0 oy
336 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,373 puan) tarafından
Çocuğuna şimdiye kadar hiç antibiyotik kullanmayan  var mı. Varsa nasıl Bi tedavi uyguladınız.  Geleneksel tıp uygulayanlar  var mı. Ateş olunca ne yapıyorsunuz.  

23 Cevaplar

0 oy
(1,347 puan) tarafından

Bence yoktur kullanmayan sonuçta enfeksiyon antibiyotiksiz geçmiyor kullanmıyoruz diyenlerde emin ol kullanmıştır :P

tarafından
Kullanmadım:)
(1,347 puan) tarafından
Çocugunuz kaç yaşında
tarafından
Büyük 5, küçük 2 buçuk.
(1,298 puan) tarafından
Komşu komşu neden yazmıyorsun yakaladım seni ,☺️
tarafından
Ay cevap yazmadım mı sana inan farkında değilim bakıyorum inşaAllah hemen☺️☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
1o aylık 20 kete kulandik okumuş cahil bizmkiler kendim arastirip alta yatan hasltigi buldum
tarafından
19 aylik
(1,373 puan) tarafından
Neymiş canım çok geçmiş olsun
tarafından
Fmf mis atak geciyorms yavrum kan degeride cikinca dayiyirlardi antibiyotiki
(1,373 puan) tarafından
Ayy vallahi en kısa yol antibiyotik işte.
0 oy
(15,747 puan) tarafından
Enfeksiyon varsa mecbur kullanıyoruz doktor verirse tabi evde asla kendim karar verip kullanmam 
(1,373 puan) tarafından
Yok canı. Tabi doktor önerisi ile olacak bir şey
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Ben 4 çocuğuma da kullandım hele büyük oğlum 2 yıl her gece koruyucu antibiyotik kullandı böbrek rahatsızlığı icin
(1,373 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
(2,350 puan) tarafından
Sagol canm
0 oy
tarafından
Ben hiç antibiyotik kullanmadım doktorum hep bitkisel şeyler verdi geç iyileşiyor ama iyileşiyor 
tarafından
Doktorum Konya da Hasan Koç. Kızlar oğlum hiç enfeksiyon almadı galiba yani hiç antıbıyotık kullanmadık 10 aylık oğlum ama pediatrik ilaçlar kullandım aferin olsun iburamın olsun pedifen calpol vs bunlar dışı hiç antıbıyotık kullanmadım
(4,668 puan) tarafından
Kiz 10 aylık cocuk normal şartlarda zaten antibiyotik kullanmaz ki ,dışarı ile teması yok çünkü.
tarafından
Aksine full dışarda her gün dışarı çıkarırım parka gideriz gezeriz soğuk olsa dahi hava çünkü ona alışmasını istiyorum ama bilmiyorum tabi ilk bebeğim büyüyünce ne olur ne biter
(1,598 puan) tarafından
Bu saydıklarınızın hiçbiri bitkisel değil
tarafından
Evet ama hepsini kullanmıyorum pedifen ve ya iburamin sadece bulundurduğum ama kullanmadığım ilaçlar sadece çok grip olursa aferin veriyorum bide kekik içiriyorum öksürük olurda thymex kekik özü veriyorum balgam için prospan kullanıyorum burnu için Quixxsoft kullanıyorum sprey serum suyu kullanıyorum hem burnunu aspiratörle çekmek için hem nebülizatör için kullanıyorum yani bunlar sadece grip olduğunda çok hastalanan bir bebek değil şükür ha bide diş çok ağrı yaparsa gece uyumazsa calpol veririm onda diş dönemleri genellikle bitkisel olarak ıhlamur pekmez kekik nane kullanıyorum  zeytinyağı kullanıyorum eğer aferin şuruplu bişey yoksa bunlarla çözüyorum ilaç kullanmıyorum ama antibiyotik daha hiç vermedim inşallahta bundan sonra asla ihtiyacım olmaz
0 oy
(17,886 puan) tarafından
Bence yoktur yaa mumkun degil
(1,373 puan) tarafından
Varmış canım
0 oy
(506 puan) tarafından
ates olunca surekli alnina bezi islatip koyuyorum. Son safhaya gelene kadar asla ilac vermiyorum. uzerini cikartiyorum ayaklarinin altini da nenli bezle islatiyorum. sabaha kadar bezle islatarak düsürmüstüm atesini ama tabi bu atesin derecesini kac gosterdigine bagli canim kritik bir sekilde yuksekse mutlaka doktora goturulmeli
0 oy
(1,303 puan) tarafından
Mecbur kullanıyorum başka türlü geçmiyor. Bir ara kullanmak istemedim doğal yollarla geçirmeye çalıştım 1 hafta geçmedi yavrum ne yemek yiyebildi ne ayağa kalkabildi en son kullandım iki günde kendine geldi 
(1,373 puan) tarafından
Allah mecbur bırakmasın
0 oy
tarafından
Bir çok anne bende dahil doğal yöntemlerle tedavi etmek isteriz ama bazı rahatsızlıklar enfeksiyon tarzı hastalıklarda antibiyotiksiz geçmiyor malesef 
(1,373 puan) tarafından
Allah mecbur bırakmasın
tarafından
Aminnn
0 oy
(7,774 puan) tarafından
Mecbur kalmadıkça kullanmam ama bazen gerekiyor 
0 oy
(6,370 puan) tarafından
2 yaşında bir kez kullandik oda babam sagolshn kocaman bir külah dondurma yedirmis ti ama 7 gün kullanmadık 2 gün tke kullandık çok kötüydü mecbur verdim 

