0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Eşimle 3 aylık yeni evliyiz. Ovulasyon dönemimde korunmasız beraber olduk hamile olabilirim. 22 yaşındayım ve gebeliğe hazır mıyım emin değilim bebekleri çocukları  aşırı çok seviyorum ama daha yeni evliyim bu hissi yaşayan bana paylaşabilir mi

28 Cevaplar

+7 oy
(11,093 puan) tarafından
Yaa azcık evliliğiniz otursun birbirinize alışın gezin tozun tanıyın birbirinizi.. Yani bence öyle olmalı, senin hayatın senin kararın artık hayırlısı olsun demekten başka bişi düşmez bize
(11,093 puan) tarafından
Doğa haklı. 3 yıl benim için de uzun bi süre :) ama yine de 1 sene en az olmamalı. İş sadece gezmek değil ki birbirine alışmak asıl konu. Bi sürü kadın var burada sonradan gördüm yüzünü diyen, ilk zamanlar çok iyiydi sonra değişti diyen pişman olan.. Allah pişman etmesin ama biraz beklemek en doğrusu. Daha açık konuşmak gerekirse her şeyi geç bak her şeyi boşver daha cinsel hayatları bile tam oturmamışken bi gebelik olması özellikle erkekleri korkutur soğutur çoğu zaman. Çok ayrıntı var bu konuda, hepsini yazamam şu an ama beklemek mantıklı olan. He korunurlar Allah nasip eder o başka bi konu. O zaman baş üstüne ama bile isteye lades demek evliliğin ilk zamanlarında hiç akıl kârı olmaz
(15,160 puan) tarafından
Ben yazcaktim yine benden önce davranmissin. +++++++
(15,160 puan) tarafından
Önce eşler birbirini tanıyıp iyice güvenmeli. Öyle adamlar var ki. Eve girene kadar nasıl biri olduğunu anlayamiyosun. Burda çok insan da diyor çocuğum olmasaydi 5 dk durmazdim bosanirdim diye. Bunu dememek için biraz iyi tanımak lazım. Ama yıllar geçtikten sonrâ da işler kötü gidebilir o ayrı mesele.
(11,093 puan) tarafından
Hayat bu her saniyesi imtihan. Evlendiğim ilk zamanlar ben de deli gibi çocuk olsun isterdim. Şimdiki aklım tam tersini söylüyor. İnsanın her geçen gün düşünceleri değişiyor.
(431 puan) tarafından
++++++++++++
-Reklam-
0 oy
(4,202 puan) tarafından
Ben bu kadar acele edilmemesi taraftarıyım. Ama olmuş artık. Hakkınızda hayırlısı olsun
(2,461 puan) tarafından
Bu ara çok görüyorum seni yorumlar da eskilerden misin yoksa yeni mi geldin

Yorumların guzel:)
0 oy
(2,672 puan) tarafından
Ben canım. 2. Ayında hamile kaldım. Ama emin ol doğurana kadar her şeyi öğreniyorsun. Eşin anlayisli biri ise kafa dengi biri ise bebekle her yere de gidersiniz. Ben gecenin ikisinde bebekle eşimle dışarı çıktığımı bilirim 
(3 puan) tarafından
Güzel yorumunuz içime bi nebze su serpti
(2,672 puan) tarafından
Kafana takma üzülme. Ben de çok korktum yapabilir miyim, evliliğim otursa miydi acaba diye ama her şeyi öğrendim. Hatta çocuğun doğmasına az kala senden sıkıldım artık bebişim doğsun diye dert yakindigimi bilirim. Eşine de güveniyorsan asla ama asla üzülme
0 oy
(44 puan) tarafından
Ben yıllardır istiyorum olmuyor canım rabbim verdiyse hazırsındır şükür et 
tarafından
Rabbim bu mübarek gecenin hürmetine sana sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin inşallah Amin ☺️
(3 puan) tarafından
Rabbim sizlere tez zamanda evlat nasip etsin
0 oy
(1,607 puan) tarafından
Hazırmıyım diye bende çok sorguladım  ama öncelikle evliliğimizin oturmasıni bakalım uyum sagliyormuyuz evliyken diye 2 sene bekledim çünkü bence çocuk kocaya guvenilerek yapılmaz sadece ama sadece maddi manevi kendine güvenerek karar ver ben tek başıma da bakabilirmiyim diye 
(3 puan) tarafından
Bakmak konusunda bir endişe duymuyorum  endişe duyduğum şey acaba hayatımız nasıl değişir. Biz zaten eşimle 2 senedir aile evinde tabi farklı odalarda imam nikahlı yaşıyorduk
(1,607 puan) tarafından
Eşini iyi tanıdığını düşünüyorsan sıkıntı yaşamazsın benimki  çok zor bir bebek  ama eşim bütün işimi kolaylaştırıyor olabildiğince bunalmama mı sağlıyor  bu süreci güzel yönetemeseydi ve ve bana çok özenli davranmasaydi çok ağır depresyon gecirirdim negatifliğimle mahfederdim herşeyi
0 oy
tarafından
Ben evlendim 1 ay sonra hamile kaldım şuan oğlum 9 yaşında ☺️ inanki o 9 ,10 ay hamilelik sürecinde herşeye alışıyorsun öğreniyorsun sağlıkla gelsin inşallah ☺️
0 oy
(966 puan) tarafından
Ben 5 aylık evliydim hamile kaldığımda. Ben kaynanam eltim hep beraber yaşıyorduk eltimin bı kızı vardı evin kahrı bitmiyordu. Ben zaten çocuk düşünmüyordum ama kaynanam gidip gelip senin acelen yok o hamile kalsın diyip duruyordu. Bende inat ettim ikinci aya hamile kaldım. Eltim kıskançlık etmiyordu kaynanam kıskançlık ediyordu. İgneleyip duruyordu. Üstüne üstlük karın ağrısı şişkinlik kabızlık yaşıyordum çok zordu benim için.

