun bu acıları yaşadığı gerçegi malesef
0 oy
(4,760 puan) tarafından
böyle bir adamla bir ömür geçmez kuzum rabbim yardımcın olsun inşallah 
tarafından
İnşallah Allah razı olsun :(
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Sakın korkma!!! O senden çocukları almayı bırak çocuklarının kirli bezlerini bile alamaz.... Sen yarın ilk iş darp raporu al ve karakola gidip 3 aylık uzaklaştırma iste. Sonra da aç davayı mahkeme şiddet meyilli bir deliye ne çocuk verir ne seni onunla evli bırakır. Hem çocuklarına hem kendine nafaka alırsın aileninde desteğiyle işe girip çalışırsın sosyal yardımlardan da alırsın hiç geçim derdine düşme Rabbim bir kapı kapatır bin kapı açar sen merak etme yeter ki boşanıp kurtar çocuklarini ondan 
tarafından
İnşallah yarın dediklerinizin aynısını yaparım teşekkür ederim hepinizin çok iyi cevaplar yazdınız eğer boşanırsam hepinizden helallik almak için geri yazacam dualarınız sayesinde sağ salim biter hersey inşallah
(1,234 puan) tarafından
Bak havlayan köpek isirmaz unutma!  seni korkutmaya çalışacak öldürürüm asarım keserim diyecek o onları dedikçe sen bunları mahkemede delil olarak kullanacaksın kulak asmayacaksin korkma akıllı davran hicbirsey yapamaz o gücü anca kadına yeten karaktersiz
tarafından
Evet çok doğru söylediniz korkak olmassa bana vurmaz evet korkmayacam allahin izniyle
0 oy
(159 puan) tarafından
Yarın wakit kaybetmeden git seni darp ettiğine döwdüğüne dair rapor al doktordan rica et güzel bi rapor wersin sana onu mahkemeye sun koruma altına al kendini darp raporunda boğazına bıçak dayandığını da belirt hatta kendine hafif bi iz yap o yaptı de kurtul ondan böylece mahkeme çocukları ona weremez güçlü ol kararlı ol ezdirme kendini sen sustukça daha çok ezer seni okurken çok üzüldüm we güzel haberini bekliyorum üzülme canım bebeklerini düşün dik dur we kararlı ol karakola git yardım iste 
tarafından
Kimseyi gözüm görmüyor artık bende çok üzgünüm ama hayırlısı bu çünkü adam değişmiyor yarın anneme anlattıktan sonra darp raporu almaya gidecem sağlık ocağında alınıyormu yoksa direk hastaneyemi gitmem lazim
(159 puan) tarafından
Hastane Weriyor canım doktora içini güzelce ağlayarak dök doktorun darp raporunda yazacaklari mahkemede önemli Unutma ona güzel başından geçenleri anlat uyuyordum paylaşımını gördüm uykum kaçtı
tarafından
Kıyamam uyu sen bende birazdan kaparım hesabı görse uykumda öldürür beni ben sabah allahin izni ile hallederim inşallah.uykundan olma sen iyi geceler sana ♡
(159 puan) tarafından
Sağol canım haber et mutlaka
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Ya susmak ne demek Allah aşkına daha çok tepene mi çıkartmak istiyorsun? Git darp raporu al şikayetçi ol. Ailene de hemen anlat. Keşke bağırıp polisi arasaydın. Çocukları da vermezler asla. Seni çocuk gördü cahil gördü tehdit ediyor. Ah o benim yanımda olacaktı. G*tune yerdi bıçağı. Her sctiginda beni hatirlardi.
(1,275 puan) tarafından
Ailene mutlaka söyle baban gidip konuşsun bir daha böyle bir şey olursa kızımı alırım desin.
tarafından
Annem söyledi bir kere söylersem kesinlikle kabul etmez onu
(1,275 puan) tarafından
Boşanmak istemiyorsan böyle mutluysan söyleme değişeceğini bekliyorsan daha beklersin kusura bakma. Çocukların senin bu halini görerek mi büyüyecek.