Sonrası için udihindi verebilirsin 
(1,733 puan) tarafından
Udihindi ti kaç yaşa veriyorsunuz 2 yaşında kızım var nasıl ne kadar kullanılıyor sadece hasta olunca mı verılıyor
0 oy
(27,369 puan) tarafından

Bu zamanda mecbur kalıyoruz maalesef 

0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ates dusurucu veriyorum ama antibiyotik 1 deda kullandik  18 aylik oglum genelde keciboynuzu pekmezi portakal suyu  slkarim ve tavuk corbasi yaparim 
(1,373 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(6,131 puan) tarafından
Ateş olunca tipik duş aldırma vs ama enfeksiyon varsa antibiyotiksiz geçmez 
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Kızıma mecbur kullandık antibiyotiksiz geçmiyor enfeksiyon
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Elhamdülillah 3 çocuğum var 3ne de antibiyotik hiç vermedim. Geleneksel tıp ile Hamd olsun gerek kalmadı.

Ateşi düşürmeyi doktorlarda onermio hani. 

Kademeli düşürdüm ılık duş sıcak su kompleksi..

Enfeksiyon için dut kürü çok iyi oluyor. 

Hastalıktan hastalığa değişir o ayrı eğer Allah korusun bu şekilde geçmez bı rahatsızlık olursa verilir ama bağırsak florası için daima değil. 

Ve verilirse de bağırsak florasini dengelemek için iki yıl boyunca yoğurt, sirke probiyotik tarzı şeyler verilip bağışıklık dengelenmesi

Ben propolis kullaniodm sürekli şuan bitti kıştan kısa kullanıyorum o da çok iyi ama aklınızda bulunsun çocuk ateşli iken verilmez çünkü propolis ateşi arttırıcı özelliği vardır.

Bu şekilde ilerliyoruz rabbim kötü bişi kimseye yaşatmasın ❤️
(1,598 puan) tarafından
Artık best listesine aldım seni. Ben de senin kafadayım ama eşimle çok çakışıyoruz bu noktada
(1,030 puan) tarafından
Benim eşimde öyleydi sonra bana bıraktı bakti ki hamd olsun hastaneye gittiğimiz sayilidir o da teşhis için. Bana bıraktı. Teşekkür ederim o listedeysem:))
0 oy
tarafından
Doktor gerek gördükçe kullanıyoruz sağlık ocagimiz özellikle gereksiz hiç bir zaman antibiyotik yazmıyor oğlum zaten astım bronşit haftada üç kez hava aliyo grip olsa mecburen icicek çünkü direk ciğerine iniyo
(1,598 puan) tarafından
Allahtan ben bu ilaç konusunda biraz hassasım. Yani senin gibi ben de çok acil olmadıkça hastaneye gitmiyorum zaten daha çok bitkisel halletmeye çalışıyorum edemeyeceğimi düşündüğüm zamanlarda da sağlık ocağına gidiyorum ama antibiyotiğe çok gerekliyse başlıyorum. Geçen çocuğumun boğazı iyileşmek bilmedi ilaç da kalmamıştı götürdüm boğazım acıyor diyor dedim baktı kaç puan verirsin ağrına dedi oğlum da 9 dedi. Pek öyle durmuyor ama madem çok ağrıyor diyorsun antibiyotik yazayım dedi verdi :D
Ben başlamadım iyi ki de başlamamışım eczaneden bitkisel bir sprey buldum tüm sorun halloldu :)
Ya kusura bakma baya dokunmuş herhalde bir anda sana boşaltıverdim içimi :D
tarafından
Hiç sıkıntı değil :) benim oğlumda ilk baslarda acil sürekli antibiyotik veriyordu boğaz ağrısına en sağlık ocagimiz alerji testi yaptırmami istedi ve sonuç oğlum astım hastasiymis toz akarlara kedi alerjisi varmış acildeki doktor antibiyotik verdiği zamanda oğlum kedi sevmişti :)
(1,598 puan) tarafından
Ayy geçmiş olsun :( şükür ki öğrenmişsiniz
tarafından
Gerçekten öyle canım. Şuan oğlum yaklaşık bir senedir hiç antibiyotik icmedi mesela hep hava aliyo
(1,598 puan) tarafından
Alerjik bünye de çok zor tabi. Bizim karşı komşumuzun oğlu da alerjik çocuk sürekli öksürüyor. Ama Allah başka sıkıntı vermesin en azından nedeni biliniyor
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Büyük kızım 5 yaşına kadar hiç antibiyotik kullanmadım desem yeridir kışın evden çıkmazdık ki hastada olmadık ama okula başladıktan sonra her hastalık eve gelir oldu yani biraz bağışıklıgına bağlı ki 3 yıldır hep sadece grip hariç enfeksiyon sadece antibiyotik ile geçiyor 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Elhamdülillah kullanmadım 18 aylık kızım

Enfeksiyon da dut kürü çok faydalı ateş de udi hindi çörek otu 
0 oy
(2,947 puan) tarafından
3 yaşına kadar 1 kez ateş düşürücü verdim sadece başka hiç ilaç kullanmadı. 3 yaşında okula başlayınca her ay antibiyotik kullandı malesef. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 96 göst.
17 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
88 cevap 708 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde &Nazenin & (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 234 göst.
0 oy
52 cevap 615 göst.
16 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (580 puan) tarafından soruldu

381,371 soru

11,417,636 cevap

34,970 kullanıcı

...