Ama sen kendine ait bir evde yaşıyorsan ve de eşin yardımcı olursa çok güzel geçer. Bide internet denen bişey var canım ben herşeye ordan bakiyordum zaman su gibi geçiyor hiç merak etme
(3 puan) tarafından
Beni aslında korkutan erken yaşta hamile kalıcak olmam pişman olmak istemiyorum.  Ailem evlendipimde bile yaşın küçüktü gezicektin tozucaltın gibi şeyler söylüyordu
(966 puan) tarafından
Yok ya valla inan ki bende o şekilde düşünüyordum daha zamanı var kısıtlanacam büyük sorumluluk alacam gibi şeyler düşünüyordum. İlk iki sene ister istemez dalgalı geçiyor yeri geliyor gazı şunu bunu derken ister istemez gezmenden geri kalıyorsun ama istedikten sonra imkan da varsa heryere gidiyor herşeyi yapıyor insan. Hele de bı çocukla:))) ben şuan tek çocukluyum 23 yaşındayım iki yaşında kızım var iyiki dogurmuşum kocam yoğun bir şekilde çalışıyor kızım bana arkadaş oldu ama ikinci için korkuyorum bende
0 oy
tarafından
Evlendim direk hamile kaldım. Çocukları da sevmezdim anne olmadan önce. Dokunmaz etmezdim. Hep uzak dururdum. Hamileykende anne gibi hissetmedim. Hamileliğim şükür rahat geçti. Ne bulantı, ne kusma, ne halsizlik vRdı normalde nasılsam hamileykende öyleydim. Karnım filan da çıkmadı öyle o yüzden çok sürekli unuttum hamile olduğumu. Anca böyle hareket edince aklıma geliyordu hamile olduğum. Günler geçtim doğum geldi hala doğurucağıma inanamıyordum. Doğum oldu bebeğimi kucağıma aldım ondan sonra annelik yüklendi. Kokusunu içime çektiğimde anneyim artık dedim. 
(3 puan) tarafından
Ne güzel anlattınız öyle rabbim evladınızı size bağışlasın hayırlı güzel evlat olsun. Yorumlarınız o kadar iyi geliyorki insan bazı şeyleri tek başına atlatamıyor
tarafından
İlk bende öyleydim canım. Hamile olduğumu öğrendiğim de ne yapıcam ben diyordum daha kendine bakamıyorsun çocuğa nasıl bakıcaksın diye ama gerçekten bakılıyor. Hani hep diyorlar ya eksik kalan parçammış diye gerçekten öyle aslında ben bir hiçmişim anne olduktan sonra var olduğumu bir işe yaradığımı bir amacım olduğunu anladım. Evlenmeden önce gayet rahat takılıyordum kimseyi umursamaz kafama eseni yapardım. Ama şimdi çok başka herşey. Şu an 16 aylık ama sanki ben kendimi bildim bileli benimle gibi kızım. Şimdi onsuz bir yere gidemiyorum. Geçen haftalarda evlilik yıl dönümümüzdü eşim anneme bırakalım dışarı çıkalım dedi tamam dedim dakika başı anne ne yaptı yemek ne yediniz uyudu mu bizi aradı mı onu yaptınız mı bunu yaptınız mı diye diye kadını darlandım ki kayınvalidem de çok iyi bakar. Gözüm kapalı bırakırım markete gittiğimde filan ama uzun süre olunca aklım hep kızımda kaldı. Lokmalar boğazıma takıldı hep. Kızım da olsa o da yerdi filan diye.
0 oy
(91 puan) tarafından
Ne demek hazır miyim ne saçma bir şey değilseniz şeyinizi tütün az hayvanlardan farkımız olsun öyle değil mi çocuk bir mucizedir annelik de kutsal bir müessesedir anneliğe hazır yaratmış Allah kadını Allah olmayanlara versin
0 oy
(951 puan) tarafından
Cnm şuan keşke senin gibi olsam 22 yaşında 3. Bebeğe gebeyim bu sonuncu ya hiç hazır değilim cnk korumalı olduğum halde oldu 3 yaşında ve 1 yaşında kız erkek çocuğum ztn vardı inşallah bu kolay olur...ama senin ilk gebeliğin kendini rahat hazirlarsin umarım 
0 oy
(107 puan) tarafından
bende evliligimjn 3.ayinda hamile kaldim canim isteyerek olmuştu. bence esinle mihabbetin iyiyse hicc korkma keyifle beraberce hem cocuga hem evlilige alisirsiniz hemde genc anne olmak kadar guzeli yok bence ben 27 yasindaydim ve geç anne oldugumu düşünüyorum 
0 oy
tarafından
Keşke korunsaydın baya yenisiniz:) hayırlısı olsun 
0 oy
tarafından
Bende hep derdim 24 yasdan önce anne olmak istemiyorum diye sonra 6 yıl cocuyum olmadı 24 yaşına girince anne oldum