tarafından
Neyin mutlusu benden mutsuzu yok diye düşünmüyorum değil dayak yiyen hangi kadın mutlu olurki ben çocuklarımı alır ailem kabul etmez çocuklarımı diye korkuyorum yoksa kesinlikle istemiyorum onu
(1,275 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(6,306 puan) tarafından
Canım öncelikle korunma hakkında araştırma yapmanı öneririm. 3 yıla 2 çocuk sığdırmak demek korunmuyorsun demektir. Bu nasıl korunmak? Bu evlilik sürdüğü sürece hamile kalacaksın gibi duruyor. İkinci olarakta evi onun başına yıkman gerekirken sessiz kalıp dayağını yemişsin çok büyük yanlış yapmışsın. Daha 21 yaşındasin çok erken evlenmişsin çocuk sahibi olmuşsun okumam gereken bir yaştasın. Baştan sona hatalar zinciri buna bir dur deme zamanın gelmiş. İlk iş sabah kalk bebeklerini annene bırak hastaneye git ve darp raporu al  sonra polise git şikayetçi ol uzaklaştırma aldır sonra gel ailenle konuş ELALEMİ BAHANE EDERLERSE ÖNEMSEME BOŞANMAKTA KARARLI OL. Gerisi gelir boyun eğme.
tarafından
Evet benim hayatım hep yanlış üzerine oldu izin vermiyordu spiral taktirmama ben korunurum diyordu doğum kontrol hapları bana alerji yaptı yüzüm sivilcelendi reglim duzensizleşti  gercekten çok üzülüyorum bende hiç memnun değilim hayatımdan çocuklar için sustum Allah isteyene versin benim cocuklarimi bana bağışlasın yeterli benim icin annem arkamda duracak ben eminim inşallah hersey sağ salim hallolur
0 oy
tarafından
Ah adalet yokki canim git şikayet et diycem darp raporu alıp neler duyuyoruz ya .belalı falan diyorsun bı de rahatsız eder hep.cocuklari ona vermezler rahat ol o konuda ama sizi rahat bırakmaz .bosanmiyacaksan eğer ailene soyleme onlar napacaklar ki .babam kalp hastası diyorsun.akraba evliliigiyse tüm sülale binsin tepesine .bıktık artık yildik ya bu tür olaylardan.evlenmek kolay da boşanmak neden zor oluyor bu memlekette .üzüldüm adına canim yavrularin cok küçük off üzdün gece gece:(
0 oy
(1,607 puan) tarafından
Ben hep neden çoğu kişi kendine kötü davranılmasına müsade ediyor diye çok söylenirdim son bir senedir anladım ki o beyenmediğim yetiştirilme tarzım sayesinde ayrıcalıklı büyümüşüm  eşinin yaptığı hiçbir şekilde affedilir değil haklı hiçbir tarafı olmaz zaten o ayri bir konu sen şunu düşün bu adam bana vurmadan önce denedi kötü sözle bakışla imayla adım adım sesim çıkmadığı için dozu yükseltti bunu o bana yaptı çünkü ben müsade ettim annem babam üst katımda otururken benimle tartışmayı bırak beni dövüyor bu cesareti ben ona nasıl veririm de kendine yaşın çok küçük kendi ayaklarının üzerinde durmadığın içinde özgüvenin zedelenmiş olması çok normal ama inanki 27 yaşımdayım çok çalıştım zor şartlarda yetiştirilme tarzım dediğim gibi acıma yok başının çaresine her anlamda bak maddi manevi dendi bana kadın dediğin önce çalışacak kendi ayağının üzerinde durucak evlilik çok sonra ve iyi seçilecek çok düşünülecek bir yanlışında direk boşayın değişmez dendi hep demek istedim şu hayatın tüm zorluğunu neden birden yüklediler diyordum evlendim  biraz farkına vardım çevremi yargiladıkça bebeğim oldu bir tane görüşüm şu oldu ya o yargiladigim neden kendine bunu yaptırıyor söyle böyle yapsaya hayatimi mahfettiriyor dediğim senin gibi kişiler aslında benim gibi düşünenlerden o kadar güçlüymüş ki evlilik bu şartlarda ailen erken evlendirmis akrabanla vb. durumların hayatın o kadar kolay yolu gibi yaptırılıp o kadar ki zorluğa itilmişsiniz kendini hafife alma evlilik çocuk doğurmak bakmak o kadar kendinden verme ve bı güç sabırmışki bunları bu şartlarda yapan herşeyi başara bilir ailene anlat o adamı bir şoka ugrat 

İlgili bir soru bulunamadı

379,206 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...