0 oy
683 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
düzenlendi
Alt kat komsum var yaşımiz ayni severim  5 aydir tanıyorum  haftada 2 kereden fazla süt istiyor helal  olsn veriyorum  ben 15 paket faln toplu alıyorum  biliyor  olduğunu 

Demin aradi misafiri geleckmis  1 bardak süt  1 bardakta findik  istedi keke koycakamis vardi verdim  ama ben bile findikla kek yemdim  hiç insanlar ne kadar  degisik  demi ya helal olsn birsey demiyorum  da 

36 Cevaplar

+1 oy
(5,662 puan) tarafından

Daha ne diyeceksin ki :) helal olsun diyorsan buraya yazmaman gerekiyor. Bi hayrı kalmıyor böyle maalesef hoş bir durum değil

Komşuya gelince banada çok tuhaf gelir böylesi. Ben asla isteyemem ya getirden yada trendyol hızlı marketten isterim yada yapmam o şeyi ama komşudan ondan bundan isteyemem 

-Reklam-
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Bazıları öyle maalesef 
tarafından
Geldim  gidiyorum  şöyle  olamadım  simdide  kek kalibimi  istedi yeminle fazla yüz vermemk lazım findigi  da toplu  alıyorum  alinca goturmstum  bir tabak
(659 puan) tarafından
Keki ben yapıp getireyim deseydın
tarafından
Yumrta da istese ver ben yapym diycektim  bari 1 dilim getirse kizm yer jdjd
(7,741 puan) tarafından
Fazla yüz verme bidakine isterse market orda de yani ayda yılda bir olsa neyse de hergun de böyle olmaz
tarafından
Yüz verince herkz böyle yapıyor  doğru  kimse yok
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Seni market bellemiş :D 
tarafından
Aynen süpermarket  yukariya  bardak  tabakla gönderiyor kızıni
(5,046 puan) tarafından
Sende kalmadı de. Tamam komşuluk hakkı diye birşey var ama bu kadarı insanı kullanmak oluyor. Misafirine de fındıksız kek yapıversin
tarafından
Olduğunu  biliyor  bende ben hiç findikli  kek yapmdim  valaha findiksz oluversn
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Sana getiriyo mu yaptıklarından? 
tarafından
Yooo öyle bir şeyde bulunmadı daha
tarafından
Benm kizm 19 onunki  4 yasinda bilmiyorum evine niye süt almıyor  anlamdim  ben stokcudurm  herseyden vardr  evde  markt beledi
(11,076 puan) tarafından
Yine ver ama her defasında değil. Hiç verme demek vicdanıma sığmaz ama kullanıldığını düşündüğün an elini ayağını kesmen lazım. Çocuğu için alamasa anlarım da sürekli sürekli istemesi yüzsüzlük oluyo. Bi de kek yani. Ne bilim yaa, benim komşu da ister ama ben de ondan alırım bişi gerekse acil. Çıkamıyoruz ikimiz de her dk çocuklar küçük diye. Karşılıklı olunca komşuluk oluyo tek taraflı olunca enayi yerine koymak oluyo malesef
tarafından
Ben istemiyorm  esimde çok kızar yoksa yeme der istemem veriyorum  ama bir yer kadar ayda 2 paket süt onlara gidiyor remsn
0 oy
tarafından
Gönderme ha bire birseyler marker niyetine seni kullanıyor bedavadan 
tarafından
O isteyecek yüz bulunca  bende veriyorm  yok diyemiyorm  oldugunu  biliyor  kuruyems  toplu  alniyor  bizde geçende tereyağı istedi yok dedim öğün uzldum  bide vermdim diye
tarafından
Kurabiye yapackms ben daha teryagi ile hic kurabiye yapmdim sanayagi alıyorum  kurabiye icin
tarafından
Gönderme birine iyilik yapmak istiykrdan sma çocuklarına bağış yap böyle yaparak seni kullanıyor
tarafından
Aslinda 2 tane ailenin  ihtiyaçini karşılıyorum  ama durumu  yok onlarin  bunalrin  evi bar ben kiradyim  esim  20 saat çalışıyor  şehir disnda  bunun esi evde calismyi sevmiyor  yardm  yatıyor  her yerden böyle  olunca  benim kocam  çöl zor çalışıyor  kıyamıyorum
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Doğruda canim bir paket sut olmuş kaç para olmuş bir değil iki değil bide ben başta coxuk için istiyor sandım kek mis neymiş gitsin alsın bı kere amana ama insan alıyor sonra herşeyi ustiyecek yok de bazende benim eltim komşum ya ben aldığımı bile geri veriyorum ertesi gün kaldık yabancı
tarafından
Benn kizm sadece torku süt icebiliyor  alerji yapıyor  diger marka 15 tane alıyorum  yetiyor 27 TL vermk faln değilde  konu iyce beni markt sandı pisik kremime kadar onda ya aldgni  getirmiyor  esi calismyi  sevmiyor  aylardr  çalışmıyor  benm esimde köp.ektn beter çalışyor farelerin icinde
(2,725 puan) tarafından
Ozaman kestireceksin canim bı kaç istwdigine yok de hayır kurumu yani yoksa alışkanlık haline getirir sende yok de
tarafından
Birdakine öyle yapacam sut hadi neysede  findikta  bir ne oluyor  dedim
(2,725 puan) tarafından
Yok insan bı der varmı ya  enayi yerine koymus galiba
tarafından
Valaha ya varmi demdi ver kizi yolyumda  dedi
0 oy
(13,030 puan) tarafından

Üst kat bakkal olmuşun :)

tarafından
Aynen allahdan tabagini bardagini yoluylr
0 oy
tarafından
Ayni sekilde kapi komsum vardi kapilarmz karsilkli kizda liseden hem bnm hem esimn arkdasi ordnda samimytlk vardi tabi 

Neyse bu surekli istyo veryrm istiyo veryrm bnmde elim. Bollktur hani esimdr bsey dmez bir sene oturdk orda sadce bikere bsey istemek icim kapisnj caldim oda yumrtydi bitsne yumurta vereblrmisin dedim kusura bakma esim kiziyo melisa veremem dedi kapiyo surtma kapatti :-) noldgmu şaşrdim snra esime dedim boyle boyle dye bende bidaha bsey vermedim :-) 
tarafından
Jsjsjssj ben ne okudum  sjsjs bizm ev kira onun kaynnasi verdi ustumde de kaynnasi  var esi calismyi sevmiyor  benm esim gece gunduz  çalışıyor yardmla gecniyor gibi havasi kimsede yok ama
tarafından
Gecen kurabiye için tereyağı istedi  bnde hep margarinle yaparim
tarafından
Yemn ederim ayni esinin ailesi varlkli adam calismyo durdklari evde akrabalarinndi kaynanasj bakyodu surekli onlara ama havasndan geclmyodu hemde oyle bi hava degl yani neblym ya bana tuhaf gelyo :-)
0 oy
(24 puan) tarafından
Yine senin sütle yetişmiş benim bor komşu kıyma istemişti
(24 puan) tarafından
Valla yumurta ama 1 tane falan değil 5 tane tyumurtan varsa veririmisin camasir makine ilaci öyle birkere falan değil çiçek yagi kıyma kahvaltı hazırla sana geliyoruz falan falan en son mesafe koydum kafam rahatladı ha bu arada blendirimi aldı bozdu utu elektrik süpürgesi ben uyandığımdan bozulmuş blendir diyemedim  o günden sonra anladım fazla samimiyet iyi değil mesafe iydir
tarafından
Valaha samimiyet  iyi degil gelip gidiyorduk  onlar evde ayakbi  ile geziyor  kizi bizede bam diye ayakbi ile girdi  yemi yikanms haliya basti  bağırdım bende ne oldu diyor  ondan sonra gitmedim  kizmla gidiyorum  ayakabisni  cikarma birsey olmaz diyor şok oluyorum
(24 puan) tarafından
Herkesin kendi evinde kendi düzeni kuralı vardır buna uymamak bence büyük saygısızlık benim kızım kimsenin evinde birseye ellemez ki yinede peşinde koşarım cocuk olurdq birinin biseyine zarar verir diye benim eve gelende masallah kreşe gönderse bu kadar rahat etmez o yüzden genel olarak herkesle mesafeliyim kafam rahat
tarafından
Benmde 1 tane bu vardi ben tekim kimsem yok esimde şehir disnda  ne bileyim arkdas olur yanima dedim ama iyce aziti  benlik  değil aşırı  pis bende tam tersi  temiz ve takintilym
(24 puan) tarafından
Canım valla aynı sayılırız es dost akraba yok yakınımda  ama kızımla qrkadas oldum onla geziyor onla dolaşıyorum böyle insanlar sinir bozar stres yapar hicbisey kolay kazanılmıyor çık gez dolaş ben öyle yapıyorum ha bir kaç menfaatçi olmayan arkadaşlarım tabiki var ama o bahsettiğim alt komşumdu yakınız bir binadaki diye tolerans gösterdim baktım verdikçe istiyor giden gelmiyor kıyma olayından sonra mesafe koydum ha bu arada aile boyu sigaraları bendeydi :))
0 oy
(675 puan) tarafından
Bir olur iki olur sürekli de olmaz ben olsam yok der gönderirim 
tarafından
Olduğunu bıliyor ya işte o sorun yüz var istiyor  valaha kadin
(675 puan) tarafından
Olduğunu bilsin yok dersen vermek istemediğini anlar
tarafından
Yüzüm tutmuyor sal.k yerine koyor artık vermycem
0 oy
(1,104 puan) tarafından
İşte yüz verince asatarinida istiyorlar olayi tam bu fındık da istenmez ya
tarafından
Findik da bir şaşırdım  ben zatn  sjsj Allah varya akıl versin bazilarina  ben istemem ondan birsey aldgnda geri getrmz gomelgm  salim  tabagim  pisik  kremi faln hep onda
(1,104 puan) tarafından
Of benimde bı komşum öyle geldi pisik kremini aldı getirmedi Allah bilir bitirmiştir ama isticem dicem ne yaptın kremi
tarafından
Kizm pislikti dün soylemdim  bile malimi  verip  malsiz kaldm
(1,104 puan) tarafından
Hiç sorma bundan sonra ne istese yok dicem
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Elini veren kolunu alamaz öyleleri ne bazen 

Bence bazen yok demeyi bilmelisin

tarafından
Ah onu diye bilrsem artık diycem
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Bende toplu alırım samimi komsum var oda bende oldugunu bılır yan bakkal der bana hatta :D ıster cocugu gonderır verırım sıkıntı etmem cunku o an evınde olmadıgından ıster ertesı gune marketten alınca falan verır hemen ne aldıysa bende aynı sekılde bazen ıhtıyacım olunca markete gıdene kadar ondan alırım cıkınca da aldıgım seyı alıp verırım ve yaptıgımız seylerden de İkram ederiz hep bırbırımıze

tarafından
Bizde ben istemem oda geri asla getirmez  istedigini  belki  fındıklı  kekten  düşer 1 dilim payimza
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Komşu komşunun külüne muhtaçtır lafını yanlış anlayıp seni ortakçı sanmış gülüm uzak dur yakında daha ciddi şeyler isteyebilir 
(1,092 puan) tarafından
Ciddi değilsin sakadir:D
tarafından
Ciddiym ya sağlık ocağı vermste bide ok. Varsa diyorksksjs ben de yok dedim vardi ama o kadar  da yuh
(1,092 puan) tarafından
Allah'ım ben onu marketten alırken kırk takla atıyorum;D
tarafından
Eşim bana asla aldırmaz bende çok utanirm
(1,092 puan) tarafından
Eşim alıyor da bazen bende oluyorum o Zaman utanıyorum
0 oy
(17,796 puan) tarafından
İyiki demedin haaaaaaa :D saka bi yana bence alistirma bu sekilde seni kullanir
tarafından
Kulandi kulancagi  kadar esim gelince baglari  koparacam  evde erkek yok diye yüz buldu
(17,796 puan) tarafından
Bence kadina soyle bidaha istemeye geldinde abla esimin rizasi yok de
tarafından
Vermycem artık ya emir vaki bide ver diyor
0 oy
(7,300 puan) tarafından

Canoooo banada yolasana kız fındık :Dpasta yapcemmmm:woot:

tarafından
Baklim bizm payımıza dusecekmi 1 dili
0 oy
(58 puan) tarafından
Kimseyle o kadar samimi olmam
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Sutu anladimda findik nedir ya yoksa koyma. Ayrica yorumlarda oldugunu biliyo demissinde komsum benim evimin icini neden bu kadar bilsin? Sen fazla samikiyet kurmussun. Arada sinir kalmamis.
tarafından
Gelip gidiyoruz  kuruyemisleri  toplu  paket halinde  getriryorum  biliyoronu
(2,443 puan) tarafından
Tamamda sen demezsen bilmez. Benimde toplu aldigim seyler oluyo komsum nerden bilecek.
tarafından
Gelip gidiyoruz  canm ben sık gitmem ama o çat kapı gelir koyorum  önüne  2 kiloluk  saklma kablarinda kuruyemsleer korken görüyor zatn hiç oturma odasında oturmaz
(2,443 puan) tarafından
O zaman acik acik diceksin veremem diye. Komsu seni enayi herine koyarken utanmiyo da sen mi derken utanacaksin. Ayip ya findikta istenmez.
0 oy
(1,119 puan) tarafından
İşi iyice yüzsüzlüğe vurmuş.Müsade etme
tarafından
Çıtayı  aştı  artık
0 oy
(58 puan) tarafından
Bari bi dilim yollasaydi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 211 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (753 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 307 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (825 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 399 göst.
17 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenses BEYZA'M (504 puan) tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...