Nasibindr varsa olur zaten
0 oy
(968 puan) tarafından
Biraz beraber vakit geçirme taraftarıyım canım 1 2 sene gibi ama sizin kararınız :)
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Bunu keşke oncesinde dusunseydiniz. Hamileyseniz ne olacak ki bu saatten sonra, hayırlısı olsun. Ben bilinçli olarak 1.5 yıl sonra hamile kaldım. Kendi adıma bebekten sonra eşimle ve ailesiyle çok değişik durumlar yasadim. Eşimle topladık gibi ama çocuktan sonra kayınvalidemi eskisi kadar sevmiyorum.
0 oy
(232 puan) tarafından
Ne bilelim hazır mısın değil misin bacım? Evliliğini sen biliyosun eşini de kendini de sen tanıyosun biz yap desek yapıcan mı hemen
0 oy
(441 puan) tarafından
Bende 21 de evlendim ilk aydan hamile kaldım 22de doğurdum  senin gibi çocuk seven bir insan da değildim kimsenin çocuğunu kucağıma almam ayıp olmasın diye seven bir insanım hala öyle ama kendi çocuğuma öyle miyim 2bucuk aylık olduk bayiliyorum kızıma iyiki dogurmusum seni diyorum her gün varlığına binlerce kez şükrediyorum insanın kendi çocugu olması çok mükemmel bir duygu ve his o sorumluluğu alabileceğine inanıyorsan ki sevmekle bakmakla bitmiyor ömrünün yettiğince o sorumluluk üzerinde kalacak hep. Ben bu yoğun tempoya hazırım diyorsan no problem ama biraz iki kişilik olmanın tadını cikartiyim dersen bekle yani eğer bu ay gebeliğin olmazsa olursa da hayırlısı olsun diyelim :)
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Bende de aynısı oldu. Hazır hissetmiyordum kendimi ama baktım ki hamileyim. Zaten gebelik bir süreç insan hazırlıyor kendini. Eğer gebeysen üzülme. Ama gebe degilsen ve emin değilsen kendinden korun.
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Keşke bir süre dusunmeseydin önlem alsaydın yasin daha genç ve çok yeni bir evliliğin var eşinle baş başa geçireceğin daha dokuz ayin var yine gezer eğlenirsin hamile olman engel değil lakin eşinde değişen bireyler olursa yada hoşuna gitmedi huyu davranışı verdiğin kararlarda kendinden çok bebeğini düşüneceksin sağlıklı kararlar almana engel bir durum ben en az 2 sene bebek yapılmaması taraftarıyım çünkü erkekler nedense cicim ayı bitince bir ayıya donusuyorlar 
0 oy
(319 puan) tarafından
3.seneden sonra düşündük çok şükür oldu ama bana göre bu bile erkendi. Hayırlısı olsun herkesin görüşü farklı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 63 göst.
0 oy
26 cevap 931 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.

379,207 soru

11,351,516 cevap

34,822 kullanıcı